Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Yumurtalama dönemi adet bitimi 12 13 14.günler doktorum öyle söylemişti benim de ilk gebelikti katılıyorum sana kimselere soylememe konusunda ama milletin dilinden de sorularindan da çok bıktım yani
Ben ilk kez Eylül 2015'te korunmayi biraktim Ocağın sonunda hamile olduğumu öğrenmiştim. Kafaya takmamak.önemli. ilk aylar surekli.üzülüyprdum her ay sonu adete gunler kala.acaba acabalarla geçiyordu. İşte bu ocak ayında ben.ve eşimin sinavlari vardi birde sinav sonrası turkiyeye gidecektim. Bu ay hiç olmaz bunca stresle diyip.boş vermiştim. Tamda o boş verdiğimde oldu.
Kürtajdan dolayı durum sarktı ya biraz. Ben bu sabah ateşimi ölçmeye başladım. Belki ôyle takip edebilirim yumurtlama günümü. Netten ovulayon testlerine baktım, eczaneden daha ucuz. Birde onu sipariş verecem ama eşim akışa bırak diyor:)
İlk gebelik bambaşkaydı... İnsallah sonramiz daha da guzel olur. Yedi düvelin haberi vardı, sonrada yedi düvele öldüğünü haber vermek zorunda kaldık halbuki ilk 3 ay kimseyle paylaşmamak ne kadar onemliymiş. Eskilerkn bi bildiği varmış. Ben annemlerde dahil sorana doktor yasak koydu, ara verin dedi diyorum. Sonuçta doktor bir adet bekleyin dedi. Böylece en azından bi 3-4 aynsorgusuz kalmis olacağım inşallah bu arada olur. Rabbim bana sana tüm bebiş isteyenlere nasip etsin. Sen ateş ölçmek ya da başka bir şey yapıyor musun yumurta takibi için?

Hayır bu kadar ölçmek için falan bişey yapma eşinle düzenli olarak adetin bittikten sonra 2 3 günde bir deneyin biz 6 senelik evliyiz son 8 ay denedik fakat son ay dediğim gibi adet bitiminden sonra 2 3 günde bir denedik özellikle yumurtlama döneminde (adet bittikten sonra 12 13 14. Günlerde) o ay hamile kaldım fakat sonu hüsran biz de sadece annemlere ve kaynanamlara söyledik 7 düvel duydu sonra öldüğünü insanların sürekli sorması da bikiyor biz de bi dahakinde kimseye soylemeyecegiz ailemiz de dahil olmak üzere

Senin yazdıklarını okurken bile çok duygulandim yasadiklarim aklıma geldi ne kadar da heyecanlı ve mutluydum o günler ayaklarım yerden kesilmisti hamile oldugumu öğrendiğimde daha yeni yeni topluyorum kendimi çocuk bebek görmek istemiyordum ilk günleri hep agliyordum

Seninle aynı dönem hamile kalmisiz 18 şubatta da kürtaj oldum 1 aylık bir sevincti

canim bence doktroa gorun belkide hormon dengesizliyi var sende ondan da ola bilir

Ben ates ölçmeye başladim. Burada topik bile açmışlar ateş ölçerek hamile kalanlar diye. Bakalim. Şimdi merak ediyorum bu ay sonuç ne olacak diye.

Seninle aynı dönem hamile kalmisiz 18 şubatta da kürtaj oldum 1 aylık bir sevincti
Yaa demek öyle ha... Nasipleri yokmuş bebelerimizin bu dunyada. Başka denebilecek bir şey yok gerçekten. Elden bir şey gelmiyor malesef.ama uzulmemeliyoz unutma canim, uzuntu stres kafaya takmak çok etkiliyormuş hem çok duydum hem okudum ve yaşadim. Benim sevincim 2 ay surdu ama olsun her şeye rağmen çok guzeldi. Çok başkaydi. Bunada hamdolsun. Senin sonuçlarinida bekliyprum inşallah. Buradan haberleselim

