Küçük Düşün Büyük Olsun!

İlk evlendigimde tüm camlara stor güneşlik almıştım eşim pek sevmemisti.

Bizim burda 3+1 daireler 3 bin altinda kiralar eski ve bakım isteyen ve merkezden uzak yerler. Bunlarda satılık fiyatları 1-1.5 milyon TL fiyatlarında. 2+1 ler de 700 binden başlıyor.
Yani ben oturacağım evi alır mıyım bilmiyorum. Ancak topraktan falan denk gelirse ya da paranın en az yarısı kadar bir para havadan gelirse alırım yoksa hiç gerek yok. 30 yilda ev parası anca amorti ediyor ki, o kadara ömür yeter mi
Daha ev borcumuu ben de istemiyorum. Evler zaten uçmuş durumda. 5 yıl hiç peşinatsız girdik diğer evi ödedik. Bu eve de çok şükür para biriktirmiştim diğer evin parası birikimim ve ne varsa varmızı yoğumuzu yatırdık. Çok şükür 3 ay kaldı. Yaşım 42 oldu. Bu yaştan sonra da borç ödemek istemiyorum. Ancak yeteriz zaten. Daha kızın okulu olacak vs. Eşim arabayı değişrirecekti o da hayal oldu sanki. Emekli olunca da istanbulda durmazsak evi satar başka şehirden ev alırız. Allah olmayanlara versin 🤲

Daha ev borcumuu ben de istemiyorum. Evler zaten uçmuş durumda. 5 yıl hiç peşinatsız girdik diğer evi ödedik. Bu eve de çok şükür para biriktirmiştim diğer evin parası birikimim ve ne varsa varmızı yoğumuzu yatırdık. Çok şükür 3 ay kaldı. Yaşım 42 oldu. Bu yaştan sonra da borç ödemek istemiyorum. Ancak yeteriz zaten. Daha kızın okulu olacak vs. Eşim arabayı değişrirecekti o da hayal oldu sanki. Emekli olunca da istanbulda durmazsak evi satar başka şehirden ev alırız. Allah olmayanlara versin 🤲
Ben ev alırım yatırım amaçlı ama İstanbul'dan değil 😄

Selam kızlar,
Buralarda hava bir yağışlı bir güneşli bizim de dengemizi bozdu.
Aşı olduk biz eşimle. İlk gün kolda biraz ağrı oldu başka bir sıkıntımız yok çok şükür. Çocukların peşine parkta bahçede yemekte temizlikte geçiyor günlerimiz. Eşimin teyzesiyle yakın oturuyoruz. onlar 2 haftadır evleri tadilatta geçen hafta ablasına yani KV ye gittiler bu hafta yemeğe bana geldiler biz çağırdık. Zaten her gün kendimize yapıyorum 2 tabak fazla yaparim dedim. İyi oluyor bize de uzun zaman evde misafir agirlamiyorduk şimdi ben yapıyorum onlar toplayıp yıkıyorlar 🙂
Aşının bende de yan etkisi olmadı. İkinci gün az bir baş ağrım oldu o da ondanmı bilmiyırun. O gün ablamla avm ye gittik belki ondandır.

Aksam 8 gibi eve indik zebrayi taktik.
Esim cok begendi niye diger odalara bundan almiyosun dedi
O yikatiriz diyo valla yapmam almam dedigim seyleri bir bir aliyorum🙈
Basima dert aliyorum.
Oglanin odayada alicam simdi zebra
Ama evin havasini degistirdi bende begendim.

Halam gitmemis cok sevindim.
Hemen bi cay demledik.
Balkonda ictik geldik.

Kolilerden getirdim biraZ.
Evdeki fazla deterjanlarimi koli yapmıştım onlarida goturdum.
Giderken oyle agir olmayanlardan bir iki götürelim diyorum esime zaten burdan asansore koyup ordan asansore koyuyoruz bosunami nakliye tutuyoruz biz diyor.
Güle güle kullanmak nasip olsun canım. Biz de özellikle mutfak eşyalarını parça parça taşımıştık. İyi olmuştu. Önceden yerleştirmiştim.

