Küçük Düşün Büyük Olsun!

Slm bacımlar
Sabah beri para harcıyrım ortada bisey yok
Market 50tl;mantı ,gazoz,elma dilim pattes,cips,yogurt,kıza süpriz noel baba cikolata yarın vercem.
Yemegim yoktu,balıkcıdan yarım kg sardalya,manavdan salata malzemesi 40 tl
Kargoya cıktım
Koci gelince balıkları temizler.
Somon olmus 120 tl kgmı

Selam kızlar

3 gündür hiç para harcamıyorum
dün Eşim 4 şişe ( schweppes , fanta , cocacola ve sprite var )içecek ve 8 paket çekirdek getirmiş.. Yılbaşı için veriyorlar her yıl gazlı içecek şirketten .. Daha multiye yatırdıkları 120 ye dokunmadık.. Bereket versin..

1500 lira btc ye yatırdım bakalım ne olacak merak ediyordum orasını da...

Dolar yine yükselmeye başlamış.. Hayır olsun inşallah..

Bugün bende oturduğum yerde harcıyorum ve enerjim hiç yok yerlerdeyim.
Oğlana adana söyledim 32tl.

Eşim Bi duymuş ya lavanta yağını 2 akşamdır almadinda almadinda bidi bidi yedi beni.
Kızı uyutcakmis güya yastığına damlatcakmisiz sen inanıyormsun buna dedim.
Sussun diye aldım.
Bi de badem yagi aldım saç bakimimda kullancam 39tl getirden aldım.
Çıkamicam hiç.

Hiç iyi hissetmiyorum ben ya
Uykusuzum ama uyuyamıyorum.
Depresyonami girdim aceps.

Topige Bi sen uymussun desene biz bas bas paralari modunyiz.

Getir 35tl ye 30tl indirim verdi, temel gıda makarna aldım

Bu ay kredi kartım 3770 tl (içerisinde yıllardır aradığım ve sonunda bulduğum kaban, ayakkabı, çanta var)

700 tl gün giderim var

Başka da ödemem yok. Kalan kısımla da şubat maaşına kadar geçinebiliriz inşaallah.

Dövizdeki çöküş ciddi zarara uğrattı gibi olmuştu, üzülmüştüm. İyi bir karda bozdurabilirdim. Ama nasip olmadı. Yeniden yükselişe geçmiş. Bu kez hedeflediğim rakamı görürsem bir kısmını bozduracağım.

Haftaya oğlumun okul ücretleri belli olacak. Ona göre bir planlama yapacağız nasipse. Şubat maaşı ile %20 sini ödeyebilirim belki.

Ayrıca yeni yılda olabildiğince harcamalarımı daha da azaltmak ve yine aynı şekilde vazgeçtiklerim için döviz ya da altın almak niyetindeyim.
2021 biriktirmeyi, tasarrufu ve kısmen yatırımı öğrendiğim bir yıl oldu. Harcamaktan vazgeçtiğim her tl için vazgeçtiğim her kıyafet ya da ürün için çok mutluyum.

2022 de nasipse piyano kursuna başlamak niyetindeyim. Artık maddi şeylere sahip olarak değil deneyim, yaşanmışlık biriktirmek istiyorum, bu konuda Allah a sığınıyorum

Somon pahalı gerçekten esim geçen almıştı çok lezzetliydi 100 lira verdim nerdeyse ddi

oldu oldu oldu enerjin yeter

İyi geceler
Yine okuyamadım. Yemeğe giriştim. Yemek yedik sonra yılbaşı için kurabiye yaptım süslemesi kaldı tabi. Eşim geldi. Karnabahar sotelemiştim mantarda kattım. Yemeyeceğim dedi. Zaten geç gelecekti. Erken geldi.tost yermiş hazır yemek var yemiyor.. işin içinde tost istiyor. Yapmam yemek var evde tost istiyorsun hergün dedim. Ela ne diyor hayır yap niye yapıyormuşum dedim. Siz karı kocasınız birbirinizin istediğini yapmanız lazım anne diyor koptum ya bacak kadar boyuyla :) Neyse yaptım. Yedi.
İşim bitti. Biraz oturduk. Eşime söyledim okul konusunu, ablamın öderim ben siz okul araştırın dediğini. Eşim dedi ya olurmu öyle şey. Sonra da diyor tamam, kimseye söyleme ablanın ödeyeceğini. Niye rahatsız oluyır anlamadım. Ben de dedim niye söylemiyorum. Zaten herkese söyleyecek değilim de arkadaşlarımla konuşurken söylesem ne oluyırmuş dedim.
Saat 22:00 gibi kız uykum geldi dedi. Yattık.
Bugün zaten yeterince güzel sözler duydum yine kızımdan. Bugün de uykudan önce bana ‘ sen dünyanın en iyi annesisin’ dedi. Dünyalar benim oldu. O anı hiçbirşeye değilmem. inşallah hep öyle düşünür ve hep öyle söyler.,

en son söylediği badem fındık 130-140
Kaju antep fıstığı da 150 ye aldım diyordu. Eminönünde öyleymiş. Burada az daha ucuzdur belki bilmiyorum ama bayat oluyor..

Benim eşim de bıdu bıdı kafamın etini yer niye onu almadın bunu almadın diye
Lavanta yağını ben Ela bebekken kullandım. evde heryeri suya sirke ve lavanta yağı katarak siliyordum.
Yastığına hiç damlatmadım.
Dene bakalım yazarsın etkisi oldumu.

Akşam damlatti kiz 1.30 da uyudu bak damlattik ya ondan uyudu diyor sabah, dedim ya he he.
1 saat one çektin bugün 2 damla damla 2 saat öne çekersin belki.

İnanmıyorum pek ama düzenli damlaticaz faydasi olursa yazarim kuzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…