Küçük Düşün Büyük Olsun!

:KK23: günaydın kızlar

3 gündür internetimiz yok evde.. perşembe günü eşimin yiğeni geldiğinde kızım düşürdü modemi son demiymiş gitti.. cuma günü tamire götürdüm 20 lira verdim. Ordan dönüşte de A101 e girdim 2 paket büyük çikolatalardan , 1 çocuk çorabı 1 tane de cevizli sucuk aldım. 50 lira orda verdim. Eve gelince modemi denedim yokkk çalışmıyor...

Bu akşam da arkadaşlarımız misafir geldi. Eşim köfte aldı yanına allah ne verdiyse hazırladık bişeyler.
Letgo dan bir modem buldum bakalım yarın sabah arkadaşlarımız kahvaltıya çağırdı. Onlara yakınmış satan kişi..
Eşim gidip alsın bakalım inşallah sorun çıkmaz da rahatla kullanırız.
Yoksa kablotv den. Kiralamak zorunda kalıcaz. Ayda 6 tl çok gözükmüyor göze ama kiracı olacağıma mal sahibi olayım :-)

Bereketli olsun canım ya özellikle kasa onune koyuyolar benim oglanda yapardı alır gibi yapar bazen almazdım hatırlamıyordu bile sonra
Saolasın kuzu💗
Valla kız teyzesi almıs noel baba cikolata icinde oyuncak var,onlardan tutturdu ilk🤦🏻‍♀️
Evde var ondan o olmaz dedim.
Bu sefer buna sardı😣
El kadar cikolatalar 40-50 tl yıl bası diye😑

Bizde ıhlamur faslindayiz.
Bugün montsuz çıktım.
Bizim ev sıcak ya montda giysem altına kısakol giyip cikiyorum sonra pert.
Kemiklerim ağrıyor şuan.
Montun yok mu dediler doktorun oraya girincede kapıdan yoo dedim.
Ama ciddi üşümüyordum.
Bi de markete indim öyle incecik trikoyla
Hep sonradan çıkıyor zaten göğsüm bile ağrıyor.

Kızı babaya pasladim uzandım az.
Dayımı aricaktim napiyo diye unuttum geç oldu şimdi ararsam adam bisi oldu sanar

Bugun binaya dilenci girmiş belli suriyeli dedim nasıl girdin sen açtılar kapiyi dedi.
Söylendim kendi kendime yani hani kimo diyin diye (hırsızlar kol geziyor) 5tl verdim.
Anneme söyleniyorum dilenci girmiş bisi sıkar bisi olur Allah muhafaza bu insanlar hiç mi kimo demiyor neden koymuşlar o kamerayı falan diye.
Annem kiz dilencimiymis o ben açtım kapıyı dedi.
Kiz ne bilim kolunda çantası falan birine geldi yanlış bastı sandım diyo
Anneme soyleniyormusum sabah beri🤣😂
Neyse yabancıya gitmedi
Bana gecen denk geldi 4.kata kadar cıkmıs,is görüsmesine geldik biz diyo 2 kadın.
Ben de 2.kattır orası güvenlik dedim.
Bana hastane degil mi burası diyo🤦🏻‍♀️
Hastane görmedin mi ablacım sen hayatında dicektim yuttum🙆🏻‍♀️
Hastaneye benziyor mu?apartman burası dedim🤦🏻‍♀️

Günaydınlar
İyi pazarlar
Kız erken uyudugundan 6 yoktu kalktık
Dünden beri evi dest ettim,Alyaya külotlar vermisti kardesim ,yarın icin okuldan istediler
Yok bulamıyorm bayılcam😣
Alya hanımcım kahvaltıya gitmek istiyormus🙆🏻‍♀️😅
Anasının gızı
Onu kahvaltıya götürcez🤣

