Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bizde recel hic gitmiyor.
Kvdem gönderiyo yapıp yapıp.Tursu aldık 4 kg metrodan dilimlenmis salatalık hala yiyoruz yazdan beri:)
Ben genelde martı zor görüyırm buzluıkta,gidip metrodan alıyorm yaza kadar dondrulmus sebzeyi.
Ispanak zaten en son 2 sene önce yıkadım sanırım hatırlamıyorm belkide hamilelikden önce:)
Onu da alıyorm feast dondurulmus:)
Geri kalan pırasa vs annem köyden getiriyor,buldugumu yıkayıp dilimleyip atıyorm difrize.
Kız tursuyu kendi yapabilirsin aslında baby
Benim kaynana da benden istiyor be varsa kendi ağustos böceği gibi yatıp
Bu sene yapmadım dicem yapsın anası kızı

Yoğurdun tadı çok gzl olmuş çorbaya kattım hatta ama kıvamı marketteki gibi olmadı.
Resmen taş gibi yoğurtla yaparken yapamıyorum arkadaş.
Ya eksi oluyo ya sulu ya tutmuyo.
Yogurt yapmaktan soğuyorum bu sefer.
Öyle böyle kıza yedircem.
Pilava yatarım, yemeklerle yer artık olmadı ayran seviyor ayran çirparım.

İyi akşamlar kızlar. Kaç gündür yazamadım uyuzluğumun sebebi varmış hastalandım. Çocuk hastayken kendi derdi varsa da anlamıyo insan o iyiyken hadi sıra bende dedi demek ki vücut 😂

eşleri gömmüşsünüz ben o ara hastaydım bana koca bakıyodu içim elvermedi gömmeye 😂 iyileştiğime göre ben de başlayabilirim. biz kayınvalidemle ayrı şehirlerdeyiz cok uzakta sık sık gidip gelemiyoruz, hoş yakın olsa da çok karışmaz herseye o yüzden cok sanslısın der herkes bana ama benim kocam kayınvalidemden cok kayınvalidelik yapar sağolsun herseyi bikbik eleştirir kendince bi yorum getirir. Bazen ağzına tuvalet terliğiyle vurasım geliyo. Sevgiliyken dünyanın en kılıbık erkeğiydi evlenince aslan kesildi başıma. Ay buraya yazınca nası rahatladım birden dolmuşum demek.

Neyse bugün ayaklandım çok şükür ortalığa çeki düzen verdim, çamaşırları yıkama, kurutma, katlama yaptım. tavuk suyuna çorba ve pilav yaptım tavukla yedik. Yarına da süpürme silme işleri var bakalım sağlık olsun da iş yapalım yata yata da zaman geçmiyor insan iyice sersemleşiyor.

masallah boyle teyzeye .barbie evi de cok pahali ama ya o nasil fiyat oyle

Ay küçüklükten bana borcu vardı babamın barbie evi alacaklardı almadılar,neyse kızına alırız artık diyolardı kızın doğum gününe doğru bi hatırlatayım bakalım şu bizim borç ne oldu diye 😂 yoksa alınacak gibi değil

Sorma bugün bir ürün elimden çıksın diye kargo bedava yaptım en az kargo 10.99 olmuş😔zaten kesinti fazla
dolap zaten ucmus 13.99 kargo.
20 tl kupon veriyo anca kargoyu karsılıyor.
2.el mantıgını anlayamadı bizim insanımız hala 100 tl ye alıdıgı seyi 80 tlye satmaya calısıyor.
0 alırım ekleyip ben o paralara

Kizlarr selamm ne zamandır yokum telefon bozuldu gitti mail şifre vs de gitti derken ancak girdim özledim buraları sizleri
Ayın başında işten ayrıldım ama sancılı oldu işsizlik maaşını almak istediğim için söz çıkarın dedim fakat kabul edilmedi derken problemli de olsa alabildim ama süreç beni yıprattı kafaya takan yapım var insanlarla veda bile etme fırsatım olmadığı için üzüldüm 2.5 sene emek verdim nasip diyelim
Kızımla evde güzelce geçiyor şükür günlerim kendim tanık olmak büyütmek istedim bir tafatan da kpss ye başlayacağım nasipse

Bugün para harcamam diyordum, sabah oğlana bez aldım 330 tl, 280 tl ye geçen aldığı bu ay 490 olmuş. Resmen uçmuş acilen bezi bıraktırmam lazım 🤔
Pazara gidecektim hava felaket hiç çıkmayayım bu soğukta dedim Markete gittim.
Çeri domates, salatalık, sıkma portakal, muz, kıvırcık, peynir, sucuk, salam (bahçedeki kediler için, balkon camında bekliyorlar), kakao, çikolatalı süt, 2 paket meyveli soda, kuru üzüm, zeytin derken 240 tl bıraktım. Sözde sadece portakal ve zeytin alacaktım.
İçinde temel ihtiyaç yok, temizlik malzemi falan yok.

