Küllerden Doğmak Vol.2

Bugün tembellik yaptım sadece 1 makine çamaşır serip topladım . Sabah 10da uyandım ölü gibi uyumuşum . Yarın evi toplayıp supürmeyi düşünüyorum 2 çeşit yemek yapıp dolaba koydum mu da yemeğim hazır olur 2 iş günü için...
Birde havuç turşusu çekiyor canım..yağlı havuç turşusu yapayım dedim ama hic yapmadım yapan var mı güzel olur mu ?
Ben bilmiyorum ama netten bi bak video falan vardır

İyi geceler canım, iyiyim ben sen nasılsın? Epey görüşemedik .
Bu gece yatılı misafirlerim var, o yüzden gün içi de çok yoğun geçti..
Sen neler yapıyorsun?

Misafirden dolayı bildirim bu saate kaldı.
Elektrik süpürgesinin ağız kısmı temizlendi, (içi kısmında toz birikmiş, dirsek yeri olduğu için zor oldu bayağı vakit aldı)
Yerler süpürüldü,
Çamaşır toplanıp yerleştirildi,
Nevresim değişti,
Nevresim le birkaç parça çamaşır yıkandı,
Mozaik pasta yapıldı,
Kızımı kursa götürdüm,
İki kere market alışverirşi yapıldı,
Misafirler için akşam yemeği hazırlığı yapıldı,
Yemek sonrası bulaşık, mutfak toplama seansı,
Misafir için gereken servisler yapıldı
Ve uyku zamanııı.
Yarın yine yoğun bir gün beni bekler..
İyİ geceler, tatlı rüyalar.. :uykucu::uykucu:

Gunaydin hanimlar bana da bi el etin :) tum evin elden gecmesi lazim heryer heryerde bi duzen bi program yapip kisa surede bitirmek istiyorum ama isin icinden cikamiyorum.bi de tuvalet egitimine basladik o da beni cok oyaliyor

Gunaydin hanimlar bana da bi el etin :) tum evin elden gecmesi lazim heryer heryerde bi duzen bi program yapip kisa surede bitirmek istiyorum ama isin icinden cikamiyorum.bi de tuvalet egitimine basladik o da beni cok oyaliyor
Kuzum ben ev çok daginiksa ilk olarak bi sepet bulup içine dolduruyorum evdeki bütün dağınık herseyi daha sonra onları yerlerine koyuyorum hemen temizliğe giriyorum
ilk olarak oturma odası misafir bebek odası koridor yatak odası ve en son mutfağa geçiyorum bnm düzenim hep böyle oldu
Ama mutfakda bile bulasik yada diğer odalarda hicbirsey yerde havada karada bişi bırakmiyorum :rapci::rapci:
Bebisime ta eğitici video açıp onu izletiyorum yada kanguruyu ters takip sirtimda o da bnmle gezio yada kendi haline bırakıyorum dağıtsin o kadar takmıyorum sadece temizlik bitmesi için
Ama dip köşe bir günde çok zor oluyor :temizlik::temizlik:
Bnm izin günüm birgün olunca yapacağım hep aynı oluyor kalanı boş vakitlerimde yavaş yavaş bitirmeye çalışıyorum
Sana şimdiden kolay gelsin
Tuvalet eğitimi için bişi diyemiyorum daha biz bezliyiz :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Kuzum ben ev çok daginiksa ilk olarak bi sepet bulup içine dolduruyorum evdeki bütün dağınık herseyi daha sonra onları yerlerine koyuyorum hemen temizliğe giriyorum
ilk olarak oturma odası misafir bebek odası koridor yatak odası ve en son mutfağa geçiyorum bnm düzenim hep böyle oldu
Ama mutfakda bile bulasik yada diğer odalarda hicbirsey yerde havada karada bişi bırakmiyorum :rapci::rapci:
Bebisime ta eğitici video açıp onu izletiyorum yada kanguruyu ters takip sirtimda o da bnmle gezio yada kendi haline bırakıyorum dağıtsin o kadar takmıyorum sadece temizlik bitmesi için
Ama dip köşe bir günde çok zor oluyor :temizlik::temizlik:
Bnm izin günüm birgün olunca yapacağım hep aynı oluyor kalanı boş vakitlerimde yavaş yavaş bitirmeye çalışıyorum
Sana şimdiden kolay gelsin
Tuvalet eğitimi için bişi diyemiyorum daha biz bezliyiz :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Gunluk rutin olarak sıkıntım yok ama ben yaz temizligi yaomamistim 4 ayda evde degildik simdi gelince her yer fena durumda gardolabi doktum sildim butun camsirlar yikandi bi kismi utulendi yerlesti yarisi utulenmeyi bekliyir birde nevresimler var yastik yorganlar yikanacak daha yatak alti var temizlnecek mutfaga basladim yavastan buzdolabi bulasik makinesi temizledim 2 dolabim var mutfakta tezgahtan ayri onlari temizledim kavanozlari falan yikadim tezgahtaki alt dolaolari bitirdim ust dolaplar kaldi daha koltuklar falan silinecek oglumun odasi var camasir odasi var tul ve camlari en sona biraktim halilari yikamaya yollayinca onlari siler yikar sererim diye

