Kürtaj olanlar buraya …regli🩸 ve tekrar gebelik 🤰 hakkında…

birminianne16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2022
85
40
35
Kızlar 3gün önce tıbbı müdahale ile kürtaj oldum bundan sonrası için kafam karışık korunup korunmama konusunda aynı durumda olanlar gelsede sohbet etsek

Öncelikle geçmiş olsun ben de 9 haftalık kalp durması sebebiyle kürtaj olmuştum. Doktorunuz bir süre söyledi mi? Benim doktorum ilk adetten sonra deneyebilirsin demişti.

SiZede geçmiş olsun canım yok kontrolum haftaya 10 gün ilişki yok dedi sadece gebelikle ilgili bişey demedi zaten doktorumda da çok memnun değilim degiştircem bir daha kalırsam napcam bilmiyorum eşim korunmayalım dıo

Kızlar 3gün önce tıbbı müdahale ile kürtaj oldum bundan sonrası için kafam karışık korunup korunmama konusunda aynı durumda olanlar gelsede sohbet etsek
Bende kürtaj oldum iki doktor 3 ay korun dedi bir doktor 6 ay diğer doktor da hiç bekleme devam et dedi ama ben üç ay dinlenmeyi tercih ettim yaşımda 35

Bende kürtaj oldum iki doktor 3 ay korun dedi bir doktor 6 ay diğer doktor da hiç bekleme devam et dedi ama ben üç ay dinlenmeyi tercih ettim yaşımda 35
Geçmiş olsun çok bende 33yasındayım bir ıkı adet geçirecek bende çünkü kimyasal olanda çok korunmayıp saglıklı gebeliği olanda sanırım kısmet artık

Ben de 9 haftalık bebeğimi bilinmeyen sebepten düşürdüm. Kalp atışı herşey normaldi fakat aşırı düşük sancısı ve kanama sonucu düştü. Daha sonra dr vakumlu kürtaj yaptı. Antibiyotik falan yazdı. 1 ay cinsel ilişki yasak dedi. Ve 1 ay tamamında kontrole gel dedi. Antibiyotiklerim biteli 1 hafta 10 gün oldu. Kürtajdan hemen sonra kanamam az az oldu. Ama geçtiğimiz hafta biraz daha arttı. Adet ağrılarım da vardı dr normal dedi. Bugün hiç kanamam olmadı. Ama biz bugün cinsel ilişkiye girdik. Dr 1 ay olmaz demişti ben 20 gün bekleye bildim. Açıkcası biraz tedirginim bu konuda

Canım bana 10 gün dedi doktorum bir ay çok uzun ya

İyi günler arkadaşlar bende Eylül 28 de boş gebelik nedeniyle kürtaj olmuştum doktor ilk muayenede 3 ay bekle demişti kürtajdan 28 gün sonra adet oldum dün tekrar kontrole gittim ama başka doktora gittim yumurtaliklarima baktı herşey normal hemen deneyebilirsin dedi folikasit ve coraspin verdi sanırım yumurtalıkların düzene girip girmemesiyle alakalı verdikleri süre

Bende haziranın sonunda kürtaj oldum 3 ay beklememiz gerektiğini söyledi doktor bu ay tekrar başladık bakalım aynı şeyleri birdaha yaşamayız inşallah

Bende 3 ay önce kürtaj oldum 4aylıkken. Daha doğrusu normal doğumla düşük yaptırıp sonra kürtaja aldılar. Kendi doktorum 6 ay bekle dedi başka bir doktor 3 ay dedi. İki hafta önce bir kaza yaşadık gebelik oldu mu bilmiyorum olmaması lazım ilaç kullanıyorum çünkü. Olayı atlatamadım ve antidepresana başladım. Önümüzde ki ay ilacı bırakıp denemelere başlamayı düşünüyorum. İnşallah Allah hepimize sağlıklı yavrucaklar versin

Çok gecmıs olsun canım be imde sebepsiz gelişimi durdu geçen hafta persembe kürtaj oldum 3gündur kanamam durdu ilişki oldu korunmuyoruz da hayırlısı artık

Bende mart ayında 6+5 kalp durması sonucu kürtaj oldum. 2 ay korunduk daha doğrusu doktor korunun demisti. 3 aydır deniyoruz tık yok valla kürtaj sonrası hemen hamile kalınır diyorlar ama uydurma bence kişiden kişiye değişiyor

Bana 6 ay dedi Dr subattan beri deniyorum malesef bişi yok, bazen dinlemeseydim diyorum
Valla ben dinlemıo gibi oldum canım ama korkuyorumda hayırlısı artık saglıklı gebelik rahim toparlanmadan zaten olmuyormus buna güveniyorum sanırım bakalım adet olcakmıyım yoksa hamilemi kalcam merakla beklıyorum inşallah burdan güzel haberlerimizi yazarız saglıkla

Bide saçma belki ama akşam rüyamda kaybettigim bebeğimi gördüm kızdı doktor bu gitti ama hemen oğlun geliyor dıo onunda oltrasonda görüyorum çok net hatırlıyorum bilinç altımız mat oldu sanırım

Kürtajdan sonra 2-3 ay beklemek gerek. Bir arkadaşıma dr 1 ay sonra deneye bilirsin demişti. Diğer arkadaşıma 4 ay sonra dene demişti. Bence gebelikten gebeliğe farklı. Açıkçası biz korunduk. Ama vence dr vana da 2-3 ay vekle deyecek. 10 kasımda kontrole gidicem hadi hayırlısı

Çok gecmıs olsun canım be imde sebepsiz gelişimi durdu geçen hafta persembe kürtaj oldum 3gündur kanamam durdu ilişki oldu korunmuyoruz da hayırlısı artık

Bebek küçükse genelde pek bekletmiyorlar rahim zaten yorulmuş olmuyo ama benim 4 aylıktı bide normal doğumla düşük yaptım o yüzden rahim toparlansın diye beklemem söylendi benim baya sütüm falan geldi bebek büyük olduğu için

Evet büyük olduğu için o kadar bekletmiş dr. Mümkün mertebe korunmaya çalışın. Rahim de kendine gelsin. Allah'tan hayırlısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…