Hava bugün çok soğuk,🥶 normalde yatak odasında peteği açmıyodum ama dün açtım birkaç gün daha açık kalır. Havalar biraz düzenlenen kadar
bakalım bu ay ne kadar gelecek doğalgaz. Herhalde bir 600 tl yi bulur. İnşallah bulmaz diye dua etmekten başka çaremiz yok. Elektrik de bir o kadar gelecektir 🤯

Geçen ay kızı servise verdim 385 tl idi. Bu ay başında 490 tl yapmışlar 🤯

Selaamm iyi geceler,
Sizden sonra, evde iş güç ablamla ilgilendik. Bizim gelin bugün çaya çağırmıştı. Birşeyler hazırlamış. Bizde telaştan unuttuk. Sonra geldi. Gelmiyonuzmu diye. Annem ablamın yanında kaldı. Ben indim. Komşu da vardı.çocuklar oynadı. Yeğenler de geldi. Biraz oynadılar saat 18:00 gibi eve çıktım.
Aşağıdayken yeğenim bana ‘ Ela da beni ısırmasaydı iyi olurdu’ dedi.ağlamadı da. Şaşırdım hakikaten.4 yıldır yaptığı şey değil bu nerden çıktı anlamadım. Sonra bir baktım kolunda küçük bir iz var. Elaya sordum yanlışlıkla oldu dedi. Kavga falan da yoktu. Belki de sarıldı o arada ısırdı bilmiyorum. Daha neler göreceğiz acaba. Uyardım sonra Elayı. Sonra eve çıktık. Evde çizgi film izlediler, sonra oynarken yeğenim yastık atmış. Ela gelmiş yanıma korkmuş gibi anne ama ısırmadım diye başladı söze. Bir tuhaf oldum. Uygun bir dille anlatmaya çalışmıştım. Kardeşimin eşi geldi sonra onlar eve geçti. Teyzesinin ojelerinden sürmemi istedi. Tek eline sürdüm. Kurudu. Diğerine sürecektim, uykum geldi yarın sürelim anne dedi. Uyudu.
Sonra da wc için uyanmış. Bana diyor; eminim anne sabah heryer bembeyaz olacak. Eminim kar yapacak😅

Hava bugün çok soğuk,🥶 normalde yatak odasında peteği açmıyodum ama dün açtım birkaç gün daha açık kalır. Havalar biraz düzenlenen kadar
bakalım bu ay ne kadar gelecek doğalgaz. Herhalde bir 600 tl yi bulur. İnşallah bulmaz diye dua etmekten başka çaremiz yok. Elektrik de bir o kadar gelecektir 🤯

Geçen ay kızı servise verdim 385 tl idi. Bu ay başında 490 tl yapmışlar 🤯
Gerçekten şaka gibi herşey uçtu hergün de ekleniyor dogalgaz 530 tl geldi 50 den yukarı hiç çalışmadı büyük bir evde değil bu ay ta fiyasko olur artık
Market tek eğlencemdi o da gitti diyorum eşime herşey lüks oldu

İyi akşamlar kızlar. Kaç gündür yazamadım uyuzluğumun sebebi varmış hastalandım. Çocuk hastayken kendi derdi varsa da anlamıyo insan o iyiyken hadi sıra bende dedi demek ki vücut 😂

eşleri gömmüşsünüz ben o ara hastaydım bana koca bakıyodu içim elvermedi gömmeye 😂 iyileştiğime göre ben de başlayabilirim. biz kayınvalidemle ayrı şehirlerdeyiz cok uzakta sık sık gidip gelemiyoruz, hoş yakın olsa da çok karışmaz herseye o yüzden cok sanslısın der herkes bana ama benim kocam kayınvalidemden cok kayınvalidelik yapar sağolsun herseyi bikbik eleştirir kendince bi yorum getirir. Bazen ağzına tuvalet terliğiyle vurasım geliyo. Sevgiliyken dünyanın en kılıbık erkeğiydi evlenince aslan kesildi başıma. Ay buraya yazınca nası rahatladım birden dolmuşum demek.

Neyse bugün ayaklandım çok şükür ortalığa çeki düzen verdim, çamaşırları yıkama, kurutma, katlama yaptım. tavuk suyuna çorba ve pilav yaptım tavukla yedik. Yarına da süpürme silme işleri var bakalım sağlık olsun da iş yapalım yata yata da zaman geçmiyor insan iyice sersemleşiyor.
Geçmiş olsun.
Demek kayınvalideyi aratmayan koca tek bende yokmuş😅
Benimki evlenmeden önce de öyleydi. Bile bile lades dedik.
Sadece aileme laf etmesi evlendikten sonra başladı.
Aslında evlendiğimizde şimdiye göre daha beterdi de. İşte biraz yılların dolmuşluğu bendeki.

