Makyaj Ürünleri Kullanılmayan makyaj malzemeleri ve yararlanma yolları

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Loiseauxrouge

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
3.550
914
"""Eski makyaj malzemelerini nasıl değerlendirebiliriz"""

Stick şeklindeki Allıklar :Eğer elinizdeki malzeme çubuk şeklindeki bronzlaştırıcı allıklardansa, kontur, renk ve derinlik sağlamak için omuz ve bacaklarınızda kullanabilirsiniz. Hele ışıltısı varsa daha da güzel olacaktır.
Kullanmadığınız uygun renkte farlar:
Bir kabın içine koyup en sevdiğiniz dudak parlatıcınız, ya da dudak nemlendiricinizden biraz katın. Parmağınızla iyice karıştırıp, rengi de uygunsa dudak parlatıcısı, ya da parıltılı bir göz farı olarak kullanabilirsiniz.

Bronzluk Veren Fondöten ve pudralar
Bunu du far yerine kullanabilirsiniz. Göz kapağınıza gölge yapmak ve hafif bir ışıltı vermek için, parmağınız ya da bir fırçayla uygulayabilirsiniz.

Çok açık renkli fondoteniniz varsa , bunu dudak parlatıcınızla beraber dudaklarınıza uyguluyorsunuz , çok hoş ve doğal bir renk elde ediyorsunuz.
Göz Kalemi
Eğer kahverengi veya bronz renkli kalemlerinizi kullanacak yer arıyorsanız, o zaman bunu koyu bir nemlendirici ya da güneş kremiyle beraber göz kapağınıza uygulayın ve parmağınız yardımıyla iyice karıştırın. Daha sonra da hafif ve açık renk bir pudrayla sabitleyin.
Fondöteniniz Pembe Bir Tondaysa allık olarak kullanabilirsiniz.
Pembe renkli dudak kalemlerinizi bir nemlendirici ve fondotenle karıştırıp allık elde edebilirsiniz.
Kaş sabitleyiciniz yoksa ,saç jöleniz bu işi mükemmel görür.Kullanmadığınız bir rimelin fırçasını , hafifçe jöleye batırın ve kaşlarınız uygulayın .
Kirpik kıvırma makinanızı saç kurutma makinası ile ısıtıp kullanın .Kirpiklerinizin kıvırcıklığı asla bozulmaz.

Son düzenleme:
beğenmediğim bronzlaştırıcı pudram vardı.
omuz ya da dekoltedeki renk farklılıklarını kapatmak için fırçayla uygularım.

çok beğenmediğim farlarımı, başka renklerle karıştırarak yeni renkler elde ediyorum artık.
genelde gri veya siyah falarımı, altta baz olarak kullanıyorum.

yüze pek renk vermeyen simli bir allığım var, onu da far niyetine kullanıyorum.

bende altın renkli simli bi farımı pembe mat kullanmadıgım bi allıkla karsıtırıp simli allık yaptım:))
böyle birbirine karıstırdıgım cok sey var deney yapar gibi
kirpik kıvırma makinesini ısıtarak kullanıcam bakalım nasıl olacak

kalın ve sertleşmiş olan dudak kalemimi sonuna kadar açtım içine de nemlendirici renksiz dudak balmımı koyup kaşık+mum yöntemiyle erittim ve boşalan nemlendirici kabına döktüm sonuç harika.. hemde yımışacık !

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…