Küllerden Doğmak Vol.2

Daha uyuyamadım. Ütüye de başlayamadım başka işlerimi halletmekten. 17 ekimin ödevini yapamadım. Çünkü kurallara aykırıydı. 15 dk yı geçmemek kaydıyla verilirdi ödev ve ama bizim sülalecek çenemiz düşüktür :KK70: :KK70:

Neyse günün ödevini yazarken birine kaptırmazsam şayet,

18 Ekim Ödevi

Evin bir odasını gözümüze kestiriyoruz. Ve o odada olmaması gereken her şeyi kendi yerlerine götürüp usulca bırakıyoruz.

Daha uyuyamadım. Ütüye de başlayamadım başka işlerimi halletmekten. 17 ekimin ödevini yapamadım. Çünkü kurallara aykırıydı. 15 dk yı geçmemek kaydıyla verilirdi ödev ve ama bizim sülalecek çenemiz düşüktür :KK70: :KK70:

18 Ekim Ödevi

Evin bir odasını gözümüze kestiriyoruz. Ve o odada olmaması gereken her şeyi kendi yerlerine götürüp usulca bırakıyoruz.
Herkese günaydınn mutlu pazarlarr. Sadece pazar gunu tatil olanlar için yada eşinin sadece pazar tatil olanlar için süper bi görev olmuşş. Hadi iyi günlerr :))

BUGÜNKÜ ÖDEV (18 Ekim 2015)
Evin bir odasında olmaması gereken her şeyi kendi yerlerine götürüyoruz.

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1

yatak odasında ütü vardı, kilere kaldırdım, bir de bardak vardı mutfağa getirdim :KK55: Bir de oturma odasında bardak buldum onu da getirdim mutfağa bitti. Bu ödevler kesmiyor beni yahuuu :KK53:

@La_vinya aaaaaaaaaaa benim de çamaşırlarım var ama hala kurumamıştır, onları kaldırayım ben de birazcık da ütü çıkar onları yapayım, süpersin :)

Son düzenleme:

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya

dün gece çamaşırlar geç saatte yıkanınca odaya sermiştim:KK22:onları balkona serip çamaşır kurutma yerine konuldu.:KK39:

18 Ekim Ödevi

içime doğmuş gibi sabah erkenden kalkıp sessizce herkes uyurken bu işi yaptım:KK48::rolleyes:

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1

yatak odasında ütü vardı, kilere kaldırdım, bir de bardak vardı mutfağa getirdim :KK55: Bir de oturma odasında bardak buldum onu da getirdim mutfağa bitti. Bu ödevler kesmiyor beni yahuuu :KK53:

@La_vinya aaaaaaaaaaa benim de çamaşırlarım var ama hala kurumamıştır, onları kaldırayım ben de birazcık da ütü çıkar onları yapayım, süpersin :)
günaydın yesa yesa cim.benim de beyaz çamaşırlar var katlanacak:KK24:balkon dersen 3 makine çamaşır asılı:p:KK48:çamaşır ütü hiiiiçççççççççç bitmiyor maşallah.

günaydın yesa yesa cim.benim de beyaz çamaşırlar var katlanacak:KK24:balkon dersen 3 makine çamaşır asılı:p:KK48:çamaşır ütü hiiiiçççççççççç bitmiyor maşallah.

günaydın canım benim, aynı valla benim de, boş odada 2 makine asılı, biraz da katlanacak var, kuruyunca ütü de var, ooooo :KK50:

18 Ekim Ödevi

Yani evi topluyoruz her sabah yapıp her akşam aynı olan ev halim:)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam

ben 7/24 bunlari yapiyom zaten oglum sagolsun odasindaki butun oyuncaklari asagi indiriyor hemde merdivenlerden atarak:KK48: ve merdiven alti dolabimi oturma odasina tasiyor :KK43: artik butun kapilari aciyor bucur :emir_bebek:

Herkese hayırlı günler arkadaşlar. Bu günkü ödev süpermiş. Dun misafirlerin çocukları butun oyuncakları yatak odasına taşımışlar. Ya bi insan çocuğuna neden başkasının yatak odasına girilmez demez ki. Akşam başka misafirim vardı. Yoruldum toplamadan yattım. Şimdi toplayacağım. Gardolabın altına kadar legolar var ufak ufak off offf.

