Küçük Düşün Büyük Olsun!

Dun dolap gelmis kapaklari gelmemis.
En sevmedigim sey parca parca yapilmasi.
Evide batirmislar toz olmus🤦‍♀️
Annem supurdum dedi ama valla bunaldim bi orasi bi burasi su sicaklaarla vallahi cekilmiyor.
Kac defa temizlendi ev sayamadim. Her gittigimde anneme supurup siliyorum dolaplarin icine kadar.
Sonra bisi yapiliyor hoop bir daha kirleniyor.
Simdi davlumbaz takilacak bu hafta yine illa kirletirler dolap kapagi degisecekti.

Ama kucuk ev pismanlikmidir bilmemde çabuk temizleniyor be
En son gittigimde kendi dairemi supurup sildim
Sonra annemin evi supurdum sildim toz aldim.
Hemencik bitti🙈
Kiz dursaydi annemin mutfak dolaplarinin disini falanda silcektim ama ihlamurdu kiz durmadi falan vakit kalmadi.

Hic duymadim dahileyey randevu aldim bende alerji bolm. Randevu actiricam.
Bi vucut herseyemi tepki verir arkadas.
Gunese, dogaya, denize dunyaya tepki icin gelmisim.
Hassas ciltli bunyeli olmak cok zor.
Valla zaten egzama var ellerimde o sandım sonra bacaklarım ensem leke gibi oldu kasiniyordu cildiyeye araştırmaya girdim alerji testi yapıldı iğneli böyle çimen çıktı🤦🤦 Allah'ım karşılar çayır çimen park desen öyle çıplak ayağıma fln denk geldim akşamı kasiniyorum

Fabrikada kimsenin yaptırmamasına üzüldüm.
Ası toplumsal bisey.
Önce kendini sonra toplumu korumak adına yapılıyor.
Senin saglık sıkıntıların var yaptırmamak istememen normal.
Ama fabrikadaki herkesin mi saglık sorunu var yok.
Bize de geliyor genelde yaslılar istemiyor asılanmak,yok cip yok kısırlık
70 yasına gelmissin amca ne kısırlıgı ya,ama diyemiyor insan bisey tabi.
Kardesim sabahtan beri drda.
Kardiyoloji de randevusu vardı,ekg flan cektirdi
Nabzı normalin üzernde cıkıyrmus sonucları yarın alacaklar.
Ekg docent demis 2.dozu mutlaka ol(bizimki olmucm demşti)
Asıya yalnız gitme,sonrasında dinlen ama ol demis.
Muhtemelen cok heyecan yapıyo .
Herhangi bir saglık sıkıntısı yoksa ası yaptırmıcam deme lüxümüz yok
Herkesin kendi tercihi evet ama toplumsal saglık da önemli.
Yoksa bitmez evde ıhlamur balla yenemeyiz bu virüsü.
Yani sayiyi bulamamislar.
Herkes istemiyoruz demiş.
Belli sayiyi bulmalari gerekiyormuş.
Insanlarin kafasi karisik
Saglik bakani bile net bisi demiyorken gayet normal insanlarin telasi aslinda.

Valla zaten egzama var ellerimde o sandım sonra bacaklarım ensem leke gibi oldu kasiniyordu cildiyeye araştırmaya girdim alerji testi yapıldı iğneli böyle çimen çıktı🤦🤦 Allah'ım karşılar çayır çimen park desen öyle çıplak ayağıma fln denk geldim akşamı kasiniyorum
Yaa sorma ayaklarim hep sinek isirigi gibi benimde (bi ayaklarim acikti) bacaklarim falanda acik olsaydi komple kabarirdi.
Eskiden ben çocukkende hatirliyorum koyde falan olurdum
Her yerim kabariyor kasiniyordu.
Neye alerjim var hic baktirmadim simdi randevu acarsa baktircam.

Yani sayiyi bulamamislar.
Herkes istemiyoruz demiş.
Belli sayiyi bulmalari gerekiyormuş.
Insanlarin kafasi karisik
Saglik bakani bile net bisi demiyorken gayet normal insanlarin telasi aslinda.
Paket acılması icin 6 kisi gerekiyor coklu paket oluyosa daha zorlasır tabi
Bursa da Avmlerde yapılmaya baslanmıs.
Bazı illlerde de sey diyo gazetede,ası olmayan kamu kuruluslarına,ucak ve sehirler arası otobüslere alınmayacak diyor.
O da üzücü
Saglık soruınu varsa napsın adam:KK43:

Sabah kiza kahvalti esime kahvalti oglana derken su saat oldu.
Manti yaptim, yayla corbasi yaptim.
Kizim corbasiz kalamsindi.
Corbasini icti uyudu bocugum.
Kalkinca ne yedircem bisiler yapmam lazim.
Kabakda bitti.
Kiyma cikardim kofte patates pisiririm yoğurtla seviyo.
Taze fasulyeyide sevdi esime aldirim gelirken yarinda onu yaparım.
Bi bezelye denemedim evdekiler yemiyo ama kizla kendime alip pisircem.
Esim manti ve corba istemeZ yemiyo
Ona musakka ve pilav yapicam.
Ben boyle boyle deliriyorum ona ayri buna ayri valla yetisemiyorum.

