Küllerden Doğmak Vol.2

Kitaplarım servetimdir benim.
Son zamanlarda vakit bulamasam da, ya da okuyup anlamasam da (kafa dolu dolu algılama sorunlu) çocuklarıma bırakacağım en güzel hediye olucak.
Benim kitaplarım ne ki büyük kızımın yanında. İyi bir kitaplığı var. Hergece mutlaka okurum. Öyle uyutmaya alıştırmıştım küçükken hala istiyor.
İnşallah oda annesi gibi olur, küçük henüz tadına bakıyor :KK70:

Ben de öyle düşünüyordum canım ama kiracıyım zor oluyor ordan oraya taşımak en iyisi dedim başkaları yararlansın. Hepsi zaten romandı bu dolaptakilerin. Daha kilerde var bir sürü koli. Onları da vereceğim. Allah nasip ederse büyük bi evim olursa bir odasını kütüphane yapacağım. O zaman kimselere vermem...

YENİ GÖREVLER GELMİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

• En az iki odanın perdelerini/fonlarını/güneşliklerini yıkamak yada yıkatmak
  • Takıları düzenlemek, kutulamak, temizlemek, kullanılmayanları elden çıkarmak
  • 2 dolabı içli dışlı düzenlemek temizlemek (Banyo, portmanto, yatak odası.. Artık hangi dolabınızın ihtiyacı varsa)
  • Kütüphaneyi ve kitapları baştan aşağı temizlemek düzenlemek. Asla okunmayacak kitapları elden çıkarmak. Son 3 aydır herhangi bir kitap okumamışsanız bir tane kitap sipariş etmek. (Kitap istediğiniz içerikte olabilir.)
  • Harcamalarınızı kontrol etmek. Gereksiz kalemleri sınırlandırmak. Göz önüne estetik bir kumbara almak yada yapmak. Para biriktirmeye başlamak. Eğer chentiq gibi para görmüyorsanız, kağıtlardan çek yapıp atın. Ay sonunda takas edersiniz. Resim eklerseniz sevinirim.
@eflalim
@cnntrm
@eniyikadinoyuncu
@dagci
@2KediAnnesi
NAZ24 NAZ24
@sosyoloji12
A anathema8
@ftemiz
@catuke
@areser
@Koalina
Feraceli Feraceli
@seyhan77
@yesilkubbe
@statistician
@mirjam
@MaRaL_
@eshma
A Anka
@__ATALANTE
@Nill41
@Bi kahve
@bendimahi
@zambak86
@ayseyma
-VUSLAT- -VUSLAT-
Kanguru_ Kanguru_
@elifcino
@nnightsaill
@Efser
@denizyagmur4
@esrb
@Melegimkorusun
@La_vinya
@niglibe
@Littlebutterfly

Unuttuğum var mı acaba o_O
Ya odevler guzel ama
Benim takilarim bankada kasada evde sadece yuzugum var
bide benim evimde kutuphane yok kitaplarimin hepsi annemde :KK64:

Haftalik odevlerede alternatif ekleseniz keske o_O

Bide son odevi anlamadik para gordediysek kagitlardan cek yapip kimle takas etcez neyi takas etcz

Ben de öyle düşünüyordum canım ama kiracıyım zor oluyor ordan oraya taşımak en iyisi dedim başkaları yararlansın. Hepsi zaten romandı bu dolaptakilerin. Daha kilerde var bir sürü koli. Onları da vereceğim. Allah nasip ederse büyük bi evim olursa bir odasını kütüphane yapacağım. O zaman kimselere vermem...
Salon takımının vitrinini bozup oturma odasına koydum sırf kitaplık için. Salona yeni tv ünitesi aldık.
Kıyamadım hiç. Klasiklarim var,dünya edebiyatı var,roman var :KK66:
Büyük evden küçük eve geçtim ben.
Tercihim küçük evdir, zira büyük evde huni takıp gezicektim :KK70:

Benimde Kitaplığm yok evde halk kutuphanesine üyemiz kizimla her hafta sonu gidip kitap alıp okuyup iade ediyoruz bide e book satın alıyorum o görev yerine portmantoyu yaparken ayakkabı dolabimida düzenlerim takımlarında anneme değerliler gunluklerim çok az yeni alacaktim zaten onları düzenlerim artık Ayy ne şikayet ettim kalkıp tvyi sileyim bari

Salon takımının vitrinini bozup oturma odasına koydum sırf kitaplık için. Salona yeni tv ünitesi aldık.
Kıyamadım hiç. Klasiklarim var,dünya edebiyatı var,roman var :KK66:
Büyük evden küçük eve geçtim ben.
Tercihim küçük evdir, zira büyük evde huni takıp gezicektim :KK70:

Benim vitrinim de yok... Konsol vardı bir cinnet anında onu da yolladım :-)
180 metre kare evde oturuyorum şu an. Salonda bir oturma grubu ve tv sehpası var. :-)
Oturma odasında sadece tv sehpası var koltuk. Falan yok... :-)
Yatak odasında takım var orası amacına uygun döşendi :-)
Çocuk odasında sadece 2 yatak var :-)
Göçebe gibiyiz... :-)

