Küllerden Doğmak Vol.2

Bu arada günlerdir yoktum burayı bıraktığımı bile düşünmüş olabilirsiniz hepinizden özür dilerim... Kendimi iyi hissetmediğim dönemler olabiliyor maalesef hayata dört elle sarılan bir insan değilim. Canım sıkıldı mı boşluyorum. Öyle bir dönemden geçtim işte sevgili küldaşlarım:KK51: umarım yeni yılda hepimizin canına can gelir enerjiler tavan yapar. Evlerimiz de yaşamlarımız da düzenli ve huzurlu olur. Satırlarıma burada son verirken WE CAN DO IT!! demek istiyorum :KK19:

image.jpeg

Evet bu we can do it resimlerine bayiliyorum.

Evdekiler esimin ailesi. Aslinda onlarin dile getirdigi bir sey yok. Gelmeden once evi cok guzel duzenlemis temizlemistim. Buzdolabina saatler harcamistim. Simdi ise buzdolabinin ici karman corman. Bir seyler dokulmus kenardan yeniden silinecek. Salon banyo hep esyalar karismis ev zaten kucuk.

Bir de esim gelince ne yediniz ne ikram ettin vs. Soruyorum bir sey istemiyorlar sen kafana takma zahmet etme biz ne olsa yeriz diye. Ama esim soyleyemezler israr edeceksin yok bu saate kadar ac birakmissin. Yahu acikmadim tokum diyen adama ne yapacagim. Ustune de islerimi yapamiyorum cunku insanlari oradan oraya surukleyecegim. Ya bunalima girdim. Dun de isyan ettim en son. Ve kizima soyluyorum isin kotusu. Bir de o sozumu dinlemeyince ona kiziyorum. Gunah kecisi oluyor yavrum kucucuk yasta. Ay gene kötü oldum ben ya :KK42:

Evdekiler esimin ailesi. Aslinda onlarin dile getirdigi bir sey yok. Gelmeden once evi cok guzel duzenlemis temizlemistim. Buzdolabina saatler harcamistim. Simdi ise buzdolabinin ici karman corman. Bir seyler dokulmus kenardan yeniden silinecek. Salon banyo hep esyalar karismis ev zaten kucuk.

Bir de esim gelince ne yediniz ne ikram ettin vs. Soruyorum bir sey istemiyorlar sen kafana takma zahmet etme biz ne olsa yeriz diye. Ama esim soyleyemezler israr edeceksin yok bu saate kadar ac birakmissin. Yahu acikmadim tokum diyen adama ne yapacagim. Ustune de islerimi yapamiyorum cunku insanlari oradan oraya surukleyecegim. Ya bunalima girdim. Dun de isyan ettim en son. Ve kizima soyluyorum isin kotusu. Bir de o sozumu dinlemeyince ona kiziyorum. Gunah kecisi oluyor yavrum kucucuk yasta. Ay gene kötü oldum ben ya :KK42:
Canım aç olan insan eli boş gelmesin ne bileceksin canları ne çekiyor? Bir de tokum diyorsa? İlla sofra kurmak şart değil çayın yanına ne koysan olur demek ki. Hiç hazırda bir şeyin yoksa da simit alırsın peynir zeytin çay süper olur. Eğer sık sık bu tarz sıkıntılar yaşıyorsan da haftasonu falan eşin kızınıza göz kulak olur sen kek poğaça falan yapıp buzluğa atarsın. Zaten anladığım kadarıyla çalıştığın için kv kp kısmı senden üstün hizmet beklemiyor takma kafana dediklerine göre. Bu samimiyet belirtisi bence eşin duygusal davranıyor mahçup olacak sanıyor.
Evdeki dağınıklık için bir ilacım olsa başıma sürerdim üzgünüm :KK43: en akıllıca gelen dağıtmamak yani dağılma esnasında müdahale etmek ama o da mümkün olmuyor.

Tekraddan günaydın kızlar:KK54:özenerek seçtiğim ödevimi beğenmenize çok sevindim:KK49:birazdan fotoğrafla listeye ismimi ekliycem :KK15:

Bu haftanın banyo ödevine gelince,aslında hiç yapasım yokdu :KK12:dün eşim birden bire oturduğu yerden kalkdı ve mutfağa gitti,kombi uzun zamandır iyi randıman vermiyordu,malum soğuklarda gelince fitresini temizlemeye kalktı:KK34:malum gider vanası banyoda,acınca banyo battı:mad:gecenin yarısı banyoyu temizledim :KK70:birtek duşakabin kaldı oda kireç çözücü bitmiş ondan,bugün alıp onuda hallettinmi banyo tamamdırHoppa

oo bu ödevin resimli olması çok harik aolmuş. geceyarısı yapacağım. ödevi ben vermişim gibi olmuş yalnız :KK70:

Tekraddan günaydın kızlar:KK54:özenerek seçtiğim ödevimi beğenmenize çok sevindim:KK49:birazdan fotoğrafla listeye ismimi ekliycem :KK15:

Bu haftanın banyo ödevine gelince,aslında hiç yapasım yokdu :KK12:dün eşim birden bire oturduğu yerden kalkdı ve mutfağa gitti,kombi uzun zamandır iyi randıman vermiyordu,malum soğuklarda gelince fitresini temizlemeye kalktı:KK34:malum gider vanası banyoda,acınca banyo battı:mad:gecenin yarısı banyoyu temizledim :KK70:birtek duşakabin kaldı oda kireç çözücü bitmiş ondan,bugün alıp onuda hallettinmi banyo tamamdırHoppa

Ah canım yaa. Eşin niye öyle yapıyor ki. Açık açık konuş şikayet eder gibi değil ama dertleşir gibi. Kayınvalidenler de yeni gelin gibi niye söyleyemiyorlarmış. Zaten niye söylüyorlar mutfağı kilitleyip yatmıyorsun ya acıkan girsin hazırlasın. Çok tuhaf yaa. Ben strese girdim burda vallahi.

Ay kızlar heryere kar yağdı Konya kupkuru yaa.. Çay keyif tamam da camdan bakınca kar yok maalesef. :)
Ah canım rabbim Nasıl rahmet yağdırıyor istanbula arındık sanki,Konya mübarek yer zaten ihtiyaç yok heralde:KK48:yakında yağar inş,öğlenden sonra kar topu oynamaya çıkıcaz çocuklarla,çok istiyorlar :KK45:

X