Küllerden Doğmak Vol.2

sirke olayını anladım :) perde dediğin normal kalın perde heralde değil mi şu güneşlikler işe yarar mı o tarz bir şey mi?? ayy ne çok soru sordumo_O
Nasil anlatsam bilemedim tul değilde eskiden oluyordu ya. Yarın fotoğraf cekio atayım insaAllah canim.

ya peki o sungeri atmadan camasir suyunda yikasan da ni olmuyir. Ben wc fircasini da sungeri de camasir suyuyla yikayip kullaniyorum tekrar. :KK51: sungeri zaten kenarlara kullanıyorsun. Ya kendimi yeni gelin gibi hissettim neler ogrendim bugun
Evet ya ben öyle yapıyorum çamaşır suyuyla yıkıyorum, hatta tuvalet fırçasının içine konduğu hazneye de çamaşır suyu koyuyorum icinde bekliyor tertemiz oluyor :21:
Canım her gün şöyle bir deterjan döküp fırçalıyorum, haftada bir iyice ovuyorum yeşil süngerle... :-) onu ucuzlardan alıyorum kullanıp atıyorum....
Ben sana bunu yazmıştım özel mesajla.
Ben her gün camlarımın onunu de siliyorum :-)
Çocukların kullandığı her alan her gün işlem görüyor bizde.
Anaaammmmmm :KK57: acaba bu yüzden mi bebek yapmak beni urkutuyor :KK17:

ya peki o sungeri atmadan camasir suyunda yikasan da ni olmuyir. Ben wc fircasini da sungeri de camasir suyuyla yikayip kullaniyorum tekrar. :KK51: sungeri zaten kenarlara kullanıyorsun. Ya kendimi yeni gelin gibi hissettim neler ogrendim bugun

Yok canım ben süngeri yeni açtım ya lavabodan başlıyorum güzelce ovup duşaktakine geçiyorum onu da yıkıyorum fayanslara geliyorum bolca köpürte kopurte fayansları da yıkıyorum klozate geldim içine kadar güzelce yıkayıp çöpe atıyorum. Sonra da foşur foşur su tutuyorum heryere. Tuvalet için ayrı açıyorum. Orda da aynı sırayı uyguluyorum. Bez ucuz olunca dağılıyor zaten. Bazen eşim yıkar o tuvaleti fırçayla yerleri de araba fırçasıyla yıkar geçer.

Canım sen temizlik hastalarını izledin mi hiç. Ellerinde hijyen ölçen cihazlardan var. Herşeyin hijyenini olçuyorlar. Aslında kirli sandıkları çoğu yer temiz çıkıyor. İzlemediysen izle. Bazı şeyler kafamızdan ibaret.
Mesela ben dolaptan çıkan hiç birşeyi geri koymam doğru kirli sepetine... Uzerime denerim vazgeçerim başka biley giyerim çıkan sepete. Bunu aşmaya çalışıyorum ben de.
Ya da bulaşıkları makineye sıcak suyla sabunlayıp koyarım. Misafir mesela yardım olsun diye mutfağı toplar makineye yerleştirir. Gidince arkasından boşaltır yıkar koyarım :-)
Yine misafir koltukta ayaklarını koltuğa koyunca rahatsız oluyorum.. Vs vs

Aslında bunlar benim beynimde takıntı.. Düzeltmeye çalışıyorum artık. Mesela su bardaklarını direk kapatmaya başladım makineye. Zamanla diğerleri de gelir inşallah :-)
Su kiyafetleri yikama olayini bende yapıyorum :KK43: ama bulasiklarini makinaya temizlenmis sekilde koyarsan bulasiklarin suyu görünce sabunu akacagi icin makina temizleyecek yag kir katmani bulamayacagindan bulasiklarini cizer ya da zedeler diye biliyorum. Ama gerçekten de öyle oluyor.

oksijenli su ne ki
eczanede mi oluyor ?
fransizacasi ne acaba :s

valla millet içiyor resmen domastosu
ben kullnairimda abartmam
misafir gelcegi vede odev oldugu zaman kullnaoyorum sadece mutfaga :))))))))))))))))

eczanede oluyor canım eskiden okulda düşüp kolumuzu bacağımızı kanattığımızda hemen oksijenli su dökülürdü üstüne mikrop kapmasın diye :))

Güneşlik canım bildiğimiz. Gerçi şimdiki perdeler pullu boncuklu. Eskiden kullandığımız duz perdelerden. Yok mu evde eski perde kes kullan. Bulamazsan ben kayınvalidemden kesip göndereyim. Böyle ondan üstüste koyup dikmiş kenarlarından güzelce.

