Küçük Düşün Büyük Olsun!

Evi süpürdüm. Kuşu kafesi temizledim su yem verdim. Hafta geçti temizlemedi. Güya alırken ben bakarım ilgilenirim diyordu. Dün de diyor çiçeklere su verilmedimi. Eve birşey alırken ben ilgilenemem deyince ben ilgilenirim oluyor donra eser yok. Bir de bakmadınmı yapmadınmı oluyor😅 valla inadına yapmayacaktım da dua etsin temizlik yapıyorum ev temiz kalsın diye yaptım. Yoksa sonra otomatiğe bağlıyor. 😂
Kız uykum var dedi işi bıraktım uyuyacak hala.Yanında yatırdı beni de. İşimi bitireceğim ona yemek yapacağım. Niye yetişmiyor vakit işte bundan :)
Dün eşimin babası eşime bir miras konusundan bahsetmiş. Eğer gelirse para çoğu nilüferin demiş ( yani elanın) Annemin ismini taşıyor o hakediyor demiş.
Hayırlısı artık nasibimizse çıkar birşey.

selam kızlar
bu erkek aileleri hep mi yiyici olur ya
hepsi oğlumun evi dolayısıyla benım evım benım param gözuyle bakıyor..
biz zaten taşın kavuğundan çıktık anamız babamız yok..
dün akşam 2 tencere sarma sardım biri buzluğa diğeri hafta sonu yemekli misafirim olcak onlara
gece 23:30da karşı komşum garaj üstü 1. kattan kovayla asağı su dökerek arabasını yıkadı.. şaka gibi ama değil..
yemin ediyorum karşı apartmanı komple yıkasım var bu ne saygısızlık ya
3 lira verince otomatik su köpük veren aletler var yıkasana orda gecenın köründe araba yıkamak ne.. üstelik balkondan.. her su döküşlerinde güüüüm diye ses geliyor sonra arabamız canım arabamız diye gülüşüyorlar yeni almışlar.. 30 yaşındaki arabanın da görgüsüzlüğü bu kadar olmaz ya

Benim de eşimin teyzesinde vardı o. Bende birşey görür aynısını isterdi. Al parasını sonra veririm derdi. Ben alırdım ama parasını vermezdi. Ben de sonra kestim almayı. Derdim parasını vermediği değil. Enayi yerine koyulduğumuzu anladım zamanla farkettim. Artık yapmıyor ama evlendiğimizin ilk yılları, çok defalarca yapmıştı. Eşim onlara gidince sıvı sabun niye koymuyorsun lavaboya diye söylendiğinde al koy niye sen alıp koymuyorsun diyordu eşime. Öyle alışmışlarki onlarlayken eşime aldırmaya. Hiç demiyorlar bunun ayrı evi var artık evlendi falan diye.
Benim kadar öyleydi. Bizde kalırdı ben pazardan marketten birsey alırdım bana da al dersi. Bizimle yaşıyor ama aldırıp kızına götürüyordu. Ben en son almayı kestim. Eşime de söyledim o da bıraktı. Şimdi kime Lazımsa gidip bir zahmet alsın.
En son geçen aylarda kv bezelye görürsen pazarda al demisti ben Kendime alırken ona da aldım. Pazara falan gideceğimi bildiğinde bazen para verir bana şunu al diye o zaman alıyorum aksi halde almıyorum. O sorunca da pazara çıkmadım diyorum.
Gecen kıs ben patlıcan koyacaktır buzluğa o da istedi. Bizde yaptık goturup diğer çocuklarının dolabına koydu. Vişne aistedi almistim benim evde yaptı, 1 kase bana bıraktı kalanını kavanozlayip götürdü.
Kışlık hazırlığı falan yapınca da domates bana da alın diyor da, ben de eşime kızına oğluna yediriyor, 3 eve yapıyor. onlara alırsın yapsınlar ben niye ameleligini yapıyorum diyorum. Artık almıyorum çok lazımda internetten sürekli sipariş verir kızı onuda versin taşıma dertleri olmasın.

Kizla kahvalti yaptik ama güzel yedi bu sabah balkonda hosuna gitti
Haftasonlari yiyoruzda basbass yememistik🙆‍♀️
Bende kahvalti kulturu yok malum kizla edinicem
Pekmezli su yaptim ona ben cay iciyorum gosteriyor parmagiyla kendi pekmezli suyunu bitirdi sifa olsun.
Tabi balkonu yikicam o ayri yerlere atti döktü.

