Kürtaj oldum

kezban63

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2022
19
0
23
merhaba arkadaşlar ben Keziban 22 yaşındayım 3 senelik evliyim 3 seneden sonra ilk defa hamile kaldım test yaparak inanmadık hastaneye kan verdik hcg 231 çıkmıştı çok mutlu olduk sonra ilk ultrason a özel hastane ye gitim 4 haftalık ama gözükmüyor dedi bende yarını devlete gitim o zorlada olsa gördü ilk def utrasynon kağıdını aldım bana haftaya gelmemi söyledi ben gitim bana bebegin gelişmediği ni söyledi kaynar sular üstümden söküldü sanki bana tekrar 1 hafta sonra yine gitim gebeliğim sonlandırılması gerektiğini ve kalbini atmadığını söyledi son kez utrasynon dan gösterdi bende ümidi kesince onayladım yatışım yapıldı ve 12 den 5 kadar suni sancı verildi en az. 5 tane +vajina dan verildi ben öldüm desem az gelir ilk defa yaşıyorum ne yapmalıyım bilmiyorum sonra doktor kürtaja alalım dedi bebek düşmüştü arkadaşı masaya uzanınca düştü sadece parçaları kalmış dedi sonra bekliyorum doktor beni bayıltsın uyuştursun bişey yapsın ama yok öyle bişey dedi yat uzan birada kanca gibi bişiy koydu çek meye başladı ama öldüm öldüm diril dim kendime zarar vermeye kalktım birandan kürtaj birandan kusuyorum doktora yalvardım beni kurtar diye çok acıyordu benim gibi yaşayan varmı yoksa yanlız mıyım bilmiyorum ama tek bildiğim bebeğim için aldığım eşyaların elimde kalması.

Bende kürtaj oldum benim bebeğimde gelişmedi. Bana sormadılar bile vallahi bi anda bayikttilar gözlerimi açtığımda odadaydim. Hiç bir ağrım da olmadı. Ama ben direk kürtaja girdim kendi kendime dusurmedim yani. Bi arkadaşım da sizin gibi anlatmıştı oda çok acı çekti. Devlet hastanesinde mi oldunuz kürtajı acaba. Yanlış anlaşılmak istemem ama ozellerde daha bi ilgililer. Belki fazla para almak için ama insan o acıyı çektikten sonrada başlarım parasına der.

Bakın gerçekten bilmediğim için soruyorum, bu konu gerçek mi?
1. Bu kadar küçük cenine suni sancı veriliyor mu bilmiyorum, ilaçla düşürülüyor diye biliyorum. İlaçla düşmezse kürtaj yapıyorlar galiba.
2. Bayiltmadan kürtaj mümkün mü? O acı ile insan hareket eder, yanlış birşey yapar.
3. 6 haftalıkken kürtaj oldum diyorsunuz, ne ara alışveriş yaptınız da eşyalar elinizde kaldi.
Yaaa gerçekten konu gerçekse o kadar üzüldüm ki, Allah size bu acıyı unutturacak başka acı yaşatmasın. Ama konunuz fake ise gerçekten gece gece hamile halimle ahımı almış olursunuz, zira gerçekten üzüldüm

Benim arkadaşımda 6 7 haftalikken ilaçla düşmesini sağladılar olmayınca kürtaj oldu.

Benim arkadaşımda 6 7 haftalikken ilaçla düşmesini sağladılar olmayınca kürtaj oldu.
Tamam işte ilaçla deniyorlar olmazsa kürtaj yapıyorlar diye biliyorum, suni sancı ileriki haftalarda Allah korusun bebek ölmüşse doğum yöntemiyle almak için veriliyor diye biliyorum

Suni sancı ne alaka hiç anlamadım, keşke kürtaj olmadan önce buraya konu açsaymışsınız. Devlet hastanesi doğum vb konular da pişmanlıktır, seçeneğin yoksa evde ilaçla kendin düşür, sonra kontrole git daha mantıklı. Bazı hastaneler iyi ama onları bulmak da çok zor benim kuzenim devlette sezeryan oldu. Tam ortadan kesmişler kızı, göbek deliğinin üstünden dikişleri de çok fenaydı. Şimdi lazer ile yara izi sildirmek için para biriktiriyor. Yani özele verseydi o parayı da bunlarla uğraşmasaydı keşke. Normal doğumlar da çok fena bi odada 5 6 kişi herkes sancı çekip bağırıyor, kalkmana izin vermiyorlar oda da psikoloji kalmıyor zaten. Oda boşsa eğer daha fena seni beklemek istemeyip basıyorlar suni sanciyi sonra bebeğin kalp atisi yavasladi diye aliyorlar acil sezeryana noldu bana, neler yaşadım öyle diye pişmanlıkla çikıyorsun.

