Küllerden Doğmak Vol.2

yesa yesa canım ben taşınalı 3 hafta oldu ya,herşey elden geçti zaten bazı şeyleri es geçsem olurmu beni yaptı olarak yazsan, baharatlığımı yeni temizledim fakat bazı bakliyatların olduğu 4-5 çekmecem var orada kavonozlar var onları düzenliyebilirim ama,kapıyı da söz bugün yapıcam bana ceza olsun,kurallara uymam lazım kaytarmamam lazım

Olur canım zaten kısa bir süre önce yaptıysan mesela 3 hafta önce kabul olur onlar, ama dediğin gibi kavanozları düzenle, kapını sil, kurallara uy, kaytarma :KK53::mad:
günaydınlar:KK73::KK73::KK73: en tembel benim sanırım hatta instagramda bile adım tembelgiller o derece yani, ama bir anda çok yüklenmeyin böyle bana:oops: ben bu günlük görevlerin hepsini topluca haftalıkla birlikte anca yazarım sanırım malum akşam 7 de evde oluyorum :cry:

Canım cumaları mutlaka yaz, sen Baroness sin cetvelcilerin başı :KK36:, büyük düşün, sen böyle yapma :KK4:

ben de aynıyım canım, ben de o saatlerde evde oluyorum, bir de cumartesi de çalışıyorum. 2-3 gibi çıkıyoruz. tek pazar kalıyor bana:63::63:

Canım işler zor ama günlük olarak verilen ödevler az, dün 3 kapıydı, bugün atılmalık, yormaz inşallah seni onlar :KK60:

Olur canım zaten kısa bir süre önce yaptıysan mesela 3 hafta önce kabul olur onlar, ama dediğin gibi kavanozları düzenle, kapını sil, kurallara uy, kaytarma :KK53::mad:

Canım cumaları mutlaka yaz, sen Baroness sin cetvelcilerin başı :KK36:, büyük düşün, sen böyle yapma :KK4:

Canım işler zor ama günlük olarak verilen ödevler az, dün 3 kapıydı, bugün atılmalık, yormaz inşallah seni onlar :KK60:
ya işte daha hiçbirine başlamadığım için, stres oldum birden. inşallah alışırız ve zamanla hepsini bir düzene oturturuz.

merhaba kızlar.
akşamım çok yoğun ve yorucuydu.
eve girer girmez evi toparladım.
dolapta köfte vardı onu pişirdim.
çocuklarla küçük bir piknik yaptık dışarda.
arkadaşıma geçmiş olsuna gittim.oğlu kaza geçirmişti.
dönüşte küçü kızımı yıkadım.
o arada lavabo,klozet ve banyonun yerlerini yıkadım ç.suyuyla.
çamaşır astım,topladım.

ve kapıları silmeye halim kalmadı.
bugüne kaldı maalesef.

diğer ödevleri hafta sonu yaparım muhtelemen.
akşam iş çıkışı bir de çocuklarla ders çalışıyoruz.
epey vaktimi alıyor.

canım günlük işleri diğer topic'e yazalım bence, buraya haftalık ve günlükleri yazalım.

:nazar: Bu da sana gelsin.

ne yapalım bizimde bonus puanımız olmayıversin ben şu haftalık olanları yapsam çok büyük bir gelişme zaten benim için:21:

aynen canım, ona da şükür diyeceğiz yapsak bir.:rolleyes::rolleyes:

Bonus olmadan olmaz ya hadi kızlar

Tembelgiller Tembelgiller bu sana canım :KK11:
ftemiz ftemiz bu da sana canım:KK4:

:KK70::KK70::KK70:
yapıcaz yapıcaz bizimde fotolarımız olacak tertemiz:21:

Hah şöyle senden böyle mesajlar bekliyoruz Baronesss süpersin :KK68:

ya işte daha hiçbirine başlamadığım için, stres oldum birden. inşallah alışırız ve zamanla hepsini bir düzene oturturuz.

Halledersin canım 4 görev var ama 2 tanesi kolay, günlük olanlar da kolay yaparsın sen aslansın :KK31:

Şimdi ilk gelen ben olduğuma göre 1 odev verelim. Hem temizlik hem düzen adına çalıştığımız için odevimizzzzzz:rolleyes:

Mutfaktan kullanmadigimiz 3 ürün

Kiyafetlerden giymedigimiz 3 ürün

HAYATIMIZDAN CIKARMAK:KK9:
Görev alınmıştır canım kıyafetlerimi yeni ayırmıştım zaten baya bi ayıkladım başka bişey çıkarırsam çıplak kalırım:) ama mutfak tamamdır yapınca yazarım :KK3:

O zaman sabah sabah makinadan kavanozlarımı alıp, baharatlıkları doldurmamın şerefine :21:

20150904_071622.jpg
20150904_073857.jpg

canım günlük işleri diğer topic'e yazalım bence, buraya haftalık ve günlükleri yazalım.

:nazar: Bu da sana gelsin.

