Küllerden Doğmak Vol.2

Bugünkü maddeler
1.mutfak dolapları dışı silinecek
2.bulasik makinesi ve buzdolabının dışı silinecek
3.fayanslar lavabo ve davlumbaz ciflenecek
4.ev supurulup silinecek
5.kucuk tuvalet yıkanacak

İlk 3 maddem odak noktamdan diğer ikisi genel temizlikten.

Kendim içinde bir kahve içip 10 sayfa kitap okumak diyeyim.

Dünkü maddelerimin hepsini yaptım.uzerine tüm evin tozunu aldım bı makine çamaşır yıkadım kurutup yerleştirdim.kislik ayakkabıları çıkardım yazlıkları kaldırdım.buyuk kizin oyuncaklarını düzenledim.ama akşamına hasta oldum.butun gece yattım.kendim için sadece bı bardak kahve icebildim.

benim klasik asprin ve fair camlara da anway in ürününü kullanıyorum

Ben çamaşır suyunu sadece klozetlerde kullanıyorum.oda bingonun klorsuz olanını. Yerleri silmek için Arap sabunu kullaniyorum.toz almak için silikonlu silme suyu varya onu kullanıyorum.lavabolari ve duşakabini de cifliyorum.
Aslında daha az bile kimyasal kullansam daha iyi olur.

Bugünkü 5lim
1. Cocuklarin iki makine çamaşır yıkanacak kurutulacak yerleştirilecek
2.kucuk kızın cekmeceleri düzenlenecek küçükler ayrılacak
3.yemek yapılacak bulaşık makinesi boşaltılacak
4.cocuklarin çarşaf ve nevresimleri değiştirilecek.
5.buyuk balkon dağılmış o duzenlenecek

Bugünkü beş limi de yaptım cok şükür.idak noktamda birkaç madde kaldı onlarida halledersin inşallah mutfağı biraz yoluna koymuş olacağım.

Yarınki neslin:
1.mutfak kilimi yıkanacak yerler silinecek
2.yemek masası tarafındaki duvar silinecek
3. Mama sandalyesi yikanacak
4.klozetler yikanacak
5.salon çiçeklerim elden geçirilecek kuruyan yerleri kesilecek temizlenecek silinecek

Yarınki neslin:
1.mutfak kilimi yıkanacak yerler silinecek
2.yemek masası tarafındaki duvar silinecek
3. Mama sandalyesi yikanacak
4.klozetler yikanacak
5.salon çiçeklerim elden geçirilecek kuruyan yerleri kesilecek temizlenecek silinecek
Tek başına takılıyorsun bakıyorum da:)
Ben de sabahtan beri bir bulaşıkları hallettim, bir de çocuklara yemek hazırla, bebekle ilgilenme bu kadar
O kadar iş var ki totomu kımıldatasım yok
Seni görünce bir dürtü oluştu sanki ama bakalım yapabilirsem yazarım inşallah

Günaydın hanımlar,

Vakit darlığı sebebiyle akşam yaptıklarım.

-Dizim vardı onu izlerken dağ gibi olmuş çamaşırlar katlandı. yerlerine yerleştirildi.
-Yemek sonrası mutfağı olduğu gibi bırakmıştım. Mutfağı topladım. Bulaşıklar makineye dolduruldu, çalıştırıldı.
-Tezgah-masa silindi.
-Çöpler toplandı, sabah atıldı.

Tek başına takılıyorsun bakıyorum da:)
Ben de sabahtan beri bir bulaşıkları hallettim, bir de çocuklara yemek hazırla, bebekle ilgilenme bu kadar
O kadar iş var ki totomu kımıldatasım yok
Seni görünce bir dürtü oluştu sanki ama bakalım yapabilirsem yazarım inşallah

Valla bende aynı durumdayım. Sürekli yatasim var.havada yağmurlu hiç kalkmak istemiyorum.besli yazıp sadece onu yapmak için şartlandıriyorum kendimi.yoksa işler iyice birikiyor

Bugünkü besli
1.bir makine çamaşır yıka kurut yerleştir
2.odak noktamda son kalan mutfak kapısını sil.
3.yemek yapilacak ve bulaşık makinesi boşaltılacak
4.cuma muberek gün okuyabilirsiniz biraz kuran okumak istiyorum.
5.salon ve koridor supurulecek

Günaydın hanımlar,

Vakit darlığı sebebiyle akşam yaptıklarım.