Yasin okudum, kenzulars okudum.
Hergun bir yasini birinin ruhuna bagisliyorum.
Dun sevdigim bir ablamin annecigine babacigina bagisladim.
Bugun eltimin dunuru olan teyzeye bagisladim.
Yarin da insallah babannem ve dedem icin okuyup duasini yapacagim.
Allah mekanlarini cennet eylesin.
Icimden geldi belki dua istediler bilmiyorum.
Allah kabul etsin canim bende okuyunca rahatliyorum

Paket acılması icin 6 kisi gerekiyor coklu paket oluyosa daha zorlasır tabi
Bursa da Avmlerde yapılmaya baslanmıs.
Bazı illlerde de sey diyo gazetede,ası olmayan kamu kuruluslarına,ucak ve sehirler arası otobüslere alınmayacak diyor.
O da üzücü
Saglık soruınu varsa napsın adam:KK43:
Evet zorunlu kosarlarsa ne olacak hic bilmiyorum.

Bende dusunuyorum gercekden hayat hersey cok pahalim
Allah guc kuvvet versin herkese.
Dondurma aliyoruz en basiti cocuk evde istiyor kutusu 25tl dondurmami olur yahu
Sepete 2 dondurma 2 sut 2kilo bisey at oluyo 100tl zaten
Alsan olmuyor almasan hiç olmaz . Rabbim sonumuzu hayra çıkarsın zor gerçekten geçim derdi bu devirde

Merhaba kızlar nasılsınız
dün temizlik falan derken kendimi çok yormuşum
Bugün çamaşır katlamak yemek yapmak ve pazar alışverişi dışında pek birşey yapmıycam..
Aynı koltukta bi sağa yatıyorum bi sola 🥴
Ruhsal olarak bunalımda gibiyim ...
Canım yürüyüşe çıkmak istiyo gidiyim diyorum ama vazgeçiyorum istek kalmamış içimde birşeye karşı 🤦🏼‍♀️ Sanırım bunalıma girdim

Insallah senin dusundugun gibidir canim.
Ama cok garip seyler okuyorum
Dun esimlerin calistigi fabrikada asilayacak insan bulamamislar kimse istememis.

Ben asi karsiti degilim oyle olsa çocuklarimada yaptirmazdim.
Ama 3.fazlini tamamlamamis, denemeleri yapilmamis, abd asi uzerine kalp damar iltihabina yol acabilir diye not dusecegi bir asiyi gözüm kapalı yaptırmayacağım.
Esim de yaptırmadı
Oglumada yaptirmicam.
Tabiki korkuyorum ama ecel geldiyse hersey bahane malesef.

Arkadasim annesi 2 doz vurundu covit oldu yogun bakimda yatti simdi cigerleriyle ugrasiyo kadin.
Yani korudugunu dusunmuyorum.
Yan etkileri olacak zamanla diye dusunuyorum.

Suan cocuklarim kendimiz icin tek yapabildigim sey bagisikligi yuksek tutmak, olabildigince kapali alanda ya da kalabalikda bulunmamak, evime kimseyi almamak, hijyen vs vs

Yani bir anda piyasaya surulup bir muddet sonra da pismaniz denirse bu kul hakkidir!
Nasil cevap verecekler?
Bu asiyi denemeden yaptik pismaniz derlerse nolacak.
Lelli selam canım

Okuyunca yazmadan geçemedim. Biontech aşısının Faz-3 çalışmaları 2020 Aralık ayında tamamlandı. İlaçlarda klinik araştırma deney süreci kişinin rızasına bağlı olarak gerçekleştirilir. Dolayısıyla deney süreci bitmeyen hiçbir ilaç veya aşı da uygulama aşamasına geçilmez.

Kullandığımız her ilacın yan etkisi olabilir. Çocuklara verdiğimiz calpol’un de yan etkileri var mesela. Her ilaç alırken düşünmemiz gereken konu hastalığın riskine girmek mi yoksa nadir olan yan etki riskine girmek mi konusu.

