Küllerden Doğmak Vol.2

benimde çok ihtiyacım var genel temizliğe ama günlük rutinlerimi bile yetiştiremiyorum ki genel temizliğe zaman kalsın

evm çok kirlendi dağıldı hava soğuk iş yapasım gelmiyor bir pazar günü evdeyim yemek mi pasta mı temizlik mi yapacam bana bir el atın ya burası çok iyi geliyordu

Yani tabiki mükemmel olmasa da o kötü halinden bin kat iyidir.
Dağıtmamaya gayret gösteriyorum.
Çamaşır yıkıyorum ve kuruyunca katlayıp yerleştiriyorum.
Çamaşırı kurutup yerleştirmek büyük marifet benim hep kalıyor 5 senelik evliyim bazen nereye koyacağımı da şaşırıyorum düzenli olduğu halde

Son üç maddem kaldı insallin onlarida yarın halledebilirim.banyoya girdikçe icim açılıyor resmen.deterjan alışverişini de haftasonu yapicam inşallah.beyazlar için ne kullanıyorsunuz kızlar.

Yani tabiki mükemmel olmasa da o kötü halinden bin kat iyidir.
Dağıtmamaya gayret gösteriyorum.
Çamaşır yıkıyorum ve kuruyunca katlayıp yerleştiriyorum.

Güle güle kirlen mi desem yoksa hep böyle temiz mi kalsa keşke.
Düzen önemli bizim evde olmayan şey o işte.esimde büyük kızımda herşeyi olduğu yerde bırakır.kucugu zaten anlamıyor ben tek başıma nereye kadar düzen koruyabilirim ki

Sağol canım. kalsa keşke ama kalmıyor.

Düzen konusunu ben de oturtamadım. kendim de o kadar düzenli değilim ama düzeni severim. Yani dağınık olunca psikolojim de dağılıyor. daha karamsar oluyorum, daha asabi

Tek taraflı yürümez bu işler. hele de çalışıyorsan ya çok "large" olacaksın, ya da uykundan ailenden feragat edip sürekli tertip düzen peşinde koşturacaksın.

çalışan biri olarak benim en büyük handikapım, kullanmadığımız fazlaca eşya olması.
Vitrin, fazla koltuk, mutfak eşyası vs ayıklanmalı. az eşya az iş daha fazla zaman.

Az eşya olayına sonuna kadar katılıyorum.az eşya işi hafifletir cok eşya kulfet.bende fazlaliklari atıyorum sürekli

Bu haftaki odak noktam olan banyo bitti cok şükür.gelecek hafta için salon dusunuyorum ama salonu da yakın zamanda elden geçirmiştik.ben en iyisi salon ve küçük tuvalet diyeyim.ikisi de elden geçsin

Bende detaylı temizliğe başlayacağım.
bugün ve yarın oturma odası
tüller koltuklar yıkanıp silinecek.

Veee bir premses daha külkedisine dönmek için kürkçü dükkanına geri dönüyordu

Mia- bende sana eşlik ederek başlayayım sana da uygunsa diğer konunuda takipteyim burdan yaptıklarımı ordan eksildiklerimle ve tabiki olmazsa olmaz elecda ile tekrar toparlanma sürecine dönüyorum

Yeni bir yıl geliyor ( aslında hergün yeniden başlama fırsatı benim için ) fazlalıklar gitsin hem evler , hem kafalar rahatlasın

Kızlar nasılsınız nasıl gidiyor temizlikler
Bayadır gelmiyorum buraya hep iş hep iş
Bugün temizlik yapacağım biraz şehir dışına çıkmadan evimiz temiz olsun Aksama yazarım neler yaptığımı hadi herkese kolay gelsin

Bugün yapılanlar
Kahvaltı
Oğlan hazırlanıp okula bırakıldı
Ikı makine çamaşır yıkandı.
Vc. Banyo yıkandı
Çorba yapıldı
Ev süpürüldü

benim imadadıma yetişin ev tozdan geçilmiyor cenaze dolayısı ile 1 hafta yoktum evde ..öncesinde de temizliğim birikmişti şimdi elim işe gitmiyor bugün yatak odamı temizleym diyorum çamaırlarımı katlar yerleştirir toz alır süpürüo silerim halısını açmamıştım onu da açarım salonum kullanılmadığı için iş yok orda hafta sonuna kalabilir ordan mutfağa geçerim umarım yazdıklarımı yaparım

Nasıl gidiyor temizlik???

Ben de hafta sonu k.pederdeydik dün günlük işler yaptım bugun de kahvaltı oğlanı okula bıraktım yeni başlayacağım

Merhaba kızlar nerdesiniz
Ben bunalımdaydım kk da aktif değildim. Herkes sağa sola dağılmış, işler yolunda mı yoksa sosyal medyadan kk ya vakit kalmıyormu bilmiyorum ama diğer mecraların buranın yerını tutabileceğini sanmıyorum.

Kimse uğramasa da yaptıkları mı yazayım bari

Sabah makineye çamaşır attım.
poğaça yaptım
kuzuları yedirip okula bıraktım
Aliş verişe cıktın markete uğradım.
Yıkananları çıkarıp yeni çamaşır attım.
Akşam her gelebilirsem gene yazarım

İyi geceler bugün izin günümdü çamaşır katladım çamaşır yıkadım makineyi yerleştirdim tencereleri elimde yıkadım ocağı buzdolabını sildim eşyaları çekerek evi süpürüp sildim toz aldım tuvalet banyo detaylı yıkadım fortmantoyu boşaltıp sildim yerleştirdim yemek yaptım şimdi tekrar çamaşır asıcwm yarın iş var daha bir sürü işim var duruyor yetişmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…