Küçük Düşün Büyük Olsun!

Dolap ocak derken evde is bitmiyo anacım.
Yemekleri yine bitirdiler.
Acikan ne yer artik bilmem.
Oglanin masallahi var ztn 3 tabagi yiyor
Kız uyudu esim mac izlicem diyo.
Bende çekirdeğimi alıp balkona cokucem.
Kilo almisimdir kesim diyordum (aksamin 11lerinde ekmek kadayiflari yedik kaymakli hemide.
Neyse almamisim.
Gezerkende eridiyse demek.
Aksam olunca basliyorduk bi tatli yesekmi diye.

Ben gezmeli tatilleri daha cok seviyorum❤️
Sabah cikiyosun dag bayir göl orman gezip geliyorsun en sevdigim.

Eksikleride almadik dolabi kurutma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz.
Bakalım hayirlisi gülüm.
Cnm semizotu salatasi istiyor.

Dolap ocak derken evde is bitmiyo anacım.
Yemekleri yine bitirdiler.
Acikan ne yer artik bilmem.
Oglanin masallahi var ztn 3 tabagi yiyor
Kız uyudu esim mac izlicem diyo.
Bende çekirdeğimi alıp balkona cokucem.
Kilo almisimdir kesim diyordum (aksamin 11lerinde ekmek kadayiflari yedik kaymakli hemide.
Neyse almamisim.
Gezerkende eridiyse demek.
Aksam olunca basliyorduk bi tatli yesekmi diye.

Ben gezmeli tatilleri daha cok seviyorum❤️
Sabah cikiyosun dag bayir göl orman gezip geliyorsun en sevdigim.

Eksikleride almadik dolabi kurutma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz.
Bakalım hayirlisi gülüm.
Cnm semizotu salatasi istiyor.
Gezerken gitmistir kuzu kilolar temiz hava iştah açıyor bide 🥰

Bizde oglusla çizgi film bakıyoruz şimdi dondurma eşliğinde🤣🤣esim balkonda oturuyor balik kizarttim salata ekmek peşine tahin pekmez yedik çay yaptım mutfak dolaplarıni sildim üstten Ocak fln uğraştım gece açarım bulaşığı artık yürüyüşte yaptım yemek öncesi 1 saate yakın 6 bin adım atmışım nerdeyse 🥰 bozukluklar vardı ince trenckotum var cebine attım orda birikiyor atıyorum şişeme doldu bu ara butunlesem iyi olcak

Canim bir süre daha alezi bırakma tam alıştı diyorsun usutuyir suyu çok içiyor yada yorgun yatıp uyanamiyor bazen kacirmalar oluyor benim hala var alezim yataklarimizda
Benimkide banyo yaptigi gun kaciriyor grnelde. Aksam yikayip uyutuyorum, banyoda su yutuyor demekki oyun oynuyor felan bayagi zaman geciriyor.
Yok ya alezsiz kullanmam, bizim bile yataklarimizda alez var ne olur ne olmaz diye..

babyloading87 babyloading87 kuzu bişey sorsam diyelim birinin arabası var üzerine başkasının arabasını bir süre üzerine alsa trafik sigortası veya vergisi artıyor mu bilgin varmı canım

Baby görene kadar ben yazayım dedim.

Bir kişi üzerine yılda 2 defa arac alıp satabilir. 3. Arabada vergi çıkıyor

Ama senin 1 araban var. 2.arabayi alırsan da hasarsizlik indirimin 2.arabanin trafik sigortasında olmaz.
Mesela hasarsizligi var ilk arabasının trafik sigortası 500 tl iken, 2.arabada 1500 civarı olabilir

Selamlarr,
Sabah kahvalti faslindan sonra esim oglani berbere goturdu. O arada bende ispanak corbasi yaptimcocukalra. Karinlarini doyurduk sahile parka indik. Hava cok sicakti 2 saat civari kaldik. Zar zor getrdik oglani eve.
Sicaktan yemek yapasimda gelmedi,oglana doner aldim bizde aperattif atistirdik bisiler..
Bebeleri yikadim,uyuttum. Cayesliginde masterchef izliyorumm.😊 tv de tek izledigim sey heraldee

Selamlar..
Oğlumu kreşe alıştırma haftasındayız. Öğleden sonra 1 2 saat kadar oynadı kesin bahçesinde. Ama diğer çocuklarla değil de kendi kendine oyuncaklarla daha çok oynuyor. Biraz daha gozlemleyecegiz. Arkadaşlarının arasına katılma süreci biraz uzun olacak galiba. Bakalım artık girdik bir yola.. Dikkat dağınıklığı olabilir. Oyuna dalıyor ve etrafta pek iletişim kurmuyor bazen. Oyundan sıkıldıkça aklına geliyorum bahçe kapısında beni arıyor. Bende onun göremeyeceği bir yerde bekliyorum. İlk gün altını değiştirecekleri zaman ağlamış ben gittiğimde beni görünce mutlu oldu sonra tekrar oyun oynamaya devam etti. Sonraki günler de pek kriz olmadı. Böyle böyle bir süre daha 1 2 saatlik götürüp, sonrasında yarım gün bekli 2 ay sonra tam güne geçmeye hazır olur.

Bende platese başladım ilk 3 derste her yerim ağrıyordu dayak yemiş gibi ayakta zor duruyordum ama 4.dersten sonra daha iyiyim yavaş yavaş alıştı bunyemde.

Bugün oğlum için farklı bir sistemde oyun grubu olan biryere görüşmeye gittik. Burada anne ile cocuk beraber katılıyor derslere. 1 saat sürüyormuş. Haftaya deneme dersi için kayıt yaptırdık 150 tl dediler deneme dersine, 13 ders ücreti de 2700 tl.

