kulak akıntısı olan varmı????

elifdem

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2008
1.628
8
kızlar
dünden beri kızımda kulak akıntısı olmaya başladı. öyle cok fazla değil ama kokusu değişik. acaba üşüttü mü, yoksa su falan mı kaçırdık banyoda.
üstelik uyku düzeni de bozuldu. ne yapacağımı şaşırdım. özellikle sağ kulağını sürekli yattığı yere sürtmeye calışıyor. bir görseniz içim parçalanıyor iki gündür.
böyle bir durumu yaşayan var mı daha önce, neden böyle oldu acaba?
ben en kısa zamanda bir doktora götüreyim en iyisi.
cok moralim bozuldu yaa, şimdie kadar hiç hasta etmemiştik kızımı..:1no2::1no2:

Son düzenleme:
allah daha büyük dert vermesin canım üzülme..sen hemen yarın bi dr a götür..bizede haber ver..geçmiş olsun..

canım en acilinden doktora götür seni telaşlandırmak istmeme ama benim bebeğiminde kulak akıntısı vardı ben 3 4 gün gün sonra doktora gtürdüm meğer orta kulak iltihapı olmuş yavrum 10 tane antibiyotik iğne yedi. bir tahlil yaptılar düşük çıktı eğer düşük çıkmasaydı hastanede 1 gece kalacaktık seni telaşlandırmak istmeme belkide hiç bişey yoktur inşallah bişey yoktur ama yinede önemse benim bebeğimin kulağına su kaçması bu hastalığı tetiklemiş

canım çok geçmiş olsun inşallah ciddi bi durum yoktur ama yarın bence takip et sürerse akşama doğru doktoruna götür bence

Geçmiş olsun canım inşallah önemli bir şeyi yoktur bebeğinin.
Bizde bugün yıkarken yüzünü iyi koruyamadık biraz su yuttu,annem kulağını da iyi kapamadı,inşallah bizde hasta etmeyiz.
Çok zor bunları yıkamak felan.

darkcım
1 saattir uyuyor, bakalım biraz daha iyi gibi. büyüdükçe hareketleniyorlar ve yıkamak cok zorlaşıyor, dikkat etmek lazım cok
yarın sabah olsun da bakalım, duruma göre hareket edicez

dün bende endişelendim Kaanın kulağında akmış gibi pislik vardı eşime dedim oda yok akıntı değil dedi.. bazen gece kusuyor kulağına kadar gidiyor ama bir dha tekrarlarsa bende doktora götüreceğim.. kulağınada hiç değme eğilimi yada kaşıma durumu huysuzluk yoktu bizde..

Ben de önce kızımın kulağı akıyor sanmıştım ama sonra gözümün önünden ayırmadan takip ettim ve o nun akıntı değil kusmuk olduğunu farklettim. Aynı senin dediğin gibi o değişik koku da oradan geliyor ve kızları rahatsız ediyor. Bence Elif takip et seninki de böyle bir şey olabilir.

Bu arada siz yıkarken kulakları nasıl koruyorsunuz ya çok zor su kaçırmamak. Ben tepeden su döküyorum ama bazen kaçıyor sanırım Pamuk falan koymuyorum kulağına

benım oglum cok kustugu ıcın ben akmıs olabılecegını hıc dusunmedım bıle
yanı aklıma gelmedı hıc
kustugundan dolayı kulagına kadar kacıyor ve hemen temızlenmezse kuruyor kulak akıntısı gıbı oluyordur
ama kasıma egılımı ne bılemem belkı gercekten kulak akınıtısıdır

arkadaşım sen hiç duruma filan bakma götür dr a,anlattıkların enfeksiyona benziyor,biz doktor çok erken ve tesadüfen farketmesine ve hemen tedaviye başlanmasına rağmen bir haftada atlattık,öyle ki kulak akıntısı başladığında tedavinin üçüncü günündeydik,şurupla geçti şükür,gecikseydik iğne gerekecekti dedi dr,arkadaşların dediği gibi kusmuk filan da birikmiş olabilir,inşallah öyledir ama huzursuzluğu varsa,sürekli kulağını çekiştiriyor veya sürtüyorsa,uyku ve baeslenme düzeni değiştiyse hiç bekleme,ben araştırdım kulak iltihabı diyip geçmemek lazım,çok büyük sorunlara neden olabiliyor,aman dikkat

