Kürtaj olanlar buraya …regli🩸 ve tekrar gebelik 🤰 hakkında…

Ben de 8 haftalık iken kalp durması sonucu kürtaj oldum. Bir ay kadar lekelenme oldu sonra adet gördüm. Zaten bu süreçte kendi sağlığınız için ilişki olmamalı, lohusa oluyorsunuz. Doktor en az 3 ay korunmayı önerdi. Bana mantıklı geldi korunduk. 4 ay sonunda kendiliğinden hamile kaldım. Vücudunuzun toparlanması için acele etmeyin.

Beni. Kese vardı bebek 3,5 mm di kalp olusuyo demişti bidahaki hafta bebek büzüşmüş kese bozulmuştu kürtajda kolaydı ilacı koyduklarında başladı parca gelmeye hayırlısı bakalım

Ben 2 gün sonra10 cu haftama geçiyordum. 9 haftalıkken aşırı sancı ve kanamayla ultrasonda bebek orada demişti ve hatta kalp atışları hepsi normaldi. Dr bile neden kanamam olduğunu sancının neden olduğunu bilemedi. 12 aaat kanama ve sancıdan sonra bebeğim düştü. Dr içeride parçalar kalmış vakumlu kürtaj yaptı. 1 ay sonra randevu verdi ve cinsel ilişki yasak dedi Antibiyotik kullandım 2 hafta. 1 hafta kanamam oldu ve durdu. Sonra cinsel birliktelik oldu. Dr dediği gibi 1 ay beklemedim. 20 gün sonra korunarak birliktelik oldu. Bazen korkuyorum neden 1 ay beklemedim diye. Bazen de düşünüyorum ki, zaten antibiotiklerim bitti, içeri boşalma da olmadı. Birşey olmaz diyorum ama yine de tedirginim

Canım arkadaşım anlarada kadın doğum doktoru Bursa’da olsaydı ona gitmek istiyordum nasip olmadı onlada konuştuk kürtajdan hemen sonra tüp bebekte bile adet olmadan gelişen yumurtayı saklıyoruz saglıklı oluyor korunma istiyosun dedi içim rahatladı degerlerimi falanda görmüştü kanamam çok az sürdü o sebeple bıraktım bende düşcekse 6ay bekleyende yine düşer bu kürtaj sonrası alakalı degil dedi

Kızlar bugun kürtajdan sonra 12.gün kanamam yok test yaptım değerim dusmusmudur diye böyle çıktı ne zaman düşerki korunmuyoruzda rakip edilen bıraz daha sonra kan veririm sizce??

Kızlar bugun kürtajdan sonra 12.gün kanamam yok test yaptım değerim dusmusmudur diye böyle çıktı ne zaman düşerki korunmuyoruzda rakip edilen bıraz daha sonra kan veririm sizce??Eki Görüntüle 3158328
Bence korunun. Kürtajdan ilk 2-3 ay korunun. Hem psikolojik olarak hem de bünyeniz biraz rahatlar. Evet doğru biz kadınlar bebeğimizi kaybettikten hemen sonra yine hamile kalmak istiyoruz. Ama hem psikolojik hem de bünyemizin sağlığı açısından biraz beklememiz gerek. Bir de ben Azerbaycanlıyım ve burada özel hastanelere gidiyorum 2 ayda 21.805 TL gitti. Herşey çok pahalı. Sadece 9 tane ilaç 1.089 TL yaptı.
Benim psikolojim hem maddi hem de sağlığım açısından çok bozuldu.

Çok geçmiş olsun evet çok haklısınız türkiye o yönde sanslıyız sehır hastanesinde oldum be özel gibi ilgilenildi çok memnun kaldım ilaçlar sigorta karsıladı pskoloji zaten kotu bırde maddi kısmı olunca daha zor olmalı hepimize geçmiş olsun allah bıdaha yaşatmasın saglıklı bebeklerimiz olsun inşallah

İnşaAllah canım benim. Arzusunda olan herkese sağlıklı inanlı salih evlatlar ihsan etsin Rabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…