Küçük Düşün Büyük Olsun!

İzmir köfte yapmıştım dün az kalmıştı yanına kus kus yaptım sarımsaklı yoğurtlu falan birde karpuz kestim. Eşimi bekliyorum bebişi uyutup markete gideriz yemeklik almaya yapacak bişey bulamadım kaç gündür nohut kuru fasulye hala gaz yapıyor acayip şekilde bebekte
Şu is olayını da halletmem lazım aklım hep orada inşallah güzel sonuçlanır hayırlısıyla
Aminn her okudugumda dua ediyorm hayırla sonuclansın isin diye.
Okadr kafaya takıyorki insan biliyorum😓
Hayırlı kapılar acılsın ins🙏🏻

İyi akşamlar kızlar,
Bugün arkadaş illa gel havuza gel arayıp durdu. Dün de demişti bakarız demiştim.
İndim havuza bugün. Sonra otururken çiçek sepetinden aradılar iki arkadaş hediye almış. Sonra bir saat geçti bir baktım arkadaş telefonla çekiyor arkamı döndüm pasta mum sürpriz yaptılar.
Sonra birara eve geçtim kızı alıp evi toparladım işlerimi yaptım. İndik sonra yine. Saat 18:00 de geldik hala havuzda uyuyacağım diyordu🙄 eşim taşınmayı düşünüyordu vazgeçiyor. Havuzsuz evde ne yaparsınız yaz günü kız gözünü açtı havuz gördü diyor🤣🤣🤣
Neyse gelirken bebek arabasında uyudu 18:15 te bakalım gece ne olacak🙈
Markete uğradım kıza zaten yemek vermiştim. Bize de patates aldım kızarttım cajun baharatlı. Birayla iki keyif yapalım kız uyurken dedik.
markette 13 tl harcadım. Domates patates kız meyveli yoğurt istedi onu aldım. Ekmek aldım.
Gelinde duş aldım kıza banyo yaptıramadım uyuyunca. Kirlileri attım makinaya astım. Şimdi de oturduk eşim de müzik açtı. Kız uyurken iyi oluyor bacımlar., :)

tşk ederim cnm
200 tl +20 de yol veriyorum
çok menun kaldım
sende en azındna kapı +cam+ dolap sildirsen rahat edersin
Aynen pencereler çok kötü. Bakılacak gibi değil.🙈 ya bir gün esecek yapacağım kız uyurken.ya eşimle girişeceğiz yine ya da kadını çağırıp halkettirecsğim.

Sabah kargo verdim ofisten 1 durak önce indim sürat kargo yolu agaclık bi yol cadde üstünde.
Arkama baka baka yürüdüm resmen:KK43:
COk fazlalaar,kara kara adamlar buldukları her tasa oturup bekliyolar,ne bekliyolarsa.
Bide bi haberden etkilendim dün bir afgan bir kıza 45 dk saldırmıs,tecavüz etmk istemis kız bagırınca kafasını tasla ezmis:KK43:
Kız yogun bakımdaymıs.
Allahım sen koru.
Afganı Türkü insan olmayan insan olmuyor malesef. Hergün tecavüz haberi gerçekten hayattan soğutuyorlar..

Ee ellerini kollarini sallayarak geldiler camasirda calarlar, ayakkabida calarlar
En korktugum tacizler olumler cogalacak.
Kaybedecek bisileri yok orda da icerdelerdi en fazla iceri gireriz nolcak derler ki eminim iceri falanda atmazlar sinir disida etmezler.
Ulke cokuste resmen.
Aynı düşünüyorun Allah sonumuzu hayır etsin ama yol yol değil. Her anlamda çöküşteyiz😢

