Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kızlar iyi geceler,
Bugün sabah Elayı jimnastiğe götürdüm. Kardeşimle yeğenim de geldi.Arabayı bu defa ben kullandım
Biz bahçede masalarda oturduk.onlar spor salonundaydı
Ela öğretmenine rica etti, kuzenim oturup bizi izleyebilirmi diye :) öğretmeni de gelsin dedi.
Onlar çıkınca kahvaltı yaptık piknik gibi oldu.
Eve döndük.
Bugün evi toparlayıp iş yapıp dinleniriz diyorduk. Kızlar başladı havuz da havuzz..
Kardeşim aile hekimine gidip ilaç yazdıracaktı, bir saat dururuz havuzda dedik.
Aile hekimine gittik ilaç yazdırdık. Çıktık eczaneye geçti ilaç almaya. Arabaya bindik yağmur başladı bardaktan boşalırcasına.Biraz sakinlesin bekleyelim isterse dedim.
Kardeşim dedi istersen kullanırım arabayı ama bence bir yerden başla okula götürürken ne yağmurlar göreceksin :) öyle deyince gaza geldim hemen çalıştırdım arabayı. Otoparka parkettim. Havuza geçtik. Kızlar girdi. Biz şezlongda oturduk. Eve geldik yemek hazırladım. Kardeşim girişti eve.
Eli hızlı benim gibi değil.ben hızlı yapsam kesin biryer dökülür kırılır.
Lavabo wc yıkadı banyoyu sildi.süpürge yaptı hızlıca toz aldı.kapıları sildi ayda yılda bir silerim.
Kardeşim de kendi evinde öyle değil bana gelince yapar. Dün anneme diyor yoruldum hergün havuz gez vs. Evimin dağınıklığını özledim diyor
Ben mutfağı genelde dağınık bırakmam. İşte akşam çay vs bulaşığı kalıyor bazen tezgahta.
Koci geldi yemek yemedi.
Ben de uyudum o ara. Çok uykusuzdum.
Uyanınca kızlar uyudu.
Oturduk iki bira eşliğinde sohbet ettik.Ardından kahve içtik.
En son kardeşimle benim uykum kaçtı. Oturduk yine muhabbet ettik. Şimdi de namaz kılar yatarım

Her zaman anlat canım, ben de sıkıntılarımı yazıyorım paylaşıyorım. Yıllardır iyi geliyor bu topik bana. İyiki varsınız.
En çok anlattığım sanırım eşim, çünkü ben de kaynana yok ama eşim hazretleri kaç kaynanaya bedel ahahahahaaaa

Akıl verme para ver deseydin
aklıma yıllar önce eşimin teyzesinin söylediği geldi.Evlendik iki ay geçmiş bana diyor hadi artık çocuk yapın. Daha ikinci çocuğu yapacaksınız. Ben de dedim ikinci çocuğu yapacağımı kim söyledi :)
Ben tek çocuk istiyorum.önce ev alacağım çocuk olunca da işi bırakacağım.
Sonra diyor iki yıl çalışmazsın sonra tekrar çalışmaya başlarsın. Habire akıl versinler

Yaa cocugunda masallah kocaman oldu niye böyle yapıyor ki.
Küçük cocuk olsa yine bir nebze anlıcam artık kosturamıyor peşinde vs dicem.
Kocaman cocuk başında durmak ne zoruna gitti onunda

Selammm
Sohbetlere yetisememisim yaw okuya okuya geldim

3 cam sildim dün kaldı 3 cam daha.
Yemek yaptım
Evi supurup sildim
Gectim anneme babam salonda yatiyor orayi kaldirdim süpürdüm sildim.
Halisini falan degistim aksam pert bayılmışım resmen.
Hıı bi de sarma sardım zalımm hepsi bitti.
Babamda yedi ona sevindim yine sarıcam yeterki yesinde cok begenmiş.
Güzel yaprak bulamıyorum sıkıntı orda.
Ablanın bahcesinden toplamıştım onu cok güzeldi.

Sac kremim, deodartım bitmisti gratisden siparis verdim magzaya gelecek kargo ödemicem indirimde vardi.
Milladan elbise aldim kendime.
Yikanabilir halı aldım salona.
Yüzüm icin olan serumum bitmisti onu siparis verdim.
Güya bu ay harcamayacaktım pühss bana
Agustosta annemin memlekete gitme ihtimali ayyuka çıkınca dahada duramam almam lazım.
Kiza elbise alıcam 2 tane daha.
Bu yaz elbiseye taktı.
Alimde bari yaz bitmeden giysin

Bu cagnımm cumartesiyi bosuna heba ediyoruz esim berber randevusu varmis.
Aksamda mac var dedi haftaya cumartesi plan yap.
Benim plan hazir haftaya duzceye gecicez.
Orda kaldigimiz bir konuk evi vardi aile isletmesi o abiyle ablayi ziyaret edicez.
Samandere selalesi ve topuk yaylasini gezicez insallah.
Bakim öyle bir plan yaptım
Daha önce gezmistim ama canım orayı istedi.
Vakit kalirsa 1 saat uzaklikda baska selale daha var oraya geceriz.
Günübirlik gidicez o sebeple vakit dar.
Sonraki haftasonuda sakaryanin yaylasina cikicaz.
Bana yayla olsunda denize memleketde gireriz diyorum hic arabayı kum etmenin manası yok.
Orda yuruyerek gidip girip geliyoruz.

