Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bu aralar okuyorum ama yazamadım pazar günü geldik yazlığı temizledik eşimle birlikte, buraya gelince burasıda fenaydı çünkü kızlar evde kaldılar ama benim gibi tabi ki temizlik yapmazlar zamanları pek yok hafta sonlarıda gezmeyi seviyorlar neyse eve taşındık yorulduk pazar gününden beri evi temizlemek ile ilerliyorum bu gün sabah vitrin dantellerini yıkamıştım ütüleyip temizleyip yerleştirecektim dantelleri bitirdim diğer çamaşırları ütüleyemedim ütüden koku geldi evi temizledim kahvaltı yapmadan ütüyü alıp çarşıya çıktım ütü tamir olmayan bir ürünmüş çöpe atın dedi attım çöpe biriktirdiğim paralarla birlikte kuyumcuya gittim 10 gram 24 ayar altınımı aldım 28500 tl tam 3 ayda biriktirdim çok mutlu oldum eve gel bu sıcakta altınımı sevdim ve yerine koydum.

Bereketli olsun Nazenin hanım

Valla aynı durumu bende yaşadım
Kadro eksikmiş
İki gün idare etmemişim
Cevap bile vermedim
Bundan sonra ben yokum
Siz çağrenize bakın dedim
Bana da o uymuyor dedim
Sonuçta benim de bir hayatım var

Bugün mutfaktaydım bir makina çamaşır asıldı, Sonra dolaptaki sebzeleri çıkardım patlıcan çoğunluktaydı kapya biber de bir kilo almıştım hemen hızlıca neler yapabilirim dedim ortaya patlıcan biber soslu kızartma geldi sarımsakda atıyorum domates sosuyla pişirme yaparken güzel oluyor sonra patlıcanlardan daha sonraki günlerde yapabilmek için karnıyarıklık kızarttım dondudurcuda ki yerini aldı kızım domates çorbası istiyordu onu da pişirdim hatta kaşarını da rendeleyip buzdolabına koydum kalan kapyaları da az kızarttım biraz da asma yaprağı ile karışık dolma ve sarma yapıp buzdolabına koydum hazır olunca temizlik yaptığım günlerde iyi oluyor kilerde iki poşet bulgurum böceklenmiş attım. İsraf oldu ama çok sıcak bir yazda oluyor böyle israflar. Düğünler çok bu ara paralarını ayırdım akrabam değil tanıdık çoğu onun için para götürüyorum takı da sıra beklerken bakıyorum çoğunluk 200 tl takıyor hangi tarafın davetlisi ise ona takıyorlar altın artık aile büyükleri sadece takıyor. Düğün yapanlarında Allah yardımcısı olsun herşey ateş pahası.

Altınların bereketli olsun nazenincim.
Düğünlere altın takmak zaten artık büyük bir külfet. Allahtan ben düğünümü aşırı kalabalık yapmamıştım.ayrı şehirler olunca herkesi de çağırmadım. Çağırsam şimdi yanmıştım Herkese altın borcum olacaktı.

İyi sabahlar,
Dün erken uyandım. Gece 23:30 gibiydi uyuyakalmışım.
Çarşamba günü evdeydim.Ela arkadaşını istedi.çağırdım. Annesi çalışıyordu zaten.
Onlar biraz oyun oynadı biraz tv izledi tekrar biraz oyun ve sonra resim yaptılar.Arkadaşı Elaya hediye almıştı.akşam hediyeyi vereceklerdi. Akşam görüşmemize gerek kalmadı. Çalışıyor zaten dinlensin istedim.görüşme planımızı iptal ettik.
Onlar oyun oynarken ben evi temizledim. Yemek yaptım. Onlara meyve verdim.
Ardından dinlendim.yemek verdim.
Bu arkadaşıyla çok güzel oyun kuruyorlar ama artık ayrı okullardalar.
Bugün de sabah erkenden platese gittim. Elayı da götürdüm tabi. Oradan yüzmeye geçtik. Çok yorulmuşum zor kendşne geldim birara.
Yüzme sonrası parkta oturup birşeyleryedik.
Sonrasında okula zamanı araba parkederim diye düşündüğüm yere hafta içi bakayım dedim. Ne mümküüünn. Ortaya bile araba parkedilmiş. Ben de parkettim. Avm ye yürüdük Elanın arkadaşına doğum günü hediyesi aldık. Dönüşte dondurma yedik. Parka uğradık biraz. Artık gidelim başımıza güneş geçecek dedim.Diğer avmye de gidecektim vazgeçtim.zaten çişim var dedi.Yorulmuştum da. Eve geldik. Yemeğim vardı dünden. Duşa girdim.
Ardından kahve keyfi eksik olurmu
Ama başım ağrıdı sabahtan akşama.

