Küllerden Doğmak Vol.2

ana yemek olarak soruyorsan, ben de yayla çorbası, makarna, izmir köfte var. karpuz var yoğurt var. tatlı yapmıyorum hiç. imkanım olsa gezmeye giderken de götürmicem/yemicem de olmuyor maalesef :KK51: gideyim de izmir köfte nasıl yapılıyormuş bakayım :KK70:

ana yemeğim var şükür.
-kıymalı bezelye
-tavuklu baharlı pilav
-mercimek köfte

benim iftardan sonra canım tatlı çekiyo, bu sebeple sütlü tatlı yapıp doyana kadar yemeliyim. :KK70:

Geldim ben bugün yaptıklarımla;
  • Bankaya gidildi,
  • Nevresimler değiştirildi,
  • Ortalık toplandı,
  • Balkon yıkandı,
  • Çaydanlık parlatıldı,
  • Fırın içi temizlendi,
  • Ocak silindi, düğmeleri, demirleri vs bütün ayrıntıları çıkarılıp yıkandı,
  • Toz alındı,
  • Yeşillikler birkaç su yıkandı.

Son düzenleme:
şimdiye kadar yaptıklarım
oğluma yemek yapıldı
markete gidildi
eve gelince yemekler yapılmaya başlandı
bulaşıklar yıkandı
pogaca yapıldı sahurda yemek için
akşam yemeği yendi
bulaşıklar yıkandı

Fırınım 10 yıllık ve neyle silersem sileyim içi temiz olmuyor sanki camı da aynı şekilde öneriniz varmı ?

Yaaa ama ben gene işimi yaptım kiii.. bildirim yapamadim sadeceee:oops:
o zaman tamamm. gel öp de barışalım

Fırınım 10 yıllık ve neyle silersem sileyim içi temiz olmuyor sanki camı da aynı şekilde öneriniz varmı ?
ben amway fırın temizleyici kullanıyorum kırmızı kapaklı. 10 yıl çok uzun bir süre değil. ama zamanında yağ lekelerini günlük temizlemediysen kalıplaşmış olabilir. o zaman naparsan yap temiz görünmez

Aldım sonunda :KK70:

Seninde az kalmış, 60 olmuşsun.
evet az kaldı. bugün bir çıktım tartıya 59,7 gördüm. sonra bir daha çıktım 60,5 gördüm. şu digital tartılara güvenemiyorum ya. kimbilir kaç kiloyum :KK51:

ben de amway'in fırın temizleyicisini kullanıyorum. ucunda fırçası var. sürüp bekliyorsun sonra kolaylıkla silip temizliyorsun. duru suyla/sirkeyle ayrıca geçmen lazım kalıntıları almak için. ben memnunum, zor kirlerde de başarılı.

o zaman tamamm. gel öp de barışalım

ben amway fırın temizleyici kullanıyorum kırmızı kapaklı. 10 yıl çok uzun bir süre değil. ama zamanında yağ lekelerini günlük temizlemediysen kalıplaşmış olabilir. o zaman naparsan yap temiz görünmez

evet az kaldı. bugün bir çıktım tartıya 59,7 gördüm. sonra bir daha çıktım 60,5 gördüm. şu digital tartılara güvenemiyorum ya. kimbilir kaç kiloyum :KK51:
Dijital tartıların pili azaldığında böyle oluyormuş. Pilini değiştirebilirsin. :KK66:

• yerler süpürülüp silindi,
  • lavabo, wc temizlendi,
  • katlanmış çamaşırlar yerleştirildi,
  • yeni çamaşır yıkandı,
  • mutfaktaki eşyaların çekilip altı ve arkası temizlendi,
  • ütü yapıldı,
  • aynalar silindi.

şimdiye kadar yapılanlar
oğluma kahvaltı ve öğlen için yemek hazırlandı
makineye sofra bezleri atıldı
ocak silindi
akşama yemek yapıldı
oyuncaklar toplandı
örgü yapıldı
7 sayfa kitap okundu
oğlumla oyun oynandı

Hadi ya.. O zaman bir kampanya başlatalım..

