Küllerden Doğmak Vol.2

geçmiş olsun kızlar da anlamadığım bir şey var ateş düşürücüyü niye vermek istemiyorsunuz bilmediğim için soruyorum ateş hastalık değildir belirtidir zaten
[/QUOTE]
geçmiş olsun kızlar da anlamadığım bir şey var ateş düşürücüyü niye vermek istemiyorsunuz bilmediğim için soruyorum ateş hastalık değildir belirtidir zaten
vucurda viral yada bakteriyel bi hastalik olunca vuvud savunmaya geçiyor ,savunma askerleride ate$ olarak du$un
yani evet ates varsa bi hastalik var bi yerde oyle bi belirti
ate$i dusurunce vucudun savunmasi yarim kaliyor ve hastaliik uzun suruyor
ben çocuk rahatsiz olmadigi surece 40 da olsa dusyrmem atesi, ama aglar sizlarsa veriyorum agri kesiciyi
havala olyida sade va sadece menenjit hastaligina bagli havale geçirilirse ozur kalir, gribe bagli atesde havale olursa ozur kalmaz
bide havale ate$ aniden yukselince oluyor , zaten yukselmis durumda olan atesden havale gelmiypr
yani biz her ates dusurdugumuzde tekrar yukselme vede dolayisiyla havale riskini yaratmi$ oluyoruz

scoote cum maalesef iste sen ates dusurucuyu verince tekrar yukselmi$ aniden ve havale gelmi$ olmali ama havaleden zarar gelmuyor sukur
oglunun bi sorunu yok demi?

nasil kiz anlamadim
buyuk oglani alip gelem oyun grubundan doncem sana ben ozelden

Offf çok yorgunum arkadaşlar ya. Misafirim vardı bu gün. Beraber aşure yaptık. Kahvaltıya geldiler yeni gittiler. Canım çıktı yaa. Hemen yatacağım şimdi. Bacaklarım tutmuyor resmen.

Bendimahi görev aşkına geldi. Dur kız bu haftayı kapatsın yazık. Puanlama tablo vs bir sürü uğraşıyor chentiq.

mirjam canım çok ama çok gemiş olsun, kapımız her zaman açık sana her zaman gel
sagol canim benim gelirim insallah hem kendimi biraz toplayinca motivasyon icin mutlaka gelirim

hem geçmiş olsun diyeyim hemde her şeyin bi hayrı olduğunu düşün canım maneviyatın kuvvetli belli rabbim sağlıkla çocuk sahibi olmayı nasip etsin moral bozma psikolojini muhakak etkiler
aminn insallah, cok tesekurler canim

Böylesi hayirli demekki iyi düsün iyi olsun canim

Böylesi hayirli demekki iyi düsün iyi olsun canim
sagol canim iyi dusunmeye calisiyorum ama su bozulan hormonlar piskolojimi etkiliyor tabiki hayirlisi buydu cunku bu hormonlarla devam etmenin anlami yoktu nasip degilmis
amin canim cok tesekurler

vucurda viral yada bakteriyel bi hastalik olunca vuvud savunmaya geçiyor ,savunma askerleride ate$ olarak du$un
yani evet ates varsa bi hastalik var bi yerde oyle bi belirti
ate$i dusurunce vucudun savunmasi yarim kaliyor ve hastaliik uzun suruyor
ben çocuk rahatsiz olmadigi surece 40 da olsa dusyrmem atesi, ama aglar sizlarsa veriyorum agri kesiciyi
havala olyida sade va sadece menenjit hastaligina bagli havale geçirilirse ozur kalir, gribe bagli atesde havale olursa ozur kalmaz
bide havale ate$ aniden yukselince oluyor , zaten yukselmis durumda olan atesden havale gelmiypr
yani biz her ates dusurdugumuzde tekrar yukselme vede dolayisiyla havale riskini yaratmi$ oluyoruz

scoote cum maalesef iste sen ates dusurucuyu verince tekrar yukselmi$ aniden ve havale gelmi$ olmali ama havaleden zarar gelmuyor sukur
oglunun bi sorunu yok demi?[/QUOTE]

Mesajı yazan bendim :) karışıklık oldu sanırım:) çok şükür ateşe bağlı havale olduğu için sorun yok oğlumda ama ateş düşürücü vermekle alakası yok havalenin hatta vermekte geç kaldığım için oldu bu sorun büyük ihtimalle. Ateşin birden yükselmesiyle havale ortaya çıkıyor doğru. Ama ben ateş düşürücüyu en son 4 saat önce vermiştim o bile etki etmemişti düşürmeye 4 saat doldu hala düşmedi diye tekrar verdim ve verdikten en fazla 5dk sonra havale geçirdi maalesef.. Yani 4 saat daha beklemeyip parasetamol içeren ateş dusurucu verseydim belki de bunlar başımıza gelmeyecekti.. şimdiden sonra da tekrarlama olasılığı yüksek olduğu için 37.5i geçince vereceksin dedi dr

