Küllerden Doğmak Vol.2

Benim eşim de dağınık değildir. Ama ben aşırı dağınığım. Girdiğim yerde kasırga etkisi yaratıyorum. Sabah puding ve krep yaptım. Onları toplamadan kahvaltı hazırladım. Sanırsın orduya ziyafet verdim. O kadar dağıldı:-) şimdi de yatakta çay keyfi yapıyorum:-) keşke biri arasa da sana geliyorum dese. O zaman inanılmaz bir enerji geliyor :KK70:

BUGÜNKÜ ÖDEV
O odada olmaması gereken 3 eşyayı yerine kaldırmak

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. callan
2. Yesa1
3.naz__24

1-oğlumun süt bardağı,
2-kızımın biberonu mutfağa götürüldü
3-kızımın battaniyesi odasına götürüldü

clemantin clemantin benim eşim dağınık sayılmaz çoraplar hariç :) ayağından çıkarır ya yatak odasına kenara koyar aklınca ertesi gün yine giycek ya yada odanın ortasında :KK34:kıyafetler sandalye tepesinde :KK35:daha saymıcam baya dağınıkmış yani:KK70:

Sadece bunlar mı vardı yerinde olmayan yoksa 3 tane diye mi bunları yazdın... Benim yatak odası dışında her odada olmaması gereken şeyler var... :KK70: o da dun bitirdim temizliği ya ondan. :KK70:

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. callan
2. Yesa1
3.naz__24
4. elifcino

bu aralar temizliğe haddinden fazla dikkat etmem gerekiyor. bizim ufaklığa da bu mereti bulaştırmamam lazım, umarım da bulaşmamıştır.
sabah kahvaltıdan sonra bul. mak. boşalttım, yeniden doldurup çalıştırdım. mutfağı topladım, bir mutfak dolabını sildim. salonu topladım, gereksizleri yerine kaldırdım. antre ve holü toparladım. çamaşır astım, makineye çamaşır attım yine. birazdan banyoya giricem. şimdi oğluşa atıştırmalık bir şeyler vereyim. banyodan sonra da ona ödev yaptırmam gerekicek. bugün yatana kadar çamaşır mak. çalışır artık. yarın da ütü yapmaktan belime kıramp girer.

koca kişisinin dağınıklığına girmim, kahve içtiği bardağı bile salonda bırakır. :KK14:

Sadece bunlar mı vardı yerinde olmayan yoksa 3 tane diye mi bunları yazdın... Benim yatak odası dışında her odada olmaması gereken şeyler var... :KK70: o da dun bitirdim temizliği ya ondan. :KK70:
:KK70::KK70::KK70:Ay Nasıl biliyor beni:KK70:bir kaç bişey daha var kahvaltıdan sonra kaldırcam kahvaltı yapıyom şuan:kk77:

Benim eşim de dağınık değildir. Ama ben aşırı dağınığım. Girdiğim yerde kasırga etkisi yaratıyorum. Sabah puding ve krep yaptım. Onları toplamadan kahvaltı hazırladım. Sanırsın orduya ziyafet verdim. O kadar dağıldı:-) şimdi de yatakta çay keyfi yapıyorum:-) keşke biri arasa da sana geliyorum dese. O zaman inanılmaz bir enerji geliyor :KK70:
Ben de kendimi dağınık bilirdim ama yok evlendikten sonra gördüm ki (eşimle kıyaslayacak olursam) hiçte dağınık sayılmam:21: hatta düzenliyim bile diyebilirim :KK70:Eşim yediği meyvenin çöpünü bile nerede yemişse orada bırakır, yatak odası dışında evin her yerinde üzerini değiştirir :confused: Kısacası anlatılmaz yaşanır :KK53:

Kizlar cok hossunuzzz :)) birde evi kucuk olanlari dusunun. O zaman daha cok goze batiyor hersey. O yuzden gereksiz ne varsa atmaya basladm. Elime gectikce. Meger yuklerim dokiluyormus. Esime gelince. Cidden daginikti hele evde birakip anneme gittigmde sanrszn 10 kisi kalms evde :KK47:ama artk Uzum UZUME BAKA BAKA kararir lafi cok dogru. Surekli toplama derleme kaldrma halindeydim:KK69::KK31:. Cunku bende dagitiyodum. Iki koltuk var evde biri benm biri onun hesabi. Benmkinde deterler kalemler usuyorsam battaniyem. Laptopum. Ictfm cay bardagi. :KK53:Ama bir silkeleniyorum. Hemen pit pit topluyorum etrafi :KK55:zorla da esime de yaptiriodum. Ama artk o kadar alismiski. Izin gunumzde alisveris yapioruz. O posetler ortada kaldigi oldu. Ikinci gunde evde degildik yine kaldi. Hemen bakio offf ev cok dagilms. Hadi kalk yardim ediim toplyalaim.:KK57: Ki sonraki gun mutfak cok dagilms ve hastayim. Ve evde degilsek sabahn bulasklari hersy kalms. Bende mutfagi toplayackbhalim kalmadi deyince. Hemen firlio hadi toplayalim yardm edeyimde dio.:KK31: Tabi buraya gelmesi zor olmustu. Ilk bas sadce verdklerimi bulask makjnesine resmen yigiyordu kaciyorsu sonra dha duzgn koydu. Sonra yer degstik o duruladi verdi. Sonra durulayip verdi ustune servisin uzerini sildi copleri atti... ayy bole deyince kulaga cok hos geliyor :KK75: :KK73::cool:

Ben de kendimi dağınık bilirdim ama yok evlendikten sonra gördüm ki (eşimle kıyaslayacak olursam) hiçte dağınık sayılmam:21: hatta düzenliyim bile diyebilirim :KK70:Eşim yediği meyvenin çöpünü bile nerede yemişse orada bırakır, yatak odası dışında evin her yerinde üzerini değiştirir :confused: Kısacası anlatılmaz yaşanır :KK53:

Eş dağınık olunca daha zor ya.:-) sabahları eşim benden sonra kalkarsa yatağı düzenler ama ben sonra kalkarsam çoğunlukla ellemem... :KK70: akşam yine dağılacak ne gerek var dimi.
Eşofmanını yerine kaldırır benimki ortada 8 şeklinde durur:KK70: bi tek banyodan çıkınca havluyu yatak odasına asar. Banyoya götürmez ona sinir oluyorum. Onu da öğrenirse iyi olacak. :KK70:

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. callan
2. Yesa1
3.naz__24
4. elifcino

bu aralar temizliğe haddinden fazla dikkat etmem gerekiyor. bizim ufaklığa da bu mereti bulaştırmamam lazım, umarım da bulaşmamıştır.
sabah kahvaltıdan sonra bul. mak. boşalttım, yeniden doldurup çalıştırdım. mutfağı topladım, bir mutfak dolabını sildim. salonu topladım, gereksizleri yerine kaldırdım. antre ve holü toparladım. çamaşır astım, makineye çamaşır attım yine. birazdan banyoya giricem. şimdi oğluşa atıştırmalık bir şeyler vereyim. banyodan sonra da ona ödev yaptırmam gerekicek. bugün yatana kadar çamaşır mak. çalışır artık. yarın da ütü yapmaktan belime kıramp girer.

koca kişisinin dağınıklığına girmim, kahve içtiği bardağı bile salonda bırakır. :KK14:

Canım ellerine sağlık ama günlük yaptıklarımizi burada yazmıyoruz :KK68:

Azerin in topik var oraya yazabilirsin:KK68:

Selam hanımlar
Sabahtan beri şimdi oturuyorum iş hiç bitmiyor bende yaramaz mı yaramaz bi oğlum var çünkü
Eşim hiç dağınık değildir mesleğinden dolayı belli kuralları disiplini vardır çok şükür bende yeterinde dğzenli ve yoplu olduğumdan ani misafirden hiç korkmam herşeyi yerine bırakırım. Bu günkü ödev için yapacak bişi bulamadım desem yeridir :)))

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.callan
2.yesa1
3. Naz__24
4.elifcino
5. Damlaçikolata

Oğlumun salona getirdiği oyuncak ayısı öocuk odasına götürüldü
Mutfak masasında duran sürahi soldurulup dolaba konuldu
Çamaşır odasında kalan çamaşır sepeti banyoya götürüldü

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.callan
2.yesa1
3. Naz__24
4.elifcino
5. Damlaçikolata
6.eflalim

Hangi 3 tane, sabahtan beri zibilyon tane şeyi yetine koydum, ben düzenli olsam ne fayda en basta kocam dobra iki oğlum dağıtıyor

Selamlar, söylediğiniz programı izledim az önce tlc de, izlemez olaydım midem bulandı iğrenç iğrenç ve yine iğrenç! Nasıl yaşıyorlar o pislikte aklım almıyor, kalkıp evi kırklayasım geldi, şu an her yer gözüme batıyor:KK34:

Bizim evde benden başka aldığını yerine koyan yok, eşim çok dağınık arkasını toplamaktan bıktım, her işlerini yapan kaynanam yüzünden bu haldeler, insan biraz iş ögretir ya, oğluma şimdiden öğretiyorum, soydur çeker hesabı ne kadar öğretsemde sürekli tekrarlamam gerekiyor

Yeni yıldan evim için beklentimi düşünüyorum da, sadelik düzenimin bozulmaması, değiştirmek istediğim eşyaları değistirmek, evimi baştan aşağı boyatmak, yüklük yaptırmak, duşakabin yaptırmak, banyo dolabı yaptirmak, onu ona uydur bunu şuna çevir artık yoruldum, oturma odamda ki koltuklar o odaya büyuk tıklım tıkış onlardan kurtulsam güzel bir köşe koltuk alsam zebra perde yaptırsam oraya, hayaller hayaller:KK36: ve yeni yılda temizliğe bu kadar kafa yormasam:KK37:

