Küçük Düşün Büyük Olsun!

selam kizlar kiralik ev bakiyorum kiralar ne olmus oyle yav . evi de satamayiz su piyasada zeytinligi de satmak istemiyorum .haftasonlaru oraya kacariz diye bu kadar yuksek bilmiyordum kiralari
felaket ben 6 bıne oturuyordum 4250 dı 6 yapmıstı yenı alan,11 e kiraya vermis 50 yıllık bınayı.Icı de eskıydı mutfak falan yanı.
Gercekten Allah yardımcımız olsun.Kardesimler dükkan bakıyo kiralar ,sanayı de 100 bınden baslıyo kıralar :KK43:Ne kazancak da adam sana 100 bın kıra vercek delirmisler.

Selammm günaydınnn
Gidemiyordukkk :)
Orduya ugricaz o sebeple öglen cikicaz burdan giderayak belkimm bi boztepe yaparız
Aksam ordan cikicaz sabah ist insAllah.
Bu sene Rizeye gidememistik vakit kalmadı
Rize benim karadenizde favori ilimdir.
Esim dedi o ki gidemedik aksam sahilini görelim bari dedi.
Rize sahil yaptık.
Okadar esya var ki nasıl arabaya yerlescez bakalım

Burada yollar iyi geldigimden beri köyden carsiya arabayı ben sürüyorum .
Yine 25dk falan var mesafe.
Baya kavradım özellikle cok virajlı yolu virajları almak beni daha tedirgin ediyordu ama esim beğendi duu bakalım.
Hatta yanlislikla geriye aldım panikledim hemen fren yaptım falan bak reflexlerinde nasıl hemen oluştu diyor.
Şurda 1 ay sürsem baya baya ögrenirim.
Seneye insallah ben seni sahile goturcem diyorum esime :)
Alyada oturup agliyo annem sürsün sen sürme diye babasına
Kızım o an bu an değil diyorum :)
Eve gidince ehliyet olayini halledip uzerinde durmam gerek.
Sukadar cesaret gelmişken.

Bugün final...
Hüzünçlüyüm.
Ist gidince bi hesap yapıcam
Hediyelikdi yaglardi peynirlerdi bu baya aştı bizi.
Ama 1 sene tereyag almiyorum.
Hemde yayla yağı, peyniri yiyorum mis gibi.
Esnaf abilerde tanımaya baslamisti tam her girdigimiz dukkanda çayımız geliyordu hemen😂
Hatta sürekli yemek yedigimiz bir mekan var abi sen gecen pideni peynirli kavurmali yemistin diyo kız siparis alirken asdfggj demek küçük yer olunca böyle oluyo.

Çenem düştü ama size yazmasam içim rahat etmiyor. Ben kızkardeşlerim ile 15 yıl oldu görüşmüyorum. Benim küçüğüm eşinden ayrılan barışmak istedi ben istemiyorum ama eşim dedi Nazenin hasta psikolojik olarak bak sen de reddedersen kendi kendine kalınca daha da hastalığı artar sen yapabildiğin kadar yap dedi soru sorunca cevap veriyorum asla ben ona birşey sormuyorum ama nasıl iyi davranıyor o öyle yapınca daha çok üzüldüm. Annemle babamla aile apartmanı var babamın bir dairesinde o iki oğluyla yaşıyor annem babam karşılıyor bütün ihtiyaçlarını neyse annem babam o bana yaklaştıkça bana bakıyorlar yeter ki cevap vereyim diye. Bunca yıldan sonra geldi benden özür diledi ama nasıl özür dilemek, özür dileme dedim her zaman ki gibi sakin bir ses tonumla ben sana kırgın değilim dedim, o da bana diyor ben de sana kırgın değilim az önce özür dileyen o değilmiş gibi Allahım dedim sağlık sıhhat ver iyi olsun çocuklarının başında dursun diye dua ettim. Ama kızlarım asla affetmiyoruz dedi kızlarımdan da özür diledi siz bilirsiniz dedim birşey sorunca cevap verin diyebildim. Bunca yıl biz anneme babama ziyarete gidince bizi görünce hemen evine gider yüzümüze bakmazdı, kızım asla demiş sarılmış eski güzel günlerin hatrına teyzem demiş ben sizi çok seviyorum demiş ben de o sırada onu öyle görünce gözlerimle kızıma mesaj yolladım kızımda tamam dedi. Kızlarıma müdahale etmek istemiyorum ama iyi de değil.Neyse kafanızı şişirdim yazdım rahatladım. Hakkınızı helal edin.
Kocasından ayrılınca mı aklına gelmis teyze oldugu😒
Ben basından gecmis biri olarak evet es durumu önemli.Ama isler bozulunca esler el oglu kalıyor,ailesi insanın kalıyor yanında bitek.
Ben aileme asla laf söyletmem,11 yıllık evliyim herkesin yeri ayrı.
Kocamla iyi olcam diye kardesime sırt ceviremem kusura bakmasın.
Dengeyi kurmak zorundaydı.