Mesajı yazan bendim :) karışıklık oldu sanırım:) çok şükür ateşe bağlı havale olduğu için sorun yok oğlumda ama ateş düşürücü vermekle alakası yok havalenin hatta vermekte geç kaldığım için oldu bu sorun büyük ihtimalle. Ateşin birden yükselmesiyle havale ortaya çıkıyor doğru. Ama ben ateş düşürücüyu en son 4 saat önce vermiştim o bile etki etmemişti düşürmeye 4 saat doldu hala düşmedi diye tekrar verdim ve verdikten en fazla 5dk sonra havale geçirdi maalesef.. Yani 4 saat daha beklemeyip parasetamol içeren ateş dusurucu verseydim belki de bunlar başımıza gelmeyecekti.. şimdiden sonra da tekrarlama olasılığı yüksek olduğu için 37.5i geçince vereceksin dedi dr[/QUOTE]
Evet maalesef havale oykusu olanların bı daha olma şansı fazla hıc havale geçırmemiş bırıne gore.6 yaştan sonra olmuyırdu galıba havale.Allah bı daha yaasatmasın ınşallah

MaRaL_ ben ateşi bi belirti olarak düşünüyorum 37.5 gerçekten geçirmemek lazım allahıma binlerce şükür kızım 7 yaşında toplasak 7 kere ateşi çıkmamıştır ilk anaokuluna gittiğinde bi iki kere boğaz enfeksiyonu geçirmişti onun harici hasta olmadı bi çocuk dr umuz bile yoktur her daim gittiğim bi iki kere acile gittik sadece genelde çocuklar boğazından dolayı ateşi çıkar benim kendimde öyleyim ne çekiyorsam boğazımdan
çözüm ateşi düşürmek olmamalı çözümün kaynağına yönelik olmalı ama ateş 39 ları beklemek bence doğru değil 38 bile olmamalı

Kızlarımız yaşıtmış canım benımkı de ıkı uc kere anca ateşlendı bunyelerı boyle kı ben evde bulundurdugum tek surubuda tarıhı gectı dıye çope atarım
.bu konu cok derın bız ortak noktada buluşamayız,ben 40 da bule vermem rekorumuz 39.5 buyuk oglumda ates olrk.
doktorlar bıle anlaşamıyor bız nasıl anlaşalım demi:)))).

Temızlık bahane kullerden dogmak şahane dıyelım en ıyisi biz.

Evet maalesef havale oykusu olanların bı daha olma şansı fazla hıc havale geçırmemiş bırıne gore.6 yaştan sonra olmuyırdu galıba havale.Allah bı daha yaasatmasın ınşallah

Bazı kaynaklar 5 bazı kaynaklar 7 yaş diyor kesin bilgi yok hatta birkaç yıl öncesine kadar havale için ilaç bile veriliyormus (ki sebebi belli değil neye göre ilaç? ) umarım tekrar etmez. Evet çocukta eser bırakmıyor çok şükür ama yaşanılan an ölüm gibi Rabbim hiçbir anne babaya yasatmasin ömrümden ömür gitti benim. Hatırlamak istemediğim anların başında gelir

Ooo cokmus canım yok her hafta her hafta çıkmaz valla.

Her hafta tum ev sil süpür toz al

İki haftada bir de utu olayını

Sevdim ben.

Aynen sil süpür toz al olsun bence de çünkü en nefret ettiğim iş bunlar her seferinde zorla yapıyorum ödev olunca motivasyon olur bana da

ben dr larada güvenmiyorum çünkü kızım doğduktan sonra hiç kilo almadı ilçede bi çocuk dr u vardı verdi antibiotiği sabah akşam minicik bedene ben çocuğumu kaybediyordum o salak dr yüzünden ve emzirmememi istedi yani emzirme demedi ama boşver mama ver sen yaşaması için dedi ztn doğum sonrası depresyon artı aile büyüklerinin psikolojik baskısı dr un salaklığı tecrübesizlik derken baya bi sorunlar yaşadım o yüzden pek sabit dr istemiyorum küçük ilçelerde yaşayanlar benim düştüğüm hataya düşmesin drlar anlaşıyorlar bazı ilaçlar konusunda gelene gidene aynı şey

anlaştık bence boşverelim :))

He valla aklın yolu birdir anlaştık:)

Kizlar beni bekliyorsunuz biliyorum ama gecmisi okudum. Alintiladigim mesaj cok. Onlara cevap verecegim haftalik listeleri duzenleyecegim ve yeni gorevler verecegim.

Dun geceyi uykusuz gecirdim. Bugun sabah 6 da yattim 9 da kalktim. 3 saat uyudum anca..Yarin sabah misafirim gelecek ona hazirlik yapmaliyim uyumaliyim. Bosuna beklemeyin sabah yazacagim odevleri demek icin ugradim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…