Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi geceler kızlar
Yoğunluktan yazamadım.
İki gündür full time.
Cumartesi uyandım kahvaltı hazırladım. Baba kız kahvaltı yaptılar. Hazırlandık. Okul pikniğine gittik. Eşim bıraktı bizi.
Öğretmen çocuklara oyun oynattı. Çocuklar kendi kendilerine de oynadı. Yedik içtik sohbet muhabbet. Son olarak birkaç arkadaş ve öğretmen parka götürdük çocukları.
Eşim geldi aldı.
Bugün de sabah okul konusu için biriyle konuşmaya gittik. Eşim de uzun zamandır iyice kafamı bulandırdı. O okulmu olsa bu okulmu olsa, açıldıkça açıldı. Başımı ağrıttı sabah sabah. Ben de kızdım tam karar veriyoruz birinden duyuyorsun yok o okulamı göndersek. Sanki kolay oluyor..Bir de bana diyor ben araştırıyorum o zaman sen araştır. Neyi araştırayım zaten okulla ilgili tüm işleri hep ben yapıyorım.
O sadece aracı birini buluyor devreye sokuyor😁
Anaokulunda da kayıta ilk gün gidememiştim, sabahçı kayıt açmışlardı. Öğlenciye çevirmişti
Yani kayıtı ben yaptırdım alınacakları ben aldım okula götürdüm. Daha binlerce şey var yaptığım. Bir de bana savunmaya geçiyor.
Ya yakınımızdaki okula gönderemiyoruz iyimi. Nasıl sistem bu.
Kötü diyorlar okul ortamı için.
Neyse hayırlısı artık.
Bizi doğum gününe bıraktı o eve geçti.
Doğum günü sonrası arkadaşla bahçede oturduk.
Akşama da eşim somon aldı. Mantarlı yapalım dedim. O balığı halletti ben salata yaptım.
Öyle geçti akşam da.
Bugün diyor bayramda iki gün burada kalıp sonra anneye mi gitsek. Gitmeyelim bayramda diyordu yine dayanamadı 😁
Okulla ilgili 2 okul arasindayim bende anaokulu icin.
Ögretmenler hakkında bilgim yok.
Kura çekiliyormuş arastırma şansımda yok cocugu giden kimseyi tanımıyorum.
Şansımıza artık.
Hiç memnun kalmazsam alır özele veririm ugrasacak vaktim yok daha.

Güzel bir hafta olsun hepimize haberlerin en güzelini alalım. Temizlikle gözümü açtım çok şükür bu günlük tamam yemekler de tamam eşim babamın maaşını çekicek o gelince onların market-kasap siparişlerini alırız oraya geçeriz. Bayagı yoruldum çünkü hava çok sıcak çamaşır makinesi hiç durmadı hafta sonu yazlıktaydık kızlar deniz sezonunu açtı kirlileride her zamanki gibi bana kaldı.Eşim için lcw kıyafet aldık onlar geliyor kargolar arka arkaya neyse içine sinen kıyafetler oldu.

