Küllerden Doğmak Vol.2

Valla canım listene bakılırsa öyle hiçte harcın değil gibi görünmüyorsun maşallah
Tavuklu sultan kebabı, hasan paşa köfte, patates oturtma bunlar benim aklıma gelenler
Kolay gelsin

tav
Valla canım listene bakılırsa öyle hiçte harcın değil gibi görünmüyorsun maşallah
Tavuklu sultan kebabı, hasan paşa köfte, patates oturtma bunlar benim aklıma gelenler
Kolay gelsin
tavuklu sultan kebabi neki, tavugum yok camiye bi sorayim gelmismi tavuk
malum amrketden alamiyorum helal deil oradakiler

hasan pasa kofteyi de hiç yapmadim, normal koftenin ustune peynirmi koyyorduk
patliucanla falanb guzel yemekelr oluyorda zamani deilki patlicanin tadi bile yok
patlicanla bi guveç yaaprdik bol sarimsaklii :))

a patates kullanmasam dahga iyi sanki babam seker hastasi direk firlatir sekeri
bi kerede hamur isimi yapsak, çokda dikkat edildigi soylenmez zaten seker hastasiyim diye, dayayip insulini ne isterse yiyor

Kızlar hakı süpürmeden üzerime nişasta ve karbonat serpiliyormuş içindeki mikropları temizliyormuş.sonrasında sade sirkeli suyla silinöiyormuş merltem açıkelden duydum. Kapı temizliğinde ikşye kesilmiş patates kullanılıyormuş

MaRaL_ içli köfte falan güzel menüetli nohut yada kurufasulye pilavda bi öğüne olabilir hünkar beğendi de güzel olur oatlıcanların tadı yok ama beğendisiyle lezzetlenir diye düşündüm

Hasanpaşa köftesinin çok severim ben, çok lezzetlidir ama onda da patates var
Kuru patlıcan biber dolması yapabilirsin ya da sarma, kuru fasulye pilav ennn sevdiğim yemek
Listende hep et ağırlıklı bi tanede sebzeli bir yemek katabilirsin araya. Karnabahar severlermi? Beşamel soslu kıymalı karnı baharda güzel olur ayyy aciktim şimdi

Yatak temizlerken de karbonat döküp sonra sirkeli suyla nemlendirilmiş çarşaf örtüp sopayla dövülüyor en son süpürülüyor ben de ana ocağı'nda gördüm :)

Aaaaa inanmiyorum. Cidden bunu bilmiyordum. Ben sirke de dokuyordum bazen parlatici yerine. Hic birsey dokmemek mi lazm

bende sirke kullanıyorum parlatıcı yerine. bence en sağlıklısı.

bende eskiden eşimle kv yüzünden kavga ederdim. ama kv nin haberi bile olmazdı. o havasında bir sıkıntıda. eşimde sağ olsun bir kere annesine gidip eshma bundan rahatsız olmuş falan filan dememiştir. hep ben suçlu hep ben yanlış anlayan olmuşumdur. 3-4 senelik evlilik sonunda anladım ki aslında bir arkadaşım gözümü açtı. asla eşine annesi için gitme bir erkek annesinin kötülenmesini asla kabul etmez demişti. sen tüm sorunlarını kv de ile onun anlayacağı dilde hallet demişti. ve işte bizim olay buymuş .ben sorunları direk kv ile hallediyorum. hem benim rahatsızlığımı anlıyor hemde eşime söyleyip kavga etmemizden çekiniyor.

ay canım kendini şartlandır falan çocuk yokken bence en iyi zaman. ben çalışırken kpps ye hazırlandım. her akşam iş çıkışı kursa gider , haftasonu ve her bulduğum fırsattada test çözerdim. sonuçta atandım ve o sıkıntılı dönem unutuldu bile. bende şimdi kpss a grubu için hazırlanmak istiyorum ama iş ve çocukla çok zor

ben hamilelik süresinde uyudum şu durumda oğlumun uykucu olması lazımdı ama 8 ay boyunca ne gündüz ne de gece uyudu

benim kzıım karnımda çok sakindi herkes sana benzeyecek çok sakin olacak diyordu.kızım bir doğdu 2 yaşına kadar doğru düzgün uyumadık desem yeridir.