Nerdesiniz cnm gızlarrr🐎
Sabah kahvaltıya gittik 11 gibi 13.00 de kalktık
Kız rota olusturuyor bize artk🙈
Denize dedi
Mudanyaya gittik 2 saat kadar yürümüsüz.
Sahilde gezdik
Parkta biraz takıldık
Mekanlar bos insanlr sahilde geziyor paso
Alya balon istedi koci alalım dedi 20 tl tam aldık ,Alya kadar bi bebe kostu tuttu ucundan
Annesi baban gelsin alırız dedi,engelli bide cocugu vardı😓
Koci benden önce alsın cocuk dedi saolsun
Annesi yok esim gelcek simdi dedi kadın olsn cocuk dönmesin geri dedik ,azcık ısrar ettik yanlıs anlamamıstır ins annesi ama sevindi kuzu kıyamam ya.
Cocuk sevindirdik güne puanım 10/10
Bizimki de cok mutluydu
Sosyal kelebek oldu basıma🙈
Bazen korkutuyor bu hali,o kadar cocuk gelip geciyor yanımızdan ,bakıyorz bi bizimkine laf atıyor insanlar🤦🏻‍♀️
Dilli düdük hic susmuyor,laflar yasından büyük🤦🏻‍♀️
Arabadan indik,denizi gördü bi kosmak beni de bekleyin ben de gircemm diye kosuyo🤦🏻‍♀️
Cafe vardı önümüzde,insanlar kahkaha attı.
Ben de girceğini zannediyo iste faln dedim ne diyim.
Babası alyayı cok övüyo kendi icinde😅
Kuzguna yavrusu hos görünür misali
Ben normal karsılıyorm sosyalliğini ama bazen beni bile sasırtıyor🙆🏻‍♀️

Eve geldik 17.00 gibi
fırına dedim karnıyarık atıyorm
Cıkarken pirinc ıSlatmıstım(normal pirincte arsenik oranı yüksekmis😣6 saat suda bekletince %80 ni gidiyomus )uzunca bekletiyorm normal pirincle yapcaksam artık
Basmati de cokk az mıs bu oran.
Basmati kalmadı evde almam lazım
Pilav yogurt karnıyarık yedik öyle
KıZ corba pilav yedi.
21.00 gibi uyudu
Yolda 1 saat kadr uyudu öglen dönerken
Bende ütüsü var okuldan gelenlerin oturdum dizi izliyorm aferin bana🙈🤦🏻‍♀️

İyi akşamlar kızlar bu gün hava çok güzeldi buralarda eşimle yazlığa gittik havalandırmaya bahçeye masa, sandalye çıkarttık güneş nasıl güzel birer de nescafe yaptık bizim gibi havalandırmaya gelen komşumuzla sohbet ettik. Sonra sahile yürüyüşe gittik eşim sana tost ısmarlayayım dedi güzel bir tost ve ayran sonunda yürüyüşü tamamlayıp eve geldik. Eşimin saçlarını pandemi boyunca ben kestim şimdi de devam ediyoruz. Ben saçlarını kestim sonra mutfaga tavuk baget ve patates kızarttım marul salatası yaptım eşime meze olarak da gelirken garnitür aldık ona rus salatası yaptım akşam yemeğinden sonra geceyi türk kahvesi ve çikolata ile taçlandırdım ama ayaklarım fena ayrıyor sıkı yürümüşüz. Yarın temizlik beni bekler bu gün biraz harcamalı oldu bakalım yarın ne kadar harcıcaz un-yag-şeker-çay-kahve almaya korkuyorum market listesi hazırlıyorum herşeyden sadece bir paket atabiliyorum sepete ki nescafe 24'lü haftada bir paket bana yetmiyor. Hakkımızda hayırlısı artık.
Arabanında yagı, filtreleri ve birkaç rutin değiştirilenlerini sepete attık internetten bu gece 12 den sonra kredi kartı kesilince alıcaz önceden kredi kartının kesimini bile merak etmezdim şimdi çok dikkat ediyorum onlar da 600 yakın tutuyor ve ancak 3 taksit yapıyor kredi kartına.

Gelemedim gelemedim yok yaw ben yetisemiyorum😬 artık yaşlandım
Öğlen pazara çıktım annem bugun bonkördu ne alsam annem ödedi hayrolsun.
Pek Bi eksigimde yoktu.
Domates, armut, fasulye turşusu aldım.
Kıza pijama tkm aldık.
Hemen tursuyu kavurdum, makarna yaptim dünden sulukofte ve yayla çorbası vardi evi supurdum kızı yıkadım uyudu.
Akşam üstüde banyoyu temizledim, mutfak dolaplarini falan sildim.
3 mak. Çamaşır as topla.
Salon ve mutfağın camını sildim yine
Balkon kapısı ve Fransız cam full alyos parmakları dolu🙈
Hergun silmek istiyor.
Aynaları falanda silim derken hızımı alamadım tozları almış oldum.

