Kún feyekún

Allah herkesten razi olsun babam isin gördü kemoterapi aliyo 2 kez aldi 2 hafta kaybi var kan degerlerinden dolayi ve cok agir geciyo acayip halsiz umutsuz umdum yitti diyo öyle görünce tum yasama sevincim gidioo iyi grunmek istiyorm ama olmuyor yani zorlu surec pet gireck inşallah küçüklmustur ama ilaclar agir geliyor halim yok kalkmaiuorm diyor bazen keske ben olsam diyor m ama isyan etmiyirum isyan etmemeyi icim kan aglarken hayata umtla bakmayi goz pinarlarim dolarken akitmamayi öğrendim bazen zaman zaman tek basima agliuorm ama elimden baskasi gelse keşke yasayip atlatan varmidir rabbim ne hastaliklari yasatiyor inşallah babamda iyilesir

Allah şifa versin. Cok zor bir durum biliyorum. Allah size de sabirlar versin.

• Beğen
Reactions: tse
Rabbim babanıza güç kuvvet dayanma gücü versin insallah sizlerede sabırla yanında olmayı nasip etsin insallah şifalar bulur babanız allah büyüktür

Allah sifa versinnn inşallahh

Hz.Eyüp Aleyhisselâm'ın duası:

ﺭَﺏِّ ﺍَِﻧّﻰِ ﻣَﺴَّﻨِﻰَ ﺍﻟﻀُّﺮُّ ﻭَﺍَﻧْﺖَ ﺍَﺭْﺣَﺎﻟﺮَّﺍﺣِﻢ َﻦﻳِ

Okunuşu:

Rabbi inni messeniye'ddurru ve ente erhamürrahimin

Duanın Anlamı şöyledir:

Ya Rabbi zarar bana dokundu. Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin. Bana da merhamet eyle Yarabbi.

Enbiya sûresi-83.Ayet.

Hz.Eyüp Aleyhisselam'ın duasını akşam ve yatsı namazları arasında 33 defa okumak vücuda sağlık ve sıhhat verir Allahın izniyle.

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Elem neşrah leke sadrek
2- Ve vada'na 'anke vizreke
3- Elleziy enkada zahreke
4- Ve refa'na leke zikreke
5- Feinne me'al'usri yüsren
6- İnne me'al'usri yüsren
7- Feiza ferağte fensab
8- Ve ila rabbike ferğab

Anlamı
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- Senin için bağrını açmadık mı?
2- İndirmedik mi senden o yükünü?
3- O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü?
4- Senin şanını yüceltmedik mi?
5- Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
6- Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!
7- O halde boş kaldığında yine kalk yorul!
8- Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!

Allah herkesten razi olsun babam isin gördü kemoterapi aliyo 2 kez aldi 2 hafta kaybi var kan degerlerinden dolayi ve cok agir geciyo acayip halsiz umutsuz umdum yitti diyo öyle görünce tum yasama sevincim gidioo iyi grunmek istiyorm ama olmuyor yani zorlu surec pet gireck inşallah küçüklmustur ama ilaclar agir geliyor halim yok kalkmaiuorm diyor bazen keske ben olsam diyor m ama isyan etmiyirum isyan etmemeyi icim kan aglarken hayata umtla bakmayi goz pinarlarim dolarken akitmamayi öğrendim bazen zaman zaman tek basima agliuorm ama elimden baskasi gelse keşke yasayip atlatan varmidir rabbim ne hastaliklari yasatiyor inşallah babamda iyilesir

Rabbim şifa versin...İnancını asla yitirme..Allah herşeye Kadir dir...Ve şunu da unutma her zaman beterin beteri vardır...Allah kımseye dert vermesin dert verdıklerıne de derman aratmasın..
Bu hastalığın en önemli ilacı moral....Babanızın karşısında daima moralli olun gülümseyın arada şakalaşın ve iyi olacağına önce kendınızı sonra da onu inandırın.
Ona yaşama gücünü hevesini ümidini getirin...
Ağlayacaksanız üzüleceksenız de dışarda üzülün o görmesın.
Sonra ikincisi evet Kemoterapi alırken falan zor yemek içmek onlar ıcın ..
ama zorla da olsa mutlaka bol bol su tüketmelı...ve mümkün mertebe doğal ve sağlıklı beslenmelı...yeşilliğe ağırlık ..ve hafta da bir iki kez enginar mutlaka ......Mercimek....bulgur pilav...Enginar unutmayın....ve mümkün olduğu kadar yürüyüş....kemoterapiden sonra...
ve bir de size iyi olacagına inanmıyorsa onun gıbı hasta olup da iyileşenlerı örnek gösterin.
Ve iyileşenlerın çoğunlugunun moral ile inanç ile iyileştiğini hatırlatın sık sık

ve dua dua...Rabbim şifa versin inşallah.....

X