Okulla ilgili 2 okul arasindayim bende anaokulu icin.
Ögretmenler hakkında bilgim yok.
Kura çekiliyormuş arastırma şansımda yok cocugu giden kimseyi tanımıyorum.
Şansımıza artık.
Hiç memnun kalmazsam alır özele veririm ugrasacak vaktim yok daha.
Hakkında hayırlısı olsun canım, öğretmeni sevdimi gerisi geliyor. İnşallah iyi sevgi dolu bir öğretmeni olur Alyoşumun.
Ben anaokulunda bizim sitede oturan öğretmeni dip not olarak belirtmiştim. Fakat o sabahçı olacak dediler. Ben öğlenci olsun istedim. O ara yeni ameliyat olduğum seneyde. Sabah zor olurdu.
Tabi işi şansa bıraktım. Öğretmeni yeni atanmıştı. İlk göreviydi. Çok sevdi öğretmenini. Öğretmeni de onu çok sevdi.
Okulu severek eğitim hayatına başlamış oldu sayesinde...Şimdi tek dileğim bu okul aşkı ilkokulda yok olmasın. Çok hassas bir nokta. Ondan çok araştırıyorum.
Özel okulda da öğretmen önemli canım.
Yeğenim okyanus kolejindeydi. İlkokul birinci sınıfta öğretmeni ile frekansları tutmadı. Okula gitmek istemiyordu..kardeşim öğretmen değiştirdi. O öğretmenini çok sevdi okulunu da sevdi. Sonra öğretmeninin tayini çıkınca kardeşim muallakta kaldı. Özelmi devletmi derken özeli bıraktı,kendi çalıştığı devlet okuluna yazdırdı. Şimdi öğretmeni ile de gayet iyilerdi bu yıl. Okulunu da seviyor.
Öğretmen arkadaşlarıma değil asla lafım ama Ben ortaokulda resmen öğretmen yüzünden tarih dersinden nefret ediyordum.Ta ki lisede diğer öğretmene kadar.
Zaten artık ilkokulda da öğretmen seçme konusunu yok etmeye çalışıyorlarmış😊
Çok detayını bilmiyorum ama duyduğum kadarıyla okul olduğu gibi öğetmen de milli eğitim tarafından belirleniyormuş.

İyi geceler kızlar,
Bugün sabah bir arkadaş bahçede kahvaltıya çağırdı. Elanın öksürük ve geniz tıkanıklığı olduğunu belirttim çıkmadım. Onun kızı hasta olmasın.
Oysa yeni antibiyotik bitirmiştik. Tabi biraz da alerjik çocuk Ela, çabuk hasta oluyor.Eskiden ben çabucak hasta olurdum eşim olmazdı. Anladımki meğer ben alerjik olduğum içinmiş :):
Şuanki sıkıntısı sadece öksürük ve geniz tıkanıklığı. Uyurken sinüslerine masaj yapıyorım 😅 burnundaki hırıltı geçiyor.
Neyse komşumun oğlu da şuan aynı durumda o da alerji çocuğu.
Okula ikimizde götürmedik. Bize gel kahveye dedim. Haftalar oldu çağıramamıştım.
Çocuklar da oyun oynasın dedik.evdeki işler beklesindi.
Tabi bir süre sonra onun oğlu telefonu istedi. Yanlarında sadece ben varken birşey izlemekten çok oyun oynuyorlar😅
Öyle olunca bahçeye çıkartık.
Bahçede oynadılar.
Hem hava aldık hepimiz. Ev fena sıcak.
Yelpazeyle geziyorum😆 klimayı açmak için erkenmi🙄😁birden ısınan havada ilkbaharı doyasıya yaşayamayan ben :)
Yarın teyzeye uğrayacağız benden halı yıkama makinamı istedi. Koltuğu sen makinayla yıkarsın dedi. Valla arkadaşımda makina bakarız dedim. Kendi evimdeki koltuğu yıkayamadım. Gidip onun koltukları mı yıkayacağım😬 önce bir kendi koltuğumu yıkayayım, cazgır gelin 😆
Tamam yardıma gideyim dedim ama o kadarını da dememiştim😂😂😂
Eşim de baştan bu yana söyleniyor, kalmayız yarın boşver diyor, hem ne gerek vardıki yardıma, senin kolun hasta benim kolum hasta, hem çocuk var ne kadar iş yapanileceksin vs vs
Biraz durursunuz akşam döneriz dedi.
İş durumuna bakar karar veririm.
Aldığım terlikleri değiştirmem lazım ama bir büyük nunarası yok.
Biraz da Elanın evde giymesi için kolsuz tişört bakacağım.
5-6 yaş tişörtleri var ama güzelim tişörtleri evde mahfetmesin istiyorum. Kuzenime veririm temiz temiz giysin kızı.
Ucuz yollu bişeyler alırım ev için.
Avm yolları göründü. Dönüşte hallederim belki.

Gunaydın.
Babam taburcu cok şükür işlemleri yapılıyor.
Insallah tekrar rahat yürüyüp dengesini koruyacak kadar toparlanır.

Yemeklerimi erkenden yaptım
Annemin orayı halam toparlamıştı
Babamın yerini yaptım.