İşin aslı tabi benim kızım engelli. Sürekli masalara dolaplara tırmanıyor. Kendine zarar verecek hareketlerde bulunuyor. Çareyi evi boşaltmakta bulduk..:-) taşınması da kolay oluyor 1 saatte bitiyor taşıma :-)

Görevler iyi beğendim :KK53:şimdiden 4-3 oldu benim hatta 4-4 yesa yesa ben napim canım bütün hafta yatış pozisyonundamı kalıcam:KK70:

Benim kütüphanem tv ünitemin iki rafında eee tv Ünitesi'ni yeni düzenledik:KK66: stor perdelerimi,yatak Odası'nı yeni yıkadım asdım:KK51:takım,tokam vs yok biliyoruz ki naz altın sever oda bende yok:KK43:kumbaramız var çocuklar için biriktiriyorum üç beş Kuruş çok şükür:KK51:şu Çek işini anlamadık açıklığa kavuşturun:KK15:

Geriye iki dolap düzenleme ve çocukların Odası'nın tül perdesi kaldı :KK64:şimdi ben ne yapim :KK58:

2.göreve gelirsek geçen haftalarda kızım çekmecemdeki tüm takılarımı tarumar etmiş ve sadece 1 inci takımıma dokunamamış daha doğrusu kutusundan çıkartamamış:emir_bebek::KK45:bu görev için ne yapayım canım.:KK45::KK5:

canım sen bu görevi yapmış kabul oluyorsun ve alıyorsun artıyı ohhhh missss :KK19:

Haftalık görev tamam

Kuşum diğer tarafa da yazdın mı :KK68:

Seviyorum siziiiii :KK66:

Biz de seniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK68:

Ya odevler guzel ama
Benim takilarim bankada kasada evde sadece yuzugum var
bide benim evimde kutuphane yok kitaplarimin hepsi annemde :KK64:
Haftalik odevlerede alternatif ekleseniz keske o_O
Bide son odevi anlamadik para gordediysek kagitlardan cek yapip kimle takas etcez neyi takas etcz

Canım o iki görevi yapmış kabul edileceksin, haftalıkları bulmak pek zor oluyor yanına bir de alternatif olursa gelecek haftalarda çok sıkıntı çekeriz o_O

Son ödevdeki o açıklamayı chentiq'e soralım bir ama genel olarak son görev harcalamalara dikkat etme, kumbara alma, para biriktirme :KK19:

180 metre kare evde oturuyorum şu an. Salonda bir oturma grubu ve tv sehpası var. :-)

İşin aslı tabi benim kızım engelli. Sürekli masalara dolaplara tırmanıyor. Kendine zarar verecek hareketlerde bulunuyor. Çareyi evi boşaltmakta bulduk..:-) taşınması da kolay oluyor 1 saatte bitiyor taşıma :-)
En Güzeli canım boş ev candır Hoppabenimde çok eşyam yok kalabalıktan hiç haz etmem:KK30:elimde olsa halıları atıp kilim alıcam her ay at yıka var aslında bi yerde gördüm ama eşimden çok pis tırsıyom:KK17:

Görevler iyi beğendim :KK53:şimdiden 4-3 oldu benim hatta 4-4 yesa yesa ben napim canım bütün hafta yatış pozisyonundamı kalıcam:KK70:

Benim kütüphanem tv ünitemin iki rafında eee tv Ünitesi'ni yeni düzenledik:KK66: stor perdelerimi,yatak Odası'nı yeni yıkadım asdım:KK51:takım,tokam vs yok biliyoruz ki naz altın sever oda bende yok:KK43:kumbaramız var çocuklar için biriktiriyorum üç beş Kuruş çok şükür:KK51:şu Çek işini anlamadık açıklığa kavuşturun:KK15:
Geriye iki dolap düzenleme ve çocukların Odası'nın tül perdesi kaldı :KK64:şimdi ben ne yapim :KK58:

Canım benim yapacak bir şey yok, keyif yapacaksın valla :KK53: Evinde kendi ihtiyacın dahilinde bir şeyler yapabilirsin ama alternatif olayına haftalıklarda hiç girmeyelim, ileride zorlanırız :KK50: Sen yine dolap düzenleme ve tül perde olaylarına gir :KK24:

En Güzeli canım boş ev candır Hoppabenimde çok eşyam yok kalabalıktan hiç haz etmem:KK30:elimde olsa halıları atıp kilim alıcam her ay at yıka var aslında bi yerde gördüm ama eşimden çok pis tırsıyom:KK17:

Aynen canım ya hiç sevmem vitrin falan :KK50:

Bu arada ütümü aldım, hayırlı uğurlu olsun :KK49:

Philips azur performans plus gc 4521/87 :KK60: yarına biriniz ütü görevi versin yahuuuuuuuuuuuuuu:KK70:

Aynen canım ya hiç sevmem vitrin falan :KK50:

Bu arada ütümü aldım, hayırlı uğurlu olsun :KK49:

Philips azur performans plus gc 4521/87 :KK60: yarına biriniz ütü görevi versin yahuuuuuuuuuuuuuu:KK70:
Kız hemen kalk bişey ütüle ay ne meraksızsın :63: kaça aldın canım:KK14:acil ihtiyacım var :110:
Canım benim yapacak bir şey yok, keyif yapacaksın valla :KK53: Evinde kendi ihtiyacın dahilinde bir şeyler yapabilirsin ama alternatif olayına haftalıklarda hiç girmeyelim, ileride zorlanırız :KK50: Sen yine dolap düzenleme ve tül perde olaylarına gir :KK24:
Canım benim bu hafta işim bitmezki zaten ayın 18 pazar günü oğlumun sünnet mevlüdü var harıl harıl temizlik vs yapıcam komple tüller o yüzden yıkandı storlar beni çok zorladı :mad:çocukların gardolabı var düzenlicem vs evde iş bitmez:KK34:

Oy kurban olurum o yavruyu yaratıp verene.
Boşverrrr ev dediğin ne ki hepsi boş..
Can sağlığı olsun yeter ki. Sen çok özel bir annesin evladın için ne gerekliyse onu yapıyorsun daha ne olsun.
Öp kuzuyu yerime :KK66:

Herkes yazmış yahu ben de yazayım :KK53:

• Perdeler/fonlar/güneşlikler ZOR OLACAK AMA EL MAHKUM, BENİMKİLER STOR/ ZEBRA fonları yıkarım artık
  • Takılar ÇOOOOOK İHTİYACIM VAR
  • 2 dolabı içli dışlı düzenlemek temizlemek HALLEDERİZ
  • Kütüphanem yok ama kitapları HALLEDERİZZZ artık
  • Harcamalarınızı kontrol etmek. BEN ORADAN BİR ARTI RİCA EDEYİM. :21: Kumbaramız, altın hesabımız, günlerimiz, gelir gider tablolarımız, ne ararsanız var bizde, hiiiç sıkıntı değil :KK19:

Şimdiden 5te 1 çok iyi bence :KK53:

Kız hemen kalk bişey ütüle ay ne meraksızsın :63: kaça aldın canım:KK14:acil ihtiyacım var :110:

Canım benim bu hafta işim bitmezki zaten ayın 18 pazar günü oğlumun sünnet mevlüdü var harıl harıl temizlik vs yapıcam komple tüller o yüzden yıkandı storlar beni çok zorladı :mad:çocukların gardolabı var düzenlicem vs evde iş bitmez:KK34:

Yaptım yaptım yapmaz olur muyum, valla şu an için pek güzel, ütü kayıyor kendi yapıyor ütüyü :KK53: 300'e aldık canım :21:

Oooooooooooooooooooo tamam o zaman canım sıkıntı yok :KK60:

O zaman tablomuz gelsin, bu tabloda yer alan bilgilerin gerçek hayatla alakası yoktur :KK48:

EEEEEEEEEEEEE.png

Son düzenleme:
Ben dolapları halletmiştim zaten geçen haftaki görevdeo_O

Kitaplığım yok ama bir sürü kitap var ayrı ayrı yerlerde. Kitaplık olmafığı için mecburen boş bulduğum yerlere sıkıştırıyorum:)

Takıları da makyaj malzemeleri görevinde düzenlemiştim.

Geriye 2 odanın perde ve güneşlikleri, kumbara kalıyor:)

Yaptım yaptım yapmaz olur muyum, valla şu an için pek güzel, ütü kayıyor kendi yapıyor ütüyü :KK53: 300'e aldık canım :21:

Oooooooooooooooooooo tamam o zaman canım sıkıntı yok :KK60:

O zaman tablomuz gelsin, bu tabloda yer alan bilgilerin gerçek hayatla alakası yoktur :KK48:

Eki Görüntüle 1652389
Canımmmm 300 çok değilmio_Obide bu tabloyu yayınlama amacın nedir:KK64:

Canımmmm 300 çok değilmio_Obide bu tabloyu yayınlama amacın nedir:KK64:

Canım iyi bir şey olsun istedim. :KK19:

Son görev harcamaları kontrol altına almak ya böyle bir yöntem kullanıp harcamaları kontrol altına alabilirsiniz diye örnek tablo paylaştım, gelir giderleri yazmak çok işe yarıyor :KK68:

canım sen bu görevi yapmış kabul oluyorsun ve alıyorsun artıyı ohhhh missss :KK19:

Kuşum diğer tarafa da yazdın mı :KK68:

Biz de seniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK68:

Canım o iki görevi yapmış kabul edileceksin, haftalıkları bulmak pek zor oluyor yanına bir de alternatif olursa gelecek haftalarda çok sıkıntı çekeriz o_O

Son ödevdeki o açıklamayı chentiq'e soralım bir ama genel olarak son görev harcalamalara dikkat etme, kumbara alma, para biriktirme :KK19:
Yazarım link atsana

X