Küllerden Doğmak Vol.2

bana da annem almıştı dedemden bir miktar miras kalmıştı allah razı olsun dedemden de annemden de dedem öldü gitti ama halen bize kanat germiş durumda dolaylıda olsa hakkı var üstümüzde ..
bende de alerji var makine çok iyi geldi havayı temizliyor umarım imkanın olur da alıp kullanabilirsin .
silikon sprey bende almıştım ama hiç beğenmedim lekeli durdu ya da ben kullanamadım .
bu sefer cmları bende şampuan ile sildim güzel parlatıyor. kuruturken atletler ile kurutuyorum üstünden mikrofiber ile geçiyorum tortu varsa onu da çekiyor ...
bende köpek istiyorum ama bakımı çok zor ..
iş yerinde kuşlrımız var brini işten çıkarken eve götüresim var ama verir mi bilmiyorum
bizde geçen seneden beri yok yüksek gerilimden patladı yaptırmadık bizde :KK70:

Geçmiş olsun canım
Alerjin varsa tavsiye etmem canım ya.illa etkiliyor evdeki hayvanlar.bana kalsa almam ama eşim seviyor.
Allah bi sebep verirde alırız inşallah.aslında taksitle alınır ama eşim gereksiz görüyor:/

Günaydın hanımlar.. ha_mim ha_mim ciğim, Hoşbulduk. Güncelleme için de teşekkür ederim çok sağol..
K klbk33 dün akşamki maratonum:
Yemeğin yanına pilav ve salata yapıldı,
Akşam yemeği hazırlanıp, yenip toplandı,
Makina dolu olduğu için çıkan bulaşıklar elde yıkandı,
Kıza kaytardığı ders için baştan ödev yaptırıldı,
Evdekilere süt, meyve servisi yapıldı,
Yorgan çıkarılıp nevresim takıldı,
Mutfak toparlanıp düzenli bırakıldı
Ve kapanışşşş.

Geçmiş olsun canım
Alerjin varsa tavsiye etmem canım ya.illa etkiliyor evdeki hayvanlar.bana kalsa almam ama eşim seviyor.
Allah bi sebep verirde alırız inşallah.aslında taksitle alınır ama eşim gereksiz görüyor:/
aslında çok gerekli benim ilaç kullanımım düştü nefesim tıkanmıyor uzun zamandır.
evde ses olsun istiyorum kuzum ya temizlerim hergün zaten balkona koyuyorum kafesi evin içinde serbest uçuruyorum banyosunuda yaptırıyorum
Allah şifa versin inşallah kendini daha iyi hissettiğin günlerde gelir
aminnnn inşallah
Kişisel albümü mü soruyorsun? Profiline girip albümleri seçiyorsun sanırım. Ordan al üm oluştur ya da fotoğraf ekle seçeneği olması lazım. Bir dene, olmazsa ben girip bir daha bakarım senin için
sanırım yaptım ama albümler bölümü varya forumlar yazan hizada ordan yaptım

evde ses olsun istiyorum kuzum ya temizlerim hergün zaten balkona koyuyorum kafesi evin içinde serbest uçuruyorum banyosunuda yaptırıyorum

Bakma bende seviyorum özellikle muhabbetleri ama benimkinin kanarya tutkusu var başka kuş almıyor.ama bahçeli bi evim olsa kesin köpek alırım çok seviyorum.küçükken dedemlerin vardı.ayrı bir dostluk onların ki.evde zor ama hem dinende caiz değil maalesef.