Hersey çok pahalı cidden
Ben de ücretsiz izin almayım çalışayım diyorum.Esim ise git diyordu doğum öncesi.Kararsiz kaldım ama bol bol harcamaya da aliskinim, maaş yatmasa üzülürüm galiba 🤣 zaten 9 da başlayıp 16.30 da cikicam işten cumartesi pazar tatil gideyim mi diyorum bakalım hayırlısı.
Ben 2 yasında yarım gün basladım,cok zorunluluk yoksa ben 1 yas önce bebegin bırakılmasını dogru bulmuyorm.
Güvenli baglanma önemli,5 yasında bile farkediyosun onu.Bakımını üstlenen söz sahibi oluyor,cocuk seni degil onu kaale alıyor

Günooo
Dün izin aldım karne günüydü,kociylle gittik sok oldu süpriz yaptık😬
Kzıı aldık karneden sonra yemek yedik koci ise gitti,biz de avm ye.
Pazartesi yaz okulu baslıyo,havlu ve flipfloop aldık.700 tl lcw de bıraktım
175 kahvecide
170 rosmanda.
Kardesim koydeymis babamla bizde cıktık avmden aldı bizi.
aksm yemekten sonra eve bıraktılar bizi.
Saat 7 de uyandı🤦🏻‍♀️
7 den beri deney yapıyoruz😂
Bilim insanı olcakmıs,ins da sabah 7 de baslamayaydın cocuum oklmaya iyidi🤪

İyi geceler herkese,
İki gündür kardeşimle havuza iniyoruz. Kızlar çok istiyor. Tabi eve dönmemiz geç oluyor.
Kardeşimi bu yıl çok daha iyi gördüm. Hatırlarsanız anlatmıştım. Kardeşim aşırı telefon elinde ve doğal olarak yeğenimin de tablet elindeydi. Ama şimdi kardeşim pozitif buna karşı yeğenim de tableti az izliyor. Daha güzel vakit geçiriyorlar. Yeğenimin hırçınlığı gitmiş. Tablete yoğunlaştığında oldukça hırçındı.
Bugün sabah kociyle pazara gittik.
Giderken o dönerken ben kullandım arabayı.
Kardeşimle de hafta içi yaşam vadisine gideriz diyordum, bana dedi ben biraz panik olabilirim yeni kullanıyorsun ya heleki istanbulda.oysa kendisi kullanırken çok cesaretlidir😅
Aksine cesaret ver dedim.
Sabah kahvaltıdan sonra havuza indik. Döneceğiz kociye sordum ne yiyelim akşama,ben karışmam ben bilmem dedi.inanmadım dedim.
Sabah size balık buğulama yapayım dedi.sonra çiğ köfte yapayom dedi.En son tavuk dünyası menüsünden yapmaya başlamış😅
Yemeği yedikten sonra kardeşimle uyuduk biraz.
Akşam da çay ve irmik helvası bizdendi.
En son gece kahvesiyle noktaladık günü.

Kocasından ayrılınca mı aklına gelmis teyze oldugu😒
Ben basından gecmis biri olarak evet es durumu önemli.Ama isler bozulunca esler el oglu kalıyor,ailesi insanın kalıyor yanında bitek.
Ben aileme asla laf söyletmem,11 yıllık evliyim herkesin yeri ayrı.
Kocamla iyi olcam diye kardesime sırt ceviremem kusura bakmasın.
Dengeyi kurmak zorundaydı.
Ben de senin kafadanım beybim, ailem önemlidir. Başıma birşey gelse her daim kapıları açık.kocam için ailemi asla ezemem.
Benim koci bu yanımı sevmiyor olabilir.
Ama kardeşime laf söylediğinde hehe öylemi diyeceğim asla demem.