Annemin dolapta boş benimde
Hic buzdolaplarina bakamadım ne varsa onu pisirdim.
Zaten halama kardesime falanda pisirdiklerimden veriyordum.
Annem gelince çıkar alır artık ne lazımsa
Bizde aksam çıkarız artık.
Ne sıcak geldi ya şimdiden böyleyse napcaz bu yaz bilmem.
Ayın 12sinde oglanı alicaz odası bosalcak.
Üst katdaki oda icin sozlesme yaptık.
Bir tık daha küçük ben idare ederim dedi.
Zamsız devam ediyo gibi olacak gecen seneki ödedigimiz fiyata verdiler orayı.
2. Senede böyle geçsin bakalım.
Kalacak olanları o kata taşırız gelecek olanlar getiririz.
Her yeri düşünüp plan yapmaktan yeminle kafam kalmadı.
B12 kullanmaya basladim

Cumarteside doktor randevum vardı ona gittim tekrar randevu falan ugrasmim dedim çıksın aradan valla kadına sorcaklarimi bile not aldım unutuyorum kafam öyle dolu ki.
Neyse doktorlada artık senede 1 defa görüsecegiz tedavim artik koruma seansı olarak devam edecek.
Baya zam gelmişti devam edemeyebilirdim o da iyi oldu.
Gözünüz aydın cnm🙏🏻

Güno
Toplasın ulkeyi terk ediyoruz cümkü kocam hasta dnnddnn
Yasanmaz bu sürecte bu ulkede🫣
Geceden beri inliyor😣
Bence gazı var ama o hasta oldıgunu idda ediyor fjfjnfm
Dün kızı yaz okuluna kaydettik sükür🙏🏻
Bu ay 2 okul parası ödücem😣
Yeni okul temmuzdan önce istiyormjs eyvahlarım olsun.
Biraz dolarum var ondan bozcam.
Bayram 2 okul taksidi ay sonunu göremem yoksa😣

Güno
Geceden beri inliyor😣
Hayırlı olsun canım 🌸

Güno
Geceden beri inliyor😣
Valla adamlar hastalanmasın. Gerçekten öldüm bittim oluyorlar

İyi geceler kızlar,
Bugün koşturmacalı bir gündü.
Ataşehire doktoruma gittik. 2 saat gidiş trafik fenaydı.
Dönüşte de farkı yoktu.
Doktorum diğer doktor gibi herşey temiz sıkıntı yok dedi. Eşimin kol uyuşma ve ağrısını da o doktora sorduk. Sağolsun cevapladı.Benim iki parmak ağrımı da söyledim.ikimizden de emg istedi. Bilgisi olan varsa yazabilirmi.
Birkaç hastaneden fiyat aldık.
Kahvaltı bile yapmamıştık.koşturmaktan.
Ablam muayene ücretim için para göndermiş bugün.Tabi indirimli ödedik. Geçen yıl da öyle ödemiştik. Ama fazla para göndermiş olmuştu. Bugün de bilerek fazla para göndermiş. Elaya birşey alırsınız ya da güzel sıhhatle afiyetle yemek yersiniz dedi bunu söyledim kociye. Ne dese o kadar ( 500 tl için diyor) paraya terlik bile alınmıyor demezmi. O an sinir oldum. Dedim o kadar para değil. İndirimden de haberi vardı... 1500 tl fazla göndermiş dedim. Yani kendi teyzesi dayısı yapsa 100 tl bile verse şahlandırır.
Bugün bile diyor evi taşıdılar ev hediyesi almak lazım.oralı olmadım. Duymamazlıktan geldim.
100-200 ya da bin farketmez önemli olan bence gönlünden geçmesi.
Hee bir de koci benim kartla öde o parayla altın yap koy kenara dedi. Valla hiç yapamayacağım.muayene ücretini onun kartla ödedik. Geçmişte de böyle birşeye kızmıştım.Ablamın verdiği parayla,kendime altın kolye elaya altın küpe almıştım😂anlatmıştım size. Elaya birşeyler alırım dedim.
İnadına kendime de birşeyler alasım var. Alıcam harcadım parayı diyeceğim.
Ödesin kendisi kredi kartını 😆
Çok kızdım.Ablama da bir iyi davranır ooo.Ama bu saçma yorumları gerçekten çekilecek gibi değil. Ama işte iyi taraflarıyla idare ediyorum.
Teyzeye gitmedik bugün. Zaten pek gidesi de yoktu. Emg için eve yakın olan doktoruyla görüşecekti.
Teyze arayınca gelmeyeceğimizi söyledim
Durumu izah ettim. O da bozulmuş sanırım. Bana dedi herkes geldi bir o gelmedi taşınınca insan ne yaptılar diye merak eder. Bir uğrar falan dedi bana. Sonra da eşimi aramış hastalık konusunu soruyordu.
O da bir değişik. Sitemini niye bana yapıyorsun. Ara yeğenine söyle değilmi.o konu ile ilgili bir kelime bile etmedi.
Bana da dedi sadece iş koltukları yıkamak kalmıştı onun için sana makinayı getirirmisin dedim.Ben de,valla teyze ben kendi evimdeki koltuğu yıkayamadım dedim :) Bugün böyle atarlı günümdeyim😅
Ben böyle değildim sonradan oldum🤣🤣🤣🤭🫢🤣