Bugün hava çok güzeldi
Yarin da güzel olursa biraz dışarı çıkarırım kızı
Kızı babaya pasladim yine yaticam valla.
Zikirlermi çekim.
Gündüz çekemedim.

Kurutulmusgidadan ;
Kozalak surubu, cennet hurmasi kurusu, citir kabak tatlısı, kuru nane, pekmeZ aldim
200tl.
Cennet hurmasi Bi kurutmadim gitti.
Köyde falan yapıp yollayanim olsa keşke ya.
Çok özeniyorum ben köyden geldi diyorlar.
Kimsemiz yok yapan getiren.
Benim annem köyde yaşasa yine yapmaz sen ordan yolla der bana kesin öylede üşengeç.

İyi pazarlar kızlar
Nerdesiniz cnm gızlarrr🐎
Sabah kahvaltıya gittik 11 gibi 13.00 de kalktık
Kız rota olusturuyor bize artk🙈
Denize dedi
Mudanyaya gittik 2 saat kadar yürümüsüz.
Sahilde gezdik
Parkta biraz takıldık
Mekanlar bos insanlr sahilde geziyor paso
Alya balon istedi koci alalım dedi 20 tl tam aldık ,Alya kadar bi bebe kostu tuttu ucundan
Annesi baban gelsin alırız dedi,engelli bide cocugu vardı😓
Koci benden önce alsın cocuk dedi saolsun
Annesi yok esim gelcek simdi dedi kadın olsn cocuk dönmesin geri dedik ,azcık ısrar ettik yanlıs anlamamıstır ins annesi ama sevindi kuzu kıyamam ya.
Cocuk sevindirdik güne puanım 10/10
Bizimki de cok mutluydu
Sosyal kelebek oldu basıma🙈
Bazen korkutuyor bu hali,o kadar cocuk gelip geciyor yanımızdan ,bakıyorz bi bizimkine laf atıyor insanlar🤦🏻‍♀️
Dilli düdük hic susmuyor,laflar yasından büyük🤦🏻‍♀️
Arabadan indik,denizi gördü bi kosmak beni de bekleyin ben de gircemm diye kosuyo🤦🏻‍♀️
Cafe vardı önümüzde,insanlar kahkaha attı.
Ben de girceğini zannediyo iste faln dedim ne diyim.
Babası alyayı cok övüyo kendi icinde😅
Kuzguna yavrusu hos görünür misali
Ben normal karsılıyorm sosyalliğini ama bazen beni bile sasırtıyor🙆🏻‍♀️
Kres ve anaokulu farkettiriyor bizimki bu ara Atatürk şarkıları söylüyor nasıl mutlu birde davranışları değişiyor konuşma şekli bazen bir isteksiligi oluyor gitmek istemiyor ama tercih koymuyorum gitmiyorum yok diyorum

Selam kızlar
İyi pazarlar yazamadım kahvaltı etrafı topla iki makine çamaşır bulaşık yıkadım fileye gittim kıyma 82 olmuş🤦antrikot bu fiyattaydi ya😔yarım kg aldım süt ekmek muz 53 TL verdim iki parça şey valla bezelyeli köfteli yemek makarna salata yedik yemek yarımada kaldı yanına bulgur pilavı düşünüyorum yarın sil süpür yaparım