Selammm günaydınnn
Gidemiyordukkk :)
Orduya ugricaz o sebeple öglen cikicaz burdan giderayak belkimm bi boztepe yaparız
Aksam ordan cikicaz sabah ist insAllah.
Bu sene Rizeye gidememistik vakit kalmadı
Rize benim karadenizde favori ilimdir.
Esim dedi o ki gidemedik aksam sahilini görelim bari dedi.
Rize sahil yaptık.
Okadar esya var ki nasıl arabaya yerlescez bakalım

Burada yollar iyi geldigimden beri köyden carsiya arabayı ben sürüyorum .
Yine 25dk falan var mesafe.
Baya kavradım özellikle cok virajlı yolu virajları almak beni daha tedirgin ediyordu ama esim beğendi duu bakalım.
Hatta yanlislikla geriye aldım panikledim hemen fren yaptım falan bak reflexlerinde nasıl hemen oluştu diyor.
Şurda 1 ay sürsem baya baya ögrenirim.
Seneye insallah ben seni sahile goturcem diyorum esime :)
Alyada oturup agliyo annem sürsün sen sürme diye babasına
Kızım o an bu an değil diyorum :)
Eve gidince ehliyet olayini halledip uzerinde durmam gerek.
Sukadar cesaret gelmişken.

Bugün final...
Hüzünçlüyüm.
Ist gidince bi hesap yapıcam
Hediyelikdi yaglardi peynirlerdi bu baya aştı bizi.
Ama 1 sene tereyag almiyorum.
Hemde yayla yağı, peyniri yiyorum mis gibi.
Esnaf abilerde tanımaya baslamisti tam her girdigimiz dukkanda çayımız geliyordu hemen😂
Hatta sürekli yemek yedigimiz bir mekan var abi sen gecen pideni peynirli kavurmali yemistin diyo kız siparis alirken asdfggj demek küçük yer olunca böyle oluyo.
Tellim seni de alkışlıyorum. Hadi bakalım ehliyetini al arabayı kullan kapışalımm tatlımmm😁 bak kızlarımız da nasıl gaza getiriyor bizi 😅
Benim yeni rotam kayıt yaptıracağımız okulun yolu. Aslında kaç kez gittim o tarafa ama ya eşim vardı yanımda ya da arkadaşım vardı.tek başıma hiç gitmedim. Bir de oralarda park yeri sıkıntısı var biraz keşfetmem lazım.kalabalık yerlere park konusunda pratiğim yok pek.
Bugün iki arabanın arasından dar alandan çıkışı yapmam için eve dönerken ben kullandım. Eşim ara ara işe arabayla gidiyor ben pratik yapamıyorum.

dün akşam eve geldik hiç ses yok
alt bantta oğlanın sesi yok :):)
ne kadar değişik bir duygu oldu
ev bomboş geldi
Ben 6 yıldır 1 defa Eladan ayrı uyudum.o da anneme gittiğimde kardeşimde kalmak istemişti. Sadece uykuda ayrıydık..kardeşimin evi zaten annemin dibinde.
Bir gün bir akşam evde olmazsa nasıl da bomboş olur bu ev. Eminim neler hissedeceğimden. Duygularını çok iyi anlıyorum.
Bugün arabadan inince eşimin elini tuttum, fırsat bu fırsat elele yürüyelim dedim. Yoksa ne mümkün 😅
Allah yokluklarını göstermesin, iyiki varlar iyiki dünyaya gelmişler 🥰

Uyku öncesi duramadım. Kardeşim Elaya yeğenimin olmayan kıyafetlerinden getirmiş. Onları yeeleştirdim
O kıyafet getirince 5-6 yaş kalanları seçtim.
Kuzenime götürürüm.
5-6 yaş hariç en az 30 tane kısa kollu tişört var ne yapayım🫣 kardeşim diyor ilkokula başlayınca çok kıyafete gerek olmuyor
Beğendiğim yazlık bir elbise vardı. Onu da almamak için direndim 😅
Mayo bikini vardı kardeşim de getirmiş. Aldığını iade et dedi. Ela da çok beğendi ben de. Unarım seneye de olur. Belini biraz daralttım.

