Küllerden Doğmak Vol.2

Ooo maşallah gayet iyisin:super:bence sen bize tüyo ver:)

Eski aktifliğimiz yok ama tatil sezonu bitince döneriz yine o günlere inşallah.
Biz burda her gün en az 5 madde yazıp yapmaya çalışıyorduk.şimdilerde yaptıklarımızı yazıyoruz.
Birde 15 günlük odak maddelerimiz var.şimdi mutfak 15 gün sonra salon mesela .çoğunluk ne isterse.veya senin neye ihtiyacın varsa ordan ilerlersin.bu aralar in cin top oynuyır çünkü.konu sahibemiz gelene kadar nasıl motive olacaksan öyle devam et.

Ooo maşallah gayet iyisin:super:bence sen bize tüyo ver:)

Eski aktifliğimiz yok ama tatil sezonu bitince döneriz yine o günlere inşallah.
Biz burda her gün en az 5 madde yazıp yapmaya çalışıyorduk.şimdilerde yaptıklarımızı yazıyoruz.
Birde 15 günlük odak maddelerimiz var.şimdi mutfak 15 gün sonra salon mesela .çoğunluk ne isterse.veya senin neye ihtiyacın varsa ordan ilerlersin.bu aralar in cin top oynuyır çünkü.konu sahibemiz gelene kadar nasıl motive olacaksan öyle devam et.
Anladım canım :KK76: 15 gün boyunca sadece mutfağı mi temizliyoruz burayı tam anlayamadım yoksa 15 gün içinde her hangi bir gün mutfak temizliği mi:KK70: Çok uzun bir süre değil mi ya

Anladım canım :KK76: 15 gün boyunca sadece mutfağı mi temizliyoruz burayı tam anlayamadım yoksa 15 gün içinde her hangi bir gün mutfak temizliği mi:KK70: Çok uzun bir süre değil mi ya

Canım aramızda çalışan arkadaşlarda olduğu için öyle belirlenmiş.yoksa 1 hafta sürdürmeyenide var. Bide detaylı olduğu için anca .kasmadan ince ince ilerliyoruz işte.dip köşe temizliğin level atlamış hali çünkü:)günlük diğer işleride ihmal etmiyoruz tabii

Canım aramızda çalışan arkadaşlarda olduğu için öyle belirlenmiş.yoksa 1 hafta sürdürmeyenide var. Bide detaylı olduğu için anca .kasmadan ince ince ilerliyoruz işte.dip köşe temizliğin level atlamış hali çünkü:)günlük diğer işleride ihmal etmiyoruz tabii
Hımm anladım canım şimdi peki bayram için bir listeniz var mı genel olarak herşey içinde

ODAK NOKTASI MADDELERİ (OTURMA ODASI)

1. Cam silinecek
2. Perdeler yıkanacak
3. Tv ünitesi veya sehpası düzenlenecek
4. Avize veya lamba silinecek
5. Koltuk örtüsü, kırlent kılıfı yıkanacak
6. Koltuklar silinecek
7. Halı silinecek veya yıkanacak veya yıkamaya gönderilecek
8. Duvarda saat, tablo vs varsa silinecek
9. Kapı silinecek
10. Priz ve elektrik düğmeleri silinecek
11. Radyatör veya soba silinecek
12. Eşyalar yerlerinden çekilerek süpürülüp silinecek
13. Toz alınacak
14. Odadaki çiçeklerin bakımı yapılacak

1. Cam silinecek
2. Perdeler yıkanacak
6. Koltuklar silinecek
9. Kapı silinecek
13. Toz alınacak
Ay böyle madde madde yapılınca ne kadar çokmuş gibi geliyor insana:KK70:

Yatak Odası
Odak noktası maddelerim

♦Tülünü perdesini yıkamak
♦Perdesini ütülemek
♦Camını silmek
♦Peteği temizlemek
♦Avizesini silmek
♦Halısını silkelemek,silmek
♦Gardolabının içini boşaltıp silmek yeniden düzenlemek üstünün mümkünse altınında tozunu almak
♦Kapısını silmek
♦Tüm eşyaları iç ve dış şampuanlı suyla silmek ve çekip altlarını silmek.en altlarının tozunu almak
♦Elektrik düğmesini prizi silmek
♦Bazanın içini boşaltıp silmek yeniden yerleştirmek
♦Çekmeceleri boşaltıp silmek yeniden düzenlemek
♦Elektrikli sobayı söküp temizlemek
♦Yatak örtüsünü yıkamak
♦Nevresimleri değiştirip yıkamak yorganları havalandırmak
♦Alezi yıkamak