Harcamalar tabi gırrlaaa
Ustalar calisiyor 100bini attik mutehhaidin hesabina
Gitti paralar.
Evin ic masrafları kalıyor sadece.
Tahminimiz 200-250binde onlar yicek durcaklar artık.

Bizim köyde plan tekrar degisti.
Bu sene fındık bölünecek..
Herkes hakkını alacak..
Biz kendi hakkimizin icine ev yapacağız.
Seneye temelini yapıp sonraki sene ev yapmayı planlıyoruz..
Acikcasi yazlığı falanda gözüm görmedi oranın havasını cok seviyorum uzak muzak 2 odada olsa bir evimiz olsun istiyoruz.

Ortak evden midem bulandi.
Evdeki esyalari kullanamaz oldum daha cok igreniyorum midem almıyor.
Yatacagim kanepeyi bile sildim kuruttum öyle yattim.
Kendi nevresimlerim vs oldugu halde.
Onlari sevmedigimden oluyor bu igrelti geliyor.
Yine kendi tabagimi kasigimi goturdum tabi.
Ama o koltuklar bile hic silinmediginden midemi bulandiriyor.
Hep örtü ortup oturttum.
Ne varsa yıkadım makine hic bos durmadi evde.
Ayy banyo masrafası var gormeniz lazimdi leş.
Domestosa yatirdim yine cikmadi gittim masrafa aldim ölsem elimi sürmem ben ona dedim esime (eldivenle hep tuttum ordada eldiven bıraktım)
O masrafayla banyo yapmislar ayyy midem agzimda gezdim resmen.
Lan masrafa 30tl bi tane alamadiniz mi.
Kendime yine bardak kupa falan aldim bu sefer sardim sarmaladim bazanin altina koydum.
Kendi nevresimlerimi falan ayri posetledim.
Kullanmazlar diye dusunuyorum.
Mutfak dolaplarina hic elimi bile sürmedim.
Esimde farkında artık napsin adam almıyo midem yapıcam ev sana diyor :)

Bugün kredi kartları kesildi alışverişe başladık inanın öyle aman aman birşey aldığımız da yok 1600 tl gitti. Daha market listesi hazırlıyorum haftaya cuma günü eşimle gider alırız Allah sağlık versin yeterki herşeyi alıyoruz çok şükür bin şükür. Sabahtan yemekleri hallettim hazırda olan sarma dolma tenceresini ocağa koydum sanki biri hazırlamış gibi oldu bahçedeki semizotlarını zeytinyağlı pişirdim mısırlarıda pişiriyorum köfte de yoğurdum isterlerse hemen kızartırım küçük kızım geldi garajdan aldık nasıl iyi geldi çok özlemişim. Hava da nasıl bir rüzgar var denize girilmez bu havada evdeyiz akşama sahile çıkıcaz onun alışverişini de ayrıca yaptık. Maç saatine kadar otururuz sonra geliriz maçı seyrederiz. Buralar çok sessiz önceki yıllarda çok yogunluk vardı bu yıl yok her gece mangal kokuları vardı bu sene bayramda bile mangal kokusu yoktu gelen de yok insanları gerçekten ekonomik kriz etkiledi.

Senin hayatını planlıyor
Hak sahibi gibi

Canımsınnn
Bizim topiğimiz birtaneeeee
Kurucumuz Lelli de

Insan torununa nasil böyle kiyarki ondan sonrada saygi sevgi bekler o cocuktan gelinden.
Bekliyorlar
Ama sormuyorlar bir ihtiyacın var mı?
Çocuk işe gidiyor
İşyerinde ne yapıyorsunuz
Sonra geçip eminim arkamdan nasıl hırslı işi bırakmıyor diyorlardır. Hırslı değilim eşime destek oluyorum, para meraklısı değilim ama hayat pahalı hesabımı biliyorum
İşte herkesin hayata bakışı farklı

Şuan en doğrusu ücretsiz izin
Ama bebeği olan birisinin uzak bit yere tayin etmeleri çok saçma

Şimdiden hayırlı olsun canım benim
Allah gönlüne göre versin
Niyet ederse nasipte olurmuş

Bayramda gittiğimiz otelin sahibi
İnsanlar mutfağa yetişemedi kışın
Nasıl tatil yapsınlar
Gerçekten durumun özeti bu

Yeni okuyabildim. Kaçırmışım bazı yazılanları.biz hala maaşı alamadık. Emekli maaş rakamını nereden baktın canım. Biz de bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…