Küllerden Doğmak Vol.2

Screenshot_20181108-140625_WhatsApp.jpg
Screenshot_20181108-140625_WhatsApp.jpg

Eklentiler

• Screenshot_20181108-140620_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20181108-140620_WhatsApp.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 45

Mutfağın çol güzel. :nazar:
Benim tezgahım çok küçük. sadece su ısıtıcım ve baharatlığımı koydum. Bulaşık süzgecimi bile kaldırdım. Çoğu şeyi dolaplara koydum
evimin en güzel yeri mutfağımen geniş odası da . tezgahı boş severim ama annem her geldiğinde niye boş bu tezgah der :KK70: bende sizlerden fikr isteyim dedim şuan dolu hali ama benlik değil yerleştirem,yorum
mülün mü kira mı evin

evimin en güzel yeri mutfağımen geniş odası da . tezgahı boş severim ama annem her geldiğinde niye boş bu tezgah der :KK70: bende sizlerden fikr isteyim dedim şuan dolu hali ama benlik değil yerleştirem,yorum
mülün mü kira mı evin
Kira:rolleyes:

Kızlar merhaba .beni bilenleriniz vardır belki bir zamanlar burasının sıkı takipçisiydim sonra ikinci hamilelik bebek derken koptum buralardan
Arada girip okuduğum oldu ama sürekli takip edemedim
Aslında burasının mantığı bana öyle yerlesmiski onu anladım buraya yazmadan da onu hayatıma uygular olmuşum.mesela her akşam yatmadan kendime yarın için 5 maddelik bı liste yapıyorum.sonra her hafta bı odak noktam var.ve de alışkanlıklar.mesela salonu toplamadan yatmiyorum sabah toplu salona uyanmak cok keyif veriyor

Aslında 2 ay sonra ise donucem ve evle ilgili bı düzen oturtmam lazım.aslinda bulabilirsem herhafta kadın almayı dusunuyorum temizlik ,ütü için.ama işler sadece kadınla olmuyor iki çocuk geç gelen eş ve tüm sorumluluk senin üstünde olunca ,birde küçük çocuğa bakmak için anne ve KV dönüşümlü evde olacakları için evde bı düzen oturtmaliyim yavaştan.

O sebeple kabul ederseniz buradan devam etmek istiyorum böylece daha motive olurum diye düşünüyorum

Ben her gün kendim için bir madde ekliyorum listeme.bi kahve içmek bile olsa mutlaka yapmaya çalışıyorum.bunda bı sorun yoktur herhalde

Herkese iyi geceler

Kızlar merhaba .beni bilenleriniz vardır belki bir zamanlar burasının sıkı takipçisiydim sonra ikinci hamilelik bebek derken koptum buralardan
Aslında burasının mantığı bana öyle yerlesmiski onu anladım buraya yazmadan da onu hayatıma uygular olmuşum.mesela her akşam yatmadan kendime yarın için 5 maddelik bı liste yapıyorum.sonra her hafta bı odak noktam var.ve de alışkanlıklar.mesela salonu toplamadan yatmiyorum sabah toplu salona uyanmak cok keyif veriyor

Aslında 2 ay sonra ise donucem ve evle ilgili bı düzen oturtmam lazım.aslinda bulabilirsem herhafta kadın almayı dusunuyorum temizlik ,ütü için.ama işler sadece kadınla olmuyor iki çocuk geç gelen eş ve tüm sorumluluk senin üstünde olunca ,birde küçük çocuğa bakmak için anne ve KV dönüşümlü evde olacakları için evde bı düzen oturtmaliyim yavaştan.

O sebeple kabul ederseniz buradan devam etmek istiyorum böylece daha motive olurum diye düşünüyorum

Ben her gün kendim için bir madde ekliyorum listeme.bi kahve içmek bile olsa mutlaka yapmaya çalışıyorum.bunda bı sorun yoktur herhalde

Herkese iyi geceler
Gelmen de ne sakınca olacak ki dükkan senin :)
Zaten in cin top oynuyor :)
Eski düzen ilerlemiyor maalesef isteyen istediği zaman yaptığı işi yazıp gidiyor , düzenli gelen bir kaç kişi var tabi
Arada gelenlerden biri de benim :)
Bebeğin kaç aylık oldu canım, benim de bebeğim oldu, 14'ü ne 8 aylık olacak inşallah, düzene benim de ihtiyacım var , doğumdan sonra hâlâ düzene oturtamadım evi , birini yapsam diğerini yapamıyorum, o yüzden buraya da bişey yazamıyorum