Bende şöyle bir liste yaptım kendime:

Pazartesi Günü Yapılacaklar
  • Mutfak dolapları iç dış silinecek içleri düzenlenecek
  • Ocak,bulaşık makinesi,difriz temizlenecek
  • Mutfaktaki ek dolap silinecek(tost makinesi,blandr seti,firın)
  • Baharat takımları temizlenecek
  • Buzdolabı boşaltılıp temizlenecek ve yerleştirilecek
  • Kapılar ciflenecek, Mutfakla salonun arasında sürgülü camlı pimapen var o güzelce silinecek
  • Oturma odasının koltukları silinip kirlentler makineye atılacak
  • Avizeler silinecek
Salı Günü Yapılacaklar
  • Perdeler yıkanacak
  • Misafir odasının kırlentleri yıkanacak
  • Balkonlar yıkanacak (3 tane)
  • Balkonun masası sandalyesi yıkanacak
  • Camlar silinecek,ciflenecek
  • Televizyon,sehpalar,konsol,ayakkabı dolabı,makyaj masası silinip düzenlenecek
  • Mutfak ve holün yerleri fırçalanacak
  • Banyo yıkanacak
  • En son yerler silinip halılar serilecek

Boş bir vakitte de arka boş oda düzenlenecek ve arka balkonda ki fazlalıklar atılacak.
  • Nevresimler değişecek
  • Koltuklar çekilip altları süpürülecek
  • Dış kapı silinecek
  • Ve bazı yerlerde değişiklik yapılacak

Bende böyle yazdım canım banyo yıkanacak yazdım mesela o komple duşa kabin tuvalet lavoba temizlenecek hepsini kaplıyor gibi kısaca yazdım

• Kapılar ciflenecek, Mutfakla salonun arasında sürgülü camlı pimapen var o güzelce silinecek
  • Avizeler silinecek
Salı Günü Yapılacaklar
  • Perdeler yıkanacak
  • Banyo yıkanacak

Boş bir vakitte de arka boş oda düzenlenecek ve arka balkonda ki fazlalıklar atılacak.
  • Nevresimler değişecek
  • Dış kapı silinecek

Hepsini 2 günde yaparsan maşallah sana
Ben günlük listeyi pek beceremiyorum.illa bişey çıkıyor eksik kalıyor.buda motivasyon kaybına sebep oluyor

Hepsini 2 günde yaparsan maşallah sana
Ben günlük listeyi pek beceremiyorum.illa bişey çıkıyor eksik kalıyor.buda motivasyon kaybına sebep oluyor
Sabah çok erken kalkıyorum aksama kadar dünya vakit oluyor o yüzden yaparım inşallah. Sabah 8-18 arası 10 saatte ohoo neler yapılmaz ki. Ama ben mutfakla çok uğraşıyorum 4 saatimi rahat alıyor öğlen e kadar mutfağı halletsem gerisi kolay :KK70: Sadece şu arka balkonu ve arka boş odayı yapmak zor geliyor nedense. Arka balkonda dolap var içinde eşimin araba malzemeleri benim de kokulutaş malzemelerim var tekerlek bile var balkonda:olamaz: Boş odada da hunçlar kışlık montlar süpürgeler ütü masası falan var orası olmasa bu kadar eşyayı nereye koycaktim bilmem :KK70:

Sabah çok erken kalkıyorum aksama kadar dünya vakit oluyor o yüzden yaparım inşallah. Sabah 8-18 arası 10 saatte ohoo neler yapılmaz ki. Ama ben mutfakla çok uğraşıyorum 4 saatimi rahat alıyor öğlen e kadar mutfağı halletsem gerisi kolay :KK70: Sadece şu arka balkonu ve arka boş odayı yapmak zor geliyor nedense. Arka balkonda dolap var içinde eşimin araba malzemeleri benim de kokulutaş malzemelerim var tekerlek bile var balkonda:olamaz: Boş odada da hunçlar kışlık montlar süpürgeler ütü masası falan var orası olmasa bu kadar eşyayı nereye koycaktim bilmem :KK70:

Eline dolanan yok tabiii yaparsın:KK70:
Mutfak beni de çok oyalar.özellikle buzdolabı:/

Vayy odak noktamız kendimiziz yanii harikasın:KK9::super:
Birazda kendimiz olalım.
Bayram temizliği mi?
Benimde kafamda uzunca bir liste var ama yazdım duruyo bi kenarda:)

Kızlar ilk önce mutfağa odaklanmak istiyorum kim katılmak ister bana?