Bakma bende seviyorum özellikle muhabbetleri ama benimkinin kanarya tutkusu var başka kuş almıyor.ama bahçeli bi evim olsa kesin köpek alırım çok seviyorum.küçükken dedemlerin vardı.ayrı bir dostluk onların ki.evde zor ama hem dinende caiz değil maalesef.
muhabbetler sevimli oluyor benimki çayıma kahveme suyuma ortak ben varsam kimseye gitmiyor benim omzumda saçımda ya da sevimliler ya .
köpek evde çok zor tabi kiri pisliği ..
eskiden bizde bahçede bakıyorduk kıymetini bilememişim sanırım o günleri korkuyordum o zamanlar :KK70: :KK70:

Hadi kızlar sabah maratonu yapalım
10.30 12.30 arası olsun

sivastrabzon sivastrabzon Dil-i bitab Dil-i bitab zambak86 zambak86
Ve gören duyan herkes:))
günaydın hanımlar, iş yerinde size çalışarak eşlik ediyorum. dün eve gittiğimde sadece mutfak ile ilgilendim. yemek yap mutfağı topla spora git gel sonra dinlenme faslı. bugün ne yemek yapsam düşüncesindeyim bakalım artık.

O pahalı cihazdan bende çoooook istiyorum.alerjik bi aile olarak lazım bize...

Üst katta olduğun halde bu kadar sık kirlenmesi tuhaf gerçekten.dış yüzeyine su kir tutmayan özel ürünler kullansan.silikonlu spreyler var şimdi gerçi iz bıraktı ben denedim.bide arabalar için olan oto cam sularını kullanıyorlarmış.eşim almıştı bi miktar alıp suyla karıştırdım aynı camsil gibi oldu rengi ama daha kullanmadım.ben normalde kremsiz şampuan ve sirke ile siliyorum.bebe şampuanıda olur.kurulama içinde penye atlet tarzı şeyler kullanıyorum.mikrofiberler hoşuma gitmedi:KK43:ya da benim aldıklarım gzel değildi

Bence sen kaçmayı seviyooon:)))bakıp bakıp kaçıyosun:)

Hoşgeldin küldaşım❤

Dünkü hedeflerim

Mutfağı toplamak✔
Mutfak çekmecelerini düzenlemek(ödev)✔
Ev süpürmek✔
Toz almak✔
Pazara gitmek✔

Kanaryamız var canım.keşke bizdede tv olmasa:)
Tel de konuşmadan yazışmadan olur mu:)aile kalabalık malzemede çok olunca duramıyor insan:)

Sen iste yeterki günün her saati maraton yaparım sana:)

K klbk33 SchonerDuft SchonerDuft var arada zambak86 zambak86 @CKbeautyandsheer geliyor.yeni arkadaşlarımız Synonyms Synonyms _Citlembik_ _Citlembik_ ve @Kulis tiyatro var.ha birde günde en hızlı en fazla iş yapma rekoru kıran Birprensess Birprensess var:))şimdilik bu kadarız galiba.hatırlayamadığım var mı kızlar?

Sen kiloları verip takımdan mezun olmuş korumaya geçmiş kadınsın.temizliğin korumasıda neymiş.vızzz gelir sana:)
Bende denedim canım eşim araba için almıştı mavi bi su hatta yağmur sularının iz yapmadığı kayıp gittiği falan yazıyor ama bizim evin camlarına iz yaptı ya da kullandığım bezden kaynaklı olabilir birde gazeteyle deneyeceğim. Gerçi artık yağmur çamur başladı hava güzel olduğunda artık denerim. Cam bezi, atlet vs denedim ama iz oluyor ya uzaktan bakınca gözüküyor yakından miss

Bende denedim canım eşim araba için almıştı mavi bi su hatta yağmur sularının iz yapmadığı kayıp gittiği falan yazıyor ama bizim evin camlarına iz yaptı ya da kullandığım bezden kaynaklı olabilir birde gazeteyle deneyeceğim. Gerçi artık yağmur çamur başladı hava güzel olduğunda artık denerim. Cam bezi, atlet vs denedim ama iz oluyor ya uzaktan bakınca gözüküyor yakından miss
cam için bulaşık makinesi parlatıcıları ve sirkeyi duymuştum ama uygulamadım. bi ocağımı silerken bir kez sirkeyle sildim iyi gibiydi belki faydası olabilir onların da aklında olsun.