Çocuk yok henüz sınavdan dolayı erteliyoruz bence de birbirimizi motive edelim o şekilde faydalı olabilir Günlük soru limiti belirleyelim onun altına dusmeyelim mesela

öğle yemeği için ben genelde patatesli tavuk ve pilav yaparım. , yada tencerede patlıcan kebabı ( ki çok lezzetli oluyor) ve bulgur pilavı. , yada çay saati gibi kısır, tuzlu kek, patates salatası ,dolma gibi şeyler, .nohut , pilav, turşu da güzel bi menü. çorba balık salata da bir menü olabilir.

benim aklıma bunlar geldi

Yatak temizlerken de karbonat döküp sonra sirkeli suyla nemlendirilmiş çarşaf örtüp sopayla dövülüyor en son süpürülüyor ben de ana ocağı'nda gördüm :)

ay ben o çarşaf olayının sonunu yakalamıştım. bunun için mi kullanıyorlardı. ben de ana ocağını çok izlerim. bazen güzel yemekler yada faydalı şeyler öğrendiği oluyor .

Hmmm herkesin farkli farkli demekki. Bizim ne olacak bakalmm.. :)

babamin cici karisi iste

Peki anneniz yasiyor mu ??

Evet erken yatnca erken kalkar. Aa Benmde 1 eylul 2013 :)

Canm senn menun de msallah icli kofte filan becerklisin yani. Smdi ne bulunur oralarda veya evinde ne var bilmem ama ilk aklima gelenleri yazayim. Kendi yemegni yaparsn olmadi ortaya koyarsn benm dediklerimden artk sana kalmis....
Tavada yalanci su boregi, eriste makarnasi olabilr. Karni yarik,, sebzeli olsun dersen imam bayildi yannda cacikla beraber.. islim (kürdan kebabi).. etli nohut.. sucuklu kuru fasulye... ortaya salata veya mor lahana salatasi yogurtlu.. sarma veya biber dolmasi.. veya ortaya patlican biber kizartmasi..

34 yaşındayım yolun yarısına yaklaştım
yarın başlayalım çözmeye o zaman 300 soruyla başlayalım ilk etapta ne dersin
Tamam canm ama ben bugun de cozebilirimm..

Kizlarrrrr ben bugün orucum ve bu yemekler aman Allahım bir taneside değil hepsinden canım çekti
Nill41 tamam canım sen bugünden başla aslında bende iftardan sonra bakarım, agirlasmazsam biraz soru çözeyim kaç tane cozebilirsem artık biraz sporların kendimi

Ayyy canım keşke bende de sendeki gibi azim olsa... Ders başına oturunca yapmam gereken herşey geliyor aklıma sonra kalkiyorum Ama bu böyle olmayacak bir an önce bi düzen vermem lazım. Benim çocukta yok, çalışmıyorum da hiç bir bahanem yok yanı ne mutlu sana başarmışsın darısı bana inşallah
A Grubuna neden hazırlanıyorsun ?

yok cannim annem vefat etti..

birazdan gidip patlican aliyim bari olmuycak onsuz :)
mantar sotede mi yapsamkiii

içli kofte yaparsam yanina çorba salata yapsam yeter demi
kuru fasulyede iyi fikir aslinda ama pirinç pilavi lazim yaniuna
pirinç pilaviyla yenen yemeklere ifrit oluyorum :)))

tavuk alayim kesin o zaman
tencerede patlican kebabi ne olaki
babam balik dolma turu seyler pek sevmiyor

canim buldugum yemekler bigun için deil
4 gun kalacaklar
ben her gun birini katicam menuye kafama gore :)

Kızlar nohut yemeği yapicam düdüklüyü bu yemekte ilk defa kullanıcam. Nohutu dünden islatmistim acaba suyunu ne kadar koysam bilemedimbi el atıverin bana

tavuk alayim kesin o zaman
tencerede patlican kebabi ne olaki
babam balik dolma turu seyler pek sevmiyor
Valla gelen her misafirin beğenisine göre yemek yapmaya kalkınca işin içinden çıklmaz diye düşünüyorum bencede öğlenlere çok ağır menğler yapma akşamlar daha ağır olabilir patlıcan ve tabuk bulabilirsen çeşit bulmak daha kolay olur
Pirinç pilavsız akşam menüsü düşünemedim bende mercimek çorbası klasik güzel olur barbunya pilaki yada dondurucunda yeşil fasulyede varsa güzel olur bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…