• Odak NOKTASI MADDELERİ:
1. Mutfak dolapları düzenlenecek
2. Mutfak dolapları iç dış silinecek
3. Buzdolabı iç dış silinecek
4. Fırın temizlenecek
5. Davlumbaz temizlenecek
6. Çekmeceler düzenlenecek
7. Ocak temizlenecek
8. Avize/lamba silinecek
9. Kapısı silinecek
10. Camlar silinecek
11. Tülü/perdesi yıkanacak
12. Bulaşık makinesi iç dış temizlenecek
13. Prizler/elektrik düğmeleri silinecek
14. Tezgah, lavabo, batarya temizlenecek
15. Fayanslar silinecek
16. Yeri süpürülüp silinecek
17. Masa ve sandalyeler silinecek
18. Baharat VE baklıyat kavanozları yıkanacak
19.Beyaz eşyalar çekilip arkası silinecek
20.Halısı yıkamaya verilecek
21.Mutfak dolabı en üst kısmı silinecek
Liste bu arkadaşlar

Hadi iyi uykular...
Hazırlık diyelim.
çalışıyorum
8-5 gibi
temzilki yapma pek firsatim olmuyo.
bu haftasonu düğünler var kuzenim evleniyor. temizlik mi bayrama yakin zamanda yapıcam.
yapılacak listeler
camlar silincek.
dip köşe temizliği yapılacak.
buzdolabi silinecek kurulacak.
Bayranmdan sora halıları storları yıkamaya vericem perdeleri yıkıycam. giymediklerini aticam ihtiyaci olan birine vermek istiyorum.
Önce perde cam diye düşündüm. Sonra halıları verip gelene kdar evi bitirmeyi planlıyorum. Ne dersin. İşmiz çok.

1. Cam silinecek
2. Perdeler yıkanacak
6. Koltuklar silinecek
9. Kapı silinecek
13. Toz alınacak
Yatak Odası
Odak noktası maddelerim

♦Tülünü perdesini yıkamak
♦Perdesini ütülemek
♦Camını silmek
♦Peteği temizlemek
♦Avizesini silmek
♦Halısını silkelemek,silmek
♦Gardolabının içini boşaltıp silmek yeniden düzenlemek üstünün mümkünse altınında tozunu almak
♦Kapısını silmek
♦Tüm eşyaları iç ve dış şampuanlı suyla silmek ve çekip altlarını silmek.en altlarının tozunu almak
♦Elektrik düğmesini prizi silmek
♦Bazanın içini boşaltıp silmek yeniden yerleştirmek
♦Çekmeceleri boşaltıp silmek yeniden düzenlemek
♦Elektrikli sobayı söküp temizlemek
♦Yatak örtüsünü yıkamak
♦Nevresimleri değiştirip yıkamak yorganları havalandırmak
♦Alezi yıkamak

• Avizeler silinecek
Salı Günü Yapılacaklar
  • Perdeler yıkanacak
  • Banyo yıkanacak

• Nevresimler değişecek
  • Dış kapı silinecek
Bende böyle yazdım canım banyo yıkanacak yazdım mesela o komple duşa kabin tuvalet lavoba temizlenecek hepsini kaplıyor gibi kısaca yazdım
Eline dolanan yok tabiii yaparsın:KK70:
Mutfak beni de çok oyalar.özellikle buzdolabı:/
Şimdi sizin listelerden bana bir karışım yapacağım.

Harmanladım. @orkidekaramel

Bunları en çok senin için yazıyorum.

