Kurallarınız Olacak Mı???Gerekli Mi??

Yaa Kizlar Ayni Dertten Bende Yaniyorum .kayinvalidem çok Iyi Bir Insan Ama Bi Türlü Elektiriğimiz Tutmadi.ben Isrardan Hiç Hoşlanmam Ama Oda Tam Tersi Hep Israr Eder.sinir Olurum.kizim Ayaklarina Patik Giy Der Yok Ben üşümüyorum Derim O Illa Giyeceksin Der Ben Bi Inat Ederim Hayir Giymiycem Derim çok Inatçiyimdir Bu Arada.annemle Kayinvalidem Ayni Memlekette Aramiz 2 Saat.geçen Gitmemde Kayinvalidemle Annem Tuturdular Burada Gel Doğum Yap Diye.yok Dedim Benim Doktorum Orada Hem Orasi Daha Büyük Bir şehir Herhangi Bir Problemde Allah Korusun Direk Tedavi Altina Aliniriz Diyorum.bizim Memleket çok Küçük Bi özel Hastane Bile Yok.düşünün Artik Oradaki Hastalarida Hep Buraya Getiriyolar.ama Sen Gel Bunu Anlat Bizimkilere.kayinvalidem Diyoki Iyide Seni Görmek Isteyenler Taa Oraya Mi Gelicek Bende Dedimki Gelmek Isteyen Gelir,istemeyen Gelmez.ben Böyle Istiyorum.oda Daha Bişey Demedi.ayyy Birde öyle örgüler Yapmişlarki Anlatamam Annemle Kayinvalidemin Yaptiklarini Toplasam Bi Butik Açarim Herhalde.halada örüyolar Bi Kez Dedim çok örmeyin Diye Ama Dinlemediler Bende Biraktim Artik Demek Ki Mağaza Açmaya Kaar Verdiler

Yaa Kizlar Ayni Dertten Bende Yaniyorum .kayinvalidem çok Iyi Bir Insan Ama Bi Türlü Elektiriğimiz Tutmadi.ben Isrardan Hiç Hoşlanmam Ama Oda Tam Tersi Hep Israr Eder.sinir Olurum.kizim Ayaklarina Patik Giy Der Yok Ben üşümüyorum Derim O Illa Giyeceksin Der Ben Bi Inat Ederim Hayir Giymiycem Derim çok Inatçiyimdir Bu Arada.annemle Kayinvalidem Ayni Memlekette Aramiz 2 Saat.geçen Gitmemde Kayinvalidemle Annem Tuturdular Burada Gel Doğum Yap Diye.yok Dedim Benim Doktorum Orada Hem Orasi Daha Büyük Bir şehir Herhangi Bir Problemde Allah Korusun Direk Tedavi Altina Aliniriz Diyorum.bizim Memleket çok Küçük Bi özel Hastane Bile Yok.düşünün Artik Oradaki Hastalarida Hep Buraya Getiriyolar.ama Sen Gel Bunu Anlat Bizimkilere.kayinvalidem Diyoki Iyide Seni Görmek Isteyenler Taa Oraya Mi Gelicek Bende Dedimki Gelmek Isteyen Gelir,istemeyen Gelmez.ben Böyle Istiyorum.oda Daha Bişey Demedi.ayyy Birde öyle örgüler Yapmişlarki Anlatamam Annemle Kayinvalidemin Yaptiklarini Toplasam Bi Butik Açarim Herhalde.halada örüyolar Bi Kez Dedim çok örmeyin Diye Ama Dinlemediler Bende Biraktim Artik Demek Ki Mağaza Açmaya Kaar Verdiler

eywaaah seninde isin zormus
benimde doktorum avrupa yakasında
kayınvalidem anadoluda oturuyor
teyzemler avrupa yakasında
ben dogumdan once teyzemde kalmak istiyorum illaki gel bizde kal diyo kayınvalidem
diyorum ki allah korusun acil birsey olur kopru trafigi malum
yok yok biz yetistiririz seni dyor :))

valla o sıcaklarda hırka yelek giydirme taraftarı degilim bende isterse yaz akşamları serin olsun okadarda serin olamaz o yüzden ben böyle bişi aldım bunu giydirmeyi düşünüyorum

resim011rr6.jpg

ay adasu buna bayıldım yaaaa
mavisi yada erkek icin olanı varmı bunun
nerden aldın??