Herkese hayırlı günler arkadaşlar. Bu günkü ödev süpermiş. Dun misafirlerin çocukları butun oyuncakları yatak odasına taşımışlar. Ya bi insan çocuğuna neden başkasının yatak odasına girilmez demez ki. Akşam başka misafirim vardı. Yoruldum toplamadan yattım. Şimdi toplayacağım. Gardolabın altına kadar legolar var ufak ufak off offf.
Ben kilitliyodum yatak odamı çok iyi oluyo

Ben kilitliyodum yatak odamı çok iyi oluyo

O zaman da yanlış anlarlar kesin. Bizim millet değişik. Misafiri çok severim aslında evin bereketini artırdığını düşünürüm ama böyle çocukların arkasında dolaşmayınca anneler evin sahibini zor durumda bırakıyor sadece. Neyse topladım baya dolabın arkasındakileri eşim gelince çıkarır artık ben yetişemedim :KK43:
Küçük toplaması zor olan oyuncakları saklayayım bari bi daha... :-) insanı zorla kötü ev sahibi yapıyorlar.. :-)

O zaman da yanlış anlarlar kesin. Bizim millet değişik. Misafiri çok severim aslında evin bereketini artırdığını düşünürüm ama böyle çocukların arkasında dolaşmayınca anneler evin sahibini zor durumda bırakıyor sadece. Neyse topladım baya dolabın arkasındakileri eşim gelince çıkarır artık ben yetişemedim :KK43:
Küçük toplaması zor olan oyuncakları saklayayım bari bi daha... :-) insanı zorla kötü ev sahibi yapıyorlar.. :-)

valla arkadaşım ben çocuğunun arkasında dolaşmayan konu komşuyla sadece 1 kez görüşüyorum bağlanmadan ilişkiyi kesiyorum varsın beni soğuk nevale bilsinler. kafam rahat en azından

BUGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim akşama kafar yaptığım şey :KK43:

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam

ben 7/24 bunlari yapiyom zaten oglum sagolsun odasindaki butun oyuncaklari asagi indiriyor hemde merdivenlerden atarak:KK48: ve merdiven alti dolabimi oturma odasina tasiyor :KK43: artik butun kapilari aciyor bucur :emir_bebek:
çocuklu olunca bunlar gunluk rutine giriyor. Ben de baktım uyanigim nasılsa yapacagim bir sey yapayim da puan kazanayim dedim. Oyuncaklara bir cozum bulabilsek keske

sana ne desem bilmem ki. Ben de hic diyemem anne bir sey demeyince. Bir arkadasin cocugu salon orta sehpamin caminda araba surmustu 2 yas civarı. Ben de hic bir sey diyemedim. Baktim kadin krali degil cizilebilir oyle yaparsan dedim. Hic kalkip elinden almadi cocugun yapma dedi. Esim de cizilirse yenisini aliriz dedi. Sustum tabi ben de :)) Anneler ogretmiyorsa ev sahibi ogretmeli. Hic yanlış anlasilacak bir durum yok. Sorumluluk ogrenmeli cocuk. Mesela benzer bir olay yeni basima geldi. Misafirin cocugu vitrinimi acip icindekilere bakiyordu. Ben de annesine firsat birakmadan onu acinca bak cam parmak izi oldu. Onu silmen gerekecek çünkü ben cok ugrasiyorum dedim. Annesinden musade alarak cocuga camimi sildirdim. Annenin de cocugun da benim de basima gelen ilginc bir tecrubeydi. Sonra kizimla oynadiklari oyuncaklari yerlerine birakmalari konusunda da tesvik ettim. Hakkaten yaptilar. Hic de kotu ev sahibi olmadim. Tesekkur bile etti arkadasim. Bazen on yargilar bizim kafamizda oluyor.. abartilmadigi muddetce endiselenme.

Hatta birbirimizi bilinclendirmemiz gerek. Oyle annelerin evlatları ileride bizlerin esi oluyor, amiri oluyor, oluyor da oluyor...

X