Büyük fabrişkalar zaten almıyor.
Koci diyodu suriyeliler ilk geldiğinde aldık hadi yardım olsn dedik ama calısmıyorlar diyo
Alısmıslar yardımla yasamaya,alıyorsn 3.gün gelmiyor zaten dil sorunları var anlasamıyorlar diye almıyr ise fabrikalar flaan.
Ama kücük isletmeler alıyor:KK43:
Sgk ödemiyorlar vs diye.
Ama yine 3 gün calısıp 4.gün gelmiyorlar ise.
Ev nasıl veriyor ev sahipleri hic anlamıyorm
Kvdemin orda cok var mülteci.
Evlerin canını cıkarıyorlar
3 kisi ttutuyorlar 15 kisi kalıyorlar,evim olsa vermem yani.
Astarı yüzünden pahalıya geliyor cıktıklarında.
Evi satın alıyorlar canım. Yani bizim sitede arap var çoğu ev alıyor. Zaten parası olan savaştan kaçıp başka ülkeye gidiyor. Parası olmayan ölüyor.
Benim karşı daireyi bir tane Türk gelip bakıp alamadı arap aldı, çünkü para onlarda malesef.,
Kötü birşeylerini görmedim karşı dairedekinin ama kızdığım konu kendi halkımıza yetemezken neden başka ülkenin halkına yetmeye çalışıyoruz. Hem de fazlasıyla. Arap geliyor evi alıyor orada oturan Türk kiracıya çıkman lazım diyor. Kendi ülkemizde sığınma gibiyiz. Çok acı

Esim yeni bir işe baslayabilir dün öğle sonrası gitti bugünde sabahtan çıktı olursa kendi isinide yapicam evdeyken evde olmayacak ama artık en azından asgarinin biraz üzeri rahat diye tamam ddi kendi işindende bir tane yapsa yeter bize konustular bu ay deniyecekler birbirini evde durmasın valla fazla durdu yiyoruz birbirimizi 😒😒 dün oğlana damacana almıştı esim oynamadı duruyor öyle koymuştum dolapta satılmış onu paketledim onu verces oglusla çıkıp akşama karnı yarık yapcam pilav cacık yeter çorbada var ortalık topladım dun çamaşır yıkayıp toplamistim bugün yok bulaşık topladım kahvaltı bulaşığı attım çıkarız birazdan
Hayırlı olsun kuzum🥰

Sllmlar
Eve geldim Alya yolda uyumus 1 saat kadr uyudu
Ben o arada toz alıp dusa attım kendimi
Alya uyandı toktu meyve yiyip markete cıktık
115 tl market;yedek külot bez,2 kutu süt,hazır pizza hamuru,3lü ton balıgı (indirimde 12 tldi)2 pket züber topcik(bu da indirimde 8 tl paketi migrosta)patlatmalık mısır(ray organik güzel patlıyor tavsiyemdir)kefir.
Yemegim var kıza taze fasulye
Pizzayı yapıp attım kendime ton balıklı,mısır flaan vardı difrizde,kalan peynirleri de attım üzerine degerlendi.
Orta boymus hamur koci de yer gelince.
1 mak camasır astım 1 mak yıkanıyr.
Annemler görüntülü aradı bingo kardesim orda😊
Annem beni övüyor soklardaym
Bak ablan isten gelmis,cocıgunu alıp markete gitmis,bide pizza yapıyolar diyo😂
Napsın kız kalmıyo kafası,simdi söylencek seyler degil bunlar.
Alya yanımda bıdır bıdır konusuyor bi yandan ona laf yetistir biyandan annemlere
Onu kapadım belalım aradı🤦🏻‍♀️
Patron hn belalım oluyır
Cidden nasıl sıyrılcm bu kadından bilmiyorm kızlar.
Ofiste patron geyik muhabbete kızıyor haliyle.
İsler kalıyor yüz vermiyorz
Ama kadın goygoy pesinde.
Bide patronlugınu yapıyor.
Burda konusuyosn hoop aksama evde anlatıyor😣
Ben de o konusmaya calıstıkca isle ilgili biseyler söylüyorm
Su teklif hazır sunl görüstüm gibi
Bu sefer eve geliyorm kadın bi bahaneyle arıyor saatlerce anlatacak bıraksm
En kısası 25 dk😣
Bugun 22 dk konustu
Ne konustu?Cocık okula baslıyor formaları alıyorlr cok pahalıymıs bilmem ne
Ay banane acaba yollama koleje ozmn.
Hergün böyle cıldırıcam artk bi bahaneyle arayıp yarım saatimi yiyor en az😣
Çocuğu bahane et canım yikiycam uyuycam konusamiyorum fln de densiz insanlar ben çok sevdiğim kişiyle bile okadar uzatmam bı ablamla konuşuyorum ddigin dakkalar kadar oda ablam uzakta anlatacağı şeyler oluyor haftada bir bazen hoparlör e alıp işimide yapıyorum hatta