Banyo rafi almistim yayli onu kurdum taktim.
Ulen az daha ugrassam ben tamir vs ogrenirim.
Elim yatkin onu anladim anneme cekmisim.

Annem her derki ben erkek olsam amele olurdum onun cok meragi var insaatdi tamirdi dedemden kalma.
Temizlik verme hirdavat ver ona.
Evinde her alet vardir pense, kargaburun, vidalar, civiler hep ondan isteriz babam bilmez bile var mi yok mu🙈

Sabah sabah bir de cuma yuzu suyu hurmetine dua ettim istedigim bisi icin.
Sizde amin derseniz cok sevinirim🤲
Kizi uyutup yasin okucam niyetim icin.
Icimden dua etmek geldi o niyetle belki kabul gunudur❤️🌸
Allah gönlündeki versin canım içim açıldı resmine🥰🥰

Günaydınlar
Ay ne yorucu bi hafta ya,valla kostur kostur bu hafta bi dinlenemedim.
Yarın da kocam 8-8 calıscakmıs,kızı bırakcak kvdeme ,kpder getircek artık.
Anama hic ses etmedim
Zaten kardesim orda sabah aksam 3 haftadır.
Bisey derse bana hic deme,kendin kapadın o kızı eve .
Al bak simdi cıkaramıosnuz derim.
Panik ataktan ötürü dısarı cıkamıyor,yalnız kalamıyor,hep annemdleer.
İns gececek ama cidden uzuyacak gibi duruyor.
Annemdeyken iyi eve gidince hastalanıyor.
Hoop anneme geri cıkıyorlar.
Bakalım napcaklar bu kıs:KK43:
Yarın koci evde aksam yemek yapmamız lazım ozman sana dedim
İncikler vardı onları yaparz dedi
Fırına vercek güvecte.
Buaksma kıza corba flaan yapmam lazım.
Sabah kargom vardı verdim pttden
Anan evi bosaltıyo kızım yavas yavas diyo sabah :)
3 adet fidan bagısı yaptm sabah temaya 42,5 tl.
Bursa da da bi kac yeri yakmıslar söndürülmüs:KK43:
Allahın cezaları...
Tema da gerci Hatay cıkıyo bagıs yeri ama olsun.
Temaya bende yapacağım bağış bol bol fidan ekmek gerekiyor😔😔

Canim rica et kardesinden ilacını duzenli kullansin.
Tedavi ediyor ilac ama en az 6ay kullanmasi gerek.
Kisa vadede malesef tedavi etmiyor.
Ben 2 sene kullanmistim ataklarim baya azalmisti

Ama p.a soyle bisi gecti saniyorsun gecmiyor malesef.
Üzüldüğünde, kafana bisk taktiginda vs vs hortluyor.
Doktor zaten bana acik acik tamamen gecmez ataklarin azalir ama ölene kadar seninle bu demisti.
Gecen gece bana geldi yine atak esimde köydeyi. (kesim sinirlendim ondan oldu)
Gece kalktim kalbim küt küt nefes alamiyorum kendimi balkona attım
Dua ettim oturdum aglaya ağlaya
Cok bet cok lanet bisi.
Birine beddua edilcekse p.a olsun demek en beteri bence.
Yasiyosun ama bossun surekli olecegim olecegim dusuncesiyle yasiyorsun
P.a gelince gozun cocugunu bile gormuyor o derece aklini yitircek gibi oluyosun.
Ben hafızamı mi kaybediyorum acaba diye serecemi beynimden geciriyordum.
Sunun adi bu bunun yasi bu
Hafizam yerindemi diye😔
Gercekden degisik bir hastalik.
Bunu yasamayan anlayamaz.
Anlatamayiz.

Bir yerin agrisa ilac alirsin ameliyat olursun geçer bu oyle bisi diil.

Insallah en az zararla atlatir.
Rabbim şifa versin canım

Bi de esim ben seviyorum diye almis ya hatta gecen yıl bi cesidi cok begnmistim. onu ozel yaptirtmis hemde baska ildeki birine yaptirtmis ordan yollamislar.
Onu duymuslardir kesin.
Kaynim elini kolunu sallar gider gelir.
Misal gecen sene esimle gitmislerdi kaynim eltimi hic aramamis bile.
Esim sabah aksam arar ne seviyorum bilir alir.
Ya da sorar.
Hatta diger gorumcem bayramda dediki gecen sene kizim kizim duramadin nasil durcan dedi.