Gunluk rutin olarak sıkıntım yok ama ben yaz temizligi yaomamistim 4 ayda evde degildik simdi gelince her yer fena durumda gardolabi doktum sildim butun camsirlar yikandi bi kismi utulendi yerlesti yarisi utulenmeyi bekliyir birde nevresimler var yastik yorganlar yikanacak daha yatak alti var temizlnecek mutfaga basladim yavastan buzdolabi bulasik makinesi temizledim 2 dolabim var mutfakta tezgahtan ayri onlari temizledim kavanozlari falan yikadim tezgahtaki alt dolaolari bitirdim ust dolaplar kaldi daha koltuklar falan silinecek oglumun odasi var camasir odasi var tul ve camlari en sona biraktim halilari yikamaya yollayinca onlari siler yikar sererim diye
Maşallah kuzuma
Bn de geçen hafta perdeler atıldı kiyafetler düzene iki hafta önce geçildi her alisveristen önce buzdolabı siliniyor
Yavaş yavaş yap kuzum zar zor bitirmeye çalışıyorum makineye de arka arkaya çarşafla ru battaniye leri atıyorum ki onlar bari kafamdan çıkıyor

Maşallah kuzuma
Bn de geçen hafta perdeler atıldı kiyafetler düzene iki hafta önce geçildi her alisveristen önce buzdolabı siliniyor
Yavaş yavaş yap kuzum zar zor bitirmeye çalışıyorum makineye de arka arkaya çarşafla ru battaniye leri atıyorum ki onlar bari kafamdan çıkıyor
Cok uzuyor surec biran once bitip kafamdan atayim gunluk rutinlerime geceyim istiyorum.camlari silecegim gununiple cekiyorum :)

Kendi kendime bi maraton yaptim
Yapilanlar
Mutfak toparlandi bulasiklar yikandi
Odalar toparlandi
Bi makine camasir atildi kisa program yikandi asildi bi makine daha atildi
Banyo tuvalet yikandi
Ordan burdan cis temziledim :)
Bi kac kez oglumun ustunu degistirdim
Oglumu banyo yaptirdim
Biraz dinlenip mutfak dolaplarina baslayacagim

Ben en iyisi simdi kalkayim
Mutfagi ve odalari toparlayim
Banyoyu temizleyim
Camasirlari katlayim
Mutfak dolaplarina baslayim silebildigim kadar sileyim bugun var mi eslik eden
Çamaşır dolabına başlarım şimdi seninle sabahtan beri mutfaktayim 2 makine çamaşır yıkadım serdim dolabımı silip yerlestireyim yolumdan gitsin bari

Bugün sadece boğaza çalıştım galiba.
3 makine çamaşır yıkandı serildi 2 makinası kurudu yerleştirildi.
1 makine bulaşık yıkandı yerleştirildi
Düdüklüde nohut haşlayıp poşetleyip difrize attim
1.ölçü poağaça yaptım
Difrize atılacak
Hazır pandispanyam vardı kremsantili pasta yaptım
Mercimekli patlıcan yaptım
25 dk başlangıç seviye yoga ve kişisel bakım yaptım
Yemek yendi bulaşıklar duruyor birazdan toplayacam
Tüm gün elde bulaşık çıktı zaten

İyi geceler..
Kahvaltı için iki çeşit börek yapıldı,
Misafir nevresim ve çarşafları yıkanmak için çıkarıldı,
Bulaşık makinası çalıştırıldı,
Elektrik süpürgesi açıldı
Kalan günde kızımla saatlerce gezdik. Ve ben finito..
Yarına bir şey çıkmaz pek..
Görüşmek üzere..
Bu arada, @Luusyer Hoşgeldin diyorum..

İyi geceler..
Kahvaltı için iki çeşit börek yapıldı,
Misafir nevresim ve çarşafları yıkanmak için çıkarıldı,
Bulaşık makinası çalıştırıldı,
Elektrik süpürgesi açıldı
Kalan günde kızımla saatlerce gezdik. Ve ben finito..
Yarına bir şey çıkmaz pek..
Görüşmek üzere..
Bu arada, @Luusyer Hoşgeldin diyorum..
Hosbuldum tesekkurler.benim de simdi utu bitti yerlestirdim.ama daha cook utu var cook

X