Gerçekten şaka gibi herşey uçtu hergün de ekleniyor dogalgaz 530 tl geldi 50 den yukarı hiç çalışmadı büyük bir evde değil bu ay ta fiyasko olur artık
Bizim 129 geldi ısınma. Ama kapı gibi aidatımız var. 471 tl aidat. 71 tl de ocak ayından bu yana aidat farkı. Ortak alan ısı kaybı da 63 tl. Ev çok sıcak oluyor ama. Bilemedim. Aynı hesaba geliyor sanki.

Yoğurdun tadı çok gzl olmuş çorbaya kattım hatta ama kıvamı marketteki gibi olmadı.
Resmen taş gibi yoğurtla yaparken yapamıyorum arkadaş.
Ya eksi oluyo ya sulu ya tutmuyo.
Yogurt yapmaktan soğuyorum bu sefer.
Öyle böyle kıza yedircem.
Pilava yatarım, yemeklerle yer artık olmadı ayran seviyor ayran çirparım.
Benim süt aldığım yere jersey ineği sütü gelmiş.daha yağlı oluyormuş. Dönüşte deneyeceğim. Belki daha katı olur yoğurt

Kizlarr selamm ne zamandır yokum telefon bozuldu gitti mail şifre vs de gitti derken ancak girdim özledim buraları sizleri
Ayın başında işten ayrıldım ama sancılı oldu işsizlik maaşını almak istediğim için söz çıkarın dedim fakat kabul edilmedi derken problemli de olsa alabildim ama süreç beni yıprattı kafaya takan yapım var insanlarla veda bile etme fırsatım olmadığı için üzüldüm 2.5 sene emek verdim nasip diyelim
Kızımla evde güzelce geçiyor şükür günlerim kendim tanık olmak büyütmek istedim bir tafatan da kpss ye başlayacağım nasipse
Boşver ne yapacaksın sanki zor gününde yanındamı oluyorlar..ben de benzer şekilde olay yaşamıştım. Patronla Anlaştık falan. Bana 10 ay çıkacağına 8 ay çıkmış. Sebebi ne tabiki bir ay sigorta primimin yatırılmamış olması. O zamanın parasıyla 2800 tl.
Onun sgk borcunun sıkıntısını ben çekecektim. Sonra bunu dile getirdim. Patron bana mırın kırın ediyor, ne yapabilirimki ben yedirenk hanım.benim yapabileceğim birşey yok. Ben de dedim tamam o zaman işkura itirazda bulunacağım. Ben öyle deyince kıvırdı. Sonra bana iki ayın parasını üç aşağı beş yukarı rakamda gönderdi.,
Zaten işsizlik maaşı isteme sebebim. Benim 3600 günden kazandığım tazminatı ödemesiyle uğraşmamaktı. Bir kısım para almıştım.gerisini parça parça vereceğine işsizlik maaşı alayım dedim. Uğraşamazdım.,

Bizim de market alışverişi hobi gibi. Evden dışarı hava almaya markete giderdik. Eşim de sever market alışverişini. Artık onu pek gönderiyorum markete. Fiyat bakmaz ve herşeyi alır gelir diye. Ben ihtiyaç haline göre fiyatına bakıp alırım genelde. O yüzden tek lüksümüz karın tokluğumuzdu O da artık çok sıkıntı

Gunaydınnn selammm

İademi almaya geldi kargocu cay bardaklarimida getirdi.
60yaslarinda muhtemel emekli ek iş olarak yapıyor.
Sırtında bez çuvalla geziyo
Dedim abi 2dk beklermisin tabi tabi dedi kizida goruyor kapıda konusuyo kızla
Hemen Bi 3u 1 arada yaptım karton bardakla verdim.
Dedim abi hava soğuk az da olsa icini ısıtır aaa dedi kizim beni mahcup ettin ama
Salep yapacaktım ama vaktinden çalmak istemedim.
Sütü kaynatma etme

Siparişleri kar soguk demeden getiriyorlar Allah razı olsun.
Diğer siparişlerde de 5-10tl veriyorum.
Üzülüyorum ama rahatıma geliyor böyle
Biz almasak onlar iş yapamaz.

Bugün battaniyeleri yıkıyorum
Nasil kurayacaklari hakkında en ufak fikrim yok.
Halledecoom
Nevresimler değişti.
Süpür sil kaldı ve tabi yemek.
Kızımın yemeği var erbaslara düşüncem.

Kart gelecek bugün bim yapmak istiyordum kek alacaktım yine vişneli çok sevdik
Pogaca hamuru yogurdum sabahtan.

Öğleden sonra annemin evini süpürüp silcem.
Geçen akşam mutfak dolaplarıni, buzdolabini sildim annemin.
Biraz supurup toz alım kapilarinida silicem.

Dün babam peynir, zeytin, kaymak, bal almış.
Kıza yedirdim sabah kaymak.
Muzlu avokadolu purelerinede katıyorum.

X