Bisiler daha alcakmis ben telf. Acmayinca almamis bilememis.
Bunlar zorlarina gidiyor bence.
Yani dusunup almasi falan.
Eşinle olan ilişkini kiskaniyorlardir. Onları eşleri insan yerine koymadığı için bu fesatliklar

Ayy yazmıştın hatırladım o lafını
Birine onemsizsin deme sekli ama kötü bisi.
Herkes değerlidir ya da degeri bilinsin ister..
Emegi, sevgisi, ozverisi yaptigi gorunsun ister.
Bunu lafla beyan etmek erkeklere zor geliyor.

Kör ölünce badem gözlü olurmus.
Is isten gectikden sonra gelen özrün, iltifatin, guzel sozun asla hükmü yok.

Sen mi cikarcakmissin coraplarini?
Dogrumu anladim🙄
Coraplarini giyip cikarmaya eriniyosa bi hizmetci tuttsun diyeydin..
Bir yasima daha girdim kocam gelecek çoraplarını ben cikarcam ee ayaklarinida yikim deseydin.

Aiyy bacım senin koca değişik cozemedim.
Ne istedigi belli diil.
Bosanmak istemiyo, ev gecindirmeyede gönlü yok ee ne istiyo bu? Dayak.

Çocuklar malesef bir cok seye sahit oluyorlar ve hepsi travma.
Bu sefer babalar boyle yapar anneler de boyle der gibi misyon ediniyorlar.
Anlasamayan ailelerde cocuk olmak malesef bana göre dram.
Çünkü bende sıkıntılı bir cocukluk gecirdim babam sebebiyle hic çocukluğuma fslan donmek istemiyorum mesela.
Kusura bakma dedim ben neler görüyorum çok istiyosan sen çıkar dedim
Oğlun o kadar fenaki ben anlatmıyorum

Yeni okıdum bunu kaçırmışım canım. Kendini yırtsan parçalasan erkekler malesef kıymet bilmiyor ve de güzel şeyleri söylemeyi övgüyü eziklik sanıyor kendince. Belki de öyle büyütüldüklerinden bilmiyorum. Öyle bir toplumuz malesef.
Bir de sen idare edersin gününü gecene katarsın ki sen yapıyordun ona iş konusunda da destek oluyordun. Konu boşanmaya gelince hepsi dişlerini tırnaklarını gösterir. Bir de gider başka kadına daha önem kıymet verirler. Evlenince kıymet vermek azalıyor.
Ben hiçbirşeh yapmamışım öyle diyo kendisi almış haspam herşeyi
Donun yoktu be dedim eh yettin dedim

Babamın bi lafı var birine kızınca seni hic ıslak odunla dövmemisler der:)
citl citl nin kocayı da hic ıslak odunla dövmemisler ondan böyle:)
Yememiş ama yicek eniştem eğer bidaha yapsın bunu vurunca yere sercem dedi
Korkuya eve gelemedi
Babamda nerdeydin
Dedi bekledim gece gece dedi sığınakta uyumus arabada sözde bende
Geleydin babam almaya geldi beni dedim habire git babanın evine
Arsızlık namussuzluk yapana gel alınır dedim
Yeter dedim
Oo azdı iyice
Kp gelmedi ama ne dedi bilmiyorum sus pus oturuyo
Akşamları biri msj atıyo ona kesin görümce atsın
Sonunda iyice patlak verdi çokta güzel oldu inanki tahammülüm kalmamıştı
Artık

Sabah aşı oldım
Kız araba ile oynuyordu tepe takla attı füştü
Sen eli parmak şişti telefon ettim gel buz koydum indi allahtan
Film çektiler allahtan kırık yok sardılar parmagı
Yolda gelirken diyo yemin ettin kurana el bastın ondan çocuga oldu
Ya psikopat dedim
Ses etmedim etsem yıkarım yolda ya sabır dedim eve geldik aşı oldum sersem gibiyim

Hep idare etmekten yoruldum ya
Ramazanda pide yaptırılacak içi hazırladım git ver drdim
Yooookk ben gitmem ya sabır dedim gittim verdim kuyruk çok ezan okundu evin oralar suriyeli namussuz çok dedi adam burda ara abla eşin alsın dedi neyse
Saya saya eve geldim ağzımın orucu filan kalmadı nasıl insansın dedim hava karardı çocukların elinden tutup gelseydin nerde kaldı bu demedin dedim telinde evde unutmusum
Ya neler gördüm ben

