Küllerden Doğmak Vol.2

Bugun yapılanlar
-sabah kahvaltı da mısafır vardı onlara guzel kahvaltı hazırlandı toplandı ve bulasikları halledıldı
-Ev toparlandı
-k valıde hastahane zıyaretıne gıdılıp gelndı
-aksam yemegi dısarda yedık
-cay ve meyve saatı yapıldı
Bebış dpyurup uyutuldu

Burası motive ediyor beni de. Baya iş yapmışsın. Profiline bakacağım. Bende tezgahta kalabalığı sevmem.
Geçmiş olsun ve kolay gelsin. İyi iş çıkarmışsın iki gündür

Burası motive ediyor beni de. Baya iş yapmışsın. Profiline bakacağım. Bende tezgahta kalabalığı sevmem.

Geçmiş olsun ve kolay gelsin. İyi iş çıkarmışsın iki gündür
RESMİ YÜKLEYEMEDİM AKŞAM TEKRAR DENEYİM .
hergün olmazsa ble hafta da bir uğramak gerekli yoksa işin içinden çıkılmıyor valla

Kızlar iyi öğlenler
Evet bugun kociş akşam işe gidecek ve bn ayak altındaki insanları sevmmem
Ve gelelim bugun yaptıklarıma
-sabah kahvaltısı tamam bulaşıgı da tabi
-bebişimle oyun oynadık Mamasını yedi ve oglen uykusuna gecti
-bende evi soyle bı topladım
Yapacaklarım cokkkkk
-evi bastan asagi supur toz al ve paspas yap
-bir makine camasır yıka ser
-dunden yıkananları dolaba yerleştir
-bugun kısmet olursa camlarımı silmek istiyorum
-Vestiyer i duzene sok temizle
-akşam bulaşıgını hallet
-bebişimle ılgılenmece karnını doyurmaca
-yatmadan ebeveyn banyosunu yıkayayım diorum
-wc ve lavabo temizliğini de yatmadan yap
-birde bir tane halimi silmek istiyorum
(Hergun bir halı yapınca yorucu olmuyor )
Baya yazdım inş yetişir yada bn yorulmam aman yetişmezse de yapacak yok sanki Sadettin teksoy mu yakalayacak

ay beni de bir dürtün.
yine ağırlık çöküyor akşamları. Karanlıkta kalkıp, karanlıkta işe gidip, karanlıkta eve dönünce sersem gibi oluyorum.
Naapsam ki...

Kız kaç kaç çalışıyorsun ne iş yapıyorsun bu kadar yoğun
Şehir dışında özel bir şirkette memurum.
06:30 - kalkıyorum
07:00 - servisim kalkıyor
08:00 - iş başı
18:00 - işten çıkış
19:00 - eve varış

19:00-21:00 arası - mutfak topla, yemek faslı, ye-kaldır.
21:00 sonrası
-kızla vakit geçir.
-atabiliyorsan bir iki çamaşır yıka-as
-duş al

zaten sonrasında uykum geliyor ve yatıyorum.

Bundan iyisi can sağlığı. Yine iyisin. Mutfağa 2saat ayırabiliyorsun. Ben bazen çocuklar durmuyor diye bırakıyorum..

ay beni de bir dürtün.
yine ağırlık çöküyor akşamları. Karanlıkta kalkıp, karanlıkta işe gidip, karanlıkta eve dönünce sersem gibi oluyorum.
Naapsam ki...
Akşam yemeklerini hafif yiyor musunuz?
Ev sakinlerinden yardım almadan olmuyor. Çok az vakit var. Ben bugünden yemek yaptım yarın için. Yemekleri iki gün yetecek kadar yapıyorum. Hem çalışıp hem evi idare edip hem anne olup yaşamak zor.. Çalışmamak daha da zor bu hayatta. Hayat zor.. bu arada yazdıklarını görüyorum ve heryeri çok iyi idare ettiğini söyleyebilirim

Yaptıklarımı yazmaya geldim
-yemek yapıldı
-buzdolabı temizlendi
-bulaşıklar mk doldurulup makine çalıştırıldı
-bir makine çamaşır katlandı yerleştirildi
-bir makine çamaşır yıkamaya atıldı
-mutfak toplandı, tezgah silindi
-küçükle ilgilenildi
-çocuklarla oyun oynandı
-odalardaki kirliler toplandı
..

Bundan iyisi can sağlığı. Yine iyisin. Mutfağa 2saat ayırabiliyorsun. Ben bazen çocuklar durmuyor diye bırakıyorum..
Mutfağa 2 saat temizlik için ayırmıyorum ama. Mesela KV çocuğu kreşe götürmek için bize geliyor. Kahvaltı vs ediyorlar falan. Ben eve gelince önce bir tezgahı toparlıyorum. Yemek hazırlıyorum. Yemek varsa sofra kuruyorum. Makine doluysa çalıştırıyorum geldiğim gibi. Yemek yeniliyor kaldırıyorum sofrayı. En son mutfak toparlama işini gece yatmadan önce yapıyorum. Alışkanlığı burada edindim. Çocuk uyuyor ben mutfak toplayıp yatıyorum.
Öyle yani :)

motivasyonum yükseldi sen böyle söyleyince.