İyi geceler kızlar,
Bugün koşturmacalı bir gündü.
Ataşehire doktoruma gittik. 2 saat gidiş trafik fenaydı.
Dönüşte de farkı yoktu.
Doktorum diğer doktor gibi herşey temiz sıkıntı yok dedi. Eşimin kol uyuşma ve ağrısını da o doktora sorduk. Sağolsun cevapladı.Benim iki parmak ağrımı da söyledim.ikimizden de emg istedi. Bilgisi olan varsa yazabilirmi.
Birkaç hastaneden fiyat aldık.
Kahvaltı bile yapmamıştık.koşturmaktan.
Ablam muayene ücretim için para göndermiş bugün.Tabi indirimli ödedik. Geçen yıl da öyle ödemiştik. Ama fazla para göndermiş olmuştu. Bugün de bilerek fazla para göndermiş. Elaya birşey alırsınız ya da güzel sıhhatle afiyetle yemek yersiniz dedi bunu söyledim kociye. Ne dese o kadar ( 500 tl için diyor) paraya terlik bile alınmıyor demezmi. O an sinir oldum. Dedim o kadar para değil. İndirimden de haberi vardı... 1500 tl fazla göndermiş dedim. Yani kendi teyzesi dayısı yapsa 100 tl bile verse şahlandırır.
Bugün bile diyor evi taşıdılar ev hediyesi almak lazım.oralı olmadım. Duymamazlıktan geldim.
100-200 ya da bin farketmez önemli olan bence gönlünden geçmesi.
Hee bir de koci benim kartla öde o parayla altın yap koy kenara dedi. Valla hiç yapamayacağım.muayene ücretini onun kartla ödedik. Geçmişte de böyle birşeye kızmıştım.Ablamın verdiği parayla,kendime altın kolye elaya altın küpe almıştım😂anlatmıştım size. Elaya birşeyler alırım dedim.
İnadına kendime de birşeyler alasım var. Alıcam harcadım parayı diyeceğim.
Ödesin kendisi kredi kartını 😆
Çok kızdım.Ablama da bir iyi davranır ooo.Ama bu saçma yorumları gerçekten çekilecek gibi değil. Ama işte iyi taraflarıyla idare ediyorum.
Teyzeye gitmedik bugün. Zaten pek gidesi de yoktu. Emg için eve yakın olan doktoruyla görüşecekti.
Teyze arayınca gelmeyeceğimizi söyledim
Durumu izah ettim. O da bozulmuş sanırım. Bana dedi herkes geldi bir o gelmedi taşınınca insan ne yaptılar diye merak eder. Bir uğrar falan dedi bana. Sonra da eşimi aramış hastalık konusunu soruyordu.
O da bir değişik. Sitemini niye bana yapıyorsun. Ara yeğenine söyle değilmi.o konu ile ilgili bir kelime bile etmedi.
Bana da dedi sadece iş koltukları yıkamak kalmıştı onun için sana makinayı getirirmisin dedim.Ben de,valla teyze ben kendi evimdeki koltuğu yıkayamadım dedim :) Bugün böyle atarlı günümdeyim😅
Ben böyle değildim sonradan oldum🤣🤣🤣🤭🫢🤣
canım ablan düşünmüş
senin hastane masraflarına destek olmuş, ki hiç yapmak zorunda değil
bence iyi niyetini bu şekilde konuşarak yapması kıskançlık gibi görünüyor
kendi çevresinde ona yapılmıyorsa
ben olsam direkt derim seninkiler yapılınca 100 tl altın oluyor
bizimkilerin 1.500 tl si pul neden acaba?

