Küllerden Doğmak Vol.2

Günaydın kızlar
Maraton varsa katılırım
Boyanın ardından temizledim evi
Biraz düzen biraz da dolap içleri kaldı
Günaydın.. Ben ortalığı topladım öylesine. Kv. Kalktıktan sonra işlere başlıyorum 11.30 gibi. Beklersen yapalım maraton..yalnız dünden çok yoruldum bugün günlük, standart işlerimi yapacağım.. :temizlik:
Dil-i bitab Dil-i bitab ha_mim ha_mim CKbeautyandsheer CKbeautyandsheer @Avvenente başka kimler dönüş yapmıştı hatırlamıyorum.. Beklerim efendim.. :KK48:

Maraton bitiş saatini yazmayı unuttum.. Benim bitmedi ama mola verdim. Katılan da yok galiba:KK43:. Neyse ben yaptıklarımı yazayım:

*Kv. Kahvaltısı ilaçları verildi,
*Bir balkon yıkandı,
*Makinaya çamaşır atıldı,
*Toz alındı,
*Kıza günlük ders çalıştırıldı,
* Aynalar silindi ,
* Mutfak ve balkon camı silindi.
Günlük iş yapacağım dedim ama camın kirini görünce gene dayanamadım.. :olamaz:

Maraton bitiş saatini yazmayı unuttum.. Benim bitmedi ama mola verdim. Katılan da yok galiba:KK43:. Neyse ben yaptıklarımı yazayım:

*Kv. Kahvaltısı ilaçları verildi,
*Bir balkon yıkandı,
*Makinaya çamaşır atıldı,
*Toz alındı,
*Kıza günlük ders çalıştırıldı,
* Aynalar silindi ,
* Mutfak ve balkon camı silindi.
Günlük iş yapacağım dedim ama camın kirini görünce gene dayanamadım.. :olamaz:

Hep takdir ediyorum. Allah razı olsun diyorum.
Allah'ım hepimize senin gibi bir gelin olmayı ve ayrıca erkek annelerine de senin gibi bir gelin almayı nasip etsin.

Annemin anneannesi bana şöyle dua ederdi:"Allahım seni hem bu dünya da hem de öteki dünyada boğaltmasın."
Ben de senin için aynı duaları ediyorum. "Allah seni iki dünyada da boğaltmasın kız kardeşim." :KK19::KK19:

Boğaltmak= Daralmak, Sıkılmak, Sıkıntıya düşmek anlamlarında...

Amin.. sana da gecmiş olsun canim.. Yorgunluktan ya da ani hareketten de oluyor, gecicidir insallah.. hastayken bile evi, yemeği, işi gücü düşünüyoruz mecburen.. Biz hastayken bile herkese koşar bakariz da bize yetisen olur mu bilmem..
Ufakliga emzik bırakmak icin ne uyguluyorsun merak ettim. Kac yaşındaydı ?

Bizi bizden başka düşünen olmaz.o yüzden en çok kendimize bakmalıyız.ama en çok kendimizi ihmal ediyoruz maalesef:KK43:

Canım eylülde 3 yaşına girecek kızım.uyku harici çok fazla emmeye üstelik emerkende beni yanından ayırmamaya başladı.hiçbi iş yaptırmıyordu.yaparsamda işim bitene kadar ağlıyordu.emziği ağzına alınca elimide tutmak istiyor.gece gündüz elim elinde.baktım olacak gibi değil gözümü kararttım başladım.bikaç gün sadece uyurken verdim.sabah kalkınca hemen sakladık kediler aldı uyurken getirecek dedik sonra kendi camın önüne koydu alsınlar diye:)uykusu gelincede gidip aldı .(tabi o koyunca biz ordan alıp sakladık)dün yedek meme vardı onun ucunu tutamayacak kadar kestim verdim tabii beğenmedi gitti çöpe attı.gittim pasta aldım emziği bırakmasını kutladık:))uyurken pek sıkıntı çıkarmadı ama uyanınca epey ağladı.gece saat başı kalktı ağladı diyebilirim.uykuya dalması zor oldu.memeyle hemen uyuyordu.ayağımda salladım.duvarları tepikledi sinirden:)) bende anlattım işte çöpe attın pasta yedik filan diye biraz sakinleşti öyle öyle uyuyup uyandık.Allah sabır versin yavruma haline çok üzüldüm.bana kalsa bu işi çoktan hallederdim.babası sağolsun.ona kalsa daha erken .bu erkekler hiç rahatımız kaçmasın istiyor.ağlamasınlar hasta olmasınlar yaramazlık yapmasınlar.bunu halledelim sıra wc eğitiminde

Ayy pek uzun oldu.sen niye sordun canım.kademeli bıraktırmak daha iyi diye okudum öyle yapmaya çalıştım bende inşaAllah doğru yapmışımdır.