Benimki bu ayın sonunda bir buçuk yaşında olacak.bebekle düzen oturtmak cok zor.ben bu bebekte saldım resmen.yasayacak kadar olsun gerisi boş diyorum.cunku ev hiç toplanmiyor birde benim 5 buçuk yaşında olan var o okuldayken daha cok iş yapıyorum eve gelince mümkün değil iş yapmak .çoğu zamanda bebek uyudukca bende uyuyorum ev işi hiç bitmez,gece uykusuz olunca gündüzde uyumazsam mahvoluyorum.

Benimki bu ayın sonunda bir buçuk yaşında olacak.bebekle düzen oturtmak cok zor.ben bu bebekte saldım resmen.yasayacak kadar olsun gerisi boş diyorum.cunku ev hiç toplanmiyor birde benim 5 buçuk yaşında olan var o okuldayken daha cok iş yapıyorum eve gelince mümkün değil iş yapmak .çoğu zamanda bebek uyudukca bende uyuyorum ev işi hiç bitmez,gece uykusuz olunca gündüzde uyumazsam mahvoluyorum.
Benim 3 tane çocuk , iş hiç bitmiyor

Herkese iyi geceler
Hoşgeldin. Uzun zamandır pek aktif sayılmaz burası. kurallar da uygulanmıyor. Çocuklar olunca insanın bir günü diğer gününe uymayabiliyor. Odak noktalarını merak ettim paylaşır mısın?
Sabah kalkıp kahvaltı faslı sonrası
-yemek yapıldı.
-halılar kaldırıldı.

Şu an bir temizlik maratonuna başlıyorum.
Buyrunuz...
Ben katıldım. Müsait olunca yazarım sonucu.
Benim 3 tane çocuk , iş hiç bitmiyor
Yaşanan çocuklu evde iş hiç bitmiyor

Dünkü maraton sonucu
-ev süpürüldü
-yerler silindi
-çamaşır yıkandı (2makine)
-çamaşırlar yerlerine yerleştirildi
-yemek yapıldı
-çocuklar yıkandı
-kişisel bakım yapıldı
-bulaşık mk boşaltılıp dolduruldu
-dağınıklık toplandı
-yürüyüş yapıldı
-ütü yapıldı
-mutfak tezgahı ocak silindi
...

Mesela bu hafta kendime mutfak olarak belirledim.buzdolabim bozuldu 1 haftadır yok.
Herşeyi balkonda tutuyorum.bugun gelecek inşallah yenisi.bu sebeple bu hafta mutfak üzerinde yogunlasacagim.dolap içleri düzenli dolapların dışını silicem.beyaz eşyaları ,tezgahı ve fayanslari cifliycem.mama sandalyesini duşakabin de bı güzel yıkayacağım.balkon kapisini silicem.balkonu ve balkondaki çiçekleri duzenleyecegim.masa yanındaki duvarı silicem.en son olarak ta mutfak kilimi makineye atıp yıkayacağım.bunun için bı hafta süre verdim kendime ve hergun listeme bu işlerden 3-4 tanesini ekleyecegim.eger dolap içleri camlar falanda olsaydı 2 hafta olarak belirleyecektim

Mesela bu hafta kendime mutfak olarak belirledim.buzdolabim bozuldu 1 haftadır yok.
Herşeyi balkonda tutuyorum.bugun gelecek inşallah yenisi.bu sebeple bu hafta mutfak üzerinde yogunlasacagim.dolap içleri düzenli dolapların dışını silicem.beyaz eşyaları ,tezgahı ve fayanslari cifliycem.mama sandalyesini duşakabin de bı güzel yıkayacağım.balkon kapisini silicem.balkonu ve balkondaki çiçekleri duzenleyecegim.masa yanındaki duvarı silicem.en son olarak ta mutfak kilimi makineye atıp yıkayacağım.bunun için bı hafta süre verdim kendime ve hergun listeme bu işlerden 3-4 tanesini ekleyecegim.eger dolap içleri camlar falanda olsaydı 2 hafta olarak belirleyecektim
ben de seninle birlikte yapayım. birisiyle yapmak iyi oluyor.
1.mutfak dolabı dışları silinecek (içleri yeni düzenlemiştim. birşey aldığımda düzenliyorum bozulmasın diye)
2.beyaz eşyalar silinecek (fayansı tezgahı dün sildim)
3.sandalyeler ve masalar silinecek
4.buzdolabı silinecek
5.balkon yıkanacak
6.mutfak perdesi yıkanacak
7.mutfak camı silinecek

