Kuran-ı Kerim'i Türkçesinden Hatim Edelim

Kuran okumaya başlayacak başka arkadaşlar da çıkar inşaallah

Kuran okurken bana da dua edin hayırlısıyla bebişim olsun diye görümcemin falan da çenesi düştü doktora gitmedin mi falan bir sürü şey söyleyip duruyor moral sıfır

Kuran okurken bana da dua edin hayırlısıyla bebişim olsun diye görümcemin falan da çenesi düştü doktora gitmedin mi falan bir sürü şey söyleyip duruyor moral sıfır
Şimdi size içimden dua ettim Allah insallah en kısa zamanda hayırlı evlat nasip eder.Kuzenim meryem suresini pkumustu.Bittiği gibi hamile kalmıştı.

Şimdi size içimden dua ettim Allah insallah en kısa zamanda hayırlı evlat nasip eder.Kuzenim meryem suresini pkumustu.Bittiği gibi hamile kalmıştı.
ALLAH razı olsun canım ALLAH senin de muradlarını nasip etsin ben okumaya başlamıştım Meryem suresi yarım bıraktım bu akşamdan itibaren başlasam mı acaba?

Selam bende okumak istiyorum aslında ama merak ettiğim bir şey var. Sevabını Allah bilir tabi ama meaili okursak da hatim etmiş oluyor muyuz??

Selam bende okumak istiyorum aslında ama merak ettiğim bir şey var. Sevabını Allah bilir tabi ama meaili okursak da hatim etmiş oluyor muyuz??
Yani anlamını okumuş oluyoruz tefsirini okuyacağım ben mealini bitirince o daha ayrıntılı ve açıklamalı o daha uzun oluyor ben bir kez okumuştum sonra hatim duasını da hep arapçasının türkçesini hem de anlamını okumuştum tam bilgi sahibi değilim ama bence tamamını okuduğumuzdan hatim kadar olmasa da ALLAH büyük bir sevap verecektir hiç açmamak okumamak gibi olur mu Arapçasını bilsen de bilmesen de ALLAH ne emrediyor bunu bilmek de önemli ...

Mealini okumaya başladım diyen yok ya da Arapçadan da başlayan yok üzüldüm

İnşaallah yakın zamanda ben bitireceğim hatim suresini de okuyacağım Rabbim kabul eder ve sevaplandırır inşaallah amin

TIN SURESİNDEYİM ALLAH nasip ederse yarın Kuranı hatim edeceğim...

Hayırlısıyla bu seferde tesfirine başlayacağım onu da bitirince bir yandan Arapçasını da öğrenmiş olursam ondan da hatim ederim inşaallah amin

X