Küçük Düşün Büyük Olsun!

Herkese selamlar..
tr_lelli tr_lelli canımm başınız sağolsun tekrardan.. Anneanneciğinin mekanı da cennet olsun inşallah..
Rabbim size de sabırlar versin.
Gerçekten ölümü görünce insan bu dünyanın bir o kadar boş olduğunu anlıyor..
Ölümün yüzü soğuk.. Ama acıda olsa tek gerçek:KK43:
Ahh ekurim.
Gerçekten hersey unutuluyor.
Ben mezara konurken bakamam ama anneannemde bakmak istedim.
Yikanirken bakmak istemedim o halini hatırlamak istemedim.
Ama mezara koyup kapatmaları sadece 5dk.
Koca ömür 5dk toprak oluyor.

Bugün herseyden herkesten midem bulanıyor resmen. Muslimenin dedesi aslında babasiymis.
Dede gelinine tecavuz etmiş.
Sonra muslimeye yani kizinada tecavüz etmiş.
Kızıma bakiyorum etrafıma bakıyorum 😔
Baba? Dede? Nasıl ya aklım almıyor.
Ama batı bizi kıskanıyor!
İstanbul sözleşmesi aile kurumunu etkiliyor!
Yine kimse utanmayacak, yine kimse ceza almayacak.
Bir kereden bisi olmaz denecek.

Pirinc, fasulye, mercimek gibi şeyleri 5lt şu sitelerine koy.
İçinde biraz tuz at hiç bisi olmuyor
Biz annemle hep öyle saklarız.. posetde kutlanıyor böyle hiç bisi olmuyor

hepsinden 1 er kg alıp tupperware erzak kaplarında muhafaza ediyordum. Bitiikçe ekliyordum üstüne.. Fazla alıp dediğin gibi deneyeyim canım.

Enerji kesintisi olacağı konuşuluyor onun için yaptığın bişeyler var mi tr_lelli tr_lelli ??

Bugün herseyden herkesten midem bulanıyor resmen. Muslimenin dedesi aslında babasiymis.
Bende okudum nasıl yapabilmiş aklım almıyor. Bu adamlar hiç bir ünvanı hak etmiyor baba-dede gibi Allahım çok zor.

tr_lelli tr_lelli başınız sağolsun lellim. Rabbim rahmeti ile muamele etsin. Her kayıp erkendir bana göre, bizim büyükler de göçtü annane-babaanne-dede ama öyle güzel anılar bıraktılar hatıralarımda çocuklarıma anlatıyorum şimdi.
Allah razı olsun.
Benim çocukluğumdu dedem ve anneannem.
Yanlarında büyüdüm sayılır.
O ev o bahce hep onlar varmiscasina.
Uzağız sürekli göremiyorum iyikide göremiyorum diyorum şuan.
Daha uzaktan gördüğümde evi gözlerim doluyor.
Hep dedem bahçesinde bizi bekliyor, karşılıyor anneannem icerden kızım diye sesleniyor sanki.
Daha eve girmeden camdan seslendirdi kizim hosgeldin diye
Dedemde bahce kapısını açar beklerdi.
Giderkende yola çıkar illa el sallardı arkamızdan.
Dün kimse karşılamadı.
Kimse arkamızdan el sallamadi.😔
Kimse kizim diye seslenmedi.
Mor oyalı bir başörtüsü serilmiş tabutu takip ettik.
Belkide kendi oyalamisti😔
Bilmiyorum sırayla geliyor işte zor ama gerçek.

Ya zaten anne de de bi sıkıntı vardı muge anliya konuşurken sabah beri basım agridi üzüntüden kime nasıl givenilecek bilmem sanırım 14 yaşındaki abla da dededenmis bir yerde bilmiyorum ne olacaak bu işin sonu

Son düzenleme:
Ögretmeni gözümle gördüm gecen ay hastaydı.
Maskeli ama yine de risk.
Ögretmen gelmesin önce deriz dedim valla bi,sy derlerse.
Ben de istemem hasta cocuk gönderilmesinn,benim cocugumda ssakır sakır hastaysa göndermem zaten.
AMa burnu akıyo,bugun keyfi yok gibi,hastalancak galiba falan dedilerinde mhh artık dıyorum.
Hasta olcak gibi ne ya?Ozman bütün kıs göndermeyelim.
Bizimkide öyle diyordu benden hariç herkes yolluyor salya sümük yollamiyorim ama en ufak akintida gondermemezlik yapmıyorum ceplerine mendil koyuyorum siliyor kendi iyi oldu

Bizimkide öyle diyordu benden hariç herkes yolluyor salya sümük yollamiyorim ama en ufak akintida gondermemezlik yapmıyorum ceplerine mendil koyuyorum siliyor kendi iyi oldu
Bende geçen burnu akiyorken yolladım oğlanı.
Napim dr. Götürdüm rapor vermedi.
Sınav haftasıydi.
Hocalar diilde sınıftakiler söylenmiş niye geldin diye.
Rapor yazsınlar yani napabilirim

Bende geçen burnu akiyorken yolladım oğlanı.
Napim dr. Götürdüm rapor vermedi.
Sınav haftasıydi.
Hocalar diilde sınıftakiler söylenmiş niye geldin diye.
Rapor yazsınlar yani napabilirim
Valla geçen velilerde söyledi yani büyük hastalıkta yollamiyoruz ateş vs yok burnu akıyor arada onun içinde yollamassak kişin çocuklar evde ddiler hep bu sefer uzun sürünce okuldan sıkılıyor