Kafiye yapmışsın :KK70: :KK70:
Allah şifa versin canım bel ağrısı ile iş yapmak bitirir zaten insanı

Sağol canım aynen öyle .ayaktayken pek sıkıntı yokta eğilip kalkmak zor oluyor

Günaydın.. Ben ortalığı topladım öylesine. Kv. Kalktıktan sonra işlere başlıyorum 11.30 gibi. Beklersen yapalım maraton..yalnız dünden çok yoruldum bugün günlük, standart işlerimi yapacağım.. :temizlik:
Dil-i bitab Dil-i bitab ha_mim ha_mim CKbeautyandsheer CKbeautyandsheer @Avvenente başka kimler dönüş yapmıştı hatırlamıyorum.. Beklerim efendim.. :KK48:

Ben varım canım ara verdim biraz:temizlik:

Allah'ım hepimize senin gibi bir gelin olmayı ve ayrıca erkek annelerine de senin gibi bir gelin almayı nasip etsin.

Annemin anneannesi bana şöyle dua ederdi:"Allahım seni hem bu dünya da hem de öteki dünyada boğaltmasın."
Ben de senin için aynı duaları ediyorum. "Allah seni iki dünyada da boğaltmasın kız kardeşim." :KK19::KK19:

Amiiiiiiiiiiiiiiiiin...

Bizi bizden başka düşünen olmaz.o yüzden en çok kendimize bakmalıyız.ama en çok kendimizi ihmal ediyoruz maalesef:KK43:

Canım eylülde 3 yaşına girecek kızım.uyku harici çok fazla emmeye üstelik emerkende beni yanından ayırmamaya başladı.hiçbi iş yaptırmıyordu.yaparsamda işim bitene kadar ağlıyordu.emziği ağzına alınca elimide tutmak istiyor.gece gündüz elim elinde.baktım olacak gibi değil gözümü kararttım başladım.bikaç gün sadece uyurken verdim.sabah kalkınca hemen sakladık kediler aldı uyurken getirecek dedik sonra kendi camın önüne koydu alsınlar diye:)uykusu gelincede gidip aldı .(tabi o koyunca biz ordan alıp sakladık)dün yedek meme vardı onun ucunu tutamayacak kadar kestim verdim tabii beğenmedi gitti çöpe attı.gittim pasta aldım emziği bırakmasını kutladık:))uyurken pek sıkıntı çıkarmadı ama uyanınca epey ağladı.gece saat başı kalktı ağladı diyebilirim.uykuya dalması zor oldu.memeyle hemen uyuyordu.ayağımda salladım.duvarları tepikledi sinirden:)) bende anlattım işte çöpe attın pasta yedik filan diye biraz sakinleşti öyle öyle uyuyup uyandık.Allah sabır versin yavruma haline çok üzüldüm.bana kalsa bu işi çoktan hallederdim.babası sağolsun.ona kalsa daha erken .bu erkekler hiç rahatımız kaçmasın istiyor.ağlamasınlar hasta olmasınlar yaramazlık yapmasınlar.bunu halledelim sıra wc eğitiminde

Ayy pek uzun oldu.sen niye sordun canım.kademeli bıraktırmak daha iyi diye okudum öyle yapmaya çalıştım bende inşaAllah doğru yapmışımdır.

Ben varım canım ara verdim biraz:temizlik:
Bel ağrın nasıl oldu, geçti mi? Benim baldırımdaki ağrı geçti ama tabanları aynı. Geçecek gibi de durmuyor dinlenmedikçe..
Allah sabır ve kolaylık versin, çocuğa da anneye de zor.. Babalar için hava hoş, uğraşan onlar değil ya..
Ben öylesine sordum canım. Ben de biraz geç bıraktırmıştım, gece nöbetçi eczanede emzik aradığımızı bilirim . Emziği geç bırakması çocuğun çene yapısını da bozuyorum. Eşine öyle söyle. Bizim hem geç bırakmasından hem de geniz etinden şimdi ön dişleri arasında boşluk oldu..