Biz onlar için kazaniyoruz ya sanki ay Allahim.
benim kvde çarşıya çıkardık ya cüzdanını unutur ya kredi kartını.bana odettirirdi 2 kere çıktım 3.ye çıkmadım.😂
Biyere gidecez ev hediyesi alınacakmış neyse aldı aaaa cüzdan evde kalmis dedi. Ödedim. Neyse dedim. Gittiğimiz yerde benle yaşıt biri.kiza Diyorki sana layık değil kusura bakma. Kiza mutfakta dedimki bu benim hediyem canim dedim. Gülmüştük çünkü kvsi kvmin akrabasi tanıyor bir nebze.
Sanki sen emek verip kazanmiyorsun ben çalışıyordum bı ara saolsun kaynanam kızın calisiyosun tut sen paranı derdi hemen verirdi parayı

Sanki sen emek verip kazanmiyorsun ben çalışıyordum bı ara saolsun kaynanam kızın calisiyosun tut sen paranı derdi hemen verirdi parayı
yok canım biz yolunacak kaz
ama ben maaşımı bile büyükbaşa vermediğim için de yapıyor olabilirler.
benim ekmeğimi onlar vermiyor oğlundan istiyo zaten

Gördüyse ne mutlu
benimki görmüyor ve onlara yaptığını kendi çocuklarına yapmıyor gözü annesinden başkasını görmüyor
adam evine yarım kilo çerez alıyorsa oraya 1 kiloluk alıyor
kadın arayıp şunu şunu al diyor
canım şunu çekti diyor benimki alıyor yada bana yaptırıyor
çayın yanına bişey yokmuş buda marketteki tüm bisküvileri alıyor götürüyor
çocuğuna 5 lira harçlık vermiyor
En kısa zamanda kurtulmayı diliyorum
Ay evlenmesin böyle adamlar otursun anasiyla bı zahmet ve benimkinin elimde açıktır karışmam annesine giderken alır ama kayınvalidem fazlasıyla verir yine gelirken senin küçük çocuğun var aldı diye kızar en son bana para verir saolsun benimki anasına oğlumda kesse kazan kaldiririm herhalde😒🤦

Ay evlenmesin böyle adamlar otursun anasiyla bı zahmet ve benimkinin elimde açıktır karışmam annesine giderken alır ama kayınvalidem fazlasıyla verir yine gelirken senin küçük çocuğun var aldı diye kızar en son bana para verir saolsun benimki anasına oğlumda kesse kazan kaldiririm herhalde😒🤦
bırakıcam onu anasının kucağına az kaldı
kendi çocuğu sınava girecek ilgilenmez
görümcemin oğlu ün. sınavında iyi puan almış nereleri tutar onu araştırıyo sanane sanki seni takan var

benimde annem çarşıda 5 kuruş harcatmaz bide zorla çantama para koyar ayrıca kışlık bisürü yiyeceğimizi verir
anasıda ne reçel yapar ne kışlık sos
biz verelim diye bekler
bıktım bu yamyamlardan

Valla kocalardan dert yanınca ablamın vefat eden kayni geldi aklıma alkol kullanıyordu çok hiç evlennemis yaşıda vardı 50 den fazla iyi bir insandida kaç kız bulmuş ablaları hatta ablam birini bende tanıyordum demişti abi istememis ben bu illetten kurtulamam kimsenin kızının gunahinada girmem dermiş yanlız oldu ablam ablası baktı son zamanlarında kanserdi malesef tüm vücudunu sarmıştı ablam der adam kendini biliyordu yakmadi kimsenin başını diye

Ben hep başkaları yüzünden kavga ediyorum sebepler bu hem başkası haklı
Ben hiç haklı değilim adam suçlu olsa bile haklı konumuna getiriyor ya
Bütün sebepler bu bana danışmadan etmeden kafasına göre davranıyor hrp
Rahatına on numara düşkün
Eşşek gibi citl yatmasa yataga ayakta iş yapsa da adam hiç umurunda değilim yeterse yeter
Arabada offf off diyerek geldi

görümcemin oğlu ün. sınavında iyi puan almış nereleri tutar onu araştırıyo sanane sanki seni takan var

benimde annem çarşıda 5 kuruş harcatmaz bide zorla çantama para koyar ayrıca kışlık bisürü yiyeceğimizi verir
biz verelim diye bekler
bıktım bu yamyamlardan
Benim kaynana da öyle
Bana diyo bayramdan önce kışlık yaptın ı yok dedim hani nerde dedim iş güç benden bekliyor herşeyi

biz verelim diye bekler
bıktım bu yamyamlardan
Allah'ım herkesi layığıyla evlendirsin valla kiymet bilenlere karşılaştırsın inşallah iyilerle karsilassin evlatlarimizla

X