Çocuğu bahane et canım yikiycam uyuycam konusamiyorum fln de densiz insanlar ben çok sevdiğim kişiyle bile okadar uzatmam bı ablamla konuşuyorum ddigin dakkalar kadar oda ablam uzakta anlatacağı şeyler oluyor haftada bir bazen hoparlör e alıp işimide yapıyorum hatta
Kız delirtiyor beni Alya anne anne diyo kadın hala kapamıyo🤦🏻‍♀️

Günaydın😍
Kız sabah 7 de uyandı. Çok şükür saat 5 te uyanır diye bekliyordum. Sadece gece su içmeye ve çiş için uyandı. Kahvaltı yaptırdım. Ben yapmadım. Kahvaltı sonrası aç aç bir de onun kapışmasını yaşadık🙄
Diyorum biraz konuşalım otur anneyle vakit geçir. Yine diyor tamam anne bir tane izleyeyim ya da mutfakta oturup izlerim senin yanında izlerim, anne lütfeeen diyor🙄😅 Neyse biraz açtım şimdi. Yemek hazırlayacağım öğlen havuza götürürüm.
işlerimi hallederim bu arada.,
Hiç aman biraz izledin de ben de kafamı dinleyeyim diyemiyorum. Sanki çok bağımlısı olacak gibi geliyor. Ondan korkuyorum.

Bitti sayılır işler çıktık kargoyu bıraktık oglusa bir top hemen dondurma aldım yedi merkezde geldik kahve içip peşine yemekleri yaptım duramadim kizarttim patlıcanı bı yerde içi pişirdim mutfak oldu 50 derece🤦🤦 peşine bize bulgur yaptım içi yaptığım tavada salçalı kapyali efso oldu🥰 esim geç yemiş yemem ddi pirinçten çok seviyoruz oglusla bulguru yanına ayran yapcam yeriz birazdan acıktım pervaneyi soktum sildim toz oluyor açık her yer oğlanı yıkadım kendimde yemekleri yapıp attım duşa kendimi dışardan halk ekmek aldık kycuk paket tam buğday altın ekmek 3.5 oraya verdim dondurma 2 TL bime girdik tek içimlik kahve kraker su 5 TL öyle 10 harcamisiz kumbaraya 5 attım yoğurt vardı süt almadım bugün yetmezse günlük sütten alır yaparım
İnsanın yemek yapası gelmiyor. Mutfak hamam oluyor. Bir de bizim difriz girince mutfağa daha da sıcak oldu.
Geçen eşim diyor odadan mutfağa açsakmı klima gelince mutfakta serin olur. Evi aldığımızda odadan mutfağa kapı büyüklüğünde açık geçiş yeri vardı biz kapattırdık. Odada yemek kokusu istememiştim. 3+1 olsa olabilir de mesela ailelerimizden biri gelince bu odada uyuma olmaz O anlamda da iyi olurdu.
Mutfakta sigara içilir odaya gelir kokusu. Ne yapsam bilemedim.

mutfağa açık olan daireler böyle

Eklentiler

• 8C200D0A-C131-4D15-BAFD-BCFB184E4352.jpeg
    8C200D0A-C131-4D15-BAFD-BCFB184E4352.jpeg
    109,5 KB · Görüntüleme: 114
Kız delirtiyor beni Alya anne anne diyo kadın hala kapamıyo🤦🏻‍♀️
Gunduz ise ben esim ariyor israrla onemli bisi var sanirim kapatmam lazim diyorum boyle uzatanlara.
Aksam ztn pek konusmam.
Bakmiyorum telf. Gormedim diyorum.
Eskiden olsa ayy kirilir mi ne dusunur falan filan hemen geri donerdim simdi umursamiyorum.