Sen evdesin olup olmamak senin kararın ama eşinin iş yerine bu konuda yaptırım uygulanabilir. Ben havacılık sektöründe çalışıyorum ve Ağustos sonuna kadar aşı kartını teslim etmeyen personel ile çalışmama kararı aldık. Aşı olmayı istemeyebilirler ama biz de aşısız personel ile çalışıp risk almak istemiyoruz.

Bu bataktan çıkışın şu an tek yolu aşı. Avrupa ve İsrail neredeyse tamamen aşılandı, bir bizim ülke de komple teorileri, yalan yanlış bilgiler dönüp duruyor ne hikmetse.

Lelli selam canım

Okuyunca yazmadan geçemedim. Biontech aşısının Faz-3 çalışmaları 2020 Aralık ayında tamamlandı. İlaçlarda klinik araştırma deney süreci kişinin rızasına bağlı olarak gerçekleştirilir. Dolayısıyla deney süreci bitmeyen hiçbir ilaç veya aşı da uygulama aşamasına geçilmez.

Kullandığımız her ilacın yan etkisi olabilir. Çocuklara verdiğimiz calpol’un de yan etkileri var mesela. Her ilaç alırken düşünmemiz gereken konu hastalığın riskine girmek mi yoksa nadir olan yan etki riskine girmek mi konusu.

Sen evdesin olup olmamak senin kararın ama eşinin iş yerine bu konuda yaptırım uygulanabilir. Ben havacılık sektöründe çalışıyorum ve Ağustos sonuna kadar aşı kartını teslim etmeyen personel ile çalışmama kararı aldık. Aşı olmayı istemeyebilirler ama biz de aşısız personel ile çalışıp risk almak istemiyoruz.

Bu bataktan çıkışın şu an tek yolu aşı. Avrupa ve İsrail neredeyse tamamen aşılandı, bir bizim ülke de komple teorileri, yalan yanlış bilgiler dönüp duruyor ne hikmetse.
Ben de burdan bakıyorum olaya.
Asısız biriyle sahsen temas kurmak istemem.
Asısızlık tercih bu da benim tercihim.
Benim 10 kisi calıstıgım yerde bile ası olacaksınız dediler.
Bizde otomotiv sektöründe her türden insan var,yıkamacısından satıscısına kadar.
İsin goygoyundalar ,cip takıyolarmıs falan diye.
Patronumuz ben calısmam asısız sizle dedi,hepsi oldular.
Ülkemizde isler maaelesef bu sekilde yaptırımla ilerliyor.

Ben de burdan bakıyorum olaya.
Asısız biriyle sahsen temas kurmak istemem.
Asısızlık tercih bu da benim tercihim.
Benim 10 kisi calıstıgım yerde bile ası olacaksınız dediler.
Bizde otomotiv sektöründe her türden insan var,yıkamacısından satıscısına kadar.
İsin goygoyundalar ,cip takıyolarmıs falan diye.
Patronumuz ben calısmam asısız sizle dedi,hepsi oldular.
Ülkemizde isler maaelesef bu sekilde yaptırımla ilerliyor.
Havalimanı içinde catering firması çalışanları da olmak istememiş. Müdürleri aşısız personelin çıkışı verilecek dedi ve ertesi gün herkes aşı oldu ve kimsede yan etki falan görülmedi. Bizim insanımız maalesef bu dilden anlıyor.

Ben kızımın okulunda servisi şöförü, yemekhane personeli, temizlik görevlisi kadrolarında aşısız personel olması durumunda sıkıntı çıkarırım mesela.

Merhaba kızlar nasılsınız
dün temizlik falan derken kendimi çok yormuşum
Bugün çamaşır katlamak yemek yapmak ve pazar alışverişi dışında pek birşey yapmıycam..
Aynı koltukta bi sağa yatıyorum bi sola 🥴
Ruhsal olarak bunalımda gibiyim ...
Canım yürüyüşe çıkmak istiyo gidiyim diyorum ama vazgeçiyorum istek kalmamış içimde birşeye karşı 🤦🏼‍♀️ Sanırım bunalıma girdim
Bende ara ara böyle oluyorum hiç zevk almıyorum sonra kötü değilim sağlığım yerinde başımızda bir çatı var evladımız iyi şükür diyorum havalar çok sıcak sevmiyorum böyleyken hava yürüyüş yapmayi

