Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ay bi video izledim gecen ,bir baba cocugunu akülü arabayyla gezdiriyor.
Kagıt toplayan 2 kız cocugu da seyrediyor.
Baba indiriyor cocugunu kızları bindiriyor.
Ay izlerken tüylerim diken diken oldu:KK43:
Ahh bazı cocuklar cok sanssız:KK43:
El uzatabilsek keske:KK43:
Allah gönlüne göre versin daha çok daha çok versinki el uzatmana vesile olsun. Çok çok amin🤲

Ahh ya..
Gercekten 1 cocugu güzel besliycem,arada da olsa istediği oyuncagı alcam demek bile ciddi para artık.
Normalde hic kimse bana gram bozcam alısveris yapcm dedirtemez.
Ama kızın ihtiyacı vardı.
Yani cocugum hep mi kuzenlerininkini giysin:KK43:
Koci kartı vermese bozardm yani,insan ne icin biriktiriyor sonucta yani.
Tabi canım. İnsan çocuğu olduktan sonra artık herşeyi onun için yapıyor. Ben de kıyafet alınca bir seviniyorum. Hep yeğenimin ve arkadaşın kızının kıyafetlerini giyiyor ya. Yeni alınca Çok mutlu oluyorum. O da mutlu oluyor.

İyi akşamlar kızlar nasılsınız 😍

hamileyken aşı oldunuz mu kızlar korona geçirdö ama antikorumda bitti 7 ay oldu .. çalıştıgım için kendimi güvende hissetmiyorum o yüzden
İyi geceler.
Selam kızlar.
Topiğin sessiz takipçilerindenim yazmak istedim görünce.
Ben bugün oldum ve 8.5 aylık hamileyim.
Doktoruma sordum araştırdım.
Hamileyken covid olmaktansa aşı olmak daha iyi dedi doktorum ve sinovacı önerdi.
Biontec dnaya etki ettiği için direk hamilelerde sinovac daha iyi dedi tabi ki bu benim doktorumun görüşü ama nettede araştırdım.
Bekliyordum zaten yaşın düşmesini hemen oldum.
Şuanlık yan etkisi kol ağrısı yani kemik ağrısı oldu o kadar inşallah başka bişeyde olmaz.
Doktorunuza danışın isterseniz beni takip eden ebede hasta olmaktansa aşı olmak daha iyi dedi allah korusun.
Ama eşimin arkadaşı ve eşi olmuş 5. Aylık hamileymiş şuan yoğun bakımda kadın kendiside karantinada olduğu için evdeymiş gidemiyormuş yanına.
Doktorum hamilelerle ilgili bu hastalıkta çok ciddi vakalar var dedi çevremizdeki hastanelerde.
Rabbim hepimizi korusun bitsin gitsin inşallah.

Birde kendini koruyabiliyor musun demişti doktorum yani eşin çalışıyorsa muhakkak ol dedi ne kadar dikkat etsekte eşim çalşıyor ki biz çok dikkat ediyoruz hamile olduğum içinde ailelerle bile görüşmüyoruz.
Siz birde çalışıyormuşsunuz.

Onur'a girdim kıvırcık patates yarım kg taze fasulye çilek 1 kg kadar şekersiz limonlu soda içe tea sivrisinek kovucu yedeği aldım danette puding 4lu ıslak mendil Pringers süt dilimi demlik Lipton indirimdeydi 1 paket bı kaç şey daha 135 harcamisim akşam durum istiycskmis bizimki yemek yapma ddi
Kadın zengin pringels yiyo😂

İyi akşamlar kızlar nasılsınız 😍

hamileyken aşı oldunuz mu kızlar korona geçirdö ama antikorumda bitti 7 ay oldu .. çalıştıgım için kendimi güvende hissetmiyorum o yüzden
Dr ne diyor.
Ben Biontech oldum. Hamile olmadgım halde bayagı tokatladı beni.
2 gün uyur gezer gibi gezdim evde.
Olursan dinlenmen gerekebilir.
Asıdan önce nasıl yasıyorsak öyle devam ediyorz.
Korumaya calısıyorm kendimi.

Günaydınlar
Dün yogun bi gündü
Koci geldi aldı 17.00 de cıktık ofisden.
Kız kudurmus tabi,kardesim yemege götürmüs onları,oyuncakcıya girmisler.
İlk barbie tanesi eve düstü😅
Alya teyzeyi göcertmis🙈
Kızu aldık koci ciger yiyelim dedi,gittik yedik meshur mekanımız var kardesimn orda☺️
Anam 2 kisi cigersis 140 tl
Koci daha da gitmez icine oturdu adamın😅
Eve geldik kızı yıkadım
1 günde sirazesi kayıyor cocugun.
Sonra neden seker vermiyorsn
Puding yapmıs kardesim paketli değil,kendim yaptm dedi
Az seker koydm dedi
Alya da yemis tabi biraz
Dün 23.00 de zor ıyudu
Allahım atamıyor enerjiyi
Alya dedim sana daha da yok sekerli bisey😣
Daha gelmemisiz biz oraya.

