Kulli irade cuzi irade

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlar daha evliliğinizdeki sorunların ne olduğunu bile bilmiyor. O yüzden barış diyorlar. zaten boşanmak için aile evine gelmişsiniz gerçekleri anlatmamak için hiçbir sebep yok. Psikolojileri bozuk falan bunlar bahaneniz bence.

Ayrıca neden ikinci soruma cevap vermiyorsunuz? Eşiniz sizi evden kovmuş ve boşanmak isteyen zaten o. Nasıl barışacaksınız diyorum?

BEnce de külli iradelik bir durum yok. Kötü bir herif var ve Allah'ın emaneti canını ezdiren bir kadın var. Hepsi bu
Teşekkür ederim yorumunuz için zatenn ben sürece girdim davayi ben açtım ama vicdanımı acıtıyor lar

Bosanma surecindeyim zamanında aldatma ve şiddet vardi sonra şiddetli anlaşmazlık oldu ama sürekli insanlar sabır et imtihan Allaha bırak diyerek kafa karışıklığı oldu
Boşanmak günah mı ki sabretmek cennetle müjdelensin? Ne alaka?

Barışmak gibi bir niyetim yok ki çaresizlik var şuan

Cevre bu düşünce ile baskın inanın kulağını tıka dersiniz şimdi ama susmuyorlar farklı gözle bakıyorlar sanki ben beceriksizmisim kadin değilmişim gibi benim eksiğim yüzünden böyle yapmış gibi

Cocuk var onlara ne olacak diyorlar bu zamanda her es böyle diyorlar ailem de başta destekliyorlardi beni şimdi barışmami istiyorlar başta çok desteklerdi
İyi de boşanmak isteyen eşinizmiş zaten. Aileniz şiddet ve aldatmayı bilmiyorsa sebep olarak neyi biliyor ve siz neye sabredecekmişsiniz?

Siz insanlara hiçbir şey anlatmamışsınız ki. Gidip boşanma sebebi olarak basit şeyler anlattıysanız sabret derler tabi. Ne aldatıldığınızı ne şiddet gördüğünüzü hiçbir şey anlatmamışsınız. Ne demelerini bekliyodunuz daha boşanma sebeplerinizi bile bilmezlerken?

İyi de boşanmak isteyen eşinizmiş zaten. Aileniz şiddet ve aldatmayı bilmiyorsa sebep olarak neyi biliyor ve siz neye sabredecekmişsiniz?
Sebep olarak benim onun yaptığı şeylerden memnun olmayan takdir etmeyen esim birsey yaptığında cafeye gidip geç geliyor diye hesap sormadan bıkan bir eşin bıktım diyerek gönderdiğini biliyorlar

Bu topraklarda kadına eziyete karşı baş kaldırmaması için öyle telkinler veriyorlar ki insanın aklı duruyor.
"Bir kadın varmış, kocası ona çok eziyet ediyormuş. Kadın sabretmiş, bir gün namaz kılarken kendini Kabe'de görmüş" diyeni gördüm. Üstelik bunu diyen bir kadındı, kocası her türlü eziyeti eden başka bir kadına diyordu.
Adam her türlü pisliği yapar, kadın boşanmaya kalkınca "yuvanı yıkma".
Yuvayı yıkan her türlü pisliği yapan erkek değil de buna katlanmayı reddeden kadın oluverir.
Öyle midem bulanıyor ki bu söylemlerden ve özellikle de bu söylemleri tekrarlayan kadınlardan.

Kimseye birseyimi kolay kolay anlatmam o kadar daraldım ki geldim burada konu açtım iyileşme surecine girdi babam az biraz toplasın diyeceğim

Sebep olarak benim onun yaptığı şeylerden memnun olmayan takdir etmeyen esim birsey yaptığında cafeye gidip geç geliyor diye hesap sormadan bıkan bir eşin bıktım diyerek gönderdiğini biliyorlar
Eşiniz sizi babanızın evine göndermese siz de şiddete ve aldatmaya rağmen boşanmayacakmışsınız zaten. O yüzden söylemek istemiyorsunuz değil mi?

Bosanma surecindeyim zamanında aldatma ve şiddet vardi sonra şiddetli anlaşmazlık oldu ama sürekli insanlar sabır et imtihan Allaha bırak diyerek kafa karışıklığı oldu
Sabret diyenler kendileri öyle bir adama sabretsinler o zaman.
Ne kadar kolay yorum yapmak ya insanı sinirlendiriyorlar okuyunca bile.
Kader böyle bir şey değil. Siz kendiniz için en iyisini yapmaya çabalamadıkça havadan ilahi bir güç gelip sizin ne hayatınızı değiştirir ne de aferin derler size.

Ay yok sonraki yorumlarını okuyun ailesine eşinin yaptığı hiçbir şeyi anlatmamış. Kendisi çok memnuniyetsiz, eşini takdir etmeyen bir kadınmış da kocası o yüzden boşanmak istiyomuş gibi anlatmış. İnsanlar o yüzden barış diyor. Kimsenin ne aldatıldığından ne şiddet gördüğünden haberleri yok

Etrafımda hep o kadınlar var

İyi de siz gerçek sebebi söylemiyorsunuz ki. Hoş boşanma sebebiniz şiddet değilmiş, öyle olsa eşiniz baba evine bırakmadan kendiniz açardınız davayı zaten.

Haklısın bende öyle düşünüyorum kafamın içi tam düzeldi diyorum sanki dibindeki toprağı karıştıriyorlar bulanık bir hal alıyor

Haklısınız mutsuz olmak bile sebep gelmiyor işte bunlara

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…