öylesi var canım onlardansa yaparım duruyor bir köşede lazım olursa diye:KK48:

Nasil anlatsam bilemedim tul değilde eskiden oluyordu ya. Yarın fotoğraf cekio atayım insaAllah canim.

çok sevinirim sanırım öyle daha iyi anlıycam:KK200::KK200:

Yok canım ben süngeri yeni açtım ya lavabodan başlıyorum güzelce ovup duşaktakine geçiyorum onu da yıkıyorum fayanslara geliyorum bolca köpürte kopurte fayansları da yıkıyorum klozate geldim içine kadar güzelce yıkayıp çöpe atıyorum. Sonra da foşur foşur su tutuyorum heryere. Tuvalet için ayrı açıyorum. Orda da aynı sırayı uyguluyorum. Bez ucuz olunca dağılıyor zaten. Bazen eşim yıkar o tuvaleti fırçayla yerleri de araba fırçasıyla yıkar geçer.
Benim eşim o konuda tam bir faciaydi:KK34: tuvaleti yıkıyor diye sevinen ben bir gün sadece duvarlarını yıkayacagi fırçayla tuvaletin her yerini yikadigini gördüm cildirdim :KK57: lavabonun içini, tuvaleti... deliye donecektim :KK34: benim eşim çok pisssss :KK51:

kubdef kubdef ben o perdelere dokunamıyorum yaa. Kayınvalidemin var. Boyyyle içimden bişeyler kayıp gidiyor ona dokununca. Bi de şeftali ve balıkta oluyor aynı his :-) Balığa bakınca zaten gidip geliyorum diğer tarafa... :KK70:
Hadi ya. Ne kadar farkli fobilerin var :) neden ki acaba hic araştırmayı denedin mi altında birsey yatiyordur mutlaka. Bende de bahsettiğin his örümcek agina dokunursam oluyor ve uzun süre kasiniyorum ya da kizirikla karşılaşıyorum.

Benim eşim o konuda tam bir faciaydi:KK34: tuvaleti yıkıyor diye sevinen ben bir gün sadece duvarlarını yıkayacagi fırçayla tuvaletin her yerini yikadigini gördüm cildirdim :KK57: lavabonun içini tuvaleti deliye donecektim :KK34: benim eşim çok pisssss :KK51:
:KK70::KK70::KK70:

Su kiyafetleri yikama olayini bende yapıyorum :KK43: ama bulasiklarini makinaya temizlenmis sekilde koyarsan bulasiklarin suyu görünce sabunu akacagi icin makina temizleyecek yag kir katmani bulamayacagindan bulasiklarini cizer ya da zedeler diye biliyorum. Ama gerçekten de öyle oluyor.
Canım 3 kere servise gitti makine... İlk gittiğinde servis dedi ki abla makineyi yeni mi kullanmaya başladın. Yok dedim 2 sene oldu. Makine çok temiz hiç yağ yok dedi. Dedim yıkayıp koyuyorum.:KK70: :KK70: adam güldü o zaman çok bozulur yıkamadan koyman lazım dedi. Ama ben rahat edemiyorum.
Bimden deterjan almıştım o çok çizdi. Onun dışında bi çizilme yok şimdilik. 3 sene falan oldu değiştirdim takımları hep. Sularımız kireçli değil belki ondandır.

Hadi ya. Ne kadar farkli fobilerin var :) neden ki acaba hic araştırmayı denedin mi altında birsey yatiyordur mutlaka. Bende de bahsettiğin his örümcek agina dokunursam oluyor ve uzun süre kasiniyorum ya da kizirikla karşılaşıyorum.

Bilmiyorum canım. Hadi balık neyse de şeftali ne alaka dimi...
Balık çok melun melun bakıyor canım. Bakamıyorum gözlerine... İçim kotu oluyor.. Bi kere pişirmeye kalktım tabi kafasını kotarttırdım ellerim sandım kafası olmayınca. Çok zorlandım ağladım hopladım zıpladım baktım olmayacak başım dönmeye başladı bıraktım :-)
O değilde örümcek ağına niye dokunma ihtiyacı hissettin.. :KK70: hiç dokunmadım bilmiyorum ona karşı ne hissederim:-)
Böcekten de çok korkarım... Sinek bile öldüremem :-)
Benim eşim o konuda tam bir faciaydi:KK34: tuvaleti yıkıyor diye sevinen ben bir gün sadece duvarlarını yıkayacagi fırçayla tuvaletin her yerini yikadigini gördüm cildirdim :KK57: lavabonun içini, tuvaleti... deliye donecektim :KK34: benim eşim çok pisssss :KK51:
Yerdeki fayanslarla duvardaki fayansları aynı fırçayla yıkıyoruz biz. Tuvalete sokmuyoruz sadece o fırçayı.