iyi davranması da güya anlaşılmasın ..değişik bir diplomasi kuruyor

Kızlar çok sagolun
Şükür iyi babam
Tavla bile oynadık 🤗
Hafizasıda iyi
Yemeside düzeldi
Dün börek istedi hem börek hem açma yaptım
3 ögün yiyor meyvesini falanda hic atlatmıyorum.

Sabah halamla balkonda kahvaltı yaptık
Sagolsun o kizla oynarken balkonda hemen evi süpürüp sildim.
Pesine vileda
Pesine yemek attim ocaga
(3den sonra bizim evde durulmuyor o saate kadar hepsini halletmem lazım)
Sonra annemin oraya gectik onunda evini süpürdüm vileda yaptım
Balkonunu sildim.
Yeminle ter nerelerimden çıktı bilmiyorum
Hemen duşa attım kendimi simdi oturup 1 soda ictim.
Hamur mayaladım 4den sonra bahceye iniyoruz halamla kızı alıp
Termosada cay atiyorm
Pizza yapıcam bugun ondan indiririm kız yiyo orda.
Bi toz alınması lazim ama kollarımı hissetmiyorum daha.

Esim cok darlandı sabah hazırlığını yap pers. Yola cikicaz dedi.
Annem gitmemizi istemiyor ama cidden artık esime hic bisi diyemem adam hastane, is, ev cok bunaldı.
Dedim anneme adamın hakkını yiyemeyiz bak kendi oglun onun ceyregi kadar dönmedi babamın peşinde.
Napcaz bilmiyorum biryanım gitmek istiyor aklim burda kalacak.
Pöfs.

canım ablan düşünmüş
senin hastane masraflarına destek olmuş, ki hiç yapmak zorunda değil
bence iyi niyetini bu şekilde konuşarak yapması kıskançlık gibi görünüyor
kendi çevresinde ona yapılmıyorsa
ben olsam direkt derim seninkiler yapılınca 100 tl altın oluyor
bizimkilerin 1.500 tl si pul neden acaba?

iyi davranması da güya anlaşılmasın ..değişik bir diplomasi kuruyor
Tabi canım doktor masrafımı asla ödemek zorunda değil. Ama bu hastalığım çıktığından bu yana o destek oldu.
Ben bu defa da ablam ben öderim deyince eşime söyledim. Olsun yapmasın kıza yük olmayalım dedi. Sonra da ettiği lafa bak işte dengesizin önde gideni. En sevmediğim özelliği.
Ooo lafımı çekmiyorum. O an olduki söylemedim aklıma gelmedi diyelim, ilk aklıma geldiğinde yerinde lafı söylüyorum cevap veremiyor bazen.eskiden tartışmaya giderdi böyle olunca. Ama artık sessiz kalıyor.
Oysa baştah hiç laf etmese takılmayacağım. İşte gereksiz lafları.
Mesela geçen bayram anneme gittiğimizde bayramın son günü bana diyor anne hala uyuyormu, köy kadınları erken kalkar😅 ben de dedim kadın kaç tane ilaç içiyor ona mı takıldın. Sonra çok geçmeden kendinin hastalığı çıktı tabi ilaç içmeye başladı. Uyuyor sürekli uykusu geliyor. Hemen oturttum lafı. Bak anneme diyordun uyuyormu ne çok uyuyor diye, şimdi senin başına geldi. Anlamışsındır umarım ilaçların etkisini dedim.hiç ağzını açıp birşey diyemedi.
Kendi ailesine de ettiği laflar çok bazen yaptıklarını da görmediği olabiliyor ama yine de her zaman bir tık önde onlar. Yaptıkları daha çok dile geliyor. Ben de ne yapıyorım onun ailesinin yaptıklarını öne çıkartmıyorum.
Böyle olmayı istemezdim ama gerekince olunuyormuş.
Biraz empati konusunda yoksun malesef.