Benim arkadaslar mesela hep uzun konusur 1saat 1.5saat esim evdeyse soyleniyo dunyayimi kurtarcaksiniz allasen diyo

Ben uzun konusmam aslinda ama onlar konustukca laf lafi aciyor.
Bakma bence sonra duymamisim dersin.

Aslında cok bi bilgim yok dr öyle demis
Cocık konusmuyor icine kapanıkmıs
Uyumuyor gece gündüz ayakta diyor
Babanne hasta zaten nereye yetsin cıkarıyomus yaylaya orda takılıyomus cocık
Büyük konusmayayım ama bırakamam öyle hastalık vs olmadıkca
Ben deli gibi özlüyorm cünkü.
Ben de bırakamazdım nasıl bırakıyor insanlar şaşkınım

İnsanın yemek yapası gelmiyor. Mutfak hamam oluyor. Bir de bizim difriz girince mutfağa daha da sıcak oldu.
Geçen eşim diyor odadan mutfağa açsakmı klima gelince mutfakta serin olur. Evi aldığımızda odadan mutfağa kapı büyüklüğünde açık geçiş yeri vardı biz kapattırdık. Odada yemek kokusu istememiştim. 3+1 olsa olabilir de mesela ailelerimizden biri gelince bu odada uyuma olmaz O anlamda da iyi olurdu.

Actirip katlanan kapı koydurabilirsiniz.

Sürgü kapı yaptır şimdi öyle yapıyolar

Gunayss cociklarimla ayaktayım yine
Oglanda gruba katildi sicakdan uyuyamiyor.
Biri su biberonu elinde su ister biri açım der.
Oturdum bi cay ictim gunler aylar sonra ilk defa oturup tek basima sabah cay ictim cok heycanli🙆‍♀️
Esimin pesine agladi kiz huy edindi.

Aksam aldik lunapark gibi bir yer var yakin semtde orman icinde oraya goturduk.
Ama ne yok para😂
Bunuda huy edindi esim parasiz cikiyoruz evden.
Tam iceri girdik esim bana sende para var mi diyo baktim 20tl var.
5 jeton aldik 15tl
Cay icsek rehin kalicaz dedim.
Ormanda oyle yuruduk biraz geldik.
Sabah yine parasini unutmus geri geldi.
Cuzdan tasimiyo paralar orda burda.

50tl aldim (aksam 15tl gitti faiziyle almam lazimdi)
Cay az kalmis, dondurma falanda alicam bugun bi hepsiexpres yaparim yine.

Ben ay oldu markete gitmedim ya.
Neguzel böyle fena alistim.

Gunduz ise ben esim ariyor israrla onemli bisi var sanirim kapatmam lazim diyorum boyle uzatanlara.
Aksam ztn pek konusmam.
Bakmiyorum telf. Gormedim diyorum.
Eskiden olsa ayy kirilir mi ne dusunur falan filan hemen geri donerdim simdi umursamiyorum.

Benim arkadaslar mesela hep uzun konusur 1saat 1.5saat esim evdeyse soyleniyo dunyayimi kurtarcaksiniz allasen diyo

Ben uzun konusmam aslinda ama onlar konustukca laf lafi aciyor.
Bakma bence sonra duymamisim dersin.
En iyisi bence de ben de öyle yapıyorum😅
Zaten akşam uzun uzun konuşmam.

X