Akşam yemeklerini (yemek yapmayı sevmeyen biri olarak) allah ne verdiyse şeklinde yemeyi tercih ediyoruz
Bazı zamanlar ev yemeği yapıp yiyoruz, bazı zaman kahvaltı ediyoruz, bazı zaman da dışarda atıştırıyoruz.
Çocuğum erken geldiği için kreşten, KV onu ev yemeğiyle doyuruyor.
Ben çocuğum için kemik suyu kaynatıyorum, yoğurt mayalıyorum. KV yapıp yediriyor. Allah razı olsun.

Temizliğimi de elim erdiğince çocuğu kocaya verip ikisini dışarı gönderip yapabiliyorum.

Ama bir Terazi burcu olarak, tembel olsam da düzen seven bir insanım.

Temizlik yaptıktan sonraki sabaha uyanmak beni çok yükseltiyor.

şanslısın ki kv var. bende yok ve çocuklar ev yemeği yesinler diye yemek yapıyorum. başka türlü içim rahat etmiyor. her hafta mutlaka temizlik yapmam lazım. yoksa evde yaşayamayız işimiz zor. kadın alayım dedim o da sinir etti. sinir olacağıma kendim yaparım dedim oturdum.. pes ettim kadından yana.. sadece saat doldurmak için geliyorlar. doğru düzgün temizlemiyorlar. evi kendi zevklerine göre döşemeye kalkıyorlar. sürekli eleştirenler var. var da var. çok dertliyim o konuda..
bazı şeyleri rutin hale getirdim. haftasonu ev temizliği şart. akşamları bulaşık mk boşalt doldur standart. her akşam yapıyorum. hergün evde gezip kirli çamaşır topluyorum. çöpleri topluyorum. konserve yaptım. acil durum yemeği olarak onu çıkarıyorum bazen. ve en önemlisi ev ahalisinden destek almaya çalışıyorum. çocuklara oyuncak toplamayı öğretmeye çalışıyorum. onlar öğrenince ben de rahatlayacağım inşallah.. ve en önemlisi çocuklarla hergün belli bir saat oyun oynamayı alışkanlık haline getirdim.. hemen hemen her akşam çamaşır yıkıyorum ve yığılma olmuyor. ama o ütü varya ütü beni bitirdi. bir onu düzene sokamadım..
motivasyonunun yükselmesine çok sevindim. herkesi evden gönderince temizlik daha kolay yapılıyor.. ben hepsini bir odaya kapatıyorum
sonuçta kimseye muhtaç olmadan yaşıyorum. allah muhtaç etmesin.

ben gece çocukları uyuturken uyuyakalıyorum. ve çok yorgunsam her şeyi olduğu gibi bırakabiliyorum. yoksa hasta oluyorum. bazen yazdıklarını okuyup gaza geliyorum. bende yapabilirim deyip kalkıyorum. çok fazla çalışan kadın var ve aşağı yukarı çoğunun hayatı bizimki gibi.

İyi ki varlar. Kadına güvenemez işi bırakırdım herhalde.

Tatildeyken ben de ev yemeği yapıyorum sırf çocuk için.

Temizliğe gelince elim erdiğince hafta sonu yapmaya çalışıyorum. Öyle dip köşe olmuyor belki ama "süpür sil toz al tuvalet banyo" yetiyor bize. Yardımcı kadın buldum 2 kişi geliyorlar. Ama bulaşık makinesi dahil çekip altını vs siliyorlar. Bir tek yapmadıkları iş; mutfak dolap içleri ve vitrin içleri. Alacağım bir gün. beğenirsem devam edeceğim beğenmezsem başka 2 kişi daha var onları alacağım. iyisini bulana kadar deneyeceğim.

Ben ütü yapmıyorum. Her şeyi katlayıp koyuyorum. ütülesem de dolapta tekrar kırışıyorlar o sebeple kullandıkça ütülemeyi tercih ediyorum. Yatmadan bir sonraki günün kıyafetlerini ütüleyip yatıyorum mesela.

Bazen ben de uyuyakalıyorum o zaman da eşim mutfağı topluyor öyle yatıyor. KV temiz mutfakta kahvaltı hazırlasın uğraşmasın kadın diye.

Kızla bütün gece slime yapmaya çalıştık beceremedik.

En sonunda biraz oynadı olanla sonra döktük çöpe. Mutfak toparladım. Süt gelmiş yeni. Kaynatıp yattım.

Ütü işini iyi çözmüşsün. Ben dün akşamdan hazırlayıp yatayım dedim ama uyuyakaldım.

Kadında ayarlamışsın darısı başıma. Aramayı da bıraktım kadını pes edince.

Eşinin yapması da çok iyi. Bizde ben yapmazsam kimse yapmaz.

Dedim ya iyi oturtmuşsun düzenini diye. Gerçekten de öyle. Hafta sonu benimde süpür sil toz ec banyo.. Standart.

Resim atacam ama mutfak dağınık 2 gündür eve gitmiyorum annemde kalıyordum eşim evdeydi affınıza sığınarak resimleri atıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…