Küllerden Doğmak Vol.2

biz ortak i$ kurduk kabus gibiydiii
esim tovbe etti bi daha babasiyla bile ortak is yapmaycakmis
hadi canım
ben eltimi 3 yıl alttan aldım
3. yıl patladım,ama öyle böyle patlamadım,sonra eşime sürekli dedikodusunu yapmaya basladım
sonra da kendimden rahatsızlık duydum,dedikodu yapınca kendimden nefret ediyorum
şimdi eltimle sıfır muhabbet, dedikoduyu 1 haftadır yapmadım şükür,gün sayıyorum,inşallah kalbimde kimseye karşı nefret kalmaz
inşallah bundan sonra hayatıma giren herkese mesae koymasını bilirim,bu duruma düşmem

Kızlar hangi bulaşık deterjanını kullanıyorsunuz bu arada. Kaç gündür soracağım unutuyorum.
Bende hem makine hem de elde yıkama için fairy kullanıyorum çok memnunum, ihtiyacım olmasa bile guzel indirime girmişse alıyorum baya bi hesaplı oluyor. Şu anda kullandığımı geçen yıl almıştım mesela

Kızlar bu hafta yatak Odası'sını yapıyorduk dimi nelerdi yapılacaklar zahmet olmasa biri paylaşabilecek mi? Bugun evde dip köşe temizlik vardı da yapmışken yazıyım dedim...

Bitkiseller daha pahalı. 24 tane tablet 45Tl. Artık birikim yapmak istiyorum. Deterjanlara ve tupperware kaplara servet ödedim nerdeyse Doğal sağlıklı diye diye. Ama yetişemiyorum artık. Mecburen kimyasallara geçiş yapacağım.

ARALIK AYI 3. HAFTA GÖREVLERİ

YATAK ODASI

1. İhtiyaç varsa cam silmek , perdeleri yıkamak
2. Dip köşe süpürmek
3. Dip köşe silmek (dolap üzerini unutmayalım hanımlar:)
4 .Dip köşe toz almak
5 .Dolap içini silip düzenlemek, atılacak ya da elden çıkarılacak varsa onları ayarlamak
6. Komidin ve diğer çekmeceleri temizlemek ve düzenlemek
7. Aynaları varsa süs eşyalarını, tabloları, çerçeveleri silmek
8. İhtiyaç varsa halıların üzerini silmek , temizlemek
9. Kapı , priz ve avize silmek
10. Eğer varsa baza altını düzenlemek, silmek, temizlemek (bizimki karyola mesela:) , gerekiyorsa yatağın üzerini süpürmek, yine gerekiyorsa nevresimleri değiştirmek

areser

Haklısın canım normal deterjanlar zaten çok pahalı el yakıyor.

youtube leslie walk at home yaz canım çıkan videolardan 1 mil 2 mil falan seç evde yürüyüş videoları

Nasil evde yuruyecegizki benm bisikletm filan yok evde anlamadm..

ben aman dünya malı diyorum geçiyorum

Dünya malından ziyade sağlık önemli. Mesela ben parlatıcıyı halı silerken kullanıyorum çok köpürüyor. Onu durulamak da baya uğraştırıyor halıdan. Oysaki makineler parlatıcıyı püskürttükten sonra durulama yapmıyor direk kurulamaya geçiyor. Sıcak içecek yemek vs ile parlatıcı yiyoruz sonra. O yüzden makinede kullanmıyorum.

Kizlaarrrrre su anda tul ve guneslik utulemis hatta tulumun kornese takilan yerinde kucuk beyaz seyler var ya o kopmus dort tane onlari bile hemencik diktim. Ve 10 da 10 yaptim yarn ve yarndan sonra isim var bitirmek istedim. Kollarm koptu yorgunluktan ama bitti iste ohhhh misss

Aynı şey yumuşatıcı içinde geçerli,son durulama suyuna konuluyor,bende parlatıcı ve yumuşatıcı kullanmıyorum,kazaklar için arada koyuyorum ama son durulamadan önceki durulamaya koyuyorum kalıntı kalmasın diye,kızımın yumuşatıcıya alerjisi var.

