Küçük Düşün Büyük Olsun!

ben tik durumdayim .gecen oglan pc yi kirdi ki benim icin sart .1100 yaptirdik nefes alcak param yok resmen
ocakta calismaya basliyorum insallah
Hadi hayırlı olsun.
Valla yıkılmadım ama ayakta da değilim modundayım.
Ekstra cıkacak hersy icin evden gr bozmaya gideceğim.
Yapacak bisey yok.
Misal önümüzde Aralık yılbası,hediyeler vs.Asla bütcem yok buna:KK43:

Hadi hayırlı olsun.
Valla yıkılmadım ama ayakta da değilim modundayım.
Ekstra cıkacak hersy icin evden gr bozmaya gideceğim.
Yapacak bisey yok.
Misal önümüzde Aralık yılbası,hediyeler vs.Asla bütcem yok buna:KK43:
insallah bir sey cikmaz beybi ama hediye olaylari da butceyi sarsiyor cidden .ben de napcam bilmiyorum

Selamlar
Hasta olanlara çok çok geçmiş olsun bizde 1 ayı geckindir hastayız hele ben kolay kolay hasta olmam ama bir türlü toparlayamadim iki kere grip atlattim şimdide böbreklerimden dolayı yerimden kalkamiyorum

Birikime gelirsek para su misali gerçekten mümkün değil yetişmiyor hiç bir şeye ama eşim 1'5 aydır mesai yapıyordu bir kısmını vermişler hemen çeyrek yaptı yapmasa kesim harcanır giderdi
Geçen hafta oğluma ve bana mont aldım onunki 170 benimki 270 lira benimkini karta taksit yaptık yavaş yavas ödenir bize dokunmaz
Bu ara stoklu gidiyorum yağlar 110 lirayı bulacakmis bir komşum söyledi çok araştırır bilir böyle şeyleri 5 lt bir yağ almıştım 70 liraya ,birde hafta sonu Komili aldım getir büyükten 50 liraya geldi bana 2 paket çay 5 kilo şeker 5 kilo pirinç var WC kagidi aldık yine getirden 32 li bakliyat falan zaten köyden getirdim ,10 kilo salcam var ,ufak sandık dondurucum var onuda doldurdum kişi böyle çıkartırız inşallah

Benim alt komşu yok tasinacak galiba ev boş bu sene doğalgaz faturası yüksek gelir yerler şimdiden buz gibi petekleri de açıyorum ara ara bakalım hakkımızda hayırlısı olsun sağlığımız yerinde olsunda her sey halloluyor 1 aydır bunu anladim

Canım ortalıkta genel bir salgın var. Kimi görsem hasta ve uzun sürüyor. Sanki pandemi falan oldu insanların bağışıklık sistemi bazı mikroplara karşı güçsüzleşti gibi geliyor bana. Ondan birden bu kadar kişi hasta. Ben de bir hafta olacak hala burun tıkanıklığım bitmedi. Hiç böyle uzun sürdüğünü bilmem. Bu gece nasıl uyurum bilmiyorım. Deniz suyu var onu sıkıp odaya soğan koyarım belki rahatlatması için. Burun spreyi 5 günden fazla kullanılmıyor. Onu kullanamam bu gece. Yani bence teste gerek yok sanki.
Bende dünden beri rahatsızım burnum tıkalı, bacaklarım agriyor ve baş ağrım basladi. Sabah teste gittim aksama negatif çıkar insallah. Büyük ihtimalle grip falan oldum. Gecen ayda aynı burun tıkanıklığı oldu 1 hafta falan test yapmıştık negatifdi ama yine de garanti olsun diye test yaptırdım

Selamlar
Hasta olanlara çok çok geçmiş olsun bizde 1 ayı geckindir hastayız hele ben kolay kolay hasta olmam ama bir türlü toparlayamadim iki kere grip atlattim şimdide böbreklerimden dolayı yerimden kalkamiyorum

Birikime gelirsek para su misali gerçekten mümkün değil yetişmiyor hiç bir şeye ama eşim 1'5 aydır mesai yapıyordu bir kısmını vermişler hemen çeyrek yaptı yapmasa kesim harcanır giderdi
Geçen hafta oğluma ve bana mont aldım onunki 170 benimki 270 lira benimkini karta taksit yaptık yavaş yavas ödenir bize dokunmaz
Bu ara stoklu gidiyorum yağlar 110 lirayı bulacakmis bir komşum söyledi çok araştırır bilir böyle şeyleri 5 lt bir yağ almıştım 70 liraya ,birde hafta sonu Komili aldım getir büyükten 50 liraya geldi bana 2 paket çay 5 kilo şeker 5 kilo pirinç var WC kagidi aldık yine getirden 32 li bakliyat falan zaten köyden getirdim ,10 kilo salcam var ,ufak sandık dondurucum var onuda doldurdum kişi böyle çıkartırız inşallah