Toz allırken (pencere kenarları, sehpalar, konsol, yatak odası komidinleri, tuvalet aynası, lambalar, prizler, tv sehpası, kapılar, sandaşyeler, masalar, koltuk kenarları, duvardaki eşyalar..-kronometreyi açıp koştura koştura ne varsa siliyorum. Spor da oluyor :KK70: )

Dağınıklık toplarken (eline 3 poşet al. 1.sine çöpleri kat. 2.sine ıyuncaklar doldur 3.süne kirlileri doldur. Her odadan birkez geçip kronometre ile koşarak topluyoruz) :KK70: çalışan kadın nasıl fit kalır böyle ahahaaaahaaa

Beyaz eşya ve elektronik eşyaların temizliği (beyaz eşyaların dışı:. Bulşıkları halledince sık sık beyaz eşyaları siliyoruz-çamaşır mk, bulaşık mk, arada boş çalıştırıyoruz, kurutma mk kendimiz banyo yaparken aradan onu da çıkarıyoruz. Buzdolabı çok önemli. Her hafta yada 2haftada1 içini pazardan gelenleri yerleştirmeden siliyoruz. Sık yapınca kolay temizleniyor, mutfaktaki diğer elektronikleri her kullanımdan sonra temiz bırakıyorum)

Dolaplar (buzdolabı, gardrop, gardrop2) sepertlerden faydalanıyoruz. Ben sepettleri kaldırıp kaldırıp dolapları silip geri koyuyorum. Hurçlarım da var. Düzenli olunca gardrop temizliği de çok kolay. Yarım saatte biter benimki. Not çocuklu evde sepetleri aşağı koymayın..

Mutfak dolabında da sepetlerim var benim. Sadece tencere, bardak ve tabaklar sepetsiz. Onları da makineye koyunca kalanlar sayıca az oluyor. Çekip siliyorum. Kullanmadıklarım yok.

Çekmecelerimin çoğu boş çocuklardan dolayı pek kullanamıyorum..

Banyom düz. Yıkayıp çıkıyorum. Wc de aynı. Çok lavabom da yok. Balkonuda arada yıkıyorum.

Enn çok beni zorlyan camlar. Onuda yapayım artık.. Perdeleri sağolsun eşiim takar. Bir de davlumbaz zorlayıcı.

Geçenn koltuk altlarına kadar temizlemiştim. Bu sefer daha az işim var. Umarım işine yarar..

Kadınlardan ffayda görmedim. Hep beni gerip para alıp evlerine gittiler. Saat doldurmaya geliyor lar. Ben hem içime sinecek gibi yapıp hem de daha hızlı yapıyorum. Paramda cebime kalıyor.

Çok md gerek yok. Olay pratiklikte az eşyada bitiyor.

chentiq chentiq
Çıtır hatun neler yapıyorsun???

Toz allırken (pencere kenarları, sehpalar, konsol, yatak odası komidinleri, tuvalet aynası, lambalar, prizler, tv sehpası, kapılar, sandaşyeler, masalar, koltuk kenarları, duvardaki eşyalar..-kronometreyi açıp koştura koştura ne varsa siliyorum. Spor da oluyor :KK70: )

Dağınıklık toplarken (eline 3 poşet al. 1.sine çöpleri kat. 2.sine ıyuncaklar doldur 3.süne kirlileri doldur. Her odadan birkez geçip kronometre ile koşarak topluyoruz) :KK70: çalışan kadın nasıl fit kalır böyle ahahaaaahaaa

Beyaz eşya ve elektronik eşyaların temizliği (beyaz eşyaların dışı:. Bulşıkları halledince sık sık beyaz eşyaları siliyoruz-çamaşır mk, bulaşık mk, arada boş çalıştırıyoruz, kurutma mk kendimiz banyo yaparken aradan onu da çıkarıyoruz. Buzdolabı çok önemli. Her hafta yada 2haftada1 içini pazardan gelenleri yerleştirmeden siliyoruz. Sık yapınca kolay temizleniyor, mutfaktaki diğer elektronikleri her kullanımdan sonra temiz bırakıyorum)

Dolaplar (buzdolabı, gardrop, gardrop2) sepertlerden faydalanıyoruz. Ben sepettleri kaldırıp kaldırıp dolapları silip geri koyuyorum. Hurçlarım da var. Düzenli olunca gardrop temizliği de çok kolay. Yarım saatte biter benimki. Not çocuklu evde sepetleri aşağı koymayın..

Mutfak dolabında da sepetlerim var benim. Sadece tencere, bardak ve tabaklar sepetsiz. Onları da makineye koyunca kalanlar sayıca az oluyor. Çekip siliyorum. Kullanmadıklarım yok.

Banyom düz. Yıkayıp çıkıyorum. Wc de aynı. Çok lavabom da yok. Balkonuda arada yıkıyorum.

Enn çok beni zorlyan camlar. Onuda yapayım artık.. Perdeleri sağolsun eşiim takar. Bir de davlumbaz zorlayıcı.

