küçük kızımla başım belada

I

iremsema

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi iremsema
kızlar bana fikir verin lütfen kızım ana sınıfına gidiyo bugün ne yapmış dersiniz katlar var onları almış habersiz hemde etek giydirmiştim kilotunun içine koymuş
kızdım ama başka ne yapmalıyım sizce alışmasını istemiyorumCADIARZU

• Konu Sahibi iremsema
kat ney ??? onu bi cözsem yardim edicemde

• Konu Sahibi iremsema
slm kagıt demek istedim önemsiz bizi ama taktigi inanamıyorum yani

• Konu Sahibi iremsema
Oyun karti almiş yardimlariniz için teşşekür ederim

• Konu Sahibi iremsema
Oncelikli yaptiginin yanlis oldugunu anlatabilirsiniz orneklerle,daha sonrada kartlari yarin ozur dileyerek ogretmenine vermesini soyleyebilirsiniz.Bu gercekten ise yarayacaktir.
Yanliz bu donemde yani ilkogretim cagina kadar cocuklarda sahiplik duygusu gelismedigi icin endiselenecek bi durum oldugunu zannetmiyorum
a.s.

• Konu Sahibi iremsema
Oncelikli yaptiginin yanlis oldugunu anlatabilirsiniz orneklerle,daha sonrada kartlari yarin ozur dileyerek ogretmenine vermesini soyleyebilirsiniz.Bu gercekten ise yarayacaktir.
Yanliz bu donemde yani ilkogretim cagina kadar cocuklarda sahiplik duygusu gelismedigi icin endiselenecek bi durum oldugunu zannetmiyorum
a.s.

evet canım bende düşündüm aynen dedigin gibi yapıcam teşekür ederim:a015:

• Konu Sahibi iremsema
çocuk deyip geçmeyelim, çünkü karaktere bu yaşta bazi şeyler yapişiyor bence...
Benim yeğenim acayip kiskanç ve paylaşmasini bilmeyen bir çocuk...ben yanina gittiğimde duruluyor ve paylaşiyor diğer çocuklarla ama annesiyle beraberken daha da huysuz oluyor.annenin payi çok büyük...

• Konu Sahibi iremsema
yaptığının yanlış olduğunu hissettirin.senin bir eşyanı oyuncağını habersiz alsa biri evine götürse üzülmezsin diye düşünmesini sağlayın.hem birdaha yaparsa ceza vereceğinizi söyleyin.alışkanlık yapmasın.cezadan kastım tabi büyük bişey değil.annesi olarak siz daha iyi bilirsiniz.sevdiği bir oyuncaktan bir süre mahrum edin mesela.ayy kıyamam ben ona ama önüne geçmek lazım.a.s.

çocuklarda bu dönemde sahiplenme duygusu çok ağır basar tek nedeni de budur...bence hiç canını sıkma...ama yaptığının yanlış olduğunu anlat veya başına aynı olayın gelmesini sağla,bir baksın en sevdiği oyuncağı yok,niye derse arkadaşın almış götürmüş çok beğenmiş dersin..bakalım ne tepki verecek?_

canım hangimiz küçükken bakkaldan sakız çalmadık ki? ama burdakı kıyafetının içine saklama durumu duşundurucu. arkadaşlarınında akıl vermesıyle gelişmiş bır durumdur buyuk ıhtımal. durumu ogretmeninede bıldırmenizde fayda olucaktır ona göre ögrencilerine konuşma yapabılır bu konu uzerınde

mrb iremsema kıyafetinin içine saklaması bence yaptığı hatanın farkında olmsı,benimde 5 yaşında kızım var sahiplenme duyguları çok fazla oluyor bu yaşlarda en mantıklısı kızmadan ceza vermeden güzel bi dille anlatmak konuşmak

O çok küçük canım ya.Yaptığının yanlış olduğunu bilmiyor ki!Okulda oynuyor, niye evde oynayamasın?öyle düşünür şimdi.Arkadaşların dediği gibi doğru olmadığını anlatın.Somutlaştırarak, örnekler vererek.Anlayacaktır.Üzülme hiç.Bu dönemde olur böyle şeyler.

evet kızlar bugun ögretmenine anlattım kızımın eline kartları verip özür diledi bende ona kart aldım iyişallah birdaha yapmaz beni korkutan yöntemi oldu 5yaşında bi çocuk nasıl akıl etti inanamıyorum hala

slm kızlar bugun ögretmenine anlattım kızım kartları verip özür diledi bende ona kart aldım iyişallah birdaha yapmaz beni korkutan yöntemi oldu 5yaşında bi çocuk nasıl akıl etti inanamıyorum hala senağlama

hi hi cadı kız : ) türk filmlerinde görmüştür,hani parayı sütyeninde saklayan adile naşit modeli var ya..

slm kızlar bugun ögretmenine anlattım kızım kartları verip özür diledi bende ona kart aldım iyişallah birdaha yapmaz beni korkutan yöntemi oldu 5yaşında bi çocuk nasıl akıl etti inanamıyorum hala senağlama

Neden bu durumu bu kadar taktınız anlamış değilim...
Adı üstünde çocuk.. Kartları cicisinin içine koymasının sebebi belki çok sevmiştir başkalarının elinden almasını istememiştir öylece unutup kalmış olabilir. Siz gerekeni yapmışsınız....

X