Mutfak tezgahimi iyice boşalttım, kaşıkları cekmecenin birini boşaltıp oraya yerlestirdim, meyve sıkacağıni kaldirdım zaten annemindi:)

Oturma odasında da tv duvara monte edilsin altında ki demode tv sehpasıni yok edicem:)

Salonda kocaman çeyiz sandığım var, içindekileri koyacak yer bulduğum vakit onu da annemlere göndericem:)

Çoook planım var:confused:

Salon ve çocuk odasi görevi verilmediği için geçen hafta oraları temizlemiştim, bu hagta banyo yapabilirmiyim emin değilim:KK43:

Eş dağınık olunca daha zor ya.:-) sabahları eşim benden sonra kalkarsa yatağı düzenler ama ben sonra kalkarsam çoğunlukla ellemem... :KK70: akşam yine dağılacak ne gerek var dimi.
Eşofmanını yerine kaldırır benimki ortada 8 şeklinde durur:KK70: bi tek banyodan çıkınca havluyu yatak odasına asar. Banyoya götürmez ona sinir oluyorum. Onu da öğrenirse iyi olacak. :KK70:
Ama sen de çok şey istiyorsun :KK70:
Sizinki iyiymiş canım Hoppa erkeğin düzenli olması şart, eşim gelmeden önce evde tek bir dökük saçık yok o geldikten sonra allaaaahhhhhhh... :confused:
zaten derleyip toplayan kadın dağınık olsada olur :KK8:

Selamlar, söylediğiniz programı izledim az önce tlc de, izlemez olaydım midem bulandı iğrenç iğrenç ve yine iğrenç! Nasıl yaşıyorlar o pislikte aklım almıyor, kalkıp evi kırklayasım geldi, şu an her yer gözüme batıyor:KK34:

Bizim evde benden başka aldığını yerine koyan yok, eşim çok dağınık arkasını toplamaktan bıktım, her işlerini yapan kaynanam yüzünden bu haldeler, insan biraz iş ögretir ya, oğluma şimdiden öğretiyorum, soydur çeker hesabı ne kadar öğretsemde sürekli tekrarlamam gerekiyor

Yeni yıldan evim için beklentimi düşünüyorum da, sadelik düzenimin bozulmaması, değiştirmek istediğim eşyaları değistirmek, evimi baştan aşağı boyatmak, yüklük yaptırmak, duşakabin yaptırmak, banyo dolabı yaptirmak, onu ona uydur bunu şuna çevir artık yoruldum, oturma odamda ki koltuklar o odaya büyuk tıklım tıkış onlardan kurtulsam güzel bir köşe koltuk alsam zebra perde yaptırsam oraya, hayaller hayaller:KK36: ve yeni yılda temizliğe bu kadar kafa yormasam:KK37:

Mutfak tezgahimi iyice boşalttım, kaşıkları cekmecenin birini boşaltıp oraya yerlestirdim, meyve sıkacağıni kaldirdım zaten annemindi:)

Oturma odasında da tv duvara monte edilsin altında ki demode tv sehpasıni yok edicem:)

Salonda kocaman çeyiz sandığım var, içindekileri koyacak yer bulduğum vakit onu da annemlere göndericem:)

Çoook planım var:confused:

Salon ve çocuk odasi görevi verilmediği için geçen hafta oraları temizlemiştim, bu hagta banyo yapabilirmiyim emin değilim:KK43:
Ayyy canım benim kaynanam önünde de dönmemiş, öyle ilgili bi anne değil:110: 2 yıldır bi çocuk gibi eşimi ben eğittim diyebilirim :KK52: tertip düzen hariç onun için hala cebelleşiyorum :confused:

BUGÜNKÜ ÖDEV
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.callan
2.yesa1
3. Naz__24
4.elifcino
5. Damlaçikolata
6.eflalim
7.clemantin

Ayyy ne 3 ü ne 5 i... :KK57:On yüz bin diyelim şuna biz üstelik bugün hafta sonu bu ödev akşama kadar sürekli yapıldı :mad:

BUGÜNKÜ ÖDEV
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.callan
2.yesa1
3. Naz__24
4.elifcino
5. Damlaçikolata
6.eflalim
7.clemantin
8.Nill41
Saymaya kalkarsam bitmez ama bugun daha az sey tasidm odada odaya. Bu topik sayesinde o da tabi.En Büyük KK:KK68:

BUGÜNKÜ ÖDEV
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.callan
2.yesa1
3. Naz__24
4.elifcino
5. Damlaçikolata
6.eflalim
7.clemantin
8.Nill41
9.anka_misali

Bütün odalarda olmaması gereken herşey yerine kondu.

Nego Nego tcl de hangi bölümler çıkıyor acaba. Trt de çıkanları ezberledim artık. Yeni sezonu koysalar keşke.

X