Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi geceler kızlar, bu gün buranın pazarıydı eşim işten gelince gittik. Bu gün günlerden temizlikti severim temizlik yapmasını ama sıcaktan çok yoruldum yemek yaptım. Karışık kızartma, mercimek çorbası, sebzeli bulgur pilavı bir de tavuk haşladım. Sonra bir duş biraz dinlenip dogru pazara her geçen gün pahalılaşıyor.
-tulum peyniri 40 tl lik
-3 kilo domates kilosu 5 tl
-1 kilo biber 5 tl
-3 kilo salatalık 6 tl kilosu
-1 demet maydanoz 1.5 tl
-1 kilo üzüm 7 tl
-1 kilo incir 20 tl
-2 kilo armut kilosu 10 tl
- yarım kilo taze fasulye 8 tl
-yarım kilo lor 6 tl
-ayrıca kızıma yarım kilo tam yağlı beyaz peynir 22 tl
-1 kavun küçücük 10 tl
-1 adet ıceberg marul
-1 kilo kabak 5 tl
birkaç birşey daha var inanın ne kadar tuttugu çok önemli ama üzülüyorum bu kadar pahalılğın olması bu kış hiçbir hazırlık yapmıcam kesin kararlıyım kuru biberim, dolmalık kuru biberim var. Dondurucuda bezelye, semizotu, pırasa, ıspanak ve az da bamya var. Konservede var bazen ben ölçüyü kaçırıyorum hazırlık konusunda reçellerim var Aralık ayına kadar da salçam var 2 kilo da tarhanam var yeter dondurucuda et de var illaki takviye yapılır alınır ama evde kileri tüketmeden almak istemiyorum. Çok stok yapmışım bir daha bu kadar çok yapmam size sözüm olsun. Birde 5 kilo bal almıştık o da var. Kızlar ben artık evdekilerden gidicem inşallah önce onları tüketeyim sonrasına bakarız. Birikim yok yapamıyorum yaza gelinceye kadar biraz biriktirdim onlar diğer evimde geri dönüşümde yettiği kadarı ile altın almak istiyorum. Bu ay sadece 2200 yakıt giderimiz olmuş kredi kartlarıda patladı dedi eşim. Biz kredi kartından arabaya hiç yakıt almıyoruz evde devam eden tadilatlar ve kızların yapmış oldugu alışverişşler bizlerin taksitleri var. Ayyyyyyyyyy iyi yazmışım.

Eşim geldi çok geçmeden patronunun oğlu aradı. Yoğun bakımda yatan Kardeşinin kalbi durmuş. Ne yapacağımı bilmiyorum falan dedi..kötüydü. Eşim de gitti. Yalnız kaldım Ela uyuyor. Filtre kahve yaptım tramisu eşliğinde size yazarken içiyorum, böyle ölümler olunca bir tuhaf oluyorum. Oysa 3 günlük dünya diyorum. İçim buruluyor. Belki de hayırlısı böyleydi zaten yaşasa da yatalak engelli olarak yaşayacaktı. Ne zor yaşasamı yoksa yaşamasa mı demek. Allah öncelikle annesine sabırlar versin diye dua ediyırum. 20 yaşında gençti. O gün üniversite tercihi yapacaktı. Aman motora binerken kesinlikle tüm anlamda güvenli binin geçtiğimiz yıl içinde de annemin komşusunun oğlu motor kazasından vefat etti. Benim karşı komşumun eski eşi de öyleydi.

Allah bereket versin

Şekeri ayarlamakta mesele ya kuzu bakliyatlar çekiyor şekeri ara ara tadım yapmak şartafiyet olsun
Geçen yıl ben de az şekerli yapmışım. Eşime şekersiz geldi. Ekledi şeker. Çünkü tatlıyı o çok sever ben az bişey yesem daha fazlasını yiyemem bayar beni. Dedim sen kendin bak ayarla. Yemeğe tuzu da o daha çok tuz atar ben Eladan alıştım az tuzlu yemeye :)

Slm vukuat. Com uz resmez
Sabahın körü 6 da görümce araadı
Hastalanmış ikigün önce kaynanam getirtmiiş test vermiş ve pozitif korona yani
Ee annemi alsanız sağlıkçılar gelmeden
Ne diyon senya dedim gez gez temaslı dedim
Eşim deydi telefon
Oldu bide bize gecsin çocuklar var dedim akıl yaşıyo resmen
Korona biterim böyleleri varken anası 15 gün sepetliycek eşimde dursun orda dedi telde
Ee annemi alsamda gelsem diyo dedim sende oraya git kimseyi alamam kusura bakma dedim gidiyorsan sen git dedim oraya hangi akılla yaşıyosa
Bide temaslı annesiyle insan yiğenlerini olsun düşünür