Bilmiyorum canım. Hadi balık neyse de şeftali ne alaka dimi...
Balık çok melun melun bakıyor canım. Bakamıyorum gözlerine... İçim kotu oluyor.. Bi kere pişirmeye kalktım tabi kafasını kotarttırdım ellerim sandım kafası olmayınca. Çok zorlandım ağladım hopladım zıpladım baktım olmayacak başım dönmeye başladı bıraktım :-)
O değilde örümcek ağına niye dokunma ihtiyacı hissettin.. :KK70: hiç dokunmadım bilmiyorum ona karşı ne hissederim:-)
Böcekten de çok korkarım... Sinek bile öldüremem :-)

Yerdeki fayanslarla duvardaki fayansları aynı fırçayla yıkıyoruz biz. Tuvalete sokmuyoruz sadece o fırçayı.
Çok ilginçmis o zaman sizde baligi esin yapıyor :) şeftaliyi duymuştum ama baligi ilk duydum :KK66: yenersin insaAllah :) bizim bag evi var elimin yarısı kadar orümcekler kol geziyor ve her yere ag oruyor. Hatta ag ormuyor bildiğin 3+1 ev yapıyor. Saltanat kuruyorlar. İster istemez karsilasiyorum farketmeden elim degiveriyor. Ama eskiden daha kötüydüm ag gördüğüm odaya falan giremezdim hemen kizarirdim.

Ya camasir suyu iyi bir sey degil mi yaa. Ben azerinde hep goruyordum domestosla yok surayi yaptim burayi yikadim diye.. hijyen saglamiuir mu o meret

Sirke beyazlatiyor mu ? Yarın deneyecegim, inşallah ise yarar, ben de gıda koyuyorum diye iyice çamaşır suyu döküyordum hijyenik olsun diye :KK43:

hijyen sağladığı doğru ama çok yoğun kimyasal. mikropları öldürürken sağlığımıza da zarar veriyor :KK43:

çamaşır suyundan nefret ediyorum kızlar tuvaletten ve lavabo ovmaktan başka yere kullanmam. şimdi uzun uzun anlatamayacağım ama yaşadığımız bi çok sorun hastalık evlerimizde kullandığımız çamaşır suları ve çamaşır deterjanları gibi kimyasallar sebebi ile oluyor.
ayrıca şunu unutmayalım arkidişlerim hijyen hijyen sözü ile kandırılıp durduk sürekli. Çevremizi "sıfır mikrop" lu hale getirmeye çabalayıp duruyoruz bu tabiata aykırı ve çok yanlış bi durum, tolere edilebilir miktarda bakteri ve mikroorganizmalarla yaşayabiliriz ve yaşamalıyız da doğal ortam bunu gerektirir. siz tamamen mikropsuz evler oluşturmaya çalışırsanız karşılaştığınız ufacık bi mikropla yataklara düşersiniz kendiniz ve özellikle de çocuklarınız.
eskileri düşünün bir ne kadar hijyen vardı ama ne kadar hastalık vardı?????:KK75:

çamaşır suyundan nefret ediyorum kızlar tuvaletten ve lavabo ovmaktan başka yere kullanmam. şimdi uzun uzun anlatamayacağım ama yaşadığımız bi çok sorun hastalık evlerimizde kullandığımız çamaşır suları ve çamaşır deterjanları gibi kimyasallar sebebi ile oluyor.
ayrıca şunu unutmayalım arkidişlerim hijyen hijyen sözü ile kandırılıp durduk sürekli. Çevremizi "sıfır mikrop" lu hale getirmeye çabalayıp duruyoruz bu tabiata aykırı ve çok yanlış bi durum, tolere edilebilir miktarda bakteri ve mikroorganizmalarla yaşayabiliriz ve yaşamalıyız da doğal ortam bunu gerektirir. siz tamamen mikropsuz evler oluşturmaya çalışırsanız karşılaştığınız ufacık bi mikropla yataklara düşersiniz kendiniz ve özellikle de çocuklarınız.
eskileri düşünün bir ne kadar hijyen vardı ama ne kadar hastalık vardı?????:KK75:

önünde saygı ile eğiliyorum bendi:KK9::KK9::KK9:

X