Kuran-ı Kerim'i Türkçesinden Hatim Edelim

aaynaa

başlngc 116 gnc 75 hedef 70
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
30.026
28.247
Merhaba arkadaşlar ben ikinci kez Kuran'ı Kerim'in anlamını okuyorum Türkçesinden gelin beraber hatim edelim Arapçasından okuyabilen arapçasından da okuyup hatim etsin ne mutlu okuyabilene ben ilkokulda öğrenmiştim sonra zaman geçe geçe unuttum tekrardan öğrenmek istiyorum cd falan aldım inşaallah öğrenirim bir tanıdığım aile dostumuz var adam ramazan ayı içinde 3 hatim yaptı imreniyorum vallaha sevabın büyüklüğü ya da küçüklüğüne ALLAH karar verir ben türkçesinden başladım şimdi En'am süresindeyim gelin siz de katılın...

hocam sadece anlamını okuyunca anlamazsınız tefsirini de okumanız gerekir

Tefsir okumak ben de isterim şimdilik anlamını okuyorum tefsir çok uzun ona da bayağı zaman ayırmak şart ama en azından şimdilik anlamını okuyorum kısmetse tefsiri de okuyacağım..

Çok sevinirim cizi birbirimize söyleriz ben şuan ay başı olduğumdan okuyamıyorum temizlenince hemen başlayacağım hem beri rahatlatıyor psikolojik olarak da ...

okudukça hangi surede olduğunuzu yazın arkadaşlar..

Merhaba arkadaşlar ben ikinci kez Kuran'ı Kerim'in anlamını okuyorum Türkçesinden gelin beraber hatim edelim Arapçasından okuyabilen arapçasından da okuyup hatim etsin ne mutlu okuyabilene ben ilkokulda öğrenmiştim sonra zaman geçe geçe unuttum tekrardan öğrenmek istiyorum cd falan aldım inşaallah öğrenirim bir tanıdığım aile dostumuz var adam ramazan ayı içinde 3 hatim yaptı imreniyorum vallaha sevabın büyüklüğü ya da küçüklüğüne ALLAH karar verir ben türkçesinden başladım şimdi En'am süresindeyim gelin siz de katılın...

Canım ben büyük kitapçılara gittim türkçe halini bulaMdım ya :KK43:
Hangi yayınınkini okuyorsun?
Rabbim kabul etsin.

Eşim iinternetten çok güzel bir Kur'an-ı Kerim aldı Elmalılı M. Hamdinin dışı siyahtı hatta iindiriimdeydi 20 tlye çok güzel maşallah bir Kuran aldık linki yollarım istersen. ama fiyatı aynımı bilmiyorum

BENDE KATILABİLİRMİYİM ARKADASIM NASIL YAPIYOSUNUZ
Tabii canım katılabilirsin ben Kuran'ı arapçasından bilmediğimden türkçesini anlamını okuyorum öyle de sevap hangi surede olduğumu da yazıyorum amaç bitirip hatim etmek artık sevabının derecesini Rabbim bilir.

Tabii canım katılabilirsin ben Kuran'ı arapçasından bilmediğimden türkçesini anlamını okuyorum öyle de sevap hangi surede olduğumu da yazıyorum amaç bitirip hatim etmek artık sevabının derecesini Rabbim bilir.
Anladim canim Allah kabul etsin bende okuyayim insallah Rabbim kabul etsin

Arapçasını öğrenmek de istiyorum inşallah öğreneceğim ama türkçesinden okumak da bence hiç okumamaktan anlamını bilmemekten iyidir sevabı elbette vardır... Hiç okumadan ömrümüz geçmemeli

X