Bonus olmadan olmaz ya hadi kızlar

Tembelgiller Tembelgiller bu sana canım :KK11:
ftemiz ftemiz bu da sana canım:KK4:
:KK17::KK17::KK17: ama ama daha yeniyiz biz burda, çok acıdı, şimdi ağrıdan akşam iş yapamam ki:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
korktum ben senden, akşam hemen kapıları silmeye girişiyorum.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

canım ben anlamadım şimdi, listemizde 4 görev var, ayrıca hergün de birer görev mi verilecek? O zaman 1 haftada bir sürü görev oluyor? Yanlış anlamayın ben de çalışıyorum da, akşam eve gidince ancak yemek yapacak kadar vaktim oluyor.
ben şimdi haftaya izne çıkıyorum 1 haftalığına, hergün giremeyebilirim. o yüzden cuma günü bildirim yapsam olur herhalde değil mi?

yok canim. neden yanlis anlayalim. herkes fikrini soyleyecek elbette. ilk sayfada yazmistim ama tekrar yazayim. sadece gorevleri tamamlamak mecburi. odevler sart degil. calisan var, hamile var, bebekli var. gözünün korkmasi is bazinda bakman. dusunuyorsun ki 7 tane odev var nasil yapayim. halbuki hepsi sadece 10 dk lik odev.

Ayyy bu ödev coookk zor olmuş yaaa benim en zorlandıgım en yapamadıgım kısım. Hep bir kullanırım ben bunu yaaa diye bekletirim her seyi :KK48:

ay bende de zurnanin zirt dedigi yer burasi. zaten gunluge dert yandim diye geldi bu odev galiba. mecbur atilacak bugun...

kizlar ben de yesa ile ayni fikirdeyim. daha oncede galiba biri sormustu gunluk yaptiklarimizi yaziyor muyuz diye. o zaman da soylemistik. karisiklik olmasin diye sohbet yerimiz gunluk olsun. burqsi bildirim yeri olsun.

yesa tablo isini ben alirim ama sen bana toplu olarak bildirimde bulunursan sevinirim. cuma gunu kim tamamlamis diye. odev isinin tablosu da gene sen de olsun. ben onlari listeye yazmadim.

Canım öyle iki is olur. Ben cuma listesine karışmıyorum o zaman :KK36:günlük odev lerde de şöyle yapalım. Mesela ben yaptıysam

Bugün ödev yapanlar
1 yesa1

Deyim

İkinci yapan kişi
Bugün ödev yapanlar
1 yesa1
2 Baronesss

Desin ve bu liste böyle gitsin:KK24:

:KK17::KK17::KK17: ama ama daha yeniyiz biz burda, çok acıdı, şimdi ağrıdan akşam iş yapamam ki:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
korktum ben senden, akşam hemen kapıları silmeye girişiyorum.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Hah söyle canım ya valla kısacık kısacık odev veriyoruz yani tüm kapılar yerine 3 kapı gibi. Hele bugünkü ödevi oturduğun yerden yapacaksın. :KK68:

Bu arada bugünkü odevi chentiq e armağan ediyorum :KK53:

Bu arada istersen sana cuma özel mesaj atıp bildirim yapabiliriz ayrıca buraya da yazarız ama özel mesajla kolay olur.

Hah söyle canım ya valla kısacık kısacık odev veriyoruz yani tüm kapılar yerine 3 kapı gibi. Hele bugünkü ödevi oturduğun yerden yapacaksın. :KK68:

Bu arada bugünkü odevi chentiq e armağan ediyorum :KK53:

Bu arada istersen sana cuma özel mesaj atıp bildirim yapabiliriz ayrıca buraya da yazarız ama özel mesajla kolay olur.
olur canım farketmez, cuma günü unutmam inşallah.

canım ben yeni taşındım demiştim ya,ben taşınırken ne var ne yok attım zaten,atmayı çok severim,fazla eşyayı döküntüyü hiç sevmem,atmak huyumdur zaten,eşim hep bana kızar herşeyi atıyom diye,gelirken hamak bile attım çöpe kullanmıyoruz diye,ne atsam ki bilemedim şimdi?o_O

ay bi ben de böyle olabilsem keske. darisi basima.

.......

bir de yeri gelmisken aciklik getirmek istedigim bir sey var. eger gorevleriniz ve odevleriniz zaten yaptığınız bir seyse -mesela baharatlariniz temiz ve duzenliyse- bedavadan + kapmissiniz demektir. yarismada puanlama sistemi yoktur. sadece + lar ve - ler vardir. yapana + konulur. bunu da bir ara guncellerim ilk sayfada.

odevler günlük olarak bitirilmelidir. ornegin dun kapinizi silmediyseniz bugun silseniz dahi odevinizi yapmis sayilmazsiniz. kapiniz zaten temizse gene yirttiniz demektir. + yi kaptiniz.

hatta bir ipucu vereyim size. o gun mesela Ayna sileceksiniz diyelim. erkenden topike gelin bugun aynalar silinecek deyin. gene kapin + yi.

X