Geçenn koltuk altlarına kadar temizlemiştim. Bu sefer daha az işim var. Umarım işine yarar..

Kadınlardan ffayda görmedim. Hep beni gerip para alıp evlerine gittiler. Saat doldurmaya geliyor lar. Ben hem içime sinecek gibi yapıp hem de daha hızlı yapıyorum. Paramda cebime kalıyor.

chentiq chentiq

Küldaş sen neymişsin öyle.kronometreli hatun:super:çok iyi.fikirmiş bu.herşeyi çok güzel rayına oturtmuşsun canım.kocaman maşallah sana:KK15:

Günaydın kızlar :KK68: Sabah sabah aklıma takılan bir soru sormak istiyorum mutfak dolaplarını ne ile siliyorsunuz. Ben çok aralıklı silmem genelde temizdir dolaplarım. Ama yinede ister istemez yağ lekesi oluyor onlar için etkili birşey istiyorum

chentiq chentiq
ohh kocaman 41 kere maşaAllah...
çalışan ev kadini kadin olmak çok zor.;(
evimi hiç temiz tutamadim pislik içinde bi de evi süpürüyorum hergün... kızımda elektirik süpürge peşinde. :KK70:
çocukla çok zor oluyor peşime dolaniyor beni al anne diyo bide tezgahin üstüne oturmayi seviyor. meraklı meraklı doğrayişimi izliyo:KK70: almaya çalışıyor :KK70: vermiyorum bende. sinirleniyor ah ah.:KK70:
temizlikçi kadin almadim. eşim evde... beraber yapıyoruz o süpürüyo ben siliyorum. bazen yemeği eşim yapıyo. bulaşık makineyi boşaltma işi eşime birakiyorum. kızıma bakiyo karni doyuruyo altını aliyo uyutuyo. bide çok güz<el oyun oynuyolar :) kızım babasina aşık :KK70: üst katta kv oturuyo öğleden sora birakiyo. banyoyu firçaladim da hala gözümde temiz durmadi :/temiz olsun istiyorum azaltcam bazı eşyalari .

İyi geceler
Kısaca dünün ve bugünün raporunu veriyim.gerçi artık bugünde dün oldu am neyse:)

Dün yapılanlar;

Tibet yapıldı
Mutfak ve ev toplandı
Ev süpürüldü
Kv gidildi
Orda yemek hazırlandı
Mutfak toplandı
Baharatlıkların olduğu dolap temizlendi baharat kavanozları yıkandı
Ocağı detaylı silindi
Çay içildi tekrar toplandı
Evi süpürüldü
Banyo elden geçti

Bugün;

Tibet yapıldı
Kahvaltı sonrası mutfak toplandı
Wc lavabo ve duş teknesi yıkandı
Banyo yerleri yıkandı kurulandı
Kuşun kafesi temizlendi
Küçük uyutuldu
1 saat spor yapıldı
Yemek yapıldı
Yemek sonrası mutfağı kızım topladı

Bundan sonrası CKbeautyandsheer CKbeautyandsheer in maratonu dahilindeydi
Ev süpürüldü
Oturma odası dip köşe silindi
Cam önleri silindi
Toz alındı
Sulu ve dik süpürge temizlendi

Eşim işe öğleden sonra gidince ince işler akşama kalıyor.bu vardiyada dip köşe temizliği bir günde bitireniyorum.hemen hemen hergün ev süpürülüyor.bende her seferinde bir oda derin temizlik şeklinde ilerlicem artık.böyle daha kolay oldu...

Günaydın hanımlar, yazamadığım maraton sonucum aşağıda :KK56:

-Ben maratonda ortalık topladım.
-koltuk örtüleri silkelendi, serildi.
-Mutfak toparlandı, 1 makine bulaşık yıkandı.
-Ev süpürüldü.
-Boyumca olan çamaşır yığını katlandı yerleştirildi.
-1-2 makine çamaşır yıkandı asıldı.
-Nevresim değiştirildi.

Dün akşam;
-kuru çamaşırlar toplandı.
-hafta sonu kampa gideceğimizden eşyalar hazırlandı. Giyecekler, yiyecekler vs. Kamp malzemesi için alışveriş yapıldı.
-Kıza duş aldırıldı. Ben de kişisel bakım sonrası duş aldım.
-Kızın 1 makine çamaşırı yıkandı, asıldı.
:uykucu:

X