Bu arada günaydın kızlar hepinize kolay gelsin. Pazar günü evi süpür sil çamaşır as gibi standart işleri yapıp öğlen anneme gittim. Akşama kız kardeşimle birlikte döndüm. Pazartesi yani dün de kahvaltı yap topla bulaşıklari yerleştir temizleri çıkart yatakları topla gibi işler yaptım. Sonra yukarı kv çıktık kahve muhabbet derken annem geldi muhabbet sohbet derken bizim eve indik annem sağolsun elleri kolları dolu gelmiş yine. Hemen mutfağa geçti yemekleri yaptı bende tatlı yaptım, yardım ettim. Sofra kur topla bulaşıkları yerleştir yaptım. Ocagi detaylıca söküp demirlerini kaynar suya deterjan ile koydum, temizledim. Sonra annemler gitti bende evi süpürdüm, ortalığı topladım. Aklıma gelenler bunlar ama çok daha fazlası vardır eminim. Eşim sabah geldi işten uyuyor bende müge anlıyı izliyorum.
Bugün yapılacaklar

• Market ve pazar alışverişi yapılacak
  • Tabi yerlerine yerleştirilecek
  • Yemek yenir sofra bulaşık toplanır
  • Çamaşır aticam,asıcam
  • 2-3 sepet kadar da ütü var yaparım inşallah tv seyrederken :oha:

Maraton biteli yarım saat oluyor, sarktı biraz.

Üst mutfak dolabı iç dış, kapak silindi,
Mutfak yerleri silindi,
Kv. Kahvaltı ilaçları verildi,
Kuruyan çamaşırlar toplandı,
Makinaya çamaşır atıp, yıkananlar asıldı,
Patlıcan oturtma için kıyma kavruldu,
Patlıcanlar doğranıp tuzlu suya kondu.

Maraton harici sabah bulaşık makinası boşaltıldı, kızım okula bırakıldı.
Maraton sonrası yaptıklarımı akşam eklerim. Şimdiii
Çay keyfissiii.. :kahve:

O pahalı cihazdan bende çoooook istiyorum.alerjik bi aile olarak lazım bize...

Üst katta olduğun halde bu kadar sık kirlenmesi tuhaf gerçekten.dış yüzeyine su kir tutmayan özel ürünler kullansan.silikonlu spreyler var şimdi gerçi iz bıraktı ben denedim.bide arabalar için olan oto cam sularını kullanıyorlarmış.eşim almıştı bi miktar alıp suyla karıştırdım aynı camsil gibi oldu rengi ama daha kullanmadım.ben normalde kremsiz şampuan ve sirke ile siliyorum.bebe şampuanıda olur.kurulama içinde penye atlet tarzı şeyler kullanıyorum.mikrofiberler hoşuma gitmedi:KK43:ya da benim aldıklarım gzel değildi

Bence sen kaçmayı seviyooon:)))bakıp bakıp kaçıyosun:)

Hoşgeldin küldaşım❤

Dünkü hedeflerim

Mutfağı toplamak✔
Mutfak çekmecelerini düzenlemek(ödev)✔
Ev süpürmek✔
Toz almak✔
Pazara gitmek✔

Kanaryamız var canım.keşke bizdede tv olmasa:)
Tel de konuşmadan yazışmadan olur mu:)aile kalabalık malzemede çok olunca duramıyor insan:)

Sen iste yeterki günün her saati maraton yaparım sana:)

K klbk33 SchonerDuft SchonerDuft var arada zambak86 zambak86 @CKbeautyandsheer geliyor.yeni arkadaşlarımız Synonyms Synonyms _Citlembik_ _Citlembik_ ve @Kulis tiyatro var.ha birde günde en hızlı en fazla iş yapma rekoru kıran Birprensess Birprensess var:))şimdilik bu kadarız galiba.hatırlayamadığım var mı kızlar?