Aaaaa inanmiyorum. Cidden bunu bilmiyordum. Ben sirke de dokuyordum bazen parlatici yerine. Hic birsey dokmemek mi lazm

Ben daha hiç başlamadım

Kızlar hangi bulaşık deterjanını kullanıyorsunuz bu arada. Kaç gündür soracağım unutuyorum.
Makine için pril sivı tabletler çiziyor sevmiyorum, bingonun olsa onu alirım makineye, elde yıkama bingo onceliğim israil malı olmaması
bingo aldım en son
türk malı diye
yabancıı mallarını almayı hiç sevmem
Aynen tebrik ediyorum:)
madımak ne alaka canım bu yörede bilinir diye biliyordum:)
Ya aslında almamak lazım,oğlum okulda öğrenmiş yerli malı haftasında barkoda bakıyor anne bu Türk malı değil diyor Bingo Nasıl iyimi.
aferin oğluna
yapma canım bu kötülüğü kendine, hazmedemiyorsun ve eşine anlatıyorsun sma sonunda rahatlamıyorsun degil mi hem eşine kötü bir imajın oluyor hem sen daha çok büyütmüş oluyorsun içinde, takmamak çok zor ama sonunda başarırsan sen huzurlu olursun, bende kv mi görümcemi taktım bu aralar ki çoook iyi anlaşırdık severdim eşime sürekli onları anlatır oldum ama artık bıraktım sayilır Allah a havale ettim o bilir iyisini

Ben daha hiç başlamadım
Canm ben calsmiyorum ve de cocugum yok. Tabi cocuklu olunca halim ne olur bilmem. Arti benm evim kucuk 90 metrekare bile degil. Bir lojman. Birde evde olunca niye bitirmeyeyim dedim. Burda surekli temizle topla. Bayagi bir duzen yapmisim. Eskiden bir yer toplamak demek bir suru esya fazlalikti ama smdi dagilan yeri toplayiveriyorum. Atilacaklari amaan diyorum atiyorum. Bir kactir sabah namazndan sonra uyumadim...

Evet canım bende parlatıcı kullanmam hiç makineye sirke kullanırım, parlatıcınin kokusu kalıyor zaten bir acayip

ARALIK AYI 3. HAFTA GÖREVLERİ

YATAK ODASI

1. İhtiyaç varsa cam silmek , perdeleri yıkamak
Camı silindi tülü yıkandı
2. Dip köşe süpürmek
Süpürüldü
3. Dip köşe silmek (dolap üzerini unutmayalım hanımlar:)
Silindi
4 .Dip köşe toz almak
Toz alındı
5 .Dolap içini silip düzenlemek, atılacak ya da elden çıkarılacak varsa onları ayarlamak
Dolap içlerine şu aralar girmiyorum evde bir değişiklik söz konusu yılbaşından sonra odaların yerleri değişecek badana falan olacak o yüzden şu ara ellemiyorum
6. Komidin ve diğer çekmeceleri temizlemek ve düzenlemek
Bunlarda aynı şekilde içleri değilde bugun dışlarını sildim
7. Aynaları varsa süs eşyalarını, tabloları, çerçeveleri silmek
Silindi
8. İhtiyaç varsa halıların üzerini silmek , temizlemek
2 küçük yolluk silindi
9. Kapı , priz ve avize silmek
Yapıldı
10. Eğer varsa baza altını düzenlemek, silmek, temizlemek (bizimki karyola mesela:) , gerekiyorsa yatağın üzerini süpürmek, yine gerekiyorsa nevresimleri değiştirmek

Bazanın içi değilde bazanın oldugu yer çekilip silindi

Benimde yumuşatıciya zaafim var o koku olmazsa olmaz bana sprey şiseye sulandırıp
koyuyorum eve bile sıkıyorum, peteklere özellikle ısındıkca kokusu yayılıyor, bingo beyaz kullaniyorum yıllardır benim evle özleşti koku:) bu sene güle taktım bir ara yok yok beyaz iyi:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…