Kızlar çok sagolun
Şükür iyi babam
Tavla bile oynadık 🤗
Hafizasıda iyi
Yemeside düzeldi

Pesine vileda
Pesine yemek attim ocaga
Balkonunu sildim.
Termosada cay atiyorm

Annem gitmemizi istemiyor ama cidden artık esime hic bisi diyemem adam hastane, is, ev cok bunaldı.
Dedim anneme adamın hakkını yiyemeyiz bak kendi oglun onun ceyregi kadar dönmedi babamın peşinde.
Pöfs.
Gözün aydın canım çok sevindim. İnşallah daha da iyi olsun en yakın zamanda.
Enerjine de hayranım😍 maşalla🧿🧿🧿🧿

Kızlar selam,
Ben bugün yine evde duramadım😁
Elayı üç gündür okula göndermedim. Öksürüğü vardı alerjik biliyorum ama son günler çok da önemli değil.
Evde dursam iş yapamıyorum oyun oynamam gerekiyor.iş yapsam tv ye sarıyor.
Dışarı çıkınca ne iş gözüme batıyor ne o tv izliyor😂
Benim buradaki doktor parmaklarım için emg istemişti. Tabi ben yaptırmadım.sonra muayene sürem dolunca yeniden sigorta hakkımı kullnmam gerekiyordu.ben de kullanmak istemedim.
Devlet hastanesinden randevu aldım. Beyin ve sinirden.
Meğer nöroloji emg ye yönlendiriyormuş.
Hoop diğerini iptal ettim o bölüme aldım.
Elaya da alerji doktoru için çocuk doktoruna kayıt açtıracaktım, ona da randevu aldım.
Kahvaltıdab sonra çıktık.hastaneyw gittim bir ay sonraya emg için randevu verdi. Acil değil zaten.
Sonra Elanın terliğini değiştirecektim.iki avmye uğradık. En sonunda terlik bulduk ayağına göre. Terlik aksesuarını da aldık.
O arada koci gelmiş aradı. Bizi aldı diğer hastaneye geçtik kayıt açtırdık hızlıca
Sonra iki market gezdik.
Eve geldik. Yemeğin bir kısmını yapmıştım. Tamamladım.
Yemek ye otur duş al çaydı kahveydi, ekstra oyundu. Gündem konumuz da okuldu yine😅
Yarın sabah arkadaş da kızı bırakayımmı sana hastaneye eşimin yanına gideceğim dedi. Olur dedim de erken bırakacak ve peşinde koşacağım diye yarın yorucu diye geçirdim😁
Hayır da demiyorum çünkü kimsesi de yok burada. Onu anlıyorum.
Neyse ki vazgeçmiş. İyi oldu benim için. Yarın evde durup işleri hallederim. Saat 3 te de Elayla okula gider döneriz.
Evi temizleyebişirsem tamamını temizlerim ama zor gibi.

Kızlar çok sagolun
Şükür iyi babam
Tavla bile oynadık 🤗
Hafizasıda iyi
Yemeside düzeldi

Pesine vileda
Pesine yemek attim ocaga
Balkonunu sildim.
Termosada cay atiyorm

Pöfs.

lelli canım, çok sevindim maşallah
bak teyzem gibi oldu
o da ameliyattan sonra toparladı
şimdi Kosova'ya yerleşiyor.
Allah sağlık sıhhat versin
size de tatilde güzel keyifli zamanlar dilerim.
hem kafanız dağılır, hem de kendinizi iyi hissettim gelirsiniz.
ben tatile gidip gelince
sanki stersimi, yükümü bırakıp tazelenmiş olarak dönmüş hissediyorum.

X