Sen kiloları verip takımdan mezun olmuş korumaya geçmiş kadınsın.temizliğin korumasıda neymiş.vızzz gelir sana:)
Beni hatırlamışsın :halay:
Temizliğin korumasına çalışıyorum bu aralar. Olacak inşallah:halay:

Günaydın hanımlar.. ha_mim ha_mim ciğim, Hoşbulduk. Güncelleme için de teşekkür ederim çok sağol..
K klbk33 dün akşamki maratonum:
Yemeğin yanına pilav ve salata yapıldı,
Akşam yemeği hazırlanıp, yenip toplandı,
Makina dolu olduğu için çıkan bulaşıklar elde yıkandı,
Kıza kaytardığı ders için baştan ödev yaptırıldı,
Evdekilere süt, meyve servisi yapıldı,
Yorgan çıkarılıp nevresim takıldı,
Mutfak toparlanıp düzenli bırakıldı
Ve kapanışşşş.
Ellerine sağlık.
günaydın hanımlar, iş yerinde size çalışarak eşlik ediyorum. dün eve gittiğimde sadece mutfak ile ilgilendim. yemek yap mutfağı topla spora git gel sonra dinlenme faslı. bugün ne yemek yapsam düşüncesindeyim bakalım artık.
Spora zaman ayırabiliyorsun ne güzel.:halay:
8.katsa Silme boşver :KK70:
Bu arada günaydın kızlar hepinize kolay gelsin. Pazar günü evi süpür sil çamaşır as gibi standart işleri yapıp öğlen anneme gittim. Akşama kız kardeşimle birlikte döndüm. Pazartesi yani dün de kahvaltı yap topla bulaşıklari yerleştir temizleri çıkart yatakları topla gibi işler yaptım. Sonra yukarı kv çıktık kahve muhabbet derken annem geldi muhabbet sohbet derken bizim eve indik annem sağolsun elleri kolları dolu gelmiş yine. Hemen mutfağa geçti yemekleri yaptı bende tatlı yaptım, yardım ettim. Sofra kur topla bulaşıkları yerleştir yaptım. Ocagi detaylıca söküp demirlerini kaynar suya deterjan ile koydum, temizledim. Sonra annemler gitti bende evi süpürdüm, ortalığı topladım. Aklıma gelenler bunlar ama çok daha fazlası vardır eminim. Eşim sabah geldi işten uyuyor bende müge anlıyı izliyorum.
Bugün yapılacaklar

• Market ve pazar alışverişi yapılacak
  • Tabi yerlerine yerleştirilecek
  • Yemek yenir sofra bulaşık toplanır
  • Çamaşır aticam,asıcam
  • 2-3 sepet kadar da ütü var yaparım inşallah tv seyrederken :oha:
Ahahaa benim de o kadar var.. Akşam yapalımmı beraber? Ütüye gelen var mı akşam?
Maraton biteli yarım saat oluyor, sarktı biraz.

Üst mutfak dolabı iç dış, kapak silindi,
Mutfak yerleri silindi,
Kv. Kahvaltı ilaçları verildi,
Kuruyan çamaşırlar toplandı,
Makinaya çamaşır atıp, yıkananlar asıldı,
Patlıcan oturtma için kıyma kavruldu,
Patlıcanlar doğranıp tuzlu suya kondu.

Maraton harici sabah bulaşık makinası boşaltıldı, kızım okula bırakıldı.
Maraton sonrası yaptıklarımı akşam eklerim. Şimdiii
Çay keyfissiii.. :kahve:
Mutfak dolaplarını hallettim sayılır. Şükür.
Gardrop işlerini de hallettim.

Başka da dolap yok çok şükür:nazar:

Merhaba ne güzel topik canlanmış. Bende kimse yazmıyor diye gelmiyordum.
Ben 2 gündür temizlik yapıyorum.

Halıları yıkamaya yolladım.
Camları sildim
Perdeleri yıkadım
Gardolabı temizledim
Kapalı balkonun camını sildim
Erzak dolaplarını temizledim
Tuvalet banyo temizledim.
Yerler silip süparüldü toz alındı

Bugün dinlenme günüm

X