Kredili sigorta için bankanın yaptığı 2500 TL lik poliçeyi ben kendim 490 TL ye yaptırıp bankaya gondermistin hafta başı 2500 TL nin iadesi yaptılar. 200 TL yi zula için diğer hesabıma atıp altın aldım. 200 TL de çocukların Birikim hesabına atıp altın ve gümüş aldım. 100 TL lik de hisse aldım 😄 dün de biryerden eşime ödeme gelecekti benim hesabıma göndertmiş. Onunla da önce 1 Gr altın aldım. Kalaniyla bir tane kredi kartının borcu kapanacak kurtulacağız birinden. Dün teyzemler bizdeyken kredi sigortasını iptal ettirdiğini söyledim o da yeni çekmiş 730 TL ye yapmış banka. Biz 430 TL ye yaptık bankaya gönderdik banka ertesi gün iadeyi yapmis. Benim banka 2 hafta sonra yapmıştı ona hemen yapmış aradı beni çok sevinmiş. Yebi mutfaga granit tencere takımı istiyordu onun parası çıktı diyor 🙂 ben mutfağına hediye alırım diyordum ama böyle yardımcı olmuş oldum 🥰

Cok fazla kredi ceken biri olarak sormak istedim 😊
Kredi cekerken yapilan sigortayi, sigorta firmalarindan daha ucuza yaptirirsak ve bankays evraklari yollarsak. Onlarin kestigi sigorta ucretini gerimi aliyoruz ? Dogru mu anlamisim.

Benim dun disim kirildi, mhrsden randevu alacaktim ama dis hastaneleri kapaliymis. Ne sacma ozel dis hastaneleri acik ama. Acil isi olan parasi olmayan ne yapacak anlamadim.

Selam kızlar bayadır uğrayamadım buralara hepiniz iyisinizdir inşallah.

İş ev koşturmayla geçiyor hayatım
Ben de aşı oldum 3 gün önce.
Kolumda az şişlik oldu geçti o kadar.

Geçen ay annemlerde kaldım eve arada gidip bakıyordum.Bir ara gidemedim 9-10 gün arife günü bir gittim aşağıdan sigorta atmış buzdolabının içi mahvolmuş.Buzluktaki etler akmış dışarı çıkmış.
Annemle temizledik buzluğun içindeki herşey çöpe gitti.

Buzdolabında koku var.
Sirkeli su koydum
Türk kahvesi pirinç karışımı koydum
Karbonat koydum
Limon koydum, bir bardak ağzı açık süt koydum kokuyu alsın diye.
Ne yapsam da geçmedi bi geçiyor gibi oluyor ama sonra bakıyorum var koku.
Sizin bildiğiniz bir yöntem var mi?

Servisi arayacağım galiba gelip birşey sıkıyorlarmış koku için
🥺

Cok fazla kredi ceken biri olarak sormak istedim 😊
Kredi cekerken yapilan sigortayi, sigorta firmalarindan daha ucuza yaptirirsak ve bankays evraklari yollarsak. Onlarin kestigi sigorta ucretini gerimi aliyoruz ? Dogru mu anlamisim.
Evet bankalar kredilerde zorunlu yapılan sigortaları artık dışarıdan yaptırıp bankaya göndererek onaylatiyoruz. Onlardan çok daha ucuza geliyor bizimkiler. Mesela ben 5 te 1 fiyatına yaptırdım ve taksitle 😄
Önceleri bankalar dışarıdan yapılanları kabul etmiyorlardı artık birkaç senedir yapılıyor. Ev kredilerinde araç kredilerindeki kasko da tüketici kredilerinde vs hepsinde sigorta yapılıyor artık ve müşteri bunları kendi yaptırabilirler.