Lelli selam canım

Bende sizin gibi çok pozitif bakamıyorum aşıyla ilgili sadece bizim gibi insanlar değil bir çok araştırmacı doktorda güvenmiyor ve aşıdan ziyade mutasyonlar la bağışıklıklarin kazanılmasiyla olacağını söylüyor ve İsrail'le ilgili yüzde 80 asilandigi halde tekrar vakaların arttığı tekrar kapalı mekanlarda maske zorunluluğu geldigi yazıyordu ve ikinci dozlarda yapılmış DSÖ ikinci dozlar yapılsa bile delta varyantina karşı uyarıyor 🤦🤦

Havalar daha ne kadar sıcak olabilir diye kendi kendime soruyorum. Başım ağrıdı dün iki tane agrı kesici içtim gün içinde, evi temizledim pazara gittik meyvalar artık japonlar gibi yüz gram şeklinde alıcaz çok pahalı ha ucuzu yokmu var ama dökülüyor ona para verilmez. Neyse eşim ödedi ne kadar harcadık bilmiyorum. 1 kilo sarımsak, 2 kilo domates, 1 kilo kabak,2 kilo salatalık, 1 kilo patlıcan, yarım kilo dolma biber, 1 kilo kırmızı biber, 1 kilo kiraz, 1 kilo armut, 1 kilo peynir ezine birkaç birşey daha var ama hatırlamıyorum çok ödedik dedi eşim ne kadar demedim eve zor attık kendimizi arabanın derecesi 45 gösteriyordu. Eve bir geldik valla evin içi daha serindi. Dün yemeklerimden az az kaldı, bugün sabah ilk önce yemeklerimi yaptım imam bayıldı yaptım kızlar uyurken birde yarın pişirmek üzere dolma biber ve az sarma sardım onları buzdolabına koydum. Ben dolmalık biberleri kızartıp öyle dolduruyorum soğanınıda kavurup öyle hazırlıyorum. Saat baya geçmiş valla mutfakta sonra ev temizdi ama heryer açık oldugu için hergün toz alıyorum bir duş alıp bir makina da çamaşır attım şimdi sizi okuyorum.

Havalimanı içinde catering firması çalışanları da olmak istememiş. Müdürleri aşısız personelin çıkışı verilecek dedi ve ertesi gün herkes aşı oldu ve kimsede yan etki falan görülmedi. Bizim insanımız maalesef bu dilden anlıyor.

Ben kızımın okulunda servisi şöförü, yemekhane personeli, temizlik görevlisi kadrolarında aşısız personel olması durumunda sıkıntı çıkarırım mesela.
Yakın zamanda bizde kızı okula kaydettirdik
İlk görüsmede personelimiz asılandı dedi müdüre hn.
Bende cıkartırım ya bilmiyorm🙄

Bende sizin gibi çok pozitif bakamıyorum aşıyla ilgili sadece bizim gibi insanlar değil bir çok araştırmacı doktorda güvenmiyor ve aşıdan ziyade mutasyonlar la bağışıklıklarin kazanılmasiyla olacağını söylüyor ve İsrail'le ilgili yüzde 80 asilandigi halde tekrar vakaların arttığı tekrar kapalı mekanlarda maske zorunluluğu geldigi yazıyordu ve ikinci dozlarda yapılmış DSÖ ikinci dozlar yapılsa bile delta varyantina karşı uyarıyor 🤦🤦
Ası zaten zayıflatılmıs virüs.
Ası olmadan bagısıklık kazanmayı beklemek ,hasta olmayı beklemek demek.Ya kaldıramazsa vücut onu😓
Nasıl bagısıklık kazanacakki?
HEr hastalıgın mutasyonu var.
Rotanın asısı var cocuklar rota olmuyır influnza oluyor.
Ben anestezi de bile yamulan biriyim.Ayılamıyorum.
Risk benim icin mesela bagısıklıgı beklemek😓

Ası zaten zayıflatılmıs virüs.
Ası olmadan bagısıklık kazanmayı beklemek ,hasta olmayı beklemek demek.Ya kaldıramazsa vücut onu😓
Nasıl bagısıklık kazanacakki?
HEr hastalıgın mutasyonu var.
Rotanın asısı var cocuklar rota olmuyır influnza oluyor.
Ben anestezi de bile yamulan biriyim.Ayılamıyorum.
Risk benim icin mesela bagısıklıgı beklemek😓
Evet canım inaktif aşılar ddigin gibi biontek farklı bir teknoloji ve kodlamayla oluşan bir aşı ve çok yeni bir aşı bu yönde kısa ve uzun vadede ne olcak belli değil ki biz aşıları ilk sinovac aldığımızda bakanın açıklaması vardı inaktif aşıların güvenilir diğerlerinin ne nasıl sonuçlar doğuracağını bilmiyoruz demişti

X