Eklentiler

• B83171C1-6568-4BB5-9EB6-787AC2EC0A32.jpeg
    B83171C1-6568-4BB5-9EB6-787AC2EC0A32.jpeg
    107,1 KB · Görüntüleme: 118
Günaydınlar
Dün yogun bi gündü
Alya teyzeyi göcertmis🙈
Kızu aldık koci ciger yiyelim dedi,gittik yedik meshur mekanımız var kardesimn orda☺️
Eve geldik kızı yıkadım
Az seker koydm dedi
Alya da yemis tabi biraz
Dün 23.00 de zor ıyudu
Arada olur kuzu okadar cigercide daha guzel oluyor güle güle kullansın bebeğini🥰

Bende senin gibi dusunuyorum
Ama mesela eltim 3. Dogurcak kocasida bi calisiyo bi calismiyo onlar bizim gibi düşünmüyorlar
Ne bulsam giydiririm yediririm oyle boyle arada kaynar buyur gider diye dusunuyorlar
Sadece kiyafetle olmuyor ki.
Dedigin gibi yemesi icmesi egitimi
Simdi mesela benim kiz halkali oyuncaklari dizmeyi cozdu baya oyalaniyor.
Geciremezse sinirleniyor arada atiyor☺️
Birlikde diziyoruz bazen.
Suan onlar ilgisini cekti.
Bayadir oldu almistim ama yeni ogreniyor kesfediyor.
Muzikli oyuncaklarini cok seviyor muziginde oynuyor.
Dun havuzu doldurdum oynadi baya.
Yani dogurim salim ne oynarsa oynasin ne yerse yesin benlik diil

Hergun corbasini yapiyorum ya kiymali ya et sulu
Her gun 1meyve yediriyorum.
Peynirdi yogurtdu cevizdi yumurtaydi
Hergun mutlaka az da olsa yiyor.
Sonay gibi caya ekmek dograyipda kaktiramam ya.

Bilmiyorum biraz rahat mi olmak lazim ama kucukken rahat olsan bile okul donemi kurslar, ozel dersler, dershaneler illa bunlar icin maddiyat lazim.
Maşallah ne diyim😅 biz bir çocuğa nasıl yetebiliriz diye düşünürken birgün çalışıp bir gün çalışmayan adamla üç çocuk akıl karı değil.
Aynı fikirdeyim seninle. Hadi bir çocuğu anlarım istiyordur yapmıştır. Ama sonrası ne insan bir imkanlarına bakmalı. Her anlamda Ne verebileceğim diye düşünmeli.

Selamlar
Dun banyo yapıp dışarı çıktım sinuzitler azdı benim 🤦‍♀️ biliyodum başımın agriyacagini ama dayanamadım çok sıcaktı
Mutfakta cam , dolap sildim dun perde yıkanıp asıldı bugünde halisini yıkamayı düşünüyorum makinede
Kızın çamaşırlarını yıkadım onlar asılacak Pazara gidesim var aslında ama başımın ağrısı durursa giderim mutfaktaki köşe koltuğun üzerine tüy toplamayan bi koltuk örtüsü almak istiyorum bakalim
Saçını kurutman gerekiyormuş öyle duymuştum. Ben sürekli kurutuyorum. Yaz günü tabi boşveriyorum da hafif serinlik olsa çok fena yapıyor

Maşallah ne diyim😅 biz bir çocuğa nasıl yetebiliriz diye düşünürken birgün çalışıp bir gün çalışmayan adamla üç çocuk akıl karı değil.
Aynı fikirdeyim seninle. Hadi bir çocuğu anlarım istiyordur yapmıştır. Ama sonrası ne insan bir imkanlarına bakmalı. Her anlamda Ne verebileceğim diye düşünmeli.
Kiz dogurcam diye yapti o da benden sonra☺️

Çocukların odasına aldığım zebra stor geldi hemen taktik kornişe. Çok pratik oldu takmasi da. Matkap falan kullanmadan hemen takılıyor. Bilseydim tüm camlara yapardım. Ben çok ugrastirmasin takarken de taşınınca boya badana yaparken diye düşünmüştüm. Tabi yıllardır kullanmayinca kolay montaj olduğunu bilmiyordum. Şimdi ofis diye kullandigimiz çalışma odasına ve yatak odasına alacağım. Kat kat tül perde kalabalığı görmek istemiyorum artık 🤷🏻‍♀️
Canım biz stor perdeyi kornişe taktık kancasını geçiriyorsun bitiyor. Çok basit çıkıp yakılıyor. Normal perde daha zor sanki tek tek kornişten geçir çok uğraşlı

Oglanin zebra iade ust kismi egri geldi.
Bir de odayi bogdu sevmedim.
Mutfaginkileri siparis gircem onu iade edip.
Sabah kahvalti fasli kizi yikadik uyuttuk.
Mutfak dolaplarıni biraz sildim.
Ortalık topladım
4 gibi cikicaz anneannemlere gidicez.
Kiza ust bas hazirladim corbasiydi yogurduydu sutuydu.
Kiz uyaninca bisiler atistiririz hic bisi yapasim yok

Canım biz stor perdeyi kornişe taktık kancasını geçiriyorsun bitiyor. Çok basit çıkıp yakılıyor. Normal perde daha zor sanki tek tek kornişten geçir çok uğraşlı
Zebra rahatlikmis gercekden ama silmesi yikamasi nasil olur bilmem.
Soylenmem ins. Ozaman.

Günaydınlar
Dün yogun bi gündü
Alya teyzeyi göcertmis🙈
Eve geldik kızı yıkadım
Az seker koydm dedi
Alya da yemis tabi biraz
Dün 23.00 de zor ıyudu