Selam kızlar
Oglusu yatirmadan yazayım dfim bugün bir çamaşır yıkadım birde yemek yarın temizlik günü yaparım ddim bu hafta yağış gösteriyor yatak odasının perdesini camını hallederim ddim ama yağmurdan biseyde yapamam fileye gittim kova tavuk pizza indirimdeydi pizza içe tea Nescafe tekli pide 5 litrelik su 83 harcamosim

Geçen ay annemlerde kaldım eve arada gidip bakıyordum.Bir ara gidemedim 9-10 gün arife günü bir gittim aşağıdan sigorta atmış buzdolabının içi mahvolmuş.Buzluktaki etler akmış dışarı çıkmış.

Buzdolabında koku var.
Sirkeli su koydum
Karbonat koydum

🥺
Geçmiş olsun canım eltimdede oldu zor geçiyor ddigin yöntemleri kullanarak halletti sanırım oda ama ufak ta olsa bir müddet çift poşet yaptı koku karismasin diye koyduklarina

Evet bankalar kredilerde zorunlu yapılan sigortaları artık dışarıdan yaptırıp bankaya göndererek onaylatiyoruz. Onlardan çok daha ucuza geliyor bizimkiler. Mesela ben 5 te 1 fiyatına yaptırdım ve taksitle 😄
Önceleri bankalar dışarıdan yapılanları kabul etmiyorlardı artık birkaç senedir yapılıyor. Ev kredilerinde araç kredilerindeki kasko da tüketici kredilerinde vs hepsinde sigorta yapılıyor artık ve müşteri bunları kendi yaptırabilirler.
Canım ben de birşey soracağım. Ben ev kredisini çekerken 9 yıllık krediye girmiştik. Fakat şimdi 4 yıl da bitirmiş oluyoruz. Sigortamızı 9 yıllık yapmışlardı. Toplu ödemiştim. Kredi bitince fark olarak iade alabiliyormuyum.

Buzdolabında koku var.
Sirkeli su koydum
Karbonat koydum

🥺
Çok geçmiş olsun geçen sene kurban bayramından sonra annemlere kalmıştım aynı olay başıma geldi Allah ım o nasıl bir koku resmen kusacaktık etler artık kurtlanmıştı😭😭

Buzdolabımda daha yenisi 15 aylıktı🙄🙄

Garantisi vardı değiştirdiler hemde 1 üst modeliyle

Kokmuş etin kokusunu ne yaparsan yap geçmiyor canım geçiyor gibi oluyor geri hiç servisle filan uğraşma garantisi yoksa yeni al😥😥

Canım ben de birşey soracağım. Ben ev kredisini çekerken 9 yıllık krediye girmiştik. Fakat şimdi 4 yıl da bitirmiş oluyoruz. Sigortamızı 9 yıllık yapmışlardı. Toplu ödemiştim. Kredi bitince fark olarak iade alabiliyormuyum.
Erken kapamalarda sigortanın kalan süresinin primi iade ediliyor.

Buzdolabında koku var.
Sirkeli su koydum
Karbonat koydum

🥺
Xgecmis olsun, benim aklimda kömür koymak kalmis. Bir de onu deneyin.komur koyunca gecti diyen duymustum.
Y5
Cok iyimis,peki ben aylar once cektigim kredi icin simdi uaptirabilirmiyim o islemi.

Selam kızlar
Oglusu yatirmadan yazayım dfim bugün bir çamaşır yıkadım birde yemek yarın temizlik günü yaparım ddim bu hafta yağış gösteriyor yatak odasının perdesini camını hallederim ddim ama yağmurdan biseyde yapamam fileye gittim kova tavuk pizza indirimdeydi pizza içe tea Nescafe tekli pide 5 litrelik su 83 harcamosim
File nasil memnunmusunuz fiyatlardan felan. Bizim burayada acildiďa hic gitmedim..

X