eywaaah seninde isin zormus
benimde doktorum avrupa yakasında
kayınvalidem anadoluda oturuyor
teyzemler avrupa yakasında
ben dogumdan once teyzemde kalmak istiyorum illaki gel bizde kal diyo kayınvalidem
diyorum ki allah korusun acil birsey olur kopru trafigi malum
yok yok biz yetistiririz seni dyor :))

EVET CANIM YAAA ANLAMAK BU KADAR ZOR MU YAAA. SANKİ BİZ ONLARI İSTEMİYOMUŞUZ GİBİ ALGILANIYORUZ.HALBUKİ ALAKASI YOK.SENİ BİLMEM AMA BİLİYORUMKİ BEN İNAT KAYINVALİDEM ISRARCI ONUN YANINDA KALIRSAM YA BEN ONU YADA O BENİ ARTIK NE OLURSA ZATEN ARAMIZ PEK İYİ DEĞİL İYİCE BOZULUR

annem dioki ben diyo severken sakin karisma SIKARIm cimciklerim diyo aglar diyo ama ben öyle severim :KK70: katlanicaz yha.. düsünsenize bizde onlarin yavrulariyiz.. ve bizim yavrumuzda onlari en degerlileri olacak.. fazla kati olmamak lazim..

yok be askito ben evme konusunda degil bazı konularda cok endiseliyim, benim hayır dedigim seylere ısrarla evet denmesi beni rahatsız eder cok, yoksa tabikide canlarından kopan baska can..onlarında torunları

sanirim onu engelleyemeyiz canim.. annelerimiz kayinvalidelerimiz ne kadar genc olsalar da ve ya modern olsalarda ..kendi egitim bicimlerini torunlarindada uygulayacaklardir .. yha cok berbat bir örnek vereyim :))))))) bi köpegim vardi .. calisiyordum o zamanlar .. anneme birakiyodum ..diodumki anne sosis gibi seyler verme simariyo evde mamasini yemiyo hergün sosis istiyo diodum .. ama annem yine simartiodu onu cok seviodu :)))))) yani o yönden tecrübeliyim ..cook tartismalar yasandi ama engel olamadim :))))) anca görüstürmicezde öle engel olucaz :KK70:

:)))
belkide rahat olmak lazim
sonucta ben calisan biriyim ve anane de babane de uzakta olacak
arada sımartsalar da olur
ama cok sık bogaz etmezlerse ben zaten goz yumarım
cok ısrarcı olurlarsa kırmaktan korkuyorum :KK43:(

kızlar bır dogurun goreyım sızlerı.benım kızım kıızm dıye pesımde kosanlar torunu gorunce yavrumun yavrusu oldu.adım bıle olmamaya basladı karısmalar yok soyle yap boyle yap demeler.ısın ılgıncı dogumda kımsem yokken cocuk ele avuca gelınce tatlı oldu.herkes meydana cıktı.yardım ederler gıdelım dedı esımın hatrına gıttım.burnumdan geldı.hayatım zından oldu.dusman olduk.5senedırde kusuz.neler neler.sevın tabıkı anne baba kaynana neyse torunları elbet.
ama sundan emın olunkı cocuk dogsun sadece onu dusunup bız bılırızlere gırıyorlar.sen bılmezsın soyle yap boyle yap.
basta koyun kurallarınızı ben kırmayım dıye sustukca demedılerkı kız bızı ıdare edıyo.daha ustume geldıler neler neler.sımdı ben kotu gelın oldum.keske basta laflarını soyleyıp kuralımı koysaydımda mesafelı olsaydımda bugun basım agrımasaydı.artık dusmanız bız yanı.sınırlerım ne gormeyı kaldırıyor nede varlıklarını hıssetmeyı.
ne olursa olsun ya kendı annenız yada basınızın caresıne bakın.cok ıyı dedıklrınız ıkı gun sonra cocuk dogsun gorun neler oluyo.