Baby görene kadar ben yazayım dedim.

Bir kişi üzerine yılda 2 defa arac alıp satabilir. 3. Arabada vergi çıkıyor

Ama senin 1 araban var. 2.arabayi alırsan da hasarsizlik indirimin 2.arabanin trafik sigortasında olmaz.
Mesela hasarsizligi var ilk arabasının trafik sigortası 500 tl iken, 2.arabada 1500 civarı olabilir
Teşekkür ederim canim soyliyim soran kisiye

Selamlarr,
Sabah kahvalti faslindan sonra esim oglani berbere goturdu. O arada bende ispanak corbasi yaptimcocukalra. Karinlarini doyurduk sahile parka indik. Hava cok sicakti 2 saat civari kaldik. Zar zor getrdik oglani eve.
Sicaktan yemek yapasimda gelmedi,oglana doner aldim bizde aperattif atistirdik bisiler..
Bebeleri yikadim,uyuttum. Cayesliginde masterchef izliyorumm.😊 tv de tek izledigim sey heraldee
Yazın doğru düzgün program yok akşam bazen teve2 de dadı dizisi oluyor ona bakıyorum güldür güldür yada TLC tarzı kanallara bakıyorum master biz sevemedikc

Kızlaarr iyi geceler
Bugün çok geç uyumayacağım.
gündüz hava iyiydi havuz istedi indirmedim. Evde oyslandık. Eşim geldi. Tavuklu pilav ayran yedik. Kızla oynadık. Futbola meraklı hadi anne top oynayalım gol yapalım diyor sürekli. Kaleci takliti de yapıyor. Kardeşimin eşi antrenör ve beden eğitimi öğretmeni. Ela için dedi futbola çok yatkın :) Eşim diyor kızım ne golü ne futbolu ben de dedim o kadar şampiyon var güreş şampiyonu falan.
Neyse oynadık biraz.
Dün eşim magnum almış 3 tane. teyzeyle eşim yedi ben yemedim. Ela bir süre sevmiyordu ama yine de ona sakladım, belki yer diye. İçim rahat etmedi.vSabah kahvaltıdan sonra da sürprizim var dedim baban bana almış ama kızım yesin dedim sakladım sana dedim. Bana diyorki kıyamadın değilmi anne bana😁
Bu akşam eşimle de konuşuyoruz. Patronu çok çökmüştü gördüğümde. Eşim diyor Allah evlat acısı yaşatmasın kimseye diğerleri bir şekilde geçiyor ama düşünmesi bile kötü dedi. Allah hiç bir anne babaya yaşatmasın inşallah.

Selamlarr,
Bizim evde de o tek izlenen şey. Ben pek tv takılmıyorum. Kızın yanında da zaten ne izlenebilirki. bugün yine eşim tv açıkken uyuya kalmış odada kızda dikmiş gözünü tv ye bir girdim odaya baktım öpüşme sahnesi hemen kapattım. Eşime de söyledim. Pür dikkat izliyor🙄

Kiloooo demeyin bana, aylarca uğraş yürüyüş yap ver hooop hemencik kilo al. Bu sistem çok sıkıcı.yine yürüyüşe başlamam lazım. Ee ayaklarımım ağrısı da başladı. Bir süre ayakta kalsam ayaklarım ayak bileklerim üst kısmı ağrıyor. Oturuyorum geçmesi zaman alıyor. Doktora gittim hareket vermişti yapamadım ela hooop bacaklarıma oturuyordu. Ne yapayım bilemedim. Ben de kolojene başlamayı düşünüyorum. Kas ve eklem yerlerinde çok etkiliymiş.

Kiloooo demeyin bana, aylarca uğraş yürüyüş yap ver hooop hemencik kilo al. Bu sistem çok sıkıcı.yine yürüyüşe başlamam lazım. Ee ayaklarımım ağrısı da başladı. Bir süre ayakta kalsam ayaklarım ayak bileklerim üst kısmı ağrıyor. Oturuyorum geçmesi zaman alıyor. Doktora gittim hareket vermişti yapamadım ela hooop bacaklarıma oturuyordu. Ne yapayım bilemedim. Ben de kolojene başlamayı düşünüyorum. Kas ve eklem yerlerinde çok etkiliymiş.
Ahh benxe yuruyus yapamiyoeum ise basladigimdan beri, kilo vermem durdu. Bu is yuruyussuz olmayacak anlasilan. Az da yiyorum aslinfa ama yas ilerledikce kilo vermek zorlasiyormus..

Selamlarr,
Sicakladan benimde yapasim gelmiyor yiyesimde yok.
Dun evi supurup silene kadar su icinde kaldim.
Aksama kadar klima acikti
Eylul geldi artik hava kendine gel dedim yani.

Bizim metolar coktu ciceemm
Versekde hoop hemen aliyoruz nerde yanlis yapıyoruz bilmem.
Ben spor yapmayi hic sevmiyorum.
Ee uzun yuruyuslerde burda pek yapma imkanim yok.
Nedecoogooz biz ya.

Ahh benxe yuruyus yapamiyoeum ise basladigimdan beri, kilo vermem durdu. Bu is yuruyussuz olmayacak anlasilan. Az da yiyorum aslinfa ama yas ilerledikce kilo vermek zorlasiyormus..
Malesef meto yavasliyor yakmiyor
Vucudu bi sasirtmali ama nasil.
Normalde az sık yiyin derler ama dr. bunu ret ediyor.
Sık yemek pisbogazliliktir diyor.

X