Ben 12. Haftda kürtaj oldum suni sancı vb yoktu zaten doğum yapmıyorsunuz sizin bebeğiniz o haftada 44 mm bir şey ne suni sancısı. Ağızdan ve vajinal yolla hap veriyorlar kanaman başlayınca kese düşüyor kalanı da vakumlu kürtaj ile alıyorlar. Senin bahsettiğin durum 20 ve üstü haftalarda oluyor.
Benim de vakumlu kürtaj da aşırı canım yanmıştı.
Gerçi fiziksel olan hiçbir acı hatırlamıyorum bebeğimi kaybetmenin acısı hepsini silip süpürdü çok geçmiş olsun. Fiziki acılar unutuluyor ama bebeğini kaybettiğinde onun acısı hep kalbinin bir yerinde oluyor. 6 ay geçti üzerinden şimdi 18 haftalık hamileyim çok şükür. Ama o bebeğimi de hiç unutmuyorum

Şehir hastaneleri böyle değil artık ben kurtajimi şehir hastanesinde oldum tek oda çok ilgili ebe ve Doktora denk geldim. Normalde eşlerin girmesi yasakti ama eşimi de odama aldılar yanımda durdu başka bir kadının eşindne başka kimsesi yoktu eşini refakatci yaptılar. Kürtaj ve doğum servisleri ayrı. Doğumda da çok ilgililer

Yazdıklarınızı büyük üzüntü ve hayretle okudum 1 sene önce bende 6 haftalıkken kanamam başladı düşük yaptım kalp atışı felan duymamıştık anestezi ile kürtaj oldum ama anestezi olmasa asla kabul etmezdim çünkü o anları hatırlamak istemem zaten zor bir durum bide böyle olması daha üzerdi. Devlet hastanesinde oldum ben ama ne sancı verildi ne birşey yaşadığın şeyler için çok üzgünüm çok geçmiş olsun düşüğün sebebini öğrenmek için birşey dedi mi doktorun ben genetik testler yaptırmanı öneririm sonraki gebeliklerinde aynı durumun tekrarlanmaması için

Bende düşük yaptım ilk bebeğimizdi çok üzüldük 6.haftada kürtaj oldum elden birşey gelmedi ama senin dediğin gibi hep aklımda hiç çıkmıyor bende şimdi yeniden hamileyim hem üzüntü hem sevinç değişik duygular ama genede hem aklımda hem kalbimin bi köşesinde daha dün gibi duruyor inşallah ikimizede rabbim sağ salim sağlıklı doğumlar yapıp kucağımıza almayı nasip eder

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm ama garip geldi yazdıklarınız yaklaşık 5 haftalık bebek nasıl suni sancı ile alınıyor bu ileri haftalar içindir

Okurken Benim de canım acıdı gerçekten çok geçmiş olsun bana göre devlet hastanesine gidiyorsak tek bir doktora odaklanmamalıyız birçok Doktora gidip sormalıyız her Doktor gerçekten farklı şeyler söylüyor Kimisi doğru Kimisi yalan Ben daha çok yeni hamileydim kesem bile yoktu doktor bana kürtajla sonlandıracağını söyledi ben çok şaşırdım nasıl öyle bir şey olabilir dedim direkt o doktor iletişimi kestim ki zaten benimkinde kanama da vardı ne ilaç gerekiyordu nede başka birsey bir haftalık bir kanamamla sonlandı tekrardan çok geçmiş olsun allah yardımcınız olsun

Amin canım yaşamayanin anlatmayacağı seylederden

maalesef bayıltmadan kürtaj yapıyorlar... ben de bebeğimi kaybettiğimde araştırma hastanesinde doktor 15 kişilik bi öğrenci kadrosuyla birlikte gram uyuşturmadan parçaları temizlemeye çalıştı. hatta enjektörü bozduğu için boş yere kaç kez rahmimi temizlemeye çalıştı. en son beceremeyince çok parça var bahanesiyle ameliyathaneye yönlendirdi ama suni sancı vs vs bunlar bana da biraz fake gibi geldi. 6 haftalık ufacık şeye suni sancı hiç mantıklı gelmiyor.

Valla bilmiyorum benim kuzenim balıkesir merkezde devlet hastanesinde olmuştu. Konuşurken de bi kaç şikayet daha olduğunu bebeğin kafası nerdeyse kesiyi oraya attığını falan dedi şok oldum. Ki kız da böyle birşey beklemiyordu. Bazı doktorlar özelden bile daha iyiyken bazıları çok kötü olabiliyor işte.

Ev Evet maalesef öyle ama doçent, prof , özel hastane, şehir Hastanesi, üniversite hastanesi hepsini dolaştım ilk gebeliğimde iyi bir doktor bulmak için. Şehir Hastanesi'nde harika Doktorlar vardı öğretmen olduğum için haftaici hastaneye gidemiyorum o yüzden özelde içime sinen bir doktora gidoyorum. Bu platformda şöyle bir algı var hamilelikte doğumda devlete gidilmez edilmez bence bu gibi şeyler maddi durumu olmayan anneleri çok üzüyor ben çocuğuma yetemiyor mu diye benim de çok ilgincime gidiyor. Sonuçta bu doktorların çoğu sıra arkadaşı devlette veya ozelde çalışmak birini birinden üstün yapmaz ki.

Annem bana hep git oda ya bayılıyorlar kaç defa sordum hep aynı şeyi söyle di hata doktorla konuşması için gönderdim evet bayıltacaklar dedi sonuç olan bana oldu

Haklı olabilirsiniz ama ben rahim filmini bile özelde çeken insanım benim yaşadığım yerde devlet bile denilmez oda zaten çevre hastanelere yönlendiriyor cihaz diye bişey yok özele gitim doktor git faftaya gel bakarız inanın devleteki doktor ondan da iyi ve kadın doktor yok siz düşünün gerisini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…