Küllerden Doğmak Vol.2

Dün yapılanlar

Ev toplandı
Çamaşır toplandı katlandı
40 parça ütü yapıldı daha bitmedi ama
Yemek yapıldı
Ödev yapıldı
Çocuklar yıkandı
Banyo toplandı

ha_mim
Nerelerdesin? İşleri bitirdin mi? Ben avize yerine dolap sildim. Kabul mü?

Kabul canım kabul.herkesin ihtiyacı farklı sonuçta.önemli olan bişeyler yapmak

Gündüz 5li yazıp akşam yapmaya çalıştığım günleri özledim. Ne güzeldi bir ara buralar.

Dur ben yazıyım senin için:))

Bugünki hedeflerim

Mutfağı toplamak
Mutfak çekmecelerini düzenlemek(ödev)
Ev süpürmek
Toz almak
Pazara gitmek

Maraton yapalım mıııı

14 ile 17 arası olsun

sivastrabzon Dil-i bitab zambak86

Evde olanlardan başka aklıma gelen olmadıgörenler gelsin

akşam mutfağı toplamaya katılabilirim
birde çamaşır katlamaya benim için 19:00 / 20:00 olsun 1 saatte biter çamaşırda atarım makineye çamaşır balkonunu da yıkamam lazım yetişirsem onu da yapayım ödevlerim bunlar olsun benim

Olur canım bizde iş biter mi bi maratonda çalışanlarla yaparız.bundan güzel aksiyon mu olur bizim için:))

OLMAZ akşam işim gücüm yok ne denirse yaparım sabahta yaparım erken kalkıyorum

Sen öyle ne denirse yaparım dersen biz senin yakanı bırakmayız

2 saatlik Maraton sonucum
1 saat var bitmesine ama onu pazara sakladım

Evdeki dağınıklık toplandı
Mutfak toplandı
Çekmeceler düzenlendi
Atılacaklar atıldı
Küçüğün altı üstü değiştirildi meyve hazırlandı
Namaz kılındı
Kafes temizlendi
Ev süpürüldü
Toz alındı
Telde konuşuldu

Pazar sonrası yerleştirme yemek faslı olur.bi maratonda ondan sonra patlatırız

OLMAZ akşam işim gücüm yok ne denirse yaparım sabahta yaparım erken kalkıyorum

Bu arada bende 1 hafta erken kalkıyorum 6 gibi.diğer haftada namaz sonrası yatıp 7.30 da kalkıyorum.duruma göre bazen yattığımda oluyor.bende bi nevi vardiyalı çalışıyorumçocuklar uyuyor diye pek bişey yapamıyorum.bazen ütü çekemce düzenleme filan.yaparsam bişeyler senide dürterim o zaman

kuş mu var sende
pln yoksa yaparım sıkılıyorum benim evde tvde yok pc de yok boş boş oturacağıma elim iş görür
allah kabul etsin.
ellerine sağlık ... telde konuşmayı da ihtmal etmemiş

dürt valla sabah yaptığım şey sadece varsa çamaşır toplamak katlamaya eriniyorum. varsa bulaşık yıkarım kahvaltı yaparım bazen hamarat olurum yemek yaparım eşim evde ise gündüz

ha_mim maratonu kaçırdım ben. Ama özlemişim inşallah denk geliriz bir gün.

Yerler süpürüp silindi,
Çorap çekmecesi düzenlendi,
Çamaşır katlandı,
Kız okula bırakılıp alındı,
Çöp atıldı, kalan yemekler hayvanlara verildi.
Birkaç parça bulaşık elde yıkandı
Galiba bu kadar.. Bugün kaldığım yerden devam edeyim dedim, inşallah arkasını getiririm.
Şu son zamanlarda kaç kiş aktif katılıyor, neler yapıyorsunuz? Bana bir topik güncellemesi yapıverin gari..

Ben bu ara aktifim kış temizliği modundayim sonrasında da temizliği koruma moduna geçecem :)

Ben de yazayım günlük beşli
1.mutfak dolaplarını silme işi bitirilecek
2.ütü yapılacak
3.kendine zaman ayrılacak
4.çocuklara zaman ayrılacak
5.çamaşır yıkanacak
Benim mutfak da toplanacak
Yemek de yapılacak

Hoşbulduk canım..
Yaa niye gelemeyeyim, hiç de bilem gelirim bir kerem.. Kaçta ve ne maratonu?
Ne iş varsa onun maratonu yapalım. Ben şimdi kalkıyorum. Yatana kadar yapacağım.
Ben bu ara aktifim kış temizliği modundayim sonrasında da temizliği koruma moduna geçecem :)
Temizliği koruma moduna ben de geçebilsem keşke

Salonu temiz tutmayı başarıyorum çünkü kışın kullanmıyoruz orayı bugünden itibaren mutfağa geçtik. Mutfakta derli toplu oldu mu sıkıntı kalmıyor zaten.
Ne yemek yaptın benim vardı yemeğim yapmadım bugün yarına allah büyük

Çorba ile türlü yaptım.
Sadece dolabın bir gözünü silemedim. Diğer yerleri bitti. Alt raf o da zaten. Çocuklar durmayınca bıraktım. Çamaşır attım. Birazdan kurur. Ütü yine yapamadım.
Yemeğim yarına da var.
Dolapla uğraşmak ne zor. İndir kaldır olayı. Kullanmadığım şeyleri ayırdım falan.. Bu hafta böyle geçecek sanırım benim.