Benim maratonuna ikinci etapı bitti:

*Yıkanan çamaşırları asıp bir posta daha yıkayıp astım,
*Bulaşık makinasını çalıştırdım,
*Öğlen yemeği yedik,
*Çay içtik,
*Markete gittim.

Birazdan üçüncü etapa başlayacağım yemek hazırlığı ve devamı..

Herkese kolay gelsin..

Allah razı olsun canım. Teşekkür ederim güzel dileklerin ve sözlerin için.
Allah cümlemizi iyi insanlarla karşılaştırsın, elden ayaktan düşürmesin ve kimseyi boğaltmasın kardeşim benim.. :KK36:

Bel ağrın nasıl oldu, geçti mi? Benim baldırımdaki ağrı geçti ama tabanları aynı. Geçecek gibi de durmuyor dinlenmedikçe..
Allah sabır ve kolaylık versin, çocuğa da anneye de zor.. Babalar için hava hoş, uğraşan onlar değil ya..
Ben öylesine sordum canım. Ben de biraz geç bıraktırmıştım, gece nöbetçi eczanede emzik aradığımızı bilirim . Emziği geç bırakması çocuğun çene yapısını da bozuyorum. Eşine öyle söyle. Bizim hem geç bırakmasından hem de geniz etinden şimdi ön dişleri arasında boşluk oldu..

Benim maratonuna ikinci etapı bitti:

*Yıkanan çamaşırları asıp bir posta daha yıkayıp astım,
*Bulaşık makinasını çalıştırdım,
*Öğlen yemeği yedik,
*Çay içtik,
*Markete gittim.

Birazdan üçüncü etapa başlayacağım yemek hazırlığı ve devamı..

Herkese kolay gelsin..

Bazen az bazen çok ağrıyor daha çok sol tarafta bi ağrı var.krem srüyorum o biraz iyi geliyor.seninki topuk dikeni olmasın.ona benzettim inşallah tamamen geçer...

Emzik yedek var canım nolur nolmaz diye atmadım.gece bi ara uyku başıma vurdu vericektim az kalsın:)sonra dedim sabret illa bırakacak bu bunu.benimki çok emmezdi okullar tatil olduktan sonra çozuttu.astrolojidende faydalandım dolunayı bekledim.daha kolay olsun diye.wc eğitiminede yeni ayda başlamyı düşünüyorum.hadi inşallah...

Bu arada benim işler yalan oldu misafir geldi yeni gitti.belki yemek faslından sonra devam ederim

Merhaba kızlar

Bişeyler yapmanın hevesiyle geliyim yazıyım dedim.dğer türlü yazmaya yüzüm olmuyor:))

Bugünün raporu;
Kahvaltı sonrası bulaşıklar sudan geçirildi
Kızım makineyi boşalttı doldurdu

Kızımın elbisesi bikaç tülbent ve banyonun paspasları elde yıkandı asıldı
Duş alındı
Duşakabin ve içindekiler yıkandı
Klozet ve labavo yıkandı
Banyo dolabı ve içindekiler elden geçti
Yerleri yıkandı kurulandı
çöpü boşlatıldı yıkandı
Alt duvarlardaki su lekeleri silindi
Ben banyoda uğraşırken kızımda evi süpürüp sildi sağolsun:KK200:

Yemek koyuldu (yeşil fasulye)
Küçük doyuruldu uyutuldu
Şimdi kahve keyfisi yapılıyor:kahve:

Günaydın canım biz iyiyiz sen nasılsın uzun zamandır yoksun.bebiş nasıl büyümüştür ...

iyiym şükür evet büyüdü artık ama peşinden koşturmacamızda buyudu :) Buraya girmediğim süre içinde evimş her zaman duzenli ve temiz tutmaya gayret ediyorum ama yine de burada oldugum donemdeki gibi değil. İnsallah daha aktif olmaya calıscam artık.

iyiym şükür evet büyüdü artık ama peşinden koşturmacamızda buyudu :) Buraya girmediğim süre içinde evimş her zaman duzenli ve temiz tutmaya gayret ediyorum ama yine de burada oldugum donemdeki gibi değil. İnsallah daha aktif olmaya calıscam artık.