Ay dün eltim söyledi YouTube biri var açıkladı o zaten ddi o yüzden yayın yasağı demişler Allah'ım vallahi kafamıza taş yağmıyor yine bunlar insan değil ya insan bir çocuğa nasıl o gözle bakar birde ceza evinde besliyoruz müge geçen ddi ben idama karsiydim asilsin bunlar ibreti alem için diye herkes bir korksun yapamasin ddi

Artık ne ar , ne namus ne başka bişey kalmamış insanlarda ! Dini , imanı kalmamış derler ya bu insanlarda aynen böyleler. Rabbim affetsin beni :KK43: kötü olana bile dua ederiz düzelsin diye ama bunun gibi şeyler duyduğumda cehenneme odun lazım diyorum. Allah böylelerini bizlerden ve evlatlarımızdan uzak etsin.. Dilerim Allahtan kendi pisliklerinde boğulsunlar

Valla geçen velilerde söyledi yani büyük hastalıkta yollamiyoruz ateş vs yok burnu akıyor arada onun içinde yollamassak kişin çocuklar evde ddiler hep bu sefer uzun sürünce okuldan sıkılıyor
Sınıfta 1 kişi pozitif çıktı bugünde.
Bakalım daha test yaptıran olacak mı.
Gelmeyen çokmuş diyordu oğlan nobetciydi görmemişde öyle demiş arkadaşları.

Ben calısan anneyim üstelik takır takır alıyorlar kres ücretini.
Her seferinde bırakcak insanım olsa 2 yasında bebemi krese göndermez 1 yıl daha beklerdim.
Bizde kuru öksürük oluyor Alyada ara ara.
Burun akıntısı coksa zaten yollamuyorz kendi silemiyor daha.
Ama bizimkiler cok katı,hasta olmadan keyfi yok sanki,hasta mı olcak acaba dinlensin diyor okul🤦🏻‍♀️
Oldu yani belki uykusu var,belki canı sıkıldı keyfi yok.
Hemen niye yollamayına geliyor konu anlamıyorm😣

Sınıfta 1 kişi pozitif çıktı bugünde.
Bakalım daha test yaptıran olacak mı.
Gelmeyen çokmuş diyordu oğlan nobetciydi görmemişde öyle demiş arkadaşları.
Ahh ins bulasmaz kimseye
Valla yandık böyle napcz bilmyirom
Patronun oglanın ögretmen pozitifmis.okul kapapalıyken olmjs okula gelmemis kadın.
Sınıfı karantinaya almıslar.
Yahu ara tatilde olmjs kadın,karantinay almaj ne
1 haftadır tekim anam agladı.
Herkesi bana yönlendiriyor online derste diye delircm😣

Slm bacımlar
50 tl A101 de bıraktım;yedek bez (baby turcoyı bi burda bulabiliyorm 6 no ya)krema ,ıslak havlu
Izgara köfte kremalı makarna salata yaptm.köfteli tavuk dünyası yaptk
Müsteri Balıkesirden 1 kg hösmerim getirmis
Ben severim koci sevmez ama o bile begndi cok iyimis.
Cay demledim yanına
Yarın kızı annene bırakalım golü attı koci🤦🏻‍♀️
Etüt koymuslar okullara cmrtsi kesin kvdm kzıına gitcek😣
Annem e gelin madem dedi😂
Bir satısım oldu 50 tl g.dolapda
60 tl de bugun gecti ekleyip 10 usd alırım bari.

Ben calısan anneyim üstelik takır takır alıyorlar kres ücretini.
Her seferinde bırakcak insanım olsa 2 yasında bebemi krese göndermez 1 yıl daha beklerdim.
Bizde kuru öksürük oluyor Alyada ara ara.
Burun akıntısı coksa zaten yollamuyorz kendi silemiyor daha.
Ama bizimkiler cok katı,hasta olmadan keyfi yok sanki,hasta mı olcak acaba dinlensin diyor okul🤦🏻‍♀️
Oldu yani belki uykusu var,belki canı sıkıldı keyfi yok.
Hemen niye yollamayına geliyor konu anlamıyorm😣
DOgru diyorsun canım birde ben yarım gün calissammi diyordum artık ama eşime ddim ennufak şeyde istemiyorlar birde çalışsam napcas biz aylık 120 ödüyoruz ozellerde ddigin gibi zaten çalışan anne mecbur olmasa yollamaz yani

Selam canlar
Yazamıyorum iki gündür dün oglusu götürdük kulağa kontrol amaçlı gecesi biraz ateşi vardı burnu tıkanık mis zaten tıkalı gibi dünden beri ilaçları kullanıyoruz
eltime gittik ordan kızının d günüydü hediyesini verdim oğluna swetshirt almıştık ikiside güzel oldu beğendi çocuklar akşam geldi aldı esim bizim dışi kuş yumurtlamis bir yumurtası var☺️☺️bakalım içi dolumu bugün çıkmadım kardeşim uğradı biseyler yedik gitti akşam esim baklava diye sayikladi🤦 Trendyol yemekten söyledim 4 dilim baklava bir havuç dilim baklava 39 tuttu oglus pizza istedi onuda ordan istedim pizza lazza var burda güzel yapiolar indirimli orta boy 25 e geldi dünden kalan yemekler vardı onları yedik bitti biz yarına yaparım biseyler cikmadanda 65 harcadım eşime nakiti yoktu 100 verdim yarın çıkarım çekerim bende bakiyim azaldı alacağım vitamin var alırım onu

X