Küllerden Doğmak Vol.2

HASTALIKLAR
1- Chentiq = istif yapma
2- anka_misali =yıkanmış ve ütülenmiş çamaşırları yerine kaldırmama
3- yesa1 = çamaşırlığın sürekli dolu olması, kuruyan çamaşırların mecbur kalınca son anda kaldırılması
4- flores = oturma odasının çok dağılması. her an misafire hazır olmalı
5-eflalim=ütüyü dağ gibi olana kadar biriktirmem
6-soocute yıkanan çamaşırları sepette öylece bırakıyorum yerine koymuyorum sepetten alıyoruz :KK43:
7=clemantin=Yıkanan çamaşır sorunu bende de var o_O Yenileri gelene kadar astıklarımı kaldırmıyorum :KK43:
Aslında çook şey var ama:KK34: 1 tane yazabiliyoruz sanırım o_O
8-eshma = aldığım şeyi tekrar yerine koymamak. sonra tekrar aradığımda yerinde bulamamak. :KK43:
9-heyecandorukta= erteleme. işi o an yapsam hiçbir şey birikmeyecek ama erteledikçe yığınla işim oluyor.
10-callan=genel beceriksizim
11- Areser =Asılan çamaşırların kuruduğu Zaman hemen kaldırmak ütülenecekleri ayırmak
12-Kubdef=Hangisini yazsam bilemedim ki şimdi:KK51: ütülenecek çamaşırları surekli erteleyip dağ halini alinca utulemek
13.bulaşık makinesi ve buzdolabını çekip temizlemek.en az yaptığım şey.b.makinesinin hortumunu geçmiş yıllarda yardımcı koparınca eşim çekmeme izin vermedi.
14.naz__24:ütü,ütü,ütü ve yine ütü :)

Kızlar kusura bakmayın tam konsantre olamadım ve gidişatı hiç anlamadım ricaetsem izleyeceğimiz yolu anlatın bana
Grup arkadaşlarıma sevgiler,kız Allah seni iyi etsin o şarkı ne öyle clemantin clemantin
Dün yüzme kursum başladım heryerim et kesiği olmuş bitik haldeyim :)

Tertipli duzenli bayanlar lutfen resme bakmadan geçsinler. Zira akıl ve ruh sağlığınız açısından çol zararlı içerikler içermektedir. Şimşek hızında bulaşık çıkarıyorum. Sn de 5 bulaşık garanti... :KK70:
Bu ne yaw resmen tehditsin bizim grup için :KK70:
Bizim grup genelde çamaşır katlamıyor belli oldu. :-)
Benim yatağın üstü ve kızın yatağın üstü ve balkondaki çamaşırlık dolu,gelin bi el atın toplayak :KK23:

bu arada hani bu kendimizde düzeltmek istediğimiz şeyler var ya bunlarda aylık dimi? yani bu ay içinde ben herşeyi zamanında aldığım yere koyan biri olucam dimi:KK30::KK30:
Öle ümit ediyoruz canım :KK19:

HASTALIKLAR
1- Chentiq = istif yapma
2- anka_misali = ütülü çamaşırları yerine kaldırmama
3- yesa1 = çamaşırlığın sürekli dolu olması, kuruyan çamaşırların mecbur kalınca son anda kaldırılması
4- flores = oturma odasının çok dağılması. her an misafire hazır olmalı
5-eflalim=ütüyü dağ gibi olana kadar biriktirmem
6-soocute yıkanan çamaşırları sepette öylece bırakıyorum yerine koymuyorum sepetten alıyoruz :KK43:
7=clemantin=Yıkanan çamaşır sorunu bende de var o_O Yenileri gelene kadar astıklarımı kaldırmıyorum :KK43:
Aslında çook şey var ama:KK34: 1 tane yazabiliyoruz sanırım o_O
8-eshma = aldığım şeyi tekrar yerine koymamak. sonra tekrar aradığımda yerinde bulamamak. :KK43:
9-heyecandorukta= erteleme. işi o an yapsam hiçbir şey birikmeyecek ama erteledikçe yığınla işim oluyor.
10-callan=genel beceriksizim
11- Areser =Asılan çamaşırların kuruduğu Zaman hemen kaldırmak ütülenecekleri ayırmak
Bunu niye alıntıladım bilmiyorum:KK53:

Kızlar siz sahanesiniz bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim ben normalde temizlik hastası biriyim herkes evin tertemiz parliyo dese bana dünyanın en pasaklı evi gelir hergün nerdyse her işi yaparım ama yine takılı kalırım bu konuda sizlerle işlerini yoluna koyuyorum ins bugün başladım umarım yine takıntı yapmam bugün isim erken bitmişti her zmanki gibi buraya takiliyordum bu konuyu görünce ise giriştim şimdi çay molası verdim kendime
Biraz uzun oldu galiba

merhaba kızlar,bende sessiz takipçilerinizdenim..kendimi deneyeceğim bakalım neler yapabileceğim..gruplara başarılar dilerim..

