Kuran-ı Kerim tefsiri okumak ister misiniz ?

Meal mânâ vermek degil,sorun burda başlıyor
Meâl,kelime kelime çeviri
Tevsir mânâ nın ne oldugunu anlatir
Bunu söylemek istemistim ben
Siz tabi ki okumak isterseniz sizin tercihiniz
Tamam o halde çevirisini okumak neden uygun değil onu anlamadım🙂
Bu görüşü kim söylemiş ki?
Bende ilahiyatçıyım ve medrese eğitimimde de var. Böyle bi düşünceye hiç rastlamadım. Merak ettim şimdi. Buraya da atabilir misiniz bu bilgiyi?

Şu önemli uyarıyı da yapmak istiyorum! Okuduğumuz tefsirden kendi kendimize mana çıkarmayalım aman bu çok tehlikeli! Demek ki bu böyleymiş ben böyle anladım demeyelim!

En önemlisi de Kuran'ı Kerimi önce indirildiği şekilde kendi dilinde mutlaka okuyalım her gün. Tefsir okumamız günlük Kuranı Kerim cüzlerimize ek olarak yapılmalıdır😊

Yanlış yönlendirmekten Allaha sığınırım!

Son düzenleme:
Benim elimde de elmalili nin hak dini kuran dili tefsir seti var 10 ciltlik.3 4 sene once ilk cildini okuyabilmistim. Okurken biraz da zorlanmistim. O zmnki aklimla algilamam zor oldu belkide😊 ben de sizlerle beraber tekrar baslamak istiyorum okumaya. Ben de varim Nego Nego :KK54:

Güzel kitabımızın tefsirini her gün (mazeretsiz günlerimizde) bir sayfada olsa okumak isteyenleri bekliyorum 😊
Dileyen bir sayfa okusun dileyen on sayfa ama her gün okumayı adet edinelim inşallah 😊
Günlük bildirim yapmak şartıyla.
Elinde tefsir olmayan telefona uygulama indirip okuyabilir 😊
Şu önemli uyarıyı da yapmak istiyorum! Okuduğumuz tefsirden kendi kendimize mana ççıkarmayalım aman bu çok tehlike! Demek ki bu böyleymiş ben böyle anladım demeyelim!
En önemlisi de Kuran'ı Kerimi önce indirildiği şekilde kendi dilinde mutlaka okuyalım her gün. Tefsir okumamız günlük Kuranı Kerim cüzlerimize ek olarak yapılmalıdır😊
Yanlış yyönlendirmekten Allaha sığınırım!
Çok iyi olmuş, ben de 2. ciltte kaldım aylardır. Haftaya geleyim ben de 🙋

Bende ilahiyatçıyım ve medrese eğitimimde de var. Böyle bi düşünceye hiç rastlamadım. Merak ettim şimdi. Buraya da atabilir misiniz bu bilgiyi?
Ben şöyle katılıyorum Ipek - Ipek - a
Şimdi meal okumaya başlayınca çok şeytan sürekli vesvese veriyor bana. Susturmaya çalışıyorum kafamın içindeki sesi o yüzden hep başlıyorum yarıda kalıyor. Tefsir hiç okumadım ama Nego Nego nun dediği gibi anlam çıkarmamaya dikkat etmek lazım. Rabbim esirgesin vesveselerden
Hepimiz burada hayıra vesile olmak için toplandık Rabbim kabul etsin inşallah 🥰

Nasıl yani? Meal okumak neden uygun olmasın? Biz kendimiz mana vermiyoruz ki Alimlerin çevirdiği manaları okuyoruz.
Önce meali sonra Tefsiri okunmalı bildiğim kadarı ile hem.
Ben çok bilgili değilim konuyu açmadan önce böyle yorumların olduğu çeşitli siteler gördüm ama sizler daha iyi bilirsiniz.
Bu arada pat diye daldım kusura bakma canım. Bende Feyzül Furkan aldım sadece Tefsirli meal olan. Yani Arapça yok. Amacım mazeretli günlerimde de okumak. Katılırım inşaAllah bende. İyi olacak birlikte okumak.
Ne güzel yapmışsın bende Feyzül Furkan almak istiyorum. Mazeretli günlerde okunabilir o zaman öyle mi?
Meal mânâ vermek degil,sorun burda başlıyor
Meâl,kelime kelime çeviri
Tevsir mânâ nın ne oldugunu anlatir
Bunu söylemek istemistim ben
Siz tabi ki okumak isterseniz sizin tercihiniz
Herkes bilgisini paylaşsın lütfen çünkü çok hassas bir konu yanlış bir işe öncü olmak istemem.
Bende de diyanetin uygulaması var oradan okurum muhtemelen 🤗
Bende de şimdilik o var ,yeni tavsiyeler gelirse ona göre bakarım bende 😊
Aynı şekilde sana da diyorum bilginizi paylaşın lütfen 😊

Benim elimde de elmalili nin hak dini kuran dili tefsir seti var 10 ciltlik.3 4 sene once ilk cildini okuyabilmistim. Okurken biraz da zorlanmistim. O zmnki aklimla algilamam zor oldu belkide😊 ben de sizlerle beraber tekrar baslamak istiyorum okumaya. Ben de varim Nego Nego :KK54:
Ne güzel bir hazine var elinde 😍
Tamam 😊

Ben çok bilgili değilim konuyu açmadan önce böyle yorumların olduğu çeşitli siteler gördüm ama sizler daha iyi bilirsiniz.