Okul başlayınca bir uyku düzeni oturtmam şart. Sabah kahvaltı yapması lazım. Dersler 9 da başlıyor. Okulda yemek var ama yermi bilemedim.
Bugün öğretmenlerde belli olmuş.henüz bizimki belli olmadı. Hayırlısı.
Heyecanla bekliyoruz.
Okul başlayınca Elayı bırakır,çamlıkta yürüyüş yaparım. Yürüyüş sonrası platese giderim. Düzenli gidenedim zaten.
Sonra eve geçer işlerimi hallederim.
Saat 3 e doğru ders bitiyor. Sonra gider onu alırım. Okul çıkışı dondurma ve park planını şimdiden yaptı Ela arabaya kadar yürüme yolumuzun üzerinde mecbur.
Okulun sağı solu park dolu.

Cumamız mübarek olsun Zafer bayramımız da kutlu olsun. Bu gün eşim evde bana cumartesi gibi geliyor. Kahvaltı sonrası ben mutfagı topladım o da çamaşır iplerini yeniledi balkonda. Sonra dışarı çıktık tören bitmiş neyse eve alınacakları aldık markete üzüm gelmiş üzüm yumurta zeytin aldık milyoncudan da bulaşıklık aldık gitti paralar yine bu gece saat 4 kalkıcaz kardeşimin uçağı sabah 8 deymiş 6 da orda olmam lazım dedi eşime paralı yoldan gidelim dedim daha çabuk havaalanında oluruz. Bu gün yemeğim var dün fazla fazla yemek yapmıştım. Şimdi güzel bir kahve keyfi yapmak istiyorum, yürüdük yorulmuşum ama uyuyamıyorum eşimin horultusundan gece de uyku haram doktora gidelim diyorum hayır yok gidelim diyor ama gitmiyor. Neyse canı sağolsunda ben uykusuz kalayım. Bu ara evde ne varsa atma perilerim geldi neler atıyorum ben bile yeni nazenini tanıyamıyorum ütüm geldi inşallah çok uzun ömürlü olur. alışverişe de tam gaz devam kredi kartı kesilsin dikey süpürge alıcam yanına da birkaç bişey daha alırım var kafamda birşeyler.

Bereketli olsun abla

İyi geceler
Bu hafta kabus gibi gecti.
Ama dün itibariyle ayrıldım isten sükür.
Alya persembe günü tam babam kapıya geldi almaya kusmaya basladı.
Msj attım ben gelemiyırum diye.
Gündüz bisyi yoktu iyidi cuma sabahı 4 te uyandı su istedi arkasına ard arda kustu apar topar gittik hastaneye.
Bagırsak enfeksiyonu dedi dr serum verddi ilac verdi 7 de cıktık hastNeden.
Bekletti bizi kusma olursa yatıs yaparız diye olmadı sükür.
Ordan ise gectim
Kız babasıyla evde kaldı.
Kasamı herseyimi teslim ettim cıktım
Ev halkı pek mutlu
Ben de mutluyım valla bu sefer son zamanlarda sömürüldüğümü fazlasıyla hissttim.
Baktık alya iyi sabah 9 da ikeaya kostuk.
Bizim amerikan mutfak gibi oraya bar oturma yeri yapcaktık kaldı
İkeadan tezgah bar sandalyesi flann aldık
Öglen geldik eve.
Akssm 8 e kadsr kociyle kpdsr kurdular
Yemek masamızı iptal ettik yuvarlak bi masa alcm salona sadece.
Alinazik pilav falan yaptım
Alya kurabiue kalıbı aldı ikeadan tutturdu yapalım diye
Bide o is arasında kura ıye yaptık.
Ev halkı uyudu ben de dinleniyorm

İyi geceler kızlar.
Bugün sabah erken uyandım. Sonra da dalamadım. Yataktan zor kalktım.
Sonra koci tost yapayım dedi.
Girdi mutfağa niye tost peyniri yokmuş.zaten hep eksik olurmuş.
Söyleniyor.
Allahım dedim. Dün dönüşte market market gezdim. Evde kahvaltılık eksik olmasın diye aldım herşeyi. Tost peyniri buzlukta. Bu kadar büyütecek ne var dedim. Bir de sinirlendim. Bazen sabrımı zorluyor.
Neymiş buzluktan niye bir gün önceden çıkartmamışım. Nerden bileyim tost yiyeceğini dedim.
Şu çenesini iki dakika tutsa herşey çok güzel olacak.
Bir de bugün okulun veli toplantısı vardı. Çocukları getirmeyin diye mesaj yazmışlar. O Elayla duracaktı. Ama benimle gelmeyi düşündüler. Gelme benimle dedim. Şimdi arabada da çenenden motivasyonum bozulacak dedim
Sonra da gelmiş süt dökmüş kedi gibi davranıyor. Söyledin lafı artık ne önemi varki.
Neyde çıktım gittim toplantıya onlar evde kaldı. Toplantı 2 saat sürdü. Gerçekten müdürün konuşmasını çok beğendim.
Hem de Cumhuriyet Bayrak Atatürk kırmızı çizgimiz demesi, çocuklarımızın herşeyden önemli olduğunu dile getirmesi,çocuklar istediği zaman sorun olduğunda kapımı çalıp odama gelip sorunu anlatabilir demesi, okuldaki aktiviteleri vs oldukça beğendim.
Umarım memnun kalırız okuldan da.
Perşembe cuma başlıyor alışma günleri.