Aynen öyle oluyor küçükken bedenin büyüdükçe zihnin yoruluyor.Allah her durumdada güç kuvvet sabır versin.anneliği hakkıyla yapmayı nasip etsin.evlatlarımızı da anne baba hakkı gözetenlerden eylesin...Amiin

Bizi yalnız bırakma sık sık uğra.burası gerçekten faydalı oluyor.yazmayınca yaptığın işler gözüne hiç görünüyor günü boş geçirdim diye hayıflanıyorsun.ama yazınca farkediyorsun az sandığın şeyler hiçte azımsanamayacak şeyler:))

Mesela bugün az iş yaptım gibi

Gece 3 e kadar ayakta bebe sallandı
Sabah kahvaltı hazırlandı ev toplandı
Mutfak toplandı
El bezleri yıkandı
Ev süpürüldü
Yemek koyuldu
Küçük uyutuldu
Eşin çamur olmuş ayakkabıları temizlendi

Çektiğim ağrıya rağmen yinede iyi iş çıkarıp günü kurtarmışım:)))daha ne olsun çok şükür

Bu sene yün yorganları söküp yünlerini yıkıyacak yeniden diktirecektim.bi tanede çekyat yatağı var onu yıkıyacaktım.hepsi yalan oldu galiba.belim iyiydi dün banyoda biraz uğraştım yeniden depreşti ağrılar.hiç öyle antin kuntin işlere girişemem gibi.halı yıkama yerlerinde yıkıyorlar ama hiç vermedim.sizlerden hiç öyle yerlerde yıkatan oldumu yün olanları...

Aynen öyle oluyor küçükken bedenin büyüdükçe zihnin yoruluyor.Allah her durumdada güç kuvvet sabır versin.anneliği hakkıyla yapmayı nasip etsin.evlatlarımızı da anne baba hakkı gözetenlerden eylesin...Amiin

Bizi yalnız bırakma sık sık uğra.burası gerçekten faydalı oluyor.yazmayınca yaptığın işler gözüne hiç görünüyor günü boş geçirdim diye hayıflanıyorsun.ama yazınca farkediyorsun az sandığın şeyler hiçte azımsanamayacak şeyler:))

Mesela bugün az iş yaptım gibi

Gece 3 e kadar ayakta bebe sallandı
Sabah kahvaltı hazırlandı ev toplandı
Mutfak toplandı
El bezleri yıkandı
Ev süpürüldü
Yemek koyuldu
Küçük uyutuldu
Eşin çamur olmuş ayakkabıları temizlendi

Çektiğim ağrıya rağmen yinede iyi iş çıkarıp günü kurtarmışım:)))daha ne olsun çok şükür

Amin canım herkesin evladını hayırlı evlat eylesin Rabbim. Gecmiş olsun bu arada belinden rahatsızmışsın. İmkanın varsa bol bol yüz sıcak kumda güneşlen iyi gelecektir.

Benim bugun yaptıklarım;

Kahvaltı hazırla, topla
Ev topla
2 mak çamaşır katla
1 mak çamaşır as
Yemek yap(patlıcan yemegi, sebzeli bulgur, cacık)
Yatak odası, cocuk odası balkonlarını yıkadım
Yemek ye topla ve bebe uyanınca parka götürüp günü böyle bitirecem.

Amin canım herkesin evladını hayırlı evlat eylesin Rabbim. Gecmiş olsun bu arada belinden rahatsızmışsın. İmkanın varsa bol bol yüz sıcak kumda güneşlen iyi gelecektir.

Benim bugun yaptıklarım;

Kahvaltı hazırla, topla
Ev topla
2 mak çamaşır katla
1 mak çamaşır as
Yemek yap(patlıcan yemegi, sebzeli bulgur, cacık)
Yatak odası, cocuk odası balkonlarını yıkadım
Yemek ye topla ve bebe uyanınca parka götürüp günü böyle bitirecem.

Çok sağol canım ya.sorma zaten ne olduysa tatilde oldu:KK43: galiba orda üşüttüm günümüz balkonda geçti çok esiyordu.deniz maceramı hiç sorma:))ufaklık kendi girmediği gibi beni de sokmadı.öyle kenarında oturdum ciğere bakar gibi.burdada gidemem zaten.

Maşallah günün bereketli geçmiş.

Bizim başkan chentiq chentiq nerelerde ne ediyo acep.gelsede bi selam verse özledik yahu...

Günaydınlar..
Dünkü bildirimim:
Yerler süpürüp silindi.
Çamaşır yıkandı,
Bulaşık makinası açıldı,
Kv. Banyosu yaptırıldı,
Ütü yapıldı..

Şu an misafirim var, bir haftalığına geldi. Bildirimler gecikir ya da aksarsa affola..

Allah kolaylık versin küldaşım.ayağın nasıl oldu.misafirle zorlamasa bari

X