Benim alt komşu yok tasinacak galiba ev boş bu sene doğalgaz faturası yüksek gelir yerler şimdiden buz gibi petekleri de açıyorum ara ara bakalım hakkımızda hayırlısı olsun sağlığımız yerinde olsunda her sey halloluyor 1 aydır bunu anladim
Az once haberlerde duydum alt ve ust kat d.gaz yakmazsa dava acilabiliyormus.
Bu da değişik ya
Ya calismiyorsa? Odeyecek durumu yoksa.
Cok etkiliyo evet ust katin alt katin bos olmasi ya da yakmamasi
Ama sasirdim

Yemeklerimde oldu bitti pesine minnak 6 ekmek daha yaptım pisiyorlar.
Oglan evde malum cocugun istahi acildi sukur
Aciktim diye geziyor yine meyve sıkım iyi geldi valla bize.
Biraz surelerden okucam.
Kiz uyuyorken okim aksam ev cok hareketleniyor 🤦‍♀️
2 tane kunefe varmis buzlukda aksam pisirim serbet yapimde yesinler.
Firin yine cok calisti bu ara faturalar cosar.

Az once haberlerde duydum alt ve ust kat d.gaz yakmazsa dava acilabiliyormus.
Bu da değişik ya
Ya calismiyorsa? Odeyecek durumu yoksa.
Cok etkiliyo evet ust katin alt katin bos olmasi ya da yakmamasi
Ama sasirdim
Ya yakmayana ne diyebiliriz ki belki yakacak imkanı yok evet benim evim soğuk olur ama kimseyi de yakması için mecbur etmek etik değil bence

Dün evimi temizlik yapamadım, dün bütün camları sildim yağmurdan çamur olmuşlar neyse silindi sonra toz aldım. Bugün sabahtan lavabolardan başladım banyolar-tuvaletler ovuldu pürü pak edildi. Elektrikli tuttum, paspas çektim klozet takımlarını yıkadım yoruldum ama değdi pırıl pırıl oldu evim. Akşama yemeğim var dün patates-köfte-tavuk kızarttım pirinç pilavı, yayla çorbası yaptım bu gün içinde yeşil mercimek yemeği yapmıştım. Kızartmadan da az kaldı çorba-pilavda var bugüne yeter. Yürüyüş yapıp geldim kahvaltımı yaptım çayımı aldım sizleri okuyorum.@_Sitare_ ben çamaşır deterjanını bazen çiçeğim bazen de peros alıyorum uzun yıllar ariel ve omo kullandım çamaşırlarımın renkleri soldu şimdi beyazları ve açık renklileri yıkarken makinenin gözüne bir kahve fincani kadar aspirin deterjanından atıyorum lekeli çamaşırlarımı da akşamdan küçük bir leğenim var onun içine suya bastırıyorum öyle makinaya atıyorum bende işe yaradı yıllardır da böyle yaparım.
T turuncupipet 70.000 tl güzel bir rakam ben olsam ne yapardım, şuanda ben gram altın bile almıyorum. Ama tabi senin ki gibi bir birikimim yok, ben bekleyip az az alabiliyorum ama geçtiğimiz üç hafta kadar önce eşime biraz miras düşmüştü arsa almıştık. Uzun zamanlı bir yatırım ama ben kızlarımız için düşünerek aldık. Ben her ay az da olsa tl olarak para biriktiriyorum yettiği kadarı ile altın almaya çalışıyorum birikim için, arada döviz alıyorum çocuklarımız ve biz yurt dışına tura gittiğimiz zaman az da olsa elimizde birikim olsun diye alıyorum.