İnsallah tekrardan o duyguyu Rabbim.bize nasip edecek. Yeter ki daha fazla uzulmeyeljm stres yaomayalim. Benimde ayaklarim yerden kesilmişti. Ne kadar çok sevinmiştim.. Gene olacak insallah inaniyprum.

kizlar bir sey yazicam buraya cunki kurtajdan sonra sabahlara kadar uyuyamiyordm hep aklimda deli sorular oluyordu neden ben neden acaba bir gunahim mi oldu amma sonda 2 ay sonra toparladm ve nasip bu imis kismetin onune kecemezdm ve tam rahatladigimda hamile kaldigmi oyrendm amma yine sinavim uzun ve zor cunki basdan beri 6 hafta yine leke kanamamlarm oldu sabahlara kadar uyuyamadm simdi sukur bir az daha iyiym ve bilyorm eger Allah bebisin saglikla dunyayay gelmesini istiyorsa her sey guzel olucak ve sizde unutmayn buda bizim sinavlarimizdi bu hayatda bir kere haamile kalmissizniza yine kalicaksiniz insallah sadece sabrli olmak gerek

İnsaallah bakalım bu ay ne olucak hayal gibiydi yurt dışında mi yaşıyorsunuz yazmışsınız

Ben de ayniydim uyuyamiyordum sürekli agliyordum hiçbir yere gitmiyordum psikolojim çok kötü olmuştu 3 ay oldu hala üzülüyorum nasip öyleymis o sevinclerim aklıma geldikçe içim cız ediyor inşaallah bi daha kucağımıza sağlıkla sihhatle aliriz

Lütfen artık üzülme, yumurtalıklar en hassas organimizmis. Uzuntu stresten en çok etkilenen organimiz. İnsan boş verdiği an oluyor bu işler. Hem demiyorum sana giden geri gelecek. Yeni gelen giden yerine olacak. O canimizdan bir candi gitti ve on sene sonrada olsa onu unutmayacagiz insallah.. O bizim ilk evladimizdi heo oylede kalacak...

Ultrasondaki görüntüsüne bakıp niye gittin deyip agliyorum kimi zaman inşaallah bir daha yasamayiz böyle bir durumu

Ultrasondaki görüntüsüne bakıp niye gittin deyip agliyorum kimi zaman inşaallah bir daha yasamayiz böyle bir durumu

Ah canim bunu ancak yaşayan anlar ve ben seni anlıyorum... Giden gitti bunu kabullenmeliyiz.. Ve geri gelmeyecek, hiç bir bize gelende onun yerini doldurmayacak ama insallah Rabbimiz bize yeniden başka bir evlat lütfedecek. Karışmıd gibi olmak istemem ama kendi tecrübemden bahsetmek istiyorum. Evet bende yas tuttum. Günlerce ultrason fotoğraflarına bakıp yaşamaya değer bulmadın be evlat, insan annesini böyle üzer mi diye kendimce ağladım, teselli olmaya çalıştım ve sonra bir gün 5.gündü galiba bir ayetle karşılaştım. Ayet diyordu ki kimin nerede öleceğini kimse bilemez, rahimlerde olani yalnizca Allah bilir... İşte teselli buydu ve bu ayete tutundum.. Hamdolsun şimdi daha iyiyim.. Sonra bebeğimle ilgili butun her şeyi bir dosyaya koydum.ve kaldırdım, istediğim an bakabilirim ama bakmıyorhm şimdilik .. Önümüze bakmalıyız. Teselliyi ararsak oda bizi bulacak. Ve ben sanki hissediyorum ki eğer gönülden razı olmazsak Rabbimiz bize başka imtihanlar daha da verecek.. İlk kez kaybettik ve bu gene olabilir.. Daha kötüsüde olabilir, Allah korusun..Güçlü olmalıyız canım...

Son düzenleme:
Evet dediklerine katılıyorum ben de uygulayacagim Allah korusun daha kötü bişeyi nasıl kaldırır insan bunda bu kadar kötü olunca ben de bundan sonra öyle yapıcam rafa kaldiricam Allaha tevekkül edelim Rabbimin bir hikmeti vardır zaten tevafuk oluyor daraldigin anda bir ayet çıkıyor karşına ve ferahliyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…