hoş geldiniz arkadaşlar,

temizlik hastası olan arkadaşı bizim gruba alabiliriz 1 eksiğimiz var bizim grup terapi gibi gelir :KK70::KK70:

Annenin en akıllı kızı senmisin bakim:KK45:

Canım yeni format diye özet geçtim ama chentiq'in onay vermesi gerekiyor

YENİ FORMAT

1- Her hafta tek bir grup üyeleri GÜNLÜK ödev verebilir. (bu hafta birinci grup)

2- Her ay iki alan belirlenir bu ay MUTFAK (herkes kendi maddesini kendi belirleyip yapacak)

3- Her hafta bir alışkanlık (TEZGAH ÜZERİ VE YERLERİN TEMİZ TUTULMASI)

4- Her ay oturmalı ödev listesi gelir, o listeden de yaparız ve yine aylık olarak bildirim yaparız

yeni 4 hafta sonra cuma günü 2 bildirim yapacağız, biri mutfak biri de oturmalı ödev listesinden

5- Herkes kendinden yakındığı bir şeyi söylecek mesela chentiq için istif arada " chentiq istif olayları nasıl gidiyor" diye soracağız resim falan isteyebiliriz

6- Farklı gruptan bir body seçiyoruz (bunu ben de anlamadım kendi grubumuz var zaten
A Anka ne katılıyorum

eve ancak girebildim :KK43: şimdi mutfağa girişip tezgahı toparlıycam ama resmi hemen yükleyemem. elde yıkanacak malzemeler var onların kuruması lazım önce. bana bir şeyler yazan arkadaşlar vardı nickleri unuttum gitti. gün içinde takip ettim yazılanları ama cevap verecek fırsatım olmadı. teşekkür ederim hepsine iyi dilekleri için :KK66:

Sabah sabah kıymalı börekmi yapdın :110:biz tosta talim ettik bu sabah:KK48:

Evet oğlum hasta ya istedi yapıverdim. Hasta olmasa akşama yapardım..
Ben tost yapsam da böyle dağılıyor gerçi... Diyorum ya geçtiğim yer darmadağın oluyor diye. :KK70:
Börek hazır yufkadan mi

Evet hazır. Kendim açmış gibi dağıtmışım dimi ortalığı :KK70:

elifcino MUTFAK
  • Dolaplarin kapaklarinin silinmesi
  • Ic raflarin silinmesi
  • dolap üstünün silinmesi
  • Beyaz esyanin disinin silinmesi
  • Kapinin prizin silinmesi
  • Buzdolabinin icinin temizlenmesi
  • mutfaktaki kanepenin silinmesi
  • Dondurucunun düzenlenmesi
  • halının silinmesi
  • kombinin silinmesi
  • duvarların ve peteğin silinmesi
  • camın silinmesi
  • balkonun yıkanması
  • Ocagin silinmesi
  • Firinin icli disli silinmesi
  • aspiratörün silinmesi
  • Cop kovalarinin bosaltilip yikanmasi
  • Yerlerin silinmesi
  • Mutfak masasi ve sandalyelerin silinmesi
  • küçük kitaplığın günlük tozunun alınması ve düzenlenmesi
  • çekmecelerin düzenlenmesi
mutfak tezgahının düzenli ve temiz tutulması ve mutfağın günlük süpürülmesi.
günlük alışkanlığa elifcino etkisi :))) : yemekten sonra puding, çerez, meyve, kuru yemiş, kek-kurabiye, patlamış mısır gibi ıvır zıvırgillerden birini yapıp ev halkına vermek :KK9:

o arkadaş ben oluyorum galiba

Evet canım benim zaten takip ediyorsan anlamışsındır en güzel grup bizim grup :KK68::KK68:

Valla baya uyanıksınız heeee:110:alımlar kapandı net:63:ben gelim sizin gruba :KK8:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa naz grubundan ayrılmak istiyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

valla senin grup üyelerinden biri ben olsam çok üzülürdüm ayrılmak istiyor bizim gruptan derdim :KK70:

Evet canım benim zaten takip ediyorsan anlamışsındır en güzel grup bizim grup :KK68::KK68:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa naz grubundan ayrılmak istiyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

valla senin grup üyelerinden biri ben olsam çok üzülürdüm ayrılmak istiyor bizim gruptan derdim :KK70:

Benim tezgahı görünce umutsuzluğa kapıldı yavrum. :-)

X