kızlar bır dogurun goreyım sızlerı.benım kızım kıızm dıye pesımde kosanlar torunu gorunce yavrumun yavrusu oldu.adım bıle olmamaya basladı karısmalar yok soyle yap boyle yap demeler.ısın ılgıncı dogumda kımsem yokken cocuk ele avuca gelınce tatlı oldu.herkes meydana cıktı.yardım ederler gıdelım dedı esımın hatrına gıttım.burnumdan geldı.hayatım zından oldu.dusman olduk.5senedırde kusuz.neler neler.sevın tabıkı anne baba kaynana neyse torunları elbet.
ama sundan emın olunkı cocuk dogsun sadece onu dusunup bız bılırızlere gırıyorlar.sen bılmezsın soyle yap boyle yap.
basta koyun kurallarınızı ben kırmayım dıye sustukca demedılerkı kız bızı ıdare edıyo.daha ustume geldıler neler neler.sımdı ben kotu gelın oldum.keske basta laflarını soyleyıp kuralımı koysaydımda mesafelı olsaydımda bugun basım agrımasaydı.artık dusmanız bız yanı.sınırlerım ne gormeyı kaldırıyor nede varlıklarını hıssetmeyı.
ne olursa olsun ya kendı annenız yada basınızın caresıne bakın.cok ıyı dedıklrınız ıkı gun sonra cocuk dogsun gorun neler oluyo.

ay arkadasim sen cok dertlisin
ya ben istemesem de zaten tepkimi koyarım sertimdir o konularda
zaten ogretmenligin getirdigi bir kuralcilik da var bende :)))
insallah senin gibi sıkıntılar yasamayız bizdeesenağlama

ay arkadasim sen cok dertlisin
ya ben istemesem de zaten tepkimi koyarım sertimdir o konularda
zaten ogretmenligin getirdigi bir kuralcilik da var bende :)))
insallah senin gibi sıkıntılar yasamayız bizdeesenağlama

ınsaallah canım yaa;
herkesın bır ımtıhanı vardır ya bu dunyada.bende bununlamı ımtıhan oldum ne.ama cok sınır bır durum.ınsana dogumun dogurdugunun buyuttugunun tadını cıkarttırmıyorlar ınsana.
ben hatayı basta yumusak davranmakla yaptım.
esıme anlatıp kendı sınırımı bozuyor onları kırmayım dıyordum.oooooooo baktımkı ıs cıgrından cktı.gırdık bırbırımıze.neler neler!!!
basta tavrını koy canım.bılsınler ne oldugunu neye kızdıgını kı ona gore ne sen kotu ol nede o.

Arkadaşlar ben kurallara geek olmadığını düşünüyorum nacizhane benim fikrim.. Benim bebeğim olacağı haberini alan kayınvalidem annem ne kadar mutlu olmuştu dedeleri onları bu sevgiden kurallarımla alıkoyamam ben hatta onlarla çok zaman geçirmesinden de yanayım ben bebeğimin sevgi yoğun bir ortamda büyümesini ve özgüveninin yüksek olduğu bir ortamda olmasını istiyorum kayınvalidem annem de farksız inanaıyorum ki onlarada bebeğimin gerçekten iyi bir kişiliğe sahip olmasını isterler ikiside öğretmen ve hakkaten çocuk eğititmi konusunda çok başarılı buluyorum onları o yüzden onlara danışmadan pek bişey yapmam ayrıca disiplinle ilgili kitap okuyorum sizlere de tavsiye ederim kurallar koymak bir bebeği büyütürken işe yaramayabilir ama sevgi değişmeyen geliştiren en büyük etken illa şımarık olmasını sağlamaz ben bebeğimin benden farklı bir birey olacağını düşünerek onu yetiştirmek isterim ve sosyal yaşamı gelişkin olmasınıda o yüzden 0-6 yaş insanlarla iletişim önemli ve onların en yakını olan dedeleri ve büyükanneleri hep yanında olacak:) tabi biricik anne ve babasıda..

birde şu var tabi herkes farklı ilişkilere ve farklı ailene düzenine sahip yaklaşımlarınızda farklı olabilir o yüzden sizlerde haklısınız..

kızımın dış çevreden etkilenecek olması beni de huzursuz ediyor ama buna tamamen engel olmak da mümkün değil bence .. bu konuda kendimi de yıpratmak istemiyorum.. ama 'gerekirse' aşırı olmamak kaydıyla tepkimi nazikçe koyarım yani.. her konuda olduğu gibi bu konuda da teraziyi dengede tutmak lazım..

X