-Dizim vardı onu izlerken dağ gibi olmuş çamaşırlar katlandı. yerlerine yerleştirildi.
-Yemek sonrası mutfağı olduğu gibi bırakmıştım. Mutfağı topladım. Bulaşıklar makineye dolduruldu, çalıştırıldı.
-Tezgah-masa silindi.
-Çöpler toplandı, sabah atıldı.

-1 makine de kızın çamaşırları yıkandı ve asıldı. yazmayı atlamışım.

merhabalar hanımlar uzun zamandır buralara ugrayamıyorum ama sahalara gerı dönmeye hazırım kızım 1 yasına gırıyor artık cok aglayan pacama yapısan bı bebektı ama artık ablasıyla oyın kurmaya basladılar yavas yaavas rahatladım bende elhamdulillah. kımler var kımler yok nasıl gıdıyor kogusun yenınagası kım chentiq ıs hayatında artık buralara ugrayamıyor galıba yenı duzenınız nedır hanımlar benı de aranıza alın :KK33:

merhabalar hanımlar uzun zamandır buralara ugrayamıyorum ama sahalara gerı dönmeye hazırım kızım 1 yasına gırıyor artık cok aglayan pacama yapısan bı bebektı ama artık ablasıyla oyın kurmaya basladılar yavas yaavas rahatladım bende elhamdulillah. kımler var kımler yok nasıl gıdıyor kogusun yenınagası kım chentiq ıs hayatında artık buralara ugrayamıyor galıba yenı duzenınız nedır hanımlar benı de aranıza alın :KK33:
Canım hoşgeldin seni ve chentiq chentiq i çok merak ettim

kubdef kubdef masallah bir yaşına mi geldi ikinci bebiş.ben en son buralara ugradigimdaseni hamile bırakmıştım hatta cinsiyet belli değildi.allah analı babalı sağlıklı büyütsün yavrularini inşallah.bende bu hafta döndüm buralara. benim kısımda bir buçuk yaşında oldu ve yakın zamanda ise döneceğim için duzen kurmaya baslamam lazım.burasi eskisi kadar yoğun değil ama bı liste yapıp ona uymaya çalışmak ,yaptıklarını yazmak bile insanı motive ediyor.hosgeldin tekrardan[/QUOTE]

Bugün girip liste yapamadım ama yaptiklarimi yazayım.pazqr günü işi klasik bir makine çamaşır yıka katla yerleştir.bir yığın utu yap.cocuklari yıka.yemek alışveriş.ve en önemlisi iki kızında ayrı ayrı gönlünü yap

Geçen haftaki odak noktam.mutfaktimbir tek camları kaldı ama bu yağmurlu havada cam falan silemem.

Yeni haftanın odak noktası banyo olacak.
Yapılacaklar.(hergun beşli listeme bu maddelerden serpiştiricem)

-dusakabin yıkanacak
--lavabo ciflenecek
--dolap içi düzenlenecek
Raflar düzenlenecek
Cekmeceler duzenlenecek
-cop kovası ve tuvalet fırçası dezenfekte edilecek
Dolap üstu silinecek
İlaçlar düzenlenecek
Duvardaki fayanlar silinecek
Yerler ve silinecek
Çamaşır makinesi silinecek
Kirli sepeti yikanacak

Selam millet Günaydın,

hafta sonu temizlikçi gelecek ayrıca detayları yazarım.

Benim yapmam gerekenler;
-Tüm evin dolap içlerini düzenlemek.