cok gecmis olsun canım

Selammm
Biraz uzaklasmak minicikde olsa iyi geldi.
Beynim artık almiyordu hic birseyi..
Bugun babamla kavusucaz
Mezarina gidicem, ruyamda kavuştuk.
Geldi rüyama sonunda benden bişey istedi yerine getiricem.
Halam bugun babam için kuran okutacak evinde oraya gecicez sonra.
Babamın mezar taşı icin bir yerle görüştüm taşını yaptıricam orda kimsesiz isimsiz içim almıyor.
Anlatacak cok şeyim var ama halim ve gücüm yok.
Rabbim ferahlık versin hayra çıkarsın.
Dua edin bana...

Canım birkaç gün önce rüyamda senle telefonda konusuyormuşuz
Diyorsunki babam vefat etti halam da vefat etti.
O an uyandım
Hayırlara çıksın inşallah
Babanın mekanı cennet olsun nur içinde yatsın.
Halana da sağlıklı ömür diliyorum
Rabbim size inşirah ferahlığı versin

Başınız sağolsun mekanı cennet olsun inşallah.
Ben de babamı genç yaşta kaybettim. Her kayıp erken. Torunlarını görsün, torunları onu görsün isterdim. Yine de her şeye rağmen babamı tanıyıp, onunla çocukluğum geçtiği için kendimi şanslı görüyorum.
Elbette sizlerden razı idi, içiniz rahat olsun. Buradan okuduğum kadarıyla sizin için de zor zamanlardı, elinizden gelen her şeyi yaptınız.
Rabbim sizlere, ailenize, anneciğinize uzun, sağlıklı ömürler versin.

Bi halam kaldı babannemden
Allah uzun ömür versin
Hayra çıkarsın ruyanıda insallah.

Kızlar selam
Son geç uyanmalı günleri yaşıyoruz
Dün öğlen dışarı çıktım baba kız takıldılar. O ara komşuyu çağırmış eşim. Çocuklar oynamış. Döndüğümde de arkadaşa da gel dedik. Çiğ köfte yaptı kociler.
Oturduk geç saate kadar.
Dün Elaya pasta almışlar. Mumu üflemeden önce açmış elini dua ediyor. Allahım başarılı bir öğrenci olayım diye okul moduna çooooktan girdi. Biran önce açılsın diyr bekliyor. İnşallah bu sevgisi hiç bitmez.
Bugün de plates vardı gitmedim.
Havuz istiyor günlerdir. Hava bir düzelmedi hep yağmur gösteriyor ama yağan yok.
Havuzamı gitsek yoksa bahçede bisikletmi sürse diye kararsızız. Yani illa bir şey yaptırma derdine düşüyorum sonra da evde birşey yapamadım diyorum :)
Neyse bakalım bir karara varacağız inşallah
Biraz param var yatırım neye yapsam bilemedim. Hisse senedi alıyorum artıyor hooop düşüyor. Hiç kar edemedim.

Hafta sonu yazlık hafta içi tekrar buraya dönmek yine yorucu oluyor. Bu hafta sonu da düğün var düğünden sonra tekrar yazlığa gideceğiz öyle güzel serinledi ki orası gece ve gündüz hiç terlemedik burada ki mutfakta yemeği bile yaparken ter içinde kalıyorum orada börek ve kurabiye yaptım geldik buraya tekrar bu gün sabah aile hekimine gidip ilaç yazdırdım oradan kuyumcuya gittim 1 gram altın aldım 24 ayar 2890 tl ödedim Eylül ayının ilk birikimi oldu. Marketten evin eksiklerini ve kızımın istediklerini aldım 480 tl eczane ve diğer harcamalarım tuttu. Cüzdanımda sadece 130 tl kalmış. Eve geldim nasıl terlemişim sadece kahvaltı yapıp mutfagı topladım bulaşık makinesini çalıştırdım sabah yoğurt mayalamıştım onları dolaba koydum bu gün hiçbirşey yapmak istemiyorum yorulmuşum temizlik yarına kaldı eski ben olsaydım bu gün evin canına okurdum ama hava beni çok yordu. Dolapta yemek de var bu gün tamamdır dedim.

Bereketli olsun nazenin

Selam kızlar
Özledim sizleri
Yazamadım tatilden bugün dönüyorum
Eşim arabayı kullanırken bende bir selam vereyim dedim
Bol harcamossss bir tatil geçirdim
Hesap yapmadım ama sanırım 50.000 tl tutdu
Birde midyattan kendime 5.31 gr küpe aldım bu hariç
Küpe Mardin’de aynı gr 18.000 dedi
Midayttan 16.800 aldım
Eve gidip çamaşır ve düzen kurduktan sonra hızlı bir şekilde danışmanlıklara başlayacağım
Randevular alt üst oldu
Okul açılınca düzen kurarım diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…