Selaaammm kızlar,
Kız saat 22:00 uyudu. Artık uyku saati bu saatleri buluyor. Ben de ısrar etmiyorum. Bu saatte bayılıyor. Tabi sabah 10 a doğru uyandı.
Kahvaltıya gittik. Köfteci yusufa. Burada ne var bilmiyorım.bebekliğinden bu yana inanılmaz derecede sakin tutan yer. Ve burada güzel de yiyor.
Çıktık yakın olan yer var ev eşyası satan. Oraya uğradık. Ona duvar kağıdı baktık. Eşya bakmak zor.
Tam çıktık, fiyatlar çok pahalı geldi. Çıktık komşuyla ( arkadaşın annesi ve babasıyla) karşılaştık.
Onlar da Oraya yakın outlet biryerden kağıt almışlar. Tarif ettiler gittik. Ela tutturdu flamingolu olsun. Odayı boğacak sanki, zaten küçük odası. Ağladı illa o olsun diye. Neyse aldık.Bir de diyor ama anne orası benim odam benim karar vermem gerekiyor. Ben çok beğendim flamingoluyu. 50 tl ödedik.80 tl de işçilik.
Eve döndük. Film izledik. Ela da çizgi film izledi. Akşam yemeğe hızlıca mantı pişirdim eşim de salata yaptı.,
Sonra Ela oynadı. Bu ara biraz yalnız bırakmaya başladım oynarken.kendi kendine oyun kursun diye. Çünkü benimle oynamaya alışıyır tabi bende onunla vakit geçirmeyi seviyorum ama bu defa gelen kişilere de sarıyor illa benimle oyna diye. Tabi herkes oynamak istemeyebiliyor. Rahatsız olabiliyor. Eee bir de ben iş yaparken de illa gel oynayalımlar. Sabah kalkınca kahvaltı etmiyor oyun oynamak istiyor hep.
Uyku öncesi babası kitap okudu. Sonra koltukta sızdı. Bu ara koltukta sızıp uyumalar başladı., eskiden odasına geçip uyuyorduk.

İyi pazarlar kızlar

Kres ve anaokulu farkettiriyor bizimki bu ara Atatürk şarkıları söylüyor nasıl mutlu birde davranışları değişiyor konuşma şekli bazen bir isteksiligi oluyor gitmek istemiyor ama tercih koymuyorum gitmiyorum yok diyorum
Masallah ona ya🌺
Babasına kalsa aferinler,bravolar havada ucusuyor🤦🏻‍♀️
Ben uyarıyorm sürekli ama bir dikkat ediyor 2.de kacıyor yine Alya zehir Alya bunu da bilme kzıımlar cocugun yanında🤦🏻‍♀️
Dr ayrı,rehberlik ögretmeni ayrı uyarıyor
Cocugu aferinle sisirmeyin.
Yasıtlarından önde oldugu konular olacak,baska konularda da yasıtları ondan onde olacak diye.
Aferin alamayınca yetersiz hisseder yapmayın dediler ki biz bunu suan kardesimin kızda yasıyorz.
Yasıtlarından önde gidiyodu cocuk hep,aferinler süpersinlerle 1.sınıfa kadar geldik.
Simdi okulda yapamadıgı bisey oldugunda hemen modu düsüyo😑
Evde kutu oyunlarında bile yenilmedik cocuga🤦🏻‍♀️
Ögretmeni yenilin kaybedecegini ögrenecek diyor😑
Valla okyanustan gecip derede boguluyorz resmn😓

Selam kızlar
İyi pazarlar yazamadım kahvaltı etrafı topla iki makine çamaşır bulaşık yıkadım fileye gittim kıyma 82 olmuş🤦antrikot bu fiyattaydi ya😔yarım kg aldım süt ekmek muz 53 TL verdim iki parça şey valla bezelyeli köfteli yemek makarna salata yedik yemek yarımada kaldı yanına bulgur pilavı düşünüyorum yarın sil süpür yaparım
Esimin amcası kasap 100 olur yılbasına diyo😣

Bugün eşimle konuşurken, bu ay 8 bin kredi kartlarına yatırdım dedi. Tabi yüklendin son zamanlarda üstüste çok şey aldın., Almasaydın da diyemiyorum, almasan da daha sonra daha pahalıya alacaktın dedim.
İki ucu boklu değnek hesabı.
Olmassa hayat sigortalarını bu yıl yaptırmayacağım dedi. Bakalım fikri değişmezse..Eve koltuk takımı da alacaktı ben aldırmadım. Çünkü evi eşyalı kiraya verirsek bu eşyaları niye atayım şimdiden. İlerde eşya aranacağım.