Ya yakmayana ne diyebiliriz ki belki yakacak imkanı yok evet benim evim soğuk olur ama kimseyi de yakması için mecbur etmek etik değil bence
Bende şaşırdım 🙄
Hadi gectim parasinida belki üşümüyor
Bazi insanlar sogugu seviyor.
Sicaga gelemiyor.
Ya da gunduz istedir yakmaz aksam gelir ufo yakar
Ülkece siyirttik

Canim arieli oneriyor herkes lekede ama ben butceme gore bakiyorum.
Genelde indirimdeyse eger bingo, persil ve alo bu 3luyu takip ediyorum.
Bingonun kirmizi yumusatici kokulusu var onu seversin sanirim indirime giriyor takip et.
Lekelerin uzerine bulasik mak. Parlaticisi dök oyle yika.
Baya lekeleri cikariyor.
Sadece elma suyu falan cikarmadi bende.
Bingonun limonlu ve karbonatlydi sanırım dün gördüm ama almadım ondan kullandinmi hiç, kararsız kaldım bi sayfaya yazım dedim 🙂 iyiki almamışım p.tesi diğer izinde alırız artık. Bulaşık makine parlaticisi da alırım bi deneyeyim peki önceki lekeleri cikariyomu biliyomusun
Yumusatıcı ben de kullanmıyorum yıllardır.
Kardesim kendine alırken almıs 5 lt,aklıma gelirse atıyorm 1 kapak ama valla hic alıskanlıgım yok gelmiyor.
Granül sabun kullanıyorz kıza hala,bazen onun sbun bazen sıvı persil,en son ariel aldım bitmek üzere.
Genel olarak granül sabun alıyorm Duru nun ,gratiste indirimli oluyor.
Duru granül sabun bende aldım ama hoşuma gitmedi köpürmüyor hiç iyi temizlemiyor gibi geldi bana. Sıvı deterjan alıyordum aslinda ama bana dayanmıyor sürekli yıkama modundayim , artık toz deterjana geçtim o yüzden
Gül'ün büyüsü yazıyordu galiba kokusuda guzeldir

Canim onlar için leke çıkarıcı spreyli olanları kullandım ek gıda zamanı özellikle çok lekeli oluyor çitileyip atıyordum ben bazen o an cimariyorsam üzerini ıslatıp prille citiledim cikiyordu
Ben de sabunlayip atıyorum makineye ama etkili olmuyor , bide pril deniyim canim

Dün evimi temizlik yapamadım, dün bütün camları sildim yağmurdan çamur olmuşlar neyse silindi sonra toz aldım. Bugün sabahtan lavabolardan başladım banyolar-tuvaletler ovuldu pürü pak edildi. Elektrikli tuttum, paspas çektim klozet takımlarını yıkadım yoruldum ama değdi pırıl pırıl oldu evim. Akşama yemeğim var dün patates-köfte-tavuk kızarttım pirinç pilavı, yayla çorbası yaptım bu gün içinde yeşil mercimek yemeği yapmıştım. Kızartmadan da az kaldı çorba-pilavda var bugüne yeter. Yürüyüş yapıp geldim kahvaltımı yaptım çayımı aldım sizleri okuyorum.@_Sitare_ ben çamaşır deterjanını bazen çiçeğim bazen de peros alıyorum uzun yıllar ariel ve omo kullandım çamaşırlarımın renkleri soldu şimdi beyazları ve açık renklileri yıkarken makinenin gözüne bir kahve fincani kadar aspirin deterjanından atıyorum lekeli çamaşırlarımı da akşamdan küçük bir leğenim var onun içine suya bastırıyorum öyle makinaya atıyorum bende işe yaradı yıllardır da böyle yaparım.
T turuncupipet 70.000 tl güzel bir rakam ben olsam ne yapardım, şuanda ben gram altın bile almıyorum. Ama tabi senin ki gibi bir birikimim yok, ben bekleyip az az alabiliyorum ama geçtiğimiz üç hafta kadar önce eşime biraz miras düşmüştü arsa almıştık. Uzun zamanlı bir yatırım ama ben kızlarımız için düşünerek aldık. Ben her ay az da olsa tl olarak para biriktiriyorum yettiği kadarı ile altın almaya çalışıyorum birikim için, arada döviz alıyorum çocuklarımız ve biz yurt dışına tura gittiğimiz zaman az da olsa elimizde birikim olsun diye alıyorum.
Aspirin ev temizliğinde kullandığımız sıvı olan değil mi abla