8.halı fırçalanacak (halıyı yeni yıkatmıştım)

5limi yazayım:1 - 2 - 3. maddeleri yapayım.. çamaşır 4.maddem olur. 5.maddemde 1 saat dinlenmek olsun

Dünkü maraton sonucu
-ev süpürüldü
-yerler silindi
-çamaşır yıkandı (2makine)
-çamaşırlar yerlerine yerleştirildi
-yemek yapıldı
-çocuklar yıkandı
-kişisel bakım yapıldı
-bulaşık mk boşaltılıp dolduruldu
-dağınıklık toplandı
-yürüyüş yapıldı
-ütü yapıldı
-mutfak tezgahı ocak silindi
...

Çocuklu maraton sonucum hüsrandı.
Yapabildiklerim;
-Düdüklüye kuru fasulye kondu.
-Mutfak toplandı. Makine çalıştırıldı.
-Giriş+koridor+mutfak halısı kaldırıldı, silkelendi.
-Ev süpürüldü.
-viledayla silindi.
-Halılar serildi.
-Dağınıklık toplandı, kirliler banyoya temizler yerlerine götürüldü.
-Nevresimler değiştirildi. Kirliler yıkandı.
-Balkon yıkandı. Çamaşırlar balkona asıldı.

Bugünkü maddeler
1.mutfak dolapları dışı silinecek
2.bulasik makinesi ve buzdolabının dışı silinecek
3.fayanslar lavabo ve davlumbaz ciflenecek
4.ev supurulup silinecek
5.kucuk tuvalet yıkanacak

İlk 3 maddem odak noktamdan diğer ikisi genel temizlikten.

Kendim içinde bir kahve içip 10 sayfa kitap okumak diyeyim.

Dün yapilanlar yeni buzdolabının içi silindi yerleştirildi.kilet dolabı silindi.balkon düzenlendi supuruldu.cicekler sulandi.cop kovası yikandi.yrmek yapıldı.bir makine çamaşır yıkandı kurutulup yerleştirildi.daginiklik toplandı.

1.mutfak dolabı dışları silinecek (içleri yeni düzenlemiştim. birşey aldığımda düzenliyorum bozulmasın diye)✔
2.beyaz eşyalar silinecek (fayansı tezgahı dün sildim)✔
3.sandalyeler ve masa silinecek✔
4.buzdolabı silinecek
5.balkon yıkanacak
6.mutfak perdesi yıkanacak
7.mutfak camı silinecek

8.halı fırçalanacak (halıyı yeni yıkatmıştım)

5limi yazayım:1 - 2 - 3. maddeleri yapayım.. çamaşır✔ 4.maddem olur. 5.maddemde 1 saat dinlenmek✔ olsun

Bu gün çacuklarla ilgilenmem gerek. Sadece yüm evin halılarını fırçalayabilirim. Bir de lavaboları yıkarım. Yemek de yapılacak.
Dün yapilanlar yeni buzdolabının içi silindi yerleştirildi.kilet dolabı silindi.balkon düzenlendi supuruldu.cicekler sulandi.cop kovası yikandi.yrmek yapıldı.bir makine çamaşır yıkandı kurutulup yerleştirildi.daginiklik toplandı.
Eline sağlık iyi iş çıkarmışsın

Bugünkü 5lim
1. Cocuklarin iki makine çamaşır yıkanacak kurutulacak yerleştirilecek
2.kucuk kızın cekmeceleri düzenlenecek küçükler ayrılacak
3.yemek yapılacak bulaşık makinesi boşaltılacak
4.cocuklarin çarşaf ve nevresimleri değiştirilecek.
5.buyuk balkon dağılmış o duzenlenecek

X