Kürtaj sonrası dış gebelik olduğunu öğrenen var mı ?

Ahbehaer

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2022
81
22
Merhabalar kendimi çok kötü hissediyorum. 29 Ekim de kürtaj oldum bugün 35. Günüm ve regl olamadım kan değerim 1060 çıktı. Dış gebelik olabilir diyorlar. Hem dış gebelik hem de normal gebelik yaşanan oldu mu çok korkuyorum.

M
erhaba şimdi nasılsınız ben şu anda dış gebelik geçiriyorum

Öncelikle sabır dilerim. Beta HCG değerin düşmemiş olabilir ondan pozitif çıkıyordur. Başıma geldi. Kendini hazır hissedince denemeni öneririm. Duygularını yaşa mümkünse 3-5 ay ara vermelisin.

Öncelikle sabır dilerim. Beta HCG değerin düşmemiş olabilir ondan pozitif çıkıyordur. Başıma geldi. Kendini hazır hissedince denemeni öneririm. Duygularını yaşa mümkünse 3-5 ay ara vermelisin.
Ben kürtajdan sonra bir birliktelik yaşamadım aslında. Şu an içinde çocuk da düşünmüyorum. Sadece 5 haftalık kürtaj olduktan sonra nasıl tekrar artmış olabilir

Şu an da ağrım yok. Sizin dış gebelik teşhisiniz nasıl kondu ?
Ben çok erken lekelenme tasarım regl bile geçmeden 1 ay önceydi önce kimyasal olacak dediler sonra degerlerim bi anda güzel artmaya başladı ve kanamalarım da aynı zamanda arttı doktorum normal gebelik olabileceğini söyledi istersen başka doktora da git arastoırmq hast. Dedi ve ben bunun üzerine araştırma hast gittim orada rahminin kalınlaşmadınız söylediler hemen beta 350 ilken mtx adında iğne oldum sonra degerlerim artmaya devam etti ve 800 oldu sonra ikinci doz mtx artı kürtaj oldum dış gebelik kesin tanı konması için ve artık sol tüpümde odak göründü ve ben 3. Doz mtx iğnesi oldum degerim 1150 su an pazartesi kan vericeM inşallah düşüşe geçmiştir korkma benim agrım ve kanamam da vardı senin var mı değerlerin iki kat artıyor mu bunlar önemli

Canım aşkında benim şu şekilde oldu ben 29 ekimde kürtaj oldum. Değerim 2000 civarıydı sanırım. Kese küçük gözüktü ve aldırmak durumunda kaldım. 10 gün sonra kontrole gittim ve başarılı bir kürtaj olduğunu söyledi hgc baktırmana gerek yok dedi ama içim rahatlaması adına baktırdım 501 çıktı. Bugün kürtajımın 35. Günü ve regl olamayınca kan verdim. Ve 1060 çıktı hiç anlam vermedim ve hemen özel bir kadın doğum uzmanına gidip durumu anlattım. Rahim de bir şey gözükmüyor dedi. Ama rahim arkadasında bir şey gözüküyor dedi iğne ile kan aldı dış gebelik olabilir dedi ve acayip korkuttu. Ameliyat olabilirsin tüpünü alabilirler. Ben kürtajdan sonra herhangi bir birliktelik yaşamadım. Eğer ki dış gebelik bile geçirsem 8/9 haftalık olması gerekiyordu çok büyük bir ağrım yok lekelenmek yok. Doktor beni çok kötü bir şekilde etkiledi. Bu değerler başka laboratuvarlarda farklı sonuçlar verebilir mi ? Ya da regl öncesi sonuçlar farklı çıkabilir mi ? Kafam da bir sürü soru işareti çıktı. Kafanızı şişirdim kusuruma bakmayın ama içimi rahatlatmak istiyorum

Bunu okuyunca korkma lütfen. Doktoruna danış, başka doktora git. Vücudun toparlanmaya çalışıyor olabilir. İçin rahat etsin doktora git bence. Olumsuz düşünme hemen.
Amacım kimseyi korkutmak değil kesinlikle çok zor günler geçiriyorum ve bu süreçte çok doktor gezdim muhakkak başka doktorlara gidilmeli elbette bu gibi durumlarda tek doktorla kalınmamalı

Bunu okuyunca korkma lütfen. Doktoruna danış, başka doktora git. Vücudun toparlanmaya çalışıyor olabilir. İçin rahat etsin doktora git bence. Olumsuz düşünme hemen.
Doktora gittiğim için böyle kötü düşünmeye başladım. Kürtajdan sonra nasıl hala dış gebelik olmuş olabilir 9 haftalık dış gebelik olsa kanama olmaz mıydı

Amacım kimseyi korkutmak değil kesinlikle çok zor günler geçiriyorum ve bu süreçte çok doktor gezdim muhakkak başka doktorlara gidilmeli elbette bu gibi durumlarda tek doktorla kalınmamalı
Sizin durumunuz ne acaba en azından belki yardımcı olabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…