Selam kızlar herkes nasıl
İki bebeli hayatla çok zorlanıyorum hiçbirşeye fırsat olmuyor
Birini uyutuyorum diğeri kalkıyor of çok zor 😞 arada okuyorum sizleri
Benim büyük oğlum konuşması azaldı sanki kardeşi doğduktan sonra içine kapandı
Daha çok onunla ilgileniyorum aslında
Küçüğüm bana daha muhtaç 4,5 aylık ama
Küçüğü sadece emzirirken yanıma almaya çalışıyorum yoksa odasında oynuyor yere yorgan attım oyuncakları döktüm önüne onlarla oynuyor ağlayınca emziriyorım sadece onzaman kucakta oluyor
Emzirirken bile oğlum gidiyor heryeri dağıtıyor tepki veriyor bana
Oyunları tel başına oynamıyor benle oynamak istiyor
Evde de işlere yetişemiyorum çok hızlı davranmama rağmen
Kahvaltı etmiyorum bütün gün kuru ekmek kemiriyorum büyük oğluma kahvaltı yaptırırken o anda akşam yemeğini yapıyorum
Şanşlı isem ikisinin öğle uykusunu bi getirince ev işlerini yapıyorum 😂
Eşimin izinli olduğu gün tüm gün iş yapıyorum 😫
Ayda 1 yardımcı alıyorum
Para biz de yetmiyor sürekli içerden yiyiyoruz birikimler gidiyor arada
Çocuklwrlm 6 ,7 yaşına gelince bende direk işe başlayacağım tüm gün iş yemek bıktırdı beni 😂

Selam kızlar herkes nasıl
İki bebeli hayatla çok zorlanıyorum hiçbirşeye fırsat olmuyor
Birini uyutuyorum diğeri kalkıyor of çok zor 😞 arada okuyorum sizleri
Benim büyük oğlum konuşması azaldı sanki kardeşi doğduktan sonra içine kapandı
Daha çok onunla ilgileniyorum aslında
Küçüğüm bana daha muhtaç 4,5 aylık ama
Küçüğü sadece emzirirken yanıma almaya çalışıyorum yoksa odasında oynuyor yere yorgan attım oyuncakları döktüm önüne onlarla oynuyor ağlayınca emziriyorım sadece onzaman kucakta oluyor
Emzirirken bile oğlum gidiyor heryeri dağıtıyor tepki veriyor bana
Oyunları tel başına oynamıyor benle oynamak istiyor
Evde de işlere yetişemiyorum çok hızlı davranmama rağmen
Kahvaltı etmiyorum bütün gün kuru ekmek kemiriyorum büyük oğluma kahvaltı yaptırırken o anda akşam yemeğini yapıyorum
Şanşlı isem ikisinin öğle uykusunu bi getirince ev işlerini yapıyorum 😂
Eşimin izinli olduğu gün tüm gün iş yapıyorum 😫
Ayda 1 yardımcı alıyorum
Para biz de yetmiyor sürekli içerden yiyiyoruz birikimler gidiyor arada
Çocuklwrlm 6 ,7 yaşına gelince bende direk işe başlayacağım tüm gün iş yemek bıktırdı beni 😂
Gececek insAllah hepsi.
Buyucekler ikiside okula gidecek sen ev ne kadar sessiz oldu böyle diyeceksin 🙏
Suan böyle diyoruz ama zaman su.
Allah güç versin
Kolaylık versin.
Aksam en azindan baba oglanla oyun falan kursa.
En azindan aksam babayı bekler tatli telaslari olur.
Kac yasindaydi yakininda oyun grubu varsa versen yarimgunluk.
Devletin buldum ben hemde tüm gün 400tlmis.
Ama 4yas uzeri aliyorlar diye biliyorum yine bi arastiricam
Dualarida ogretiyorlarmis
Eger 3 yasinda alirlarsa 3 yasinda yarim gün veririm.
Sadece oynasin paylasmayi ogrensin falan diye.

Bende bazen hic oturmuyorum tüm gün ayakda oldugum günler oluyo sukadarcik ev isler nasıl bitmiyor diye şaşırıyorum.

Selam kızlar
1 makine camasir yıkadım, astım
Kizceme tarhana pisirdim ılık sulu tabiki yemedi😑
Karnabahar yemeği koydum ocağa , eşim yemez ama ona köfte yapicam akşam
Salon ve kızın odası silinecek
Camasir katlancak
Kiz uyuyunca kitap okumak istiyorum ama hep isim oluyor 😒 kitap bas ucumda o bana bakıyor ben ona
Hergun hedef koyup 50 syf okusam aslinda eşim gelince iyi olur
Ah bekarlık, günde bir kitap bitirdiğim günleri biliyorum 🥺 şimdi hicbise yapamıyorum

X