Allahım cidden cıldırmalık.Allah sifa versin ama cidden zır cahiller

Kışın topaanirsin abl
Kışın toparlanirsin abla iki evle ugrasiyorsun yazın gel git masraf pazar çok pahalı herşey pahalı ya bende çok şey yapmiycam kayinvalidende veriyor saolsun

Benim eşimde öyle daha yemeden atıyor tuzu sen tuzsuz yapıyorsun nasıl yiyosun diyor et ve tavukta tuz arıyorum yoksa aramam

Geçmiş olsun canım hava değişimine olabilir deniz den de olur serindemi kaldınız

Günaydınlar
Gözümü harcamayla açtım 77 tl Boyner den su bardağı (kristal )ve peynir tabağı olarak kullanmak için sunum tahtası aldım.
Gercek fiyatı mı bilmiyorm aama 118 den 19 düşmüştü tahta.%82 indirim diyodu.
Kristal bardakları da espresso için aldım aslında,kadehlerin de gözüm var ama 4lüsü 100 küsür veremem okadar.su bardağı 4lüsü 38 e düşmüştü.
French press hediyeli 500 gr filtre kahve (jacobs )54 tlye düşmüş.
Makine olmasa evde ondan alırdım valla.
Aksam için pirzola çıkardım kız da yesin diye.
koci dra götürürüz biz bugun dedi annemle.
11 gibi cıkcaklar.
Randevusuzuz ama acilden gircekler artık çünkü öksürdü gece
2 yas asılarını da yaptırırız dedi dr müsaitse.
Bakalım ins ilerlememiştir ya

Hayyarabbim valla cahiller ya annesi nasi insan çocuklar var gelme diycegine gel al diyorcinnet geçirirler insana

Geçmiş olsun canım çok inşallah cabuk atlatır

İgda kutu gibi ev evini satmıs:)
Gece gündüz emlakcıya giydiriyor dünden beri:)
Abla vermeyeydin emlakcıya ozman kendin sat.
Dün story atmıs,2 senede 2 jeep aldın haram olsn diyo emlakcıya.
Ay ne varos laflar.
Adam isini yapmıs almıs sanane?
Kendi mimar vs diploması yok ama ic mimar gibi ev sadelestirip komisyon alıyor insanlardan igda.
Vergi vermyorsn bisey vermiyorsn.Adam dükkan acmıs vergisini ödüyırsa bırak kazansın yahu.

Dunkileri görmedim ama taşıniyorum istediğim gibi ev buldum ama evini sattığı insanlar sıkıştırıyor mus çıkın diye o yüzden alt kata geçtim fln diyodu kendi yeni ev aldım peki onunanlamadim

Dunkileri görmedim ama taşıniyorum istediğim gibi ev buldum ama evini sattığı insanlar sıkıştırıyor mus çıkın diye o yüzden alt kata geçtim fln diyodu kendi yeni ev aldım peki onunanlamadim
kiraya alt kata gecmis,ona da kaynadı 1 hafta da cıkın demisler evi alanlar.
1 hafta sonra gecmisler.

Günaydın kızlar çok erken uyandım oğlanla uyuyakalmisiz gece balkon cami sildim kahvaltı öncesi kahvaltı ettik bulaşık boşalttım tekrar doldurdum evi havalandırdım yarın arkadaş gelcek kahvaltıya oglusa doz vermistim oyun alanı var AVM de oraya göturcem eksik binkac şey var alırım çıkınca hem peynirciye ve a101 e gitcem

Hayyarabbim valla cahiller ya annesi nasi insan çocuklar var gelme diycegine gel al diyorcinnet geçirirler insana
Anası önemli ya gel al diyor evde çocuklar biz insan değiliz
Bide maske filan takmamış kv dem
Düz mantık geziyo kızı hasta tak işte sende maske sırıtıp duruyorlar nolcak
Gelse bizede dağıtacak temasta bulunmuşlar bana atacaklar oh ne ala ya
Kafaları nasıl anasına bişey olmasın
Bize ne olursa olsun
Çocuklar nolcak diyen yok
Oturrun hepiniz ayrı odalarda dedim
Benimki darılıuo gücenecek bişey yok valla dedim
Bak bide temasta bulunduk diyo birbiri ile sordum bide buraya getirmeye kalktın dedim benimkine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…