Ne güzel yapmışsın bende Feyzül Furkan almak istiyorum. Mazeretli günlerde okunabilir o zaman öyle mi?

Herkes bilgisini paylaşsın lütfen çünkü çok hassas bir konu yanlış bir işe öncü olmak istemem.

Bende de şimdilik o var ,yeni tavsiyeler gelirse ona göre bakarım bende 😊

Aynı şekilde sana da diyorum bilginizi paylaşın lütfen 😊
Mazeretli iken okunuyor canım. Sadece Meal-Tefsir olmasını bu yüzden tercih ettim.

Video nasil atilir bilmiyorum
Hem medrese hemde ilahiyat çıkışlı iki ayrı hocadan dinledim link atayim eger atabilirsem

Dogru kopyaladım mı bilemiyorum
Ehli Sünnet olarak bildigim hocalar bunlar. Mehfam Mehfam sizin tabi ki ilminiz daha fazladır.
Ben bildigimi soyledim , yanlış biliyor olabilirim.

Meâl'de sadece kelime çevirisi oldugu için,bi arkadaşta demiş vesvese ile yanlış mânâ çıkartabiliriz.Buyurulanın tam aksine anlatabiliriz
Tevsir tam anlamıyla Buyurulmak istenileni anlatır, bunu demek istedim

Mehfam Mehfam siz meal okusaniz belki yanlis mana vermezsiniz çünkü ilim sahibisiniz ve biliyorsunuz
Ama benim gibi cahil biri okursa yanlış mânâ verir

Dogru kopyaladım mı bilemiyorum
Ehli Sünnet olarak bildigim hocalar bunlar. Mehfam Mehfam sizin tabi ki ilminiz daha fazladır.
Ben bildigimi soyledim , yanlış biliyor olabilirim.

Meâl'de sadece kelime çevirisi oldugu için,bi arkadaşta demiş vesvese ile yanlış mânâ çıkartabiliriz.Buyurulanın tam aksine anlatabiliriz
Tevsir tam anlamıyla Buyurulmak istenileni anlatır, bunu demek istedim

Mehfam Mehfam siz meal okusaniz belki yanlis mana vermezsiniz çünkü ilim sahibisiniz ve biliyorsunuz
Ama benim gibi cahil biri okursa yanlış mânâ verir

Müsait olunca dinleyeceğim bende teşekkürler 😊

Selamın aleyküm arkadaşlar kurani kerim öğrenmek istiyorum sizler neler yaptınız öğrenirken bilgi verir misiniz banada kusura bakmayın yanlış yere yazdım konuyu ama kurani kerim yazıyor diye bana yardımcı olursunuz diye yazdım ⚘
Estağfurullah ne kusuru. Diyanetin kursları var her mahallede ayrıca online kursları da vardı eğer devam ediyorsa 😊
Mahallenizde ki camiye bakabilirsiniz hanımlar için kurs ayrı oluyor .

Teşekkür ederim. Baktım bazı videolara. Evet anlatılmak istenen sizin dediğiniz gibi . Farklı manalar vermeye çalışanlar için uyarı yapılmış. Doğrusu geçmiş zamanda ki hâlâ malesef öyle kişiler mevcut. Güya çok bilen, Arapça bilgisine hakim olduğunu sananlar mana veriyor.
Bilmemek, saf niyetle okumak daha güzel aslında. Bilenler yanılıyor malesef. Günümüzün en büyük imtihanı bu.
Haklısınız. Demek istediğinizi şimdi daha iyi anladım. Ama biz yine de sağlam bir niyetle meal de Tefsirde okuyalım inşAllah 🌸
Ipek - Ipek -

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun cevap verdiğiniz için ama benim 2 tane küçük çocuğum var cami ye gitmem biraz zor internetten öğrenebilir miyim bu şekilde öğrenenler oldumu acaba 😊
Estağfurullah ne kusuru. Diyanetin kursları var her mahallede ayrıca online kursları da vardı eğer devam ediyorsa 😊
Mahallenizde ki camiye bakabilirsiniz hanımlar için kurs ayrı oluyor .

X