juliannee arkadaşım öncelikle maşallah bebişine,kızları büyüttük,ben de kasım annesiyim,pek katılamıyorum ama forumdan takip ediyorum ve özellikle seni beğenerek izliyoruz ailecekkaydirigubbakcemile3 banyo konusunda ben de çok dertliyim,kulağına su gider diye bebişimi yıkamaya korkar oldum,hele şu iltihap olayından sonra-gerçi dr su kaçmasının şart olmadığını bilinenin aksine hava yoluyla taşınan virüsler,soğuk algınlığı,yanlış besleme..gibi pek çok sebebin tek başına veya birlikte neden olabileceğini söyledi ama-iyice korktum ve eşime eczaneden tıkaç aldırdım,bu şekillendirilebilir olanlardan,ama durmadı kulağında bizim kız hemen salladı başını ve attı,anladım ki tek yol yıkarken daha fazla dikkat etmek ama çok zor ya,birileri çaresini bulursa bize de bildirsin burdan senağlama

kesinlikle katılıyorum dr. bebeğimi hastaneye yatıracaktı ama iğne verip eve gönderdi bana dediki iğne veriyorum diye bu hastalığı ciddiye almamaazlık etme çok ciddi bir durum demişti. benim bebeğimin kulak akıntısı kıyafetlerine kadar geçiyordu yan yattığı için kokmuyordu.
ayrıca kulak iltihapları ağrı ateş yapmayabilirmiş. böyle olunca huysuzlukta yapmayacalklardır. bence çok acil doktora götür arkadaşım sen bebeğini

aslıhan arkadaşım çok geçmiş olsun sana ve bebişine,ne zor di mi onlarınacı çekmesini görmek,keşke onlara gelen bize gelse ama olmuyor işte,böyle büyüycekler, sizin dr banyo için filan önlem olarak bişey tavsiye etti mi?

Ben yıkarken kulağına su kaçmasın diye kulak tıkacı var mıdır diye sorup soruşturdum, eczanede varmış ama önermedi eczacı, çok küçük olmayan bir pamuk parçasına vazelin sürüp kulağını kapatarak önlem alabilirsin dedi. Ben başından su dökerken parmaklarımla kapatıyorum kulağını.

hakikaten çok zor ama napalım Allah daha büyük dertler vermesin neticede bizde böyle büyüdük. doktor dikkat etmemi söyledi kulağa su kaçmakla bişey olmayacağını ama eğer üşütürse kulağa su kaçması bu olayı tetikleyeceğini söyledi. benim oğlum üşütmüş kulağınada su kaçınca orta kulak iltihapı olmuş ayrıca ateş ve ağrıda yapmadı yani hiç huysuz değildi ağlamadı bile ben oğlumu yan yatırmayıp yeleğine kulağı akmasaydı anlamayacaktım bile şimdi mutlaka kulağını kapatıyoruz ve banyosu bitince ilk yaptığım kulağını ve kafasını kurulamak oluyor

Aslıhan ve Piraye geçmiş olsun bebeklerinize. Umarım Elif'inki iltihap değildir. Piraye güldürdün valla beni kendimi televizyona çıkmış gibim hissettim :))))

kızlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz
bugün sağlık ocağına gittik doktor önemli bi durum olmadığını söyledi. yine de üşütme cok dikkatliol dedi.
yine de pazartesi kendi hastanemize kendi doktorumuza bi daha gidicez.
anne olmak gercekten cok zormuş böyle zamanlarda cok daha iyi anlıyor insan

sevindim canım bi sorun olmadığına yinde dikkat etmek lazım.

kızlar sizlerin bebeklerinde de geçmiş olsun
annemde bi ara takmıştı bunun kulağı mı ağrıyor,sürekli sürtüyor yüzünü sağa sola sallayarak diyordu.
bende yok anne öyle olsa ağlar dişyordum,şimdi içime kurt düştü.
ama doktora her gitmemizde bakıyo kulağına bişey olsa görürdü di mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…