Selam kızlar
İki gündür çok yoğun geçiyor
Hem hastayım hem evde yapılacak işler vardı
Resmen arı gibi koşturdum
Dün evi organize ettim
Bugün yemek yaptım
Normalde uyumam öğlen iki saat uyumuşum
Sabah alerjim var
Kendi hapşırığıma uyandım 7:30 da
Erken kalkınca danışmanlığa hazırlandım
Kahvaltı yaptık
İşte ondan sonra ağırlık çökmüş uyumuşum
Yemek yapıyım dedim
Bamya yaptım
Oğlan kuru fasülye pilav istedi onu yaptım
Baktım dolma biber var
Doldururum dedim
Oğlanı kasap göndercektim
Eşim pirzola istedi kasap yan bina
Ben oraya sipariş ediyorum oğlan alıp geliyor
Dedim birlikte çıkalım
Mutfaktan işim bitti saat 19:30 oldu
Yemek çay 21:00 olmuş
Çok yorgun olunca hafta içi olan danışmanlığı öteledim
Zaten bilgileri geç geldi
Mecbur kaldım
Bu arada eşimin işyerinin çiftlikten bir sürü sebze gelince mecburen değerlendirdim
Şimdi de dinleniyorum
Yorgunluk çöktü

Selammmm kürkçü dukkanından bildiriyorum
Anamm bu nekadar sıcak.com
Cennetle müjdelenip birden işledigim gunahlar aklima gelince cehenneme itelenmişim gibi oldum ya la ben.

Dün bas agrisindan bas dönmesinden evi öyle bırakıp uyudum
Gecede esim uyumasın diye hic uyumamıştım resmen bayıldım.
Uyandigimda saat 4dü
Hemen yemek yaptım aksam vira bismillah diyip camasira giristim.
Evi süpürdüm sildim.
Buzlugu hallettik annemle onun dondurucuya koyduk.
Bugun yine yemek isim var menüm belli icim raat.

Makine yine hunharca calisiyor oglum sagolsun tüm odalarda yatmis
Butun örtu nevresim yastık minder yuzleri hepsini döktüm
Bi tüller kalıyor.
Yarında teyzeme gecicem oglu askere gidecek kuranı var.
Aksamdan gecicem ben baska semtde çünkü kizla 2 vesait zor olur 1 gece orda kalırım.
Yarın aksam gelirim.
Camasir olayinda bugun final yapmam lazım yani.

Hediyelik ne almisim tam 11 poset yaptım.
Dahada var aslında vercem kisilerde yetmedi ya.
10kilo misir unu getirdim hediyelik yetmedi.
Tum Trabzonu getirmisim ya ben :)
Esimin patronlara eslere çay, keşan falan yolladım.
Arkadaslarada çay, mısır unu, keşan desenli bas örtüsü koydum.
Yarin teyzoslara goturceklerim var daha.
Battı balık yan gider.

Kendime hasir canta almistim ben yokken gelmis 900tl
Esime dedim sabah iade edicem aşırı büyük bak +900 diyorum sanki baska biseye harcamicanda diyo.
Len bi de anı yaşa 😂
Adam karısını biliyo dogal adam :)

Agustosta da annemin memleket plani var daha hic acmim simdi onlari esim şunları bir sindirsinde😂
1 ay var daha duu bakalım.

Güzel seylerde olmuyor degil
Ahh babacım o haliyle biz yokken 30bin biriktirmis kenarda gelince bize verdi🥹
Kızlar sey sanki babamı size anlatırdım nasil zor nasıl sinirli, cimri falan diye.
Sanki suan bize destek olabilmek icin extra zorluyor kendini hemde şu haliyle
Etme baba diyoruz biz hallederiz sen nolur bunuda düşünme acelemiz yok gerekirse yaptirmayız yok diyo ben elimden geldikce yapicam diyor.
30bini üst katın gideri icin verdi bize.

Muteahhit aradi biz köydeyken
Ince sıva ve parke seramige gecilcekmis bu hafta 100bin istedi.
Tabi tek seferde verin demiyor sagolsun.
(Esimin kenarda parasi var ama köyde bizim isler degisti anlatırım bir ara)
O para bize lazım.
Dokunmicaz o paraya.
Simdi bu 30bin, extra gelir olan arabanin geliri, gün parası bi de esimin maasinin yarisi seklinde kapaticaZ o 100bini.
Yarim maasla temmuzu cikaricaZ.
Annemde buzdolabimi doldurmus Allah razi olsun etimden kahvaltiligima kadar.
Benimde getirdiklerim epey yeter bu ay alisveris yapmicam.
1 ay sıkıp rahat edelim dedik parca parca ödemekdense.
En azindan tek seferde kapatırız.
Zaten evi o sekilde durdurcam bir süre.
Suan baska planimiz var kapı, mutfak dolabi gibi seyleri sonra yaptiricaz evi o haliyle bırakıcam bir süre.
Allah büyüktür bir yerden bir kapı daha acar Rabbim yaptırırım insAllah.

X