Selamlar,
Coxukları uyuttum 10,30 gibiydi la case de papel yeni sezon yayınlandı onu izliyoruz.
Yarın şehit dışındaki apart evi kiraya vermek için çocukları okula bırakıp koştur koştur gidip geleceğiz. İnsallah kızın okul saatine yetişiriz yoksa etüt e gittiği arkadaştan rica edicem yarın etüt dersi yok ama yine de oraya gider ödev yapar biz yetişemezsek.
Oğlanın kreş ile kızın etüt merkezi aynı kişinin ve yakınlar

Masallah ona ya🌺
Babasına kalsa aferinler,bravolar havada ucusuyor🤦🏻‍♀️
Ben uyarıyorm sürekli ama bir dikkat ediyor 2.de kacıyor yine Alya zehir Alya bunu da bilme kzıımlar cocugun yanında🤦🏻‍♀️
Dr ayrı,rehberlik ögretmeni ayrı uyarıyor
Cocugu aferinle sisirmeyin.
Yasıtlarından önde oldugu konular olacak,baska konularda da yasıtları ondan onde olacak diye.
Aferin alamayınca yetersiz hisseder yapmayın dediler ki biz bunu suan kardesimin kızda yasıyorz.
Yasıtlarından önde gidiyodu cocuk hep,aferinler süpersinlerle 1.sınıfa kadar geldik.
Simdi okulda yapamadıgı bisey oldugunda hemen modu düsüyo😑
Evde kutu oyunlarında bile yenilmedik cocuga🤦🏻‍♀️
Ögretmeni yenilin kaybedecegini ögrenecek diyor😑
Valla okyanustan gecip derede boguluyorz resmn😓
Canım ben genelde şunu söylüyorum. Her zaman sen kazanmayabilirsin. Kazanmayınca üzülme. Ya da yapamayabilirsin vs. Başardığı şeyleri tabiki taktir ediyorum. Ama hayatta herşey istediği gibi olmayacağını oyunlarda günlük yaşantımızda öğretmeye çalışıyorum. Ama yine de bugün diyor ben en güzelini yaparım değilmi anne. 😅 ben de dedim. Her zaman en güzelini sen yapamayabilirsin. Bazen de başkası yapar. Yine de onay almak istiyorlar sanırım

İyi pazarlar kızlar

Okulun da çok artısı var. Toplu birşey yapmayı, kuralları ve çoook şeyi öğretiyor okul. Ela çok istiyor okula gitmeyi. Ne zaman okula gideceğimler, bende okula gideyimler. Öğretmenler gününde de sabah kalkınca, bugün övvetmenler günü anne hadi kalk,öğretmenime hediye almam lazım dedi. Hayali öğretmeni bile var. Ama bakalım gönderince nasıl olur.
Gelir yaptığı etkinlikleri gösterir bize anlatır hiç susmaz😂
Geçen evde çam ağacı etkinliği yaptırdım. Babasına anlata anlata gösteriyordu
İlkokula 2018 lilerle göndereceğim için seneye anaokulu düşünüyorum.

Duvar kağıdı resmini paylaşacaktım unutmuşum, flamingooo flamingo :)

Eklentiler

• 31F8980A-8512-4D45-88A6-D8A94DDF6409.jpeg
    31F8980A-8512-4D45-88A6-D8A94DDF6409.jpeg
    232,9 KB · Görüntüleme: 99
Eve geldik 17.00 gibi
fırına dedim karnıyarık atıyorm
Cıkarken pirinc ıSlatmıstım(normal pirincte arsenik oranı yüksekmis😣6 saat suda bekletince %80 ni gidiyomus )uzunca bekletiyorm normal pirincle yapcaksam artık
Basmati de cokk az mıs bu oran.
Basmati kalmadı evde almam lazım
Pilav yogurt karnıyarık yedik öyle
KıZ corba pilav yedi.
21.00 gibi uyudu
Yolda 1 saat kadr uyudu öglen dönerken
Bende ütüsü var okuldan gelenlerin oturdum dizi izliyorm aferin bana🙈🤦🏻‍♀️
Bundan sonra 1 gün önceden ıslatırım. Bizim evde pirinç çok gitmiyor ama ela nohutlu pilavı çok seviyor.pilav yapınca bulgur da olsa pirinçte, nohut kattınmı diye soruyor :)
İyi oldu bunu öğrenmem. Dikkat ederim. İyiki yazdın baby.Ellerine sağlık
Hazır meyve sularında da varmış.

X