Son düzenleme:
İii geceler kızlar
Bayadır yazmıyorum k validem ameliyat oldu belinde şükür iii şuan bende kendi işini yapıo Bana zoru yok
Bugün izin günümdü yaptıklarım
-salon, misafir odası, mutfak ,çocuk odası, yatak odası, koridor süpür toz al paspas yaptım
-Sabah ,öğlen, akşam yemeği bulaşığı tamam
-2 makine çamaşır yıkandı asıldı
-kvalide ve bebişimin banyosu yaptırıldı
-balkonlar yıkandı
Yarına yapılacak listesi
-2 adet banyo ve wc dip bucak temizlenecek
-kuruyan kıyafetler dolaba uerleştir
-akşama yemek yap (bn evde olmayacam işdeyim
-bebişimle gidene kadar ilgilen
Öğlen bir de işe gidene kadar bunları halledecm inş

Canım hoşgeldin seni ve chentiq chentiq i çok merak ettim
canım benım bızde senı ozledık chentıq te bende cok yogın zamanlar gecırıyoruz nefes almaya vakot yok ama chentıqe ozel olarak ıletıcem bu mesajını :)
kubdef kubdef masallah bir yaşına mi geldi ikinci bebiş.ben en son buralara ugradigimdaseni hamile bırakmıştım hatta cinsiyet belli değildi.allah analı babalı sağlıklı büyütsün yavrularini inşallah.bende bu hafta döndüm buralara. benim kısımda bir buçuk yaşında oldu ve yakın zamanda ise döneceğim için duzen kurmaya baslamam lazım.burasi eskisi kadar yoğun değil ama bı liste yapıp ona uymaya çalışmak ,yaptıklarını yazmak bile insanı motive ediyor.hosgeldin tekrardan
[/QUOTE]
evet baya zaman oldu buralara gelmeyelı senın bebısınde buyumus masallah :) bende gırebıldıgım kadar gırıp kendımı eskısı gıbı duzene sokmak ıstıyorum bakalım

canım benım bızde senı ozledık chentıq te bende cok yogın zamanlar gecırıyoruz nefes almaya vakot yok ama chentıqe ozel olarak ıletıcem bu mesajını :)
evet baya zaman oldu buralara gelmeyelı senın bebısınde buyumus masallah :) bende gırebıldıgım kadar gırıp kendımı eskısı gıbı duzene sokmak ıstıyorum bakalım[/QUOTE]
Anladım canım rabbim işinizi kolaylaştırsın bebişinde büyümüş maşallah Allah bağışlasın ,en kısa zamanda dönsün chentiq chentiq

Kızlar ii geceler bir saat oldu işten geleli ve buraya slm vermeden geçmeyeyim ddm :halay:
Bugün gitmeden yapılanlar
-salon süpürüldü toz alındı paspas atıldı
-mutfak süpürüldü silindi toz alındı
-kahvaltı hazırlandı bulaşığı yıkandı
-bebişin kahvaltı yaptırıldı gitmeden yiyecekleri pişirildi hazır edildi
-2 adet wc temizliği yapıldı
-etraf şöyle bi toparlandı
Ki bn bunları yaparken baktım saat bir e gelmiş hemen hazıtlanıldı ve koşarak işe gidildi
Şükür sağ salim eve döndüm
Şuan size bebişimi bebişimi uyuturken msj yazıyorum:anne::anne::anne:
Haa unutmadan gelince bebişe uykudan önce bisküvili yoğurt yedirildi (şimdi mutfağı bu yüzden temizleyecem )En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Bu hafta planladigim hicbirsey yapamadım.ilk iki gün ben son iki günde küçük kız cok hastaydı.ancak zorunlu işler yemek falan yaptım.bu hafta inşallah hastalık falan olmazda banyoyu bitiririm.
Bugün beşli yazayimda yapmış olurum belki.
1.ortaligi topla
2.bi makine çamaşır yıka kurut yerleştir
3.pazardan alınanlari yerleştir
4.bulasik makinesini boşalt.
5.cocuklari yıka banyoyu sil

Bu hafta odak noktam yine banyo
1.dolap içleri düzenleme
2.ilaclari elden geçirme
3.makyaj malzemeleri ve kozmetik ürünleri elden geçirme
4.dolap üstü duzenmeme
5.lavabo cifleme
6.klozet fircasi ve çöp kutusu dezenfekte etme