TEMİZLİK YAPTIKTAN SONRA BİLDİRİMDE BULUNANA YANINDA RAMAZAN PİDESİ BEDAVAAA

GEL VATANDAAAŞŞŞ GELL... SUSAMLI YUMURTALI MİSS GİBİ PİDELER BURADAAA

ÜŞENME TEMİZLE EVİNİ, KAP PİDELERİ

:hamarat:

Pideyi duydum geldim :KK70: :KK70: Yiyemiyorum ama olsun bu velet acayip diyete soktu beni. Ekmek makarna pirinç pilavı yiyemiyorum tatlı ve tatlı olan hiçbir şeyi yiyemiyorum çay içemiyorum kahve de bir tane ancak içiyorum böyle de zorla sağlıklı beslenmeye iten tuhaf bir bebe var karnımda ne doğacak çok merak ediyorum:KK70: :KK70:

Hayırlı ramazanlar arkadaşlar nasılsınız bakiiim.özledim sizleri...
ramazan güzel geçiyor çok şükür.ahh şu uykusuzlukta olmasa.bugün gözlerim yanıyor.bildirim yapamasamda işler tam gaz artarak devam:))

Pideleri duydum işlere koyuluyorum:)
Bu arada kızlar ramazanla birlikte şeker orucuna başladım.hurma ve karpuz dışında hiç tatlı bişi yemedim.hep aklımdaydı ama ramazanı fırsat bildim niyet ettim başladım.niyet çok önemli galiba beynim ikna olmuş gözüküyor beni zorlamıyor:) inşallah bozmadan devam edebilirim.
Rabbim maddi manevi arınmayı nasip etsin inşallah...

Benimle maratona kimler gelir
13.30 dan iftara kadar ...bildirim yapana başkandan pide ona göreeee

sivastrabzon sivastrabzon
@zambak86
Ber ra Ber ra
@Dil-i bitab
@SchonerDuft
cnntrm cnntrm (nikini her gördüğümde aklıma bu isme benzeyen bi gofret varya o geliyor:)))
@Ben_olmak
@kimgelmekisterse

Benim nicki gören herkesin aklına farklı fikirler geliyor zaten :KK70: canan terim, cnn (si en en) tarım ilk aklıma gelenler:KK70: ama senin gofreti çıkaramadım o neydi ki

Dünden beri belim çok ağrıyor, akşam yattım biraz ama geçmedi. Fazla bir şey yapamadım bu yüzden. Inşallah geçicidir, yoksa durum fena..
  • Yemek yapıldı,
  • Kv yıkandı,
  • Ocak silindi,
  • Ortalık toplandı,
  • Kuruyan çamaşırlar katlandı.

ben iftarı açtıktan sonra baş ağrısı ve mide bulantısıyla cebelleşiyorum sabaha kadar devam ediyor sahurda bi şey yiyemiyorum sabah ta baş ağrısı geçmiyor
tansiyonda bi şey çıkmadı şeker olabilir mi? ailede şeker var
ya da kolestrol

eşim bugün dr gitti kardiyoloji ve pskiyatri panik atağı artırmış ilaçları yükseltmiş dr
kalple ilgili bişey söylemedi

ben de hiç iyi değilim ama dr a gidemiyorum çünkü aynı anda 3 4 dr a gitmem gerekiyor teşhiş için ne zamanım var ne çocuğumu bırakacağım biri nede para durumum

iş yapmayı azalttım çünkü ağrılarım vs artıyor iç sıkıntım içinse telkinler veriyorum kendime iyiyim ben diyorum

Hastanedeyiz annem yatıyor hasta bakiyorum ev işi yapmak yok yemek yapmak yok
Geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

geçmiş olsun canım
Sağ ol, teşekkür ederim canım, biraz hafifledi gibi ama oturup kalkarken hala sıkıntı çekiyorum.

ben iftarı açtıktan sonra baş ağrısı ve mide bulantısıyla cebelleşiyorum sabaha kadar devam ediyor sahurda bi şey yiyemiyorum sabah ta baş ağrısı geçmiyor
tansiyonda bi şey çıkmadı şeker olabilir mi? ailede şeker var
ya da kolestrol

eşim bugün dr gitti kardiyoloji ve pskiyatri panik atağı artırmış ilaçları yükseltmiş dr
kalple ilgili bişey söylemedi

ben de hiç iyi değilim ama dr a gidemiyorum çünkü aynı anda 3 4 dr a gitmem gerekiyor teşhiş için ne zamanım var ne çocuğumu bırakacağım biri nede para durumum

iş yapmayı azalttım çünkü ağrılarım vs artıyor iç sıkıntım içinse telkinler veriyorum kendime iyiyim ben diyorum
Canım sigorta yok mu, devlet hastanesi ya da sağlık ocağına git sen cocugunla, uzak mı sana çok ?
Sanırım stres ve sıkıntıdan kaynaklı şikayetlerin.. sana da çok geçmiş olsun ..

X