Anladım kuzum .
Bende yerleri silen birşey sandım almayı istiyorum ama kullanışlı mi bilemedim .
Bende de robot var ihl..marka dövücüsü var havayı temizliyor pahalı bir cihaz ama çok işimi görüyor.

O pahalı cihazdan bende çoooook istiyorum.alerjik bi aile olarak lazım bize...

Ben camları sildim ama 3 günde bir yine pisleniyor özellikle arka camlarim 8nci katta oturmama rağmen. Birde silerken iz kalıyor camlarda herşeyi denedim ama siz nasıl siliyorsunuz iz kalıyor mu acaba gazeteyle mi kurulasam

Üst katta olduğun halde bu kadar sık kirlenmesi tuhaf gerçekten.dış yüzeyine su kir tutmayan özel ürünler kullansan.silikonlu spreyler var şimdi gerçi iz bıraktı ben denedim.bide arabalar için olan oto cam sularını kullanıyorlarmış.eşim almıştı bi miktar alıp suyla karıştırdım aynı camsil gibi oldu rengi ama daha kullanmadım.ben normalde kremsiz şampuan ve sirke ile siliyorum.bebe şampuanıda olur.kurulama içinde penye atlet tarzı şeyler kullanıyorum.mikrofiberler hoşuma gitmediya da benim aldıklarım gzel değildi

:) :) :) Ben de hava grubuyum ben neyi seviyorum acaba? Hava olduğuma göre gezmeyi mi acaba?

Bence sen kaçmayı seviyooon:)))bakıp bakıp kaçıyosun:)

Hoşgeldin küldaşım❤

Dünkü hedeflerim

Mutfağı toplamak✔
Mutfak çekmecelerini düzenlemek(ödev)✔
Ev süpürmek✔
Toz almak✔
Pazara gitmek✔

kuş mu var sende
pln yoksa yaparım sıkılıyorum benim evde tvde yok pc de yok boş boş oturacağıma elim iş görür
allah kabul etsin.
ellerine sağlık ... telde konuşmayı da ihtmal etmemiş

Kanaryamız var canım.keşke bizdede tv olmasa:)
Tel de konuşmadan yazışmadan olur mu:)aile kalabalık malzemede çok olunca duramıyor insan:)

ha_mim maratonu kaçırdım ben. Ama özlemişim inşallah denk geliriz bir gün.

Sen iste yeterki günün her saati maraton yaparım sana:)

Şu son zamanlarda kaç kiş aktif katılıyor, neler yapıyorsunuz? Bana bir topik güncellemesi yapıverin gari

K klbk33 SchonerDuft var arada zambak86 CKbeautyandsheer geliyor.yeni arkadaşlarımız Synonyms _Citlembik_ ve Kulis tiyatro var.ha birde günde en hızlı en fazla iş yapma rekoru kıran Birprensess var:))şimdilik bu kadarız galiba.hatırlayamadığım var mı kızlar?

Temizliği koruma moduna ben de geçebilsem keşke

Sen kiloları verip takımdan mezun olmuş korumaya geçmiş kadınsın.temizliğin korumasıda neymiş.vızzz gelir sana:)

Günaydın hamarat hanımlar

Aklımda cevaplayamadığım bildirimler vardı ilk önce onlardan başlamak istedim.arada kaynıyor çünkü

Akşam neler yaptım

Pazar sonrası gelir gelmez yemek telaşı başladı
balık almıştım onu ayıkladım kızarttım.pek taze gibi gelmedi onu eşime yedirdim:))çocuklara köfte patates yaptım.çorba ile yediler
Yemek sonrası buzdolabını üstten bir silip malzemeleri yerleştirdim
Makineyi doldurup çalıştırdım.
Bi o kadarda elde yıkadım
Cam ocağı cif poşetle ovaladım sildim
Ocak gözlerini yıkadım
Yağdanlık ve tuzluğu yıkadım
Aspiratörü sildim
Tezgah arası fayansı cifledim sildim
Tezgahı çamaşır suyuyla sildim
Dolaplardaki el izlerini sildim
Bunları yaparken bi taraftan ortanca ile ödev yaptık
Çay faslı yapıldı bulaşığı yıkandı
Çay içerken yapboz yapıldı:)
Namaz kılındı Kuran okundu
Küçük doyuruldu ve uyutuldu

Sabah 6 da kalktım eşime kahvaltı hazırladım.namaz kılıp onu yolcu ettim.o gidince tibet yaptım:)büyüğü okula gönderdim.şimdi de kk da takılıyorum:)küçükler uyansın diye bekliyorum...

bana da annem almıştı dedemden bir miktar miras kalmıştı allah razı olsun dedemden de annemden de dedem öldü gitti ama halen bize kanat germiş durumda dolaylıda olsa hakkı var üstümüzde ..
bende de alerji var makine çok iyi geldi havayı temizliyor umarım imkanın olur da alıp kullanabilirsin .
silikon sprey bende almıştım ama hiç beğenmedim lekeli durdu ya da ben kullanamadım .
bu sefer cmları bende şampuan ile sildim güzel parlatıyor. kuruturken atletler ile kurutuyorum üstünden mikrofiber ile geçiyorum tortu varsa onu da çekiyor ...
bende köpek istiyorum ama bakımı çok zor ..
iş yerinde kuşlrımız var brini işten çıkarken eve götüresim var ama verir mi bilmiyorum
bizde geçen seneden beri yok yüksek gerilimden patladı yaptırmadık bizde

maşallah :)
ben ytakta